Ogłoszenia duszpasterskie

  

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020

      

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. adwentowych, szczególnie we Mszach św. roratnich dla dzieci, które wyjątkowo w tym roku będą odprawiane w środę, czwartek i piątek o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Dzieci uczestniczące w roratach będą otrzymywały stosowne obrazki nawiązujące do zasadniczej tematyki rorat.
 4. W trzy kolejne soboty adwentu, a mianowicie 5, 12 i 19 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą przygotowane przez młodzież roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych aby zabrać ze sobą świece oraz przygotować zaproszenie dla Maryi, gdyż odbędzie się losowanie osoby, do której trafi na tydzień figurka Matki Boskiej. Chętnych, którzy chcieliby śpiewać w scholce podczas rorat zapraszamy na próbę w kościele w piątek o godz. 21.00.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  - wspomnienie św. Andrzeja, ap.,

czwartek       - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.,  

piątek            - wspomnienie św. Barbary, dz. męcz.                                                                                      

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji powołań kapłańskich. W tym dniu o godz.18.00 serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klas od III do VIII i dzieci po wczesnej komunii świętej. Msza św. roratnia w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii z poświęceniem medalików z wizerunkiem Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30.
 3. W tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej wyjątkowo bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 19 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 4. Nasz parafialny bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 5. Jak już informowaliśmy w ubiegłą niedzielę, aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 6. Jak co roku podopieczni działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom przygotowali Listy do Dzieciątka, w których napisali o swoich wymarzonych prezentach na Święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w tę akcję. Listy od dzieci można odebrać w zakrystii po Mszy św. Zakupione prezenty prosimy dostarczyć do 14 grudnia do zakrystii lub fundacji albo zostawić na probostwie.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

Słowo na Adwent:

„Nikt nie posiada Boga tak, aby na Niego nie musiał czekać’.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)