Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

04.06.2023

 

  1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, bpa. i męcz.,

wtorek             – wspomnienie św. Norberta, bpa,

czwartek         – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

piątek               – wspomnienie św. Efrema, diak. i dK.

  1. W poniedziałek 5 czerwca odbędzie się pielgrzymka seniorów z naszej parafii do Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Zbiórka pielgrzymów na placu kościelnym o godz. 8.45, wyjazd o godz.9.00.
  2. We wtorek 6 czerwca o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz świadków bierzmowania na próbę i spotkanie formacyjno-informacyjne. Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie sprawowana przez ks. arcybiskupa Wiktora Skworca 12 czerwca o godz. 18.00.
  3. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy wiernych do uczestnictwa w centralnej procesji teoforycznej ulicami Katowic. Procesję poprzedzi Msza św. sprawowana w Kościele Mariackim o godz. 7.30, skąd o godz. 8.30 wyruszymy do katedry Chrystusa Króla. Przejdziemy ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki i Wita Stwosza. Po zakończeniu procesji, o godz. 10.30 zostanie odprawiona w katedrze Msza św. pontyfikalna. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do wczesnej i I Komunii św. proszone są o sypanie kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Zbiórka o godz. 8.00 przy kościele Mariackim. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30; 9.30; 12.30; 16.00 i 18.30 Przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała o godz. 18.00 (oprócz niedzieli – godz.15.30) będą odprawiane nabożeństwa eucharystyczne połączone z procesją teoforyczną.
  4. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom już dziś zaprasza na Integracyjny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w godzinach od 12:00 do 17:00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 15:00 nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy oraz zespół Familia Nostra, który wykona znane i lubiane piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Jak zwykle będzie też coś na ząb – czyli żurek, kawa i ciasto. Tegoroczna edycja Festynu finansowana jest z środków Funduszu Organizacji Narodów na Rzecz Dzieci – UNICEF. W tym dniu podczas Mszy Świętych zostanie również przeprowadzona zbiórka na letni wypoczynek podopiecznych Fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
  5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
  6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
  7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';