Ogłoszenia duszpasterskie

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022

   

  1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
  2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezb.

Wtorek          - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

Środa             - święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Czwartek       - wspomnienie św. Klary, dz.

Sobota           - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz.

  1. W sobotę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec, po którym udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec z okapnikami.
  2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
  3. W poniedziałek 8 sierpnia o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
  4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Planszę tą można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni.
  5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
  6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
  7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';