Ogłoszenia duszpasterskie

  

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 

20.06.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W miniony wtorek ks. Szymon Karnówka został mianowany przez arcybiskupa Wiktora Skworca wikariuszem w Bazylice św. Antoniego w Rybniku. Dziękujemy ks. Szymonowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii i życzymy światła Ducha Świętego w nowym miejscu kapłańskiego posługiwania. Na Mszę św. w intencji ks. Szymona, podczas której podziękujemy mu za minione pięć lat jego posługi w naszej parafii, zapraszamy w niedzielę 29 sierpnia o godz.12.30.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.,

czwartek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich jego czcicieli i ich rodzin.
 3. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświecenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w czwartek o godz.8.00 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15. W piątek o godz. 8.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Społecznej, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego oraz LO im. Marii Konopnickiej.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Święto Parafii – uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli grup parafialnych, rodziny, osoby starsze, dzieci i młodzież do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 12.30 oraz w uroczystych nieszporach odpustowych o godz. 15.30. W tym roku kazania odpustowe wygłosi do nas ks. prałat Jan Drob, emerytowany ekonom Konferencji Episkopatu Polski i były prezes Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. W związku z odwołaniem przez Konferencję Episkopatu Polski dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane na czas wakacji odwołujemy transmisje Mszy św. niedzielnej online o godz. 11.00 na naszym parafialnym Facebooku.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';