Ogłoszenia duszpasterskie

  

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021

  

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej patronki w ramach nieszporów o godz. 15.30.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Chryzostoma, bpa i męcz.,

wtorek             - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

środa - wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej,

sobota - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

 1. W środę 22 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej lektorów oraz kantorów słowa Bożego. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00.
 4. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 24 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 17 września.
 5. Drodzy kandydaci do bierzmowania! W zakrystii można pobrać deklarację dla osób przystępujących do sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym i katechetycznym. Prosimy o wypełnienie tej deklaracji i przyniesienie jej na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania, które odbędzie się w poniedziałek 20 września o godz. 19.15 w naszym kościele.
 6. Akcja Katolicka zaprasza na kolejny wieczór filmowy w piątek 17 września po Mszy św. wieczornej ok 19.20. Wyemitujemy film Święty Józef z Nazaretu, który trwa 96 minut. W trakcie spotkania przewidziany poczęstunek. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach. Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie maseczki!
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 8. Wyjątkowo w tym miesiącu we wtorek 28 września o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 9. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl rozważań prowadzonych przez ks. proboszcza, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 10. Archidiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do parafii św. Józefa na Wełnowcu 18 września o godz. 10.00. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Zawierzyć jak Józef”.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';