Ogłoszenia duszpasterskie

 

II NIEDZIELA  ADWENTU

04.12.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek              – wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

środa                – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK,

czwartek         – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

sobota – wspomnienie NMP Loretańskiej.

 1. W poniedziałek zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z ulic: bpa Adamskiego, Koszarowej, Raciborskiej, Kamiennej, Kozielskiej, Placu Rostka, Wilimowskiego i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej w intencji parafian z ulic: bpa Lisieckiego, bpa Gawliny, bpa Kubiny, kard. Kominka, Rochowiaka, Strzeleckiej.
 2. W piątek, sobotę i niedzielę będą odwiedziny kolędowe na indywidualne zaproszenie kapłana według wcześniejszych zapisów.
 3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we Mszach św. roratnich, które będą odprawiane w naszym kościele trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w soboty o godz. 6.30 – (10 i 17 grudnia). Msze św. roratnie dla dorosłych odprawiane są w języku łacińskim. Liturgia słowa w języku polskim.
 4. Zespół Charytatywny z naszej parafii przyjmuje odzież męską zimową w środę od godz. 15.00.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego na Adwentowy Dzień Skupienia dla Zespołów Charytatywnych naszego dekanatu, który odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia o godz. 9.30 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę ks. Ryszard Halwa, pallotyn z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia wygłosi kazanie na temat świętości życia i rodziny. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał miesięcznik „Moja Rodzina”. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na utrzymanie ośrodka dla samotnych matek i ofiar przemocy domowej.
 8. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 10 i 16 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';