Ogłoszenia duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023

  

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz.,

środa                 – wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

czwartek         – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK,

piątek               – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Dzisiaj po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. Informujemy, że w poniedziałek 4 grudnia nasza kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII. O godz. 18.30 będzie Msza św. z poświęceniem medalików Maryi Niepokalanie Poczętej dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 15, grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej.
 4. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. roratnich, które w naszej świątyni będą odprawiane dla dzieci od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.30. Roraty dla młodzieży w piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w soboty o godz.6.30 (9, 16 i 23 grudnia).
 5. Przypominamy, że naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian pragniemy nawiedzić z posługą spowiedzi i Komunii Świętej świątecznej w sobotę 16 grudnia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. Zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego na Adwentowy Dzień Skupienia dla Zespołów Charytatywnych naszego dekanatu, który odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia o godz. 9.30 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
 7. Jak co roku działająca w naszej Parafii Katolicka Fundacja Dzieciom organizuje akcję „Listy do Dzieciątka”. Wychowankowie Fundacji już przygotowali Listy z prośbami o wymarzone prezenty. Jeśli Państwo chcą spełnić te marzenia dzieci, to prosimy już dziś wybrać list od konkretnego dziecka. Następnie w terminie do 13 grudnia zostawić zakupiony prezent w zakrystii, kancelarii parafialnej lub siedzibie Fundacji.
 8. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Informujemy wszystkich uczestników wycieczki do Ostrawy w dniu 4 grudnia: zbiórka na placu kościelnym o godz. 7.30.
 10. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas” małe i duże, w cenie 11 i 17 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych z żywnością dla osób chorych, samotnych i bezdomnych.
 11. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota”.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';