Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020

    

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek   –  święto NMP Matki Kościoła

Czwartek        –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana

Piątek             –  wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

Niedziela        –  uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Poniedziałkowe święto NMP Matki Kościoła przeżywamy jako Misyjny Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 2. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian pragniemy odwiedzić z posługą spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą sobotę począwszy od godz. 7.00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św. Miejscem do wyznaczonym sprawowania tego sakramentu jest zakrystia ministrancka – przy kaplicy Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, że może tam spowiadać tylko jeden kapłan prosimy, aby penitenci nie zwlekali ze spowiedzią na krótko przed rozpoczęciem Mszy świętej.
 6. Nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam Siostry i Bracia za ofiary złożone na cele funkcjonowania naszej parafii. Nade wszystko dziękujemy za Wasz dar modlitwy za nas duszpasterzy i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.
 8. Działająca od wielu lat w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2020 / 2021. Przedszkole jest bezpłatne i zapewnia opiekę wraz z wyżywieniem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:30 do 16:00. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 9. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej przeszło 100 osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

   

Zapamiętaj mnie (90 dni)