Ogłoszenia duszpasterskie

  

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich odpowiedzialnych za rzetelne przekazywanie informacji.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty św.,

środa - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.,

sobota            - wspomnienie św. męcz. Kosmy i Damiana.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym: „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 2. W środę we wspomnienie św. o. Pio zapraszamy o godz. 18.30 wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
 3. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na KONCERT PAPIESKI w wykonaniu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. W programie utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Jana Sebastiana Bacha, Antoniego Brucknera, Henryka Mikołaja Góreckiego, Pawła Łukaszewskiego. Teksty św. Jana Pawła II w recytacji Adama Myrczka.
 4. W sobotę swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Arcybiskupie.
 5. W niedzielę po Mszach Świętych działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom przedstawi nam swoją działalność oraz poprosi nas o wsparcie materialne tego dzieła. Wszyscy darczyńcy obdarowani zostaną różańcami, które przygotowane zostały przez dzieci, pracowników Fundacji oraz wolontariuszy.
 6. Również w niedzielę po mszach świętych w auli domu parafialnego prezentowana będzie wystawa „W rytmie światła", której autorem jest p. Sławomir Kaczor, historyk z wykształcenia, nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Jego autorskie projekty obiektów architektonicznych to makiety, wznoszone z różnych rodzajów papieru. Twórca prac przenosi nas w odległe czasy gotyckich katedr i królewskich pałaców, opowiadając o życiu niezwykłych ludzi.
 7. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września.
 8. W niedzielę 27 września o godz. 12,30 odbędzie się w naszym kościele I Komunia Św. dzieci ze Szkoły Społecznej. Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy, aby w niedzielnej Mszy św. uczestniczyć w innych wyznaczonych godzinach, by w ten sposób stworzyć możliwość uczestnictwa w komunijnej uroczystości dla bliskich z rodzin dzieci komunijnych.
 9. Zachęcamy do włączenia się w grupę modlitewną modlącą się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W każdy I czwartek miesiąca odmawiany jest w tych intencjach różaniec, a także odprawiana Eucharystia. Szczegółowe informacje można uzyskać po Mszy św. w zakrystii.
 10. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)