Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022

     

 1. Dzisiaj przypada Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   - wspomnienie śś. Kosmy i Damiana, śś. męcz.,

wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

środa - wspomnienie św. Wacława, męcz., 

czwartek - święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK,

sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK. 

 1. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 2. Również w poniedziałek o 19:15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W tym tygodniu tj. 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 5. Również w sobotę w dniu święta ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus Siostry Karmelitanki Bose z Katowic serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na Mszę św. o godzinie 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył o. Jacek Palica, karmelita bosy.
 6. Drodzy kandydaci do bierzmowania! W środę 28 września mija termin przesłania zgłoszeń do udziału w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy odbywają się elektronicznie, formularz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 7. Informujemy, że od poniedziałku 3 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska- Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi zbiórkę w punkcie charytatywnym w każdą środę od godz. 15.00 do 18.00.
 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Nowe Życie. Są to weekendowe rekolekcje, ciekawe w formie, z praktycznymi tematami dotyczącymi podstaw naszej wiary. Zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Zachęcamy do udziału praktykujących, jak również poszukujących czy niewierzących. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 października w naszych salkach parafialnych (piątek, godz. 18.30-21.00; sobota, godz. 9.00-20.00 oraz w niedzielę, godz. 9.00-13.00). Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł (ofiara na wyżywienie i materiały) Zapisy przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl) oraz w kancelarii lub zakrystii.
 10. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 11. Panteon Górnośląski w Katowicach - nowo otwarta instytucja kultury, pielęgnująca pamięć osób zasłużonych dla Górnego Śląska, przygotował dla seniorów specjalną ofertę, która obejmuje zwiedzanie Panteonu Górnośląskiego oraz Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach z przewodnikiem. Szczegóły podane są na plakacie.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';