Ogłoszenia duszpasterskie

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Rozpoczęliśmy nasze parafialne wielkopostne rekolekcje. Bardzo serdecznie zapraszamy Was, Siostry i Bracia, do udziału w tych rekolekcjach. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich parafian na Adorację Krzyża Świętego. Jutro nauki ogólne na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30 oraz dodatkowa nauka po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 („Żywa wiara jako wartość na dzisiejsze czasy”). Jutro również o godz. 9.00 nauka dla seniorów i osób chorych z naszej parafii, z udzieleniem sakramentu chorych. Po spotkaniu w kościele serdecznie zapraszamy naszych seniorów do salki pawilonu katechetycznego na agapę.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 5. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.
 6. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców zaplanowano w sobotę przed Niedzielą Palmową, tj. 1 kwietnia. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 14.00. Dzień skupienia odbędzie się w następujących miejscach:
 • Sanktuarium Matki Bożej Bogucickiej, ul. Markiefki.

Zapisy: tel. 603 582 259, krzysztof.sitek@katowicka.pl;

Zapisy: tel. 509 169 068, miroslaw.godziek@katowicka.pl;

Samorządowców prosimy o wybranie jednego z ww. miejsc i zbiorcze potwierdzenie swojej obecności (z podaniem liczby osób) telefonicznie lub drogą elektroniczną.

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki” w cenie 9 zł. Świece te są promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 2. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 3. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Daruj, jeśli ktoś cię obraził; podziel się tym, czego masz pod dostatkiem. Zresztą czymże się dzielisz, jeśli nie tym, co otrzymałeś od Pana? Gdybyś darował ze swego, byłaby to hojność z twojej strony, ponieważ jednak dajesz Jego własność, twój czyn jest oddawaniem.”

św. Augustyn

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';