Ogłoszenia - archiwum

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020

    

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dK

Wtorek           – wspomnienie św. Filipa Neri, prezb.

Piątek             – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

Sobota            – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. I męcz.

Niedziela        – uroczystość zesłania Ducha Świętego

 1. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św. Miejscem do wyznaczonym sprawowania tego sakramentu jest zakrystia ministrancka – przy kaplicy Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, że może tam spowiadać tylko jeden kapłan prosimy, aby penitenci nie zwlekali ze spowiedzią na krótko przed rozpoczęciem Mszy świętej.
 4. Nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii: 52 8437 0002 0010 0148 0437 0003.
 6. W związku z kolejną częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej przeszło 100 osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.  
 7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

   

 

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

17.05.2020

    

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Czwartek  -  wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

Piątek        -  wspomnienie św. Rity z Cascia, zak.

Niedziela  -  uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego

 1. W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli okazję szczególnego zjednoczenia się w modlitwie w intencji księdza arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, który we wtorek 19 maja obchodzi swoje urodziny, a w czwartek 21 maja imieniny. Niech Boża Opatrzność obdarza Księdza Arcybiskupa obfitymi darami Ducha Świętego, dobrym zdrowiem i hojnym błogosławieństwem na dalsze lata życia i posługi pasterskiej w Kościele.
 2. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, którzy obchodzą kolejną rocznicę świeceń kapłańskich: ks. Piotra Masarskiego, ks. Marka Zyzaka, ks. Mirosława Banasia, ks. Szymona Karnówkę i ks. Pawła Rylskiego.
 4. W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
 5. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003.
 7. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej przeszło 100 osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.  
 8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.
 9. W związku z tą rocznicą w poniedziałek w dniu urodzin św. Jana Pawła II w naszym kościele przez cały dzień będzie można będzie wysłuchać homilii Papieża z jego pielgrzymek do Ojczyzny.
 10. Muzycy katowickiej orkiestry NOSPR oraz znani soliści i kameraliści wyszli z inicjatywą nagrania w bezpiecznych warunkach , w pustym kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach kameralnego koncertu, który ma być pokrzepieniem serc dla wszystkich słuchaczy i dla samych muzyków. Pragną oni zagrać najpiękniejsze dzieła kameralne, które swoim charakterem pasują do okoliczności niełatwych obecnie czasów. Utwory te pragną oni też dedykować wszystkim naszym Mamom, aby w ten sposób podziękować za ich miłość. Nagranie tego koncertu musi odbywać się przy pustym i zamkniętym kościele. Dlatego w środę w godz. od 13.00-18.00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

10.05.2020

   

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek      -  wspomnienie św. Pankracego męcz.

Środa        -  wspomnienie MB Fatimskiej

Czwartek  -  święto św. Macieja Apostoła

Sobota       -  święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz.

 1. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 4. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 6. W związku z możliwością uczestnictwa wiernych w Mszach świętych w tygodniu, zawieszamy transmisję Mszy św. ON-LINE o godz. 18.30 na naszym parafialnym facebooku. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Dlatego nadal będziemy transmitowali na naszym parafialnym facebooku Mszę św. w niedzielę o godz. 11.00. Przypominamy również o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej sześćdziesięciu osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.  
 7. Działająca w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2020 / 2021. Przedszkole jest bezpłatne i zapewnia opiekę wraz z wyżywieniem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:30 do 16:00. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

03.05.2020

   

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw za powołanych i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Floriana, męcz. patrona archidiecezji

Środa               - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba           

Piątek              - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. Głównego patrona Polski                

 1. Przypominamy, że w tym roku nie odprawiamy nabożeństwa majowego w tradycyjnej formie. W tym szczególnym miesiącu maju będziemy po każdej Mszy św. wspólnie odmawiać Litanię Loretańską.
 2. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym, przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej sześćdziesięciu osób. Należy również zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Nadal więc w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 będziemy transmitowali Msze św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 3. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii: 52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 5. Działająca w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2020 / 2021. Przedszkole jest bezpłatne i zapewnia opiekę wraz z wyżywieniem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:30 do 16:00. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 6. Za tydzień Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

26.04.2020

   

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich wiernych do lektury Pisma Świętego.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

           Środa         - wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK patronki Europy            

           Czwartek   - wspomnienie św. Piusa V, pap.

           Piątek       -  święto św. Józefa Rzemieślnika         

           Sobota      - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski        

 1. W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 2. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. Zgodnie z wcześniejszymi zarządzeniami naszego Arcybiskupa w tym roku nie będzie nabożeństw majowych ku czci Matki Najświętszej. Po każdej Mszy św. wspólnie odmówimy Litanię Loretańska.
 3. W bieżącym roku liturgicznym uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski zbiega się z obchodem IV niedzieli wielkanocnej. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja. W tym dniu na każdej Mszy św. odnowimy Milenijny akt oddania Polski naszej Pani i Królowej.
 4. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym, prosimy, aby w Mszach św.  uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją mszalną, z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2, co w wypadku naszej świątyni oznacza możliwość uczestnictwa we Mszy świętej przez nie więcej niż 60 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Nadal zachęcamy wiernych do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 6. Informujemy, że od 27.04.2020r. Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00.
 7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19.04.2020

   

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo on-line do Miłosierdzia Bożego.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek      - wspomnienie św. Anzelma bpa i dK  

Czwartek  - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. , głównego patrona Polski      

Sobota       - święto św. Marka Ewangelisty

 1. Od poniedziałku zostaje wznowiona w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W związku z zarządzeniem arcybiskupa katowickiego odnośnie sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej związanego z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym, przywracamy od poniedziałku w naszym kościele celebrowanie w dni powszednie i w niedziele Mszy św. według stałego harmonogramu. Z związku z tym prosimy, aby w tych Mszach św.  uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją mszalną, z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2, co w wypadku naszej świątyni oznacza możliwość uczestnictwa we Mszy świętej przez nie więcej niż 60 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Nadal zachęcamy wiernych do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Rozmodlona rodzina razem uczestnicząca w transmitowanej Mszy św. lub nabożeństwie jak pisze Arcybiskup – staje domowym Kościołem, podstawowym ogniwem w rodzinie Kościoła. Dlatego nadal serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30.
  Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 2. Wielbiąc Boże Miłosierdzie świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

   

 

WIELKANOC

12.04.2020

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na transmisję on-line uroczystych nieszporów, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. W poniedziałek przypada dzień fatimski. O godzinie 11.00 Msza święta on-line przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej w intencji wszystkich chorych, samotnych oraz wszystkich Czcicieli Różańca świętego.
 3. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna jednocześnie Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. transmitowanej on-line o godz. 11.00, główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo on-line do Miłosierdzia Bożego.
 4. Przypominamy, że do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 Są to Msze św. koncelebrowane, podczas których kapłani odprawiają intencje dnia. Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii: 52 8437 0002 0010 0148 0437 0003

 

 

Wielkanoc jest wciąż niepojętą tajemnicą Chrystusa, który sięgając za bramę śmierci ukazał, że jej moc Go nie wiąże. Jak dzień rodzi się z ciemności nocy, tak życie rodzi się ze śmierci. Niech Światło płynące ze   Zmartwychwstania Pańskiego rozjaśni wszystkie mroki  Waszego życia, przynosząc pełnię wiary, nadziei i miłości. Błogosławionych Świąt !

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

05.04.2020

 

 1. Arcybiskup Katowicki, kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządził aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. bez obecności wiernych. Zgodnie z tym zarządzeniem zapraszamy do udziału w Mszy św. ON-LINE na parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 Są to Msze św. koncelebrowane podczas których kapłani odprawiają intencje dnia. Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 2. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ wraz z Triduum Paschalnym, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Transmisje on-line

Link do transmisji: https://www.facebook.com/parafiapiotripawel/

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Transmisja ON-LINE Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. i obowiązuje post. O godz. 15.00 transmisja ON-LINE Drogi Krzyżowej. LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy o godz. 18.00. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać przed nabożeństwami wieczornymi. W noc Wielkiego Piątku o godzinie 23.00 Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak zaprasza na wyjątkowy koncert-online „Miserere mei Deus”. Zabrzmi słynne Miserere Gregorio Alegriego oraz program przygotowany specjalnie na to wydarzenia. Zespół chce być obecny w naszych domach poprzez transmisję tego wydarzenia na Youtubie oraz na Facebooku.

WIELKA SOBOTA – o godz. 19.30 zapraszamy do uczestnictwa ON-LINE w Wigilii Paschalnej. W tym dniu nie będzie tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego proponujemy wiernym obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

Sakrament pokuty - Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) wyraźnie wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności penitenta stosuje się inne drogi pojednania,
a nie spowiedź
. Zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego w nr 1452 objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”. Wyjaśnienie przedstawionych możliwości dróg pojednania zawiera załącznik umieszczony na internetowej stronie naszej parafii.

 1. Od Niedzieli Palmowej do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Osoby starsze, chore, samotne z naszej parafii potrzebujące pomocy między innymi w zakresie podstawowych produktów żywnościowych mogą zgłosić się telefonicznie pod numer: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 13.00 Informacja ta znajduje się również na stronie internetowej naszej parafii i parafialnym facebooku.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie.
  Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:     52 8437 0002 0010 0148 0437 0003

 

Myśl na Wielki Post:  

Pościmy dla podobania się Bogu.  Odwracamy się od wszelkiego zła,

które się dokonuje przez wszystkie nasze zmysły.

W ten sposób odnowieni, czyści wyjdźmy na spotkanie naszego Pana

i przyjmijmy Go z palmami i gałązkami oliwnymi wjeżdżającego do świętego miasta”.  

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020

 

 1. Osoby starsze, chore, samotne z naszej parafii potrzebujące pomocy między innymi w zakresie podstawowych produktów żywnościowych mogą zgłosić się telefonicznie pod numer: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 13.00 Informacja ta znajduje się również na stronie internetowej naszej parafii i parafialnym facebooku.
 2. W związku wprowadzonym stanem epidemicznym, a także wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku, informujemy, że do odwołania zawiesza się funkcjonowanie naszej kancelarii parafialnej. W tym czasie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 12.00 będą przyjmowane jedynie pogrzeby.
 3. W dniu 23 marca 2020 r. Arcybiskup Katowicki, kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządził aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. bez obecności wiernych. Zgodnie z tym zarządzeniem zapraszamy do udziału w Mszy św. online na parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 Będą to Msze św. koncelebrowane podczas których kapłani będą odprawiać intencje dnia. Inaczej mówiąc w danym dniu tygodnia na Mszy św. o godz. 18.30 będą odprawiane również intencje zamówione na godz. 6.30 i 8.00 Podobnie w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną odprawione intencje ranne i popołudniowe. Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych pod numerem: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 4. Bardzo prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym na stronie internetowej naszej parafii zarządzeniem Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach.

 

 1. Inicjatywy online realizowane w PARAFII ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W KATOWICACH

Link do transmisji: https://www.facebook.com/parafiapiotripawel/

Msza Święta niedzielna godz. 11.00

Msza Święta w dzień powszedni (codziennie) godz. 18. 30

Różaniec codziennie (oprócz piątku) o godz. 18.00

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.45

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15

Rekolekcje od niedzieli 29.03 do środy 01.04.  o godz. 18.30 Prowadzący ks. Andrzej Nowicki

Modlitwa Słowem Bożym z adoracją Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek o godz. 19.30 Prowadzący ks. Szymon Karnówka

 

Myśl na Wielki Post:

„Post zanosi nas do Boga. Zapomnijmy o nas samych i patrzmy w górę”.

O. Antonello

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020

 

 1. Osoby starsze, chore, samotne z naszej parafii potrzebujące pomocy między innymi w zakresie podstawowych produktów żywnościowych mogą zgłosić się telefonicznie pod numer: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 13.00 Informacja ta znajduje się również na stronie internetowej naszej parafii i parafialnym facebooku.

 

 1. W związku z możliwością wprowadzenia stanu epidemicznego, a także wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku, informujemy, że do 29 marca zasadniczo zawiesza się funkcjonowanie naszej kancelarii parafialnej. W tym czasie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 12.00 będą przyjmowane jedynie pogrzeby.

 

 1. Inicjatywy online realizowane w PARAFII ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W KATOWICACH

(FACEBOOK) Link do transmisji:

 

https://www.facebook.com/parafiapiotripawel/

 

Msza Święta niedzielna godz. 11.00

Msza Święta w dzień powszedni (codziennie) godz. 18. 30

Różaniec codziennie (oprócz piątku) o godz. 18.00

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.45

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15

Rekolekcje od niedzieli 29.03 do środy 01.04.  o godz. 18.30 Prowadzący ks. Andrzej Nowicki

Modlitwa Słowem Bożym z adoracją Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek o godz. 19.30 Prowadzący ks. Szymon Karnówka

 

 1. W zakrystii można nabyć w cenie 6zł. świece paschalne tzw. „paschaliki” promowane przez naszą diecezjalną Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas .

 

 

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020

 

 1. Pragniemy poinformować drogich parafian, że zapowiadana w naszej parafii wizytacja kanoniczna ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca została odwołana i przełożona na inny termin.
 1. W związku z możliwością wprowadzenia stanu epidemicznego, a także wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku od 16 do 29 marca zasadniczo zawiesza się funkcjonowanie naszej kancelarii parafialnej. W tym czasie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 12.00 będą przyjmowane jedynie pogrzeby.
 1. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć w cenie 6zł. świece paschalne tzw. „paschaliki” promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas .
 1. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Myśl na Wielki Post:

Na cóż zda się wycieńczać ciało wstrzemięźliwością, jeśli umysł nadyma się pychą.

(św. Hieronim)

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08.03.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W piątek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta do MB Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W piątek również obchodzimy rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 4. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej igorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 5. W imieniu Rektora, Moderatorów i całej braci kleryckiej WŚSD w Katowicach serdecznie zapraszamy w przyszłą sobotę wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium do udziału w corocznym wielkopostnym dniu skupienia, który tradycyjnie odbędzie się w naszej parafii. Początek spotkania o godz. 10.00 w domu parafialnym. O godz. 10.30 konferencja, o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.45 Msza św., a po niej agapa.
 6. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii, ma jeszcze wolne miejsca w bezpłatnym przedszkolu. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Zarządu Fundacji. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Emila Szramka w Katowicach przy ul. Kobylińskiego 4 zapraszają wszystkich zainteresowanych na Dzień otwarty, który odbędzie się w dniu 14 marca w godzinach od 10.00 do 13.00 w siedzibie szkoły.
 8. W dniach 20-22 marca będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację kanoniczną. Naszą wspólnotę parafialną nawiedzi z pasterskim błogosławieństwem ks. arcybiskup Wiktor Skworc, który przez trzy dni swego pobytu w naszej parafii będzie spotykał się z kapłanami, z grupami parafialnymi, młodzieżą, nauczycielami i katechetami w szkołach, chorymi w szpitalach, rodzinami i seniorami z naszej parafii. Duchowym wprowadzeniem w czas wizytacji będzie Słowo Boże, które w przyszłą niedzielę wygłosi ks. dr Tomasz Wojtal, sekretarz arcybiskupa.
 9. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Myśl na Wielki Post:

„Czując się bez mocy, położyłem moją głowę na kolanach Boga. To jest głębokie znaczenie mojego postu.”

Mahatma Gandhi

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne głosi w naszym kościele ks. Piotr Masarski.
 2. Dzisiaj obchodzimy również Niedzielę Trzeźwości. Po Mszy św. będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 4. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas III-VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 6. Zachęcamy do włączenia się w dzieło modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej w wymienionych intencjach w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W tych intencjach zostanie również odprawiona Msza Święta o godz. 18.30.
 7. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 19.20 zapraszamy na wielkopostny wieczór filmowy z Akcją Katolicką. Wyemitujemy film „Syn marnotrawny” z 2015 r. Szczegóły dotyczące filmu podane są na plakatach.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadzi je o. Robert Grabka z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach Koszutce. Szczegółowy plan rekolekcji możemy znaleźć w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) do zgłoszenia swojego udziału w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Krzyż Jezusa jest najwyższym znakiem miłości Boga do każdego człowieka,

jest niezwykle hojną odpowiedzią na potrzebę bycia kochanym.”

(Benedykt XVI)

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

 

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwa czterdziestogodzinne nabożeństwo. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30 w połączeniu z obrzędem posypania głów popiołem. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 7. Od przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Piotr Masarski.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 9. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 8-11 marca. W tym roku poprowadzi je o. Robert Grabka z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach Koszutce.
 10. W naszej parafii powstaje grupa modlitewna w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, do której można zapisać się w zakrystii lub kancelarii. Przynależność do grupy będzie polegać na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. W tych też intencjach w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie odmawiany różaniec, a o godz. 18.30 Msza św. Zachęcamy bardzo do włączenia się tę modlitwę.
 11. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.02.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

sobota                - Święto Katedry Świętego Piotra.

 1. W piątek przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W przyszłą niedzielę o godz.11.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji środowisk gospodarczych.
 3. W niedzielę również o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na Mszę św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. Już teraz informujemy, że spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 24 lutego po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 5. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dniach 15-17 maja pielgrzymki do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zwiedzenie zabytków, a nade wszystko udział w uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegóły dotyczące pielgrzymki podane są na plakacie.
 6. W naszej parafii powstaje Grupa modlitewna w int. kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. Przynależność do grupy będzie polegać na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy za księży i o powołania kapłańskie. W tych też intencjach w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu, będzie odmawiany różaniec, a o godz. 18.30 odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. W zakrystii i kancelarii można odebrać formularz zapisu.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 V NIEDZIELA ZWYKŁA

09.02.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek       - wspomnienie św. Scholastyki, dz.,

wtorek                 - wspomnienie NMP z Lourdes,

piątek                   - święto św. Cyryla i Metodego, głównych patronów Europy.

 1. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 2. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 3. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na wsparcie jej działalności. W naszych ogłoszeniach podajemy nr KRS: 0000191810.
 4. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, dlatego podjęto decyzję o organizacji w dniach od 15-17 maja pielgrzymki do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz obejrzenie zabytków, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegóły dotyczące pielgrzymki podane są na plakacie.
 5. Zapraszamy również do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02.02.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Kolęd podczas którego wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Będzie to koncert dedykowany ŚP Klaudii Wolny.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek        - wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.,       

środa - wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.,       

czwartek - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy męcz.

 1. We wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego nas od choroby gardła i wszelkich innych chorób.
 2. W środę we wspomnienie św. Agaty na wszystkich Mszach św. kapłani będą poświęcali przyniesiony przez wiernych chleb.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy świece dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej. W pierwszy piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 Zapraszamy do sali Domu Parafialnego na kinowy hit „Samson – wybrany przez Boga”. To epicka opowieść o biblijnym bohaterze obdarzonym przez Boga niezwykłą siłą, by wyzwolić naród wybrany z rąk Filistynów. Film trwa 105 minut W trakcie poczęstunek. Szczegóły na plakatach.
 5. We wtorek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy w sobotę 8 lutego wszystkich chorych, emerytów i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 9.00, po której o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do domu parafialnego na agapę. Informujemy także, że dla osób chorych, których bliscy nie mogą przywieźć do kościoła istnieje możliwość przywiezienia. Zgłoszenia należy kierować, dzwoniąc pod numer 504 721 573.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym – Pozwól na słówko. Bohaterem tekstu biblijnego będzie Samuel.
 7. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 8. Komunikat policji: Dzwoni telefon i ktoś mówi, że jest Twoim krewnym, policjantem czy prokuratorem, uważaj to może być próba oszustwa na wnuczka czy policjanta. W związku z tym faktem Komenda Miejska Policji w Katowicach prosi o szczególną ostrożność osoby starsze. Szczegóły dotyczące sposobów wyłudzenia pieniędzy oraz jak zachować się w takiej sytuacji, aby nie stać się ofiarą oszustwa podane są na plakatach umieszczonych na tablicy ogłoszeń w głównym wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)