Ogłoszenia - archiwum

 

I NIEDZIELA  ADWENTU

27.11.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa             – święto św. Andrzeja Apostoła,

sobota           – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas Adwentu. Dzisiaj po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele „Charytatywny koncert dla Ewy”, która toczy walkę o życie. Pani Ewa Stefaniak-Pietrasz jest matką 4-letniej dziewczynki, ma pęknięty implant w kręgosłupie, który nie pozwala jej funkcjonować. 10 grudnia czeka ją pierwsza z dwóch skomplikowanych operacji, których koszt wynosi 250 tys. zł. Prosimy o wsparcie w tej sprawie. Pieniądze można również wpłacać na konto Fundacji „Się pomaga”. Również dzisiaj po Mszach św. rodzina i przyjaciele Ewy sprzedawać będą ciasta z przeznaczeniem na ten cel. Szczegóły dotyczące koncertu znajdują się na plakatach.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. W roku Jubileuszu 100-lecia istnienia Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach we wtorek 29 listopada o godz. 9.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników nadzoru górniczego oraz ich rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 dzieci po wczesnej komunii i ich rodziców. A o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Na tej Mszy poświęcimy medaliki MB Niepokalanie poczętej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. ze Szkoły Społecznej, Szkoły nr 15 i grupy integracyjnej. W piątek o godz. 18.00 spowiedź dla młodzieży. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Msza św. w intencji młodzieży o godz. 18.30 .
 6. Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w sobotę 17 grudnia, począwszy od godz. 7.00. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. W tym roku odwiedziny kolędowe odbędą się na indywidualne zaproszenie kapłana przez parafian w jednym z konkretnie proponowanych dziewięciu terminów. Terminy te są następujące:

9, 10, 11 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 06.12),

27, 28, 29 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 16.12),

7, 8, 9 stycznia 2023 r. (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 02.01.2023).

 1. Jednocześnie informujemy, że jeśli Państwo nie mogą przyjąć odwiedzin kolędowych w wyznaczonych terminach, to zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.30 sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. Z błogosławieństwem sakramentalnym. Oto plan Mszy św. intencji Parafian z poszczególnych ulic:

5 grudnia – ul. bpa Adamskiego, Koszarowa, Raciborska,  Kamienna, Kozielska, Plac Rostka, Wilimowskiego,

6 grudnia – ul. bpa Lisieckiego, bpa Gawliny, bpa Kubiny, kard. Kominka, Rochowiaka, Strzelecka,

12 grudnia – Kościuszki, Kilińskiego, Zajączka, Drzymały, PCK, Stalmacha, Skłodowskiej,

13 grudnia – ul. Fliegiera, św. Barbary, Głowackiego, Skalna, Poniatowskiego, Jordana,

19 grudnia – ul. Mikołowska, Kopernika, ks. Kordeckiego, Batorego, Żwirki Wigury,  Rymera,

20 grudnia – ul. Andrzeja, Krzywa, Plac OMP, Konopnickiej.

 1. Już dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we mszach św. roratnich, które będą odprawiane w naszym kościele trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w soboty o godz. 6.30 (3, 10, 17 grudnia). Msze św. roratnie dla dorosłych będą odprawiane w języku łacińskim. Liturgia słowa będzie w języku polskim.
 2. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz wszystkich pracowników oświaty na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach w czwartek 8 grudnia 2022 r. o godz. 16.00.
 3. Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe Życie”. Szczegóły na plakatach oraz ulotkach.
 4. Jak co roku działająca przy parafii Katolicka Fundacja Dzieciom organizuje akcję „Listy do Dzieciątka Jezus”, do udziału w której gorąco Państwa zachęcamy. Wychowankowie Fundacji przygotowali listy z prośbą o wymarzone prezenty. Jeśli pragną Państwo pomóc w spełnieniu dziecięcych marzeń, to w zakrystii można wybrać list konkretnego dziecka i zakupić wymarzony podarunek w przedziale od 100 do 130 zł. Gotowe podarunki prosimy zostawiać w zakrystii, kancelarii lub siedzibie Fundacji w terminie do 14 grudnia. Sprawmy, by te święta były wyjątkowe dla każdego z nich! Dodatkowo, 4 grudnia przeprowadzimy zbiórkę pieniężną na zakup materiałów edukacyjnych i plastycznych dla podopiecznych naszej Fundacji, z których dzieci będą korzystać w czasie zajęć.
 5. Zespół Charytatywny z naszej parafii przyjmuje odzież męską zimową w środę od godz. 15.00.
 6. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 10 i 16 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany z sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022

     

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie ofiarowania NMP,

wtorek              – wspomnienie św. Cecylii, dz. i mecz.,

Czwartek         – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja    Dung-Lac, prez. i Tow.

piątek               – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej,     dz., męcz.

 1. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z o. Pio. A o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 2. W tym roku odwiedziny kolędowe odbędą na indywidualne zaproszenie kapłana, z możliwością wyboru jednego z konkretnie proponowanych dziewięciu terminów. Terminy te są następujące:

9, 10, 11 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 6 grudnia),            

27, 28, 29 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 16 grudnia),

7, 8, 9 stycznia 2023 r. (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 2 stycznia).

 1. Jednocześnie informujemy, że jeśli Państwo nie mogą przyjąć odwiedzin kolędowych w wyznaczonych terminach, to zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. Z błogosławieństwem sakramentalnym. Oto plan Mszy św. intencji Parafian z poszczególnych ulic:

5 grudnia   –  ul. bpa Adamskiego, Koszarowa, Raciborska,  Kamienna, Kozielska, Plac Rostka, Wilimowskiego,

6 grudnia   – ul. bpa Lisieckiego, bpa Gawliny, bpa Kubiny, kard. Kominka, Rochowiaka, Strzelecka,

12 grudnia – Kościuszki, Kilińskiego, Zajączka, Drzymały, PCK,  Stalmacha, Skłodowskiej,

13 grudnia – ul. Fliegiera, św. Barbary, Głowackiego, Skalna, Poniatowskiego, Jordana,

19 grudnia – ul. Mikołowska, Kopernika, ks. Kordeckiego, Batorego, Żwirki Wigury,  Rymera,

20 grudnia – ul. Andrzeja, Krzywa, Plac OMP, Konopnickiej.

 1. Już dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we Mszach św. roratnich, które będą odprawiane w naszym kościele trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Roraty dla dorosłych będą odprawiane w soboty o godz. 6.30 – (3, 10, 17 grudnia).
 2. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz wszystkich pracowników oświaty na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach w czwartek 8 grudnia 2022 r. o godz. 16.00.
 3. Spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego jest przesunięte na poniedziałek 28 listopada na godz. 19.15. Z kolei w środę 30 listopada w Parafii św. Krzyża w Świętochłowicach odbędzie się archidiecezjalny dzień jedności Szkół Ewangelizacji. Mszy Świętej o 19.15 będzie przewodniczyć abp Adrian Galbas.
 4. Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe Życie". Szczegóły na plakatach oraz ulotkach.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w Światowym Dniu Ubogich o godz. 15.00 na placu Marii i Lecha Kaczyńskich będzie sprawowana przez Arcybiskupa Wiktora Skworca Msza św. za wszystkich ubogich naszej diecezji.
 3. Dzisiaj w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Chcemy pamiętać w naszych modlitwach o naszej Pani Organistce, członkach naszej Scholii Rodzinnej i wszystkich kantorach.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dz.

Wtorek            – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dK

Czwartek        – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

Piątek              – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz., męcz.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich drogich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na agapę.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz.19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie do salki pawilonu katechetycznego.
 3. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Wspólnota w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynnej za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz w intencji całej naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada III piętek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Mirosława Banasia i ks. Mateusza Włoska w kolejną rocznicę ich urodzin.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodych na obchody diecezjalne.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na różaniec za zmarłych zalecanych.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa        – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

czwartek   – wspomnienie św. Leona Wielkiego pap. i dK,

piątek        – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

sobota       – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz.

 1. W poniedziałek o 19:15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 2. W piątek 11 listopada zapraszamy o godz. 6.30 na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny.
 3. W niedzielę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej w intencji jej czcicieli i ich rodzin.
 4. Również w niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza ministrantów oraz ich rodziców. Po Mszy Św. poczęstunek w salce ministranckiej.
 5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Jedności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich potrzebujących naszych siostrach i braciach.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy także przeżywać w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. W tym dniu pragniemy otoczyć naszą modlitwą naszą Panią Organistkę Elżbietę, wszystkich członków naszej Scholi Rodzinnej i wszystkich kantorów.
 7. Dziękujemy naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie wraz z jej opiekunem, ks. Mateuszem za przygotowanie w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wieczornej modlitwy uwielbienia ze świętymi.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim drogim Paniom i Panom, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierali zalecki za zmarłych na naszym parafialnym cmentarzu. Zalecki te są odczytywane podczas różańca za zmarłych zalecanych.
 9. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać za zgodą papieża Franciszka przez cały miesiąc listopad, przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitw: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 10. Na prośbę Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można jeszcze to uczynić jutro w godz. od 9.00 do 12.00. O godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Jędrysikowi i jego synowi Pawłowi za oczyszczenie chrzcielnicy w naszej świątyni.
 12. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    – Uroczystość Wszystkich Świętych,

wtorek             – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,

czwartek          – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

piątek                – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

 1. W poniedziałek, w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych młodzież Ruchu Światło-Życie naszej parafii oraz wspólnota „Za Kościół" poprowadzi czuwanie modlitewne. O godz. 18:30 odbędzie się Eucharystia, następnie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie młodzież zaprasza wszystkich uczestników do salki na spotkanie ze słodkim poczęstunkiem.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich zmarłych w tym roku spoczywających na cmentarzu parafialnym. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, w miejscach do tego celu wyznaczonych można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii.
 4. Jak co roku w dniu 1 listopada na naszym cmentarzu, będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 5. W Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące, jak co roku w tym dniu, o godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów naszej diecezji. Przypominamy także, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitw „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy skarbce dzieciom ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla młodzieży szkół średnich i studentów. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Po Mszy św. odbędzie się w domu parafialnym kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7. Również w piątek Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszają na międzyreligijną modlitwę o pokój, która odbędzie się w piątek 4 listopada o godz. 11.00 na zlikwidowanym cmentarzu ewangelickim przy ul. ks. Damrota (za Biblioteką Śląską)
 8. W piątek zapraszamy także na Wieczór Filmowy po Mszy Świętej wieczornej do sali pawilonu katechetycznego na film pt. „Outcasts – Szare Anioły”. Szczegóły na afiszach w gablotkach. Wstęp wolny!
 9. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 5 listopada, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 10. Na prośbę Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w piątek 4 listopada w godz. od 9.00 do 13.00 oraz poniedziałek 7 listopada w godz. od 9.00 do 12.00. W tym dniu o godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt.
 11. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest Różaniec.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach, misjonarzach i misjonarkach pochodzących z terenu naszej archidiecezji.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

niedziela - święto Rocznicy Poświecenia Kościoła Archikatedralnego w Katowicach.

 1. W poniedziałek 24 października o godz. 19:15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego pod wezwaniem Chrystusa Króla w Katowicach.
 3. W poniedziałek 31 października, po Mszy św. o godz. 18:30, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się czuwanie modlitewne poprowadzone przez Ruch Światło-Życie.
 4. Zgodnie z treścią jednego z postulatów naszej Rady Parafialnej prosimy, aby osoby, które pragną włączyć się aktywnie w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego lub śpiew psalmu responsoryjnego, zgłosiły się do zakrystii 10 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
 5. W imieniu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia bardzo serdecznie dziękujemy za dar materialny w kwocie 2264 zł przeznaczony na wsparcie zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 6. W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych, które będę odczytywane podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 7. Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich, którzy odeszli w tym roku, spoczywających na cmentarzu parafialnym. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 8. W związku z porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach wyznaczonych do tego celu znajdujących się na terenie naszego cmentarza.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów własnych związanych z remontem fasady naszego kościoła.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022

     

 1. Dziękujemy ks. Krzysztofowi KUSZCE, wikariuszowi budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich za wygłoszone do nas Słowo Boże i posługę duszpasterską w naszej parafii.
 2. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszach Świętych młodzież poprosi nas o materialne wsparcie „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 3. Również dzisiaj zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.,

wtorek           – święto św. Łukasza Ewangelisty,

czwartek        – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.,

sobota            – wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynnej za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz w intencji całej naszej parafii.
 2. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz koronkę.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 5. W niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodzin.
 6. W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych, które będę odczytywane podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 7. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 8. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 2. Dzisiaj, tydzień przed XXII Dniem Papieskim gościmy w naszej parafii młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszach św. młodzież będzie sprzedawać papieskie kremówki. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Jana XXIII, pap.,

środa – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezb.,

czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,

piątek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque,

sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK,

niedziela – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

 1. W poniedziałek 10 października o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 2. W czwartek przypada Dzień Fatimski. W tym miesiącu wyjątkowo różaniec do MB Fatimskiej odmówimy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.45. Po różańcu Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec z okapnikami.
 3. Nasze Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają nas w piątek o godz. 18.00 do kaplicy na Mszę św. ku czci założycielki – św. Teresy od Jezusa. Eucharystii będzie przewodniczył o. Jerzy Gogola, karmelita bosy.
 4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie Ruchu Światło-Życie.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Z tej okazji odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Ze względu na małą ilość uczestników „Kurs Nowe Życie" zostanie przesunięty na późniejszy termin. Kurs odbędzie się prawdopodobnie w terminie 26-28 listopada.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa KUSZKĘ, wikariusza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 8. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. W ramach XXII Dnia Papieskiego Parafia Mariacka w Katowicach zaprasza na widowisko multimedialne pt. „Apokalipsa Bunscha”, które odbędzie się 14 października 2022 roku o godz. 19.30 w Kościele Mariackim w Katowicach – szczegóły na plakacie.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. W zakrystii w cenie 12 zł można nabyć „Gościa Extra” w całości poświęcony Bożemu miłosierdziu i jego apostołce świętej siostrze Faustynie.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.15 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki jaką jest różaniec.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

środa - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

czwartek - wspomnienie św. Brunona, prezb.,

piątek - wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. O godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji oraz dzieci ze Szkoły nr 15 i Grupy integracyjnej z okazji 1. rocznicy przyjęcia Komunii Świętej. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej ze szkoły nr 15, Grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 2. W piątek 7 października odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 18:00 okazja do spowiedzi, o godz. 18:30 Msza Święta. Po Mszy Świętej spotkanie w domu parafialnym za kościołem.
 3. W piątek 7 października po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 zapraszamy na Wieczór Filmowy do sali pawilonu katechetycznego na przebój kinowy z 2020 roku „Cud Guadalupe”. Szczegóły na afiszach w gablotkach. Wstęp wolny!
 4. Również w piątek o godz. 17.30 zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie formacyjne rodziców dzieci ze Szkoły nr 15 i Grupy integracyjnej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 5. Kancelaria Parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Nowe Życie. Są to weekendowe rekolekcje, ciekawe w formie, z praktycznymi tematami dotyczącymi podstaw naszej wiary. Zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Zachęcamy do udziału praktykujących, jak również poszukujących czy niewierzących. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 października w naszych salkach parafialnych (piątek, godz. 18.30-21.00; sobota, godz. 9.00-20.00 oraz w niedzielę, godz. 9.00-13.00). Koszt uczestnictwa wynosi 80 złotych (ofiara na wyżywienie i materiały). Zapisy przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl) oraz w kancelarii lub zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu zagości w naszej parafii młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która po Mszach św. będzie sprzedawać kremówki i w ten sposób poprosi nas o materialne wsparcie Dzieła wspierającego zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 8. W ramach XXII Dnia Papieskiego parafia Mariacka w Katowicach zaprasza na widowisko multimedialne „Apokalipsa Bunscha”, które odbędzie się 14 października 2022 roku o godz. 19:30 w Kościele Mariackim w Katowicach – szczegóły na plakacie.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 10. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi zbiórkę w punkcie charytatywnym w każdą środę od godz. 15.00 do 18.00.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022

     

 1. Dzisiaj przypada Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   - wspomnienie śś. Kosmy i Damiana, śś. męcz.,

wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

środa - wspomnienie św. Wacława, męcz., 

czwartek - święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK,

sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK. 

 1. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 2. Również w poniedziałek o 19:15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W tym tygodniu tj. 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 5. Również w sobotę w dniu święta ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus Siostry Karmelitanki Bose z Katowic serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na Mszę św. o godzinie 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył o. Jacek Palica, karmelita bosy.
 6. Drodzy kandydaci do bierzmowania! W środę 28 września mija termin przesłania zgłoszeń do udziału w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy odbywają się elektronicznie, formularz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 7. Informujemy, że od poniedziałku 3 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska- Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi zbiórkę w punkcie charytatywnym w każdą środę od godz. 15.00 do 18.00.
 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Nowe Życie. Są to weekendowe rekolekcje, ciekawe w formie, z praktycznymi tematami dotyczącymi podstaw naszej wiary. Zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Zachęcamy do udziału praktykujących, jak również poszukujących czy niewierzących. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 października w naszych salkach parafialnych (piątek, godz. 18.30-21.00; sobota, godz. 9.00-20.00 oraz w niedzielę, godz. 9.00-13.00). Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł (ofiara na wyżywienie i materiały) Zapisy przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl) oraz w kancelarii lub zakrystii.
 10. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 11. Panteon Górnośląski w Katowicach - nowo otwarta instytucja kultury, pielęgnująca pamięć osób zasłużonych dla Górnego Śląska, przygotował dla seniorów specjalną ofertę, która obejmuje zwiedzanie Panteonu Górnośląskiego oraz Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach z przewodnikiem. Szczegóły podane są na plakacie.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach naszego Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Januarego, bpa i męcz.,

wtorek - wspomnienie św. męcz., Andrzeja Kim Taegon i Tow.,

środa - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

piątek - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.

 1. We wtorek 20 września o godz. 19.15 odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 2. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę nasza młodzież oazowa po Mszy Świętej o godz. 11:00 oraz 12:30 zaprasza serdecznie do „kawiarenki”–  do salki oazowej. W tym czasie będzie okazja do słodkiego poczęstunku oraz wypicia kawy lub herbaty. Będzie również możliwość wsparcia finansowego działalności oazy młodzieżowej.
 4. Drodzy kandydaci do bierzmowania, na stronie internetowej parafii znajduje się formularz przeznaczony dla młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023. Zapisy odbywają się elektronicznie.
 5. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Nowe Życie. Są to weekendowe rekolekcje, ciekawe w formie, z praktycznymi tematami dotyczącymi podstaw naszej wiary. Zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Zachęcamy do udziału praktykujących, jak również poszukujących czy niewierzących. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 października w naszych salkach parafialnych (piątek, godz. 18.30-21.00; sobota, godz. 9.00-20.00 oraz w niedziela, godz. 9.00-13.00). Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł (ofiara na wyżywienie i materiały) Zapisy przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl) oraz w kancelarii lub zakrystii.
 7. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska- Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi zbiórkę w punkcie charytatywnym w każdą środę od godz. 15.00 do 18.00.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022

   

 1. Dekretem Arcybiskupa Wiktora Skworca ks. Paweł Rylski został mianowany kapelanem Sióstr Boromeuszek w Mikołowie. Oprócz tej posługi ks. Paweł nadal będzie pełnił funkcję notariusza w Kurii Metropolitarnej w Katowicach. Na Mszę św. w intencji ks. Pawła, podczas której podziękujemy mu za pięcioletnią posługę w naszej parafii, serdecznie zapraszamy w niedzielę 18 września o godz.11.00.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

   poniedziałek - uroczstość NMP Piekarskiej,

   wtorek - wspomnienie św. Chryzostoma, bpa i męcz.,

   środa - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

   czwartek - wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej.     

 1. W poniedziałek, w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 2. Również w poniedziałek o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W środę 14 września lektorów oraz kantorów słowa Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 16 września.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii
 8. Drodzy kandydaci do bierzmowania, na stronie internetowej parafii znajduje się formularz przeznaczony dla młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023. Zapisy odbywają się elektronicznie.
 9. Już dzisiaj informujemy, że spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego we wtorek 20 września o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy.
 10. Serdecznie zapraszamy do zapisów dzieci w wieku od 7 do 12 lat do świetlicy, a także młodzieży w wieku od 13 do 18 lat do klubu młodzieżowego przy Katolickiej Fundacji Dzieciom. Zapewniamy opiekę nad dziećmi w godzinach od 12:00 do 18:00 od poniedziałku do czwartku oraz do 16:00 w piątki, pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych, jak również szereg ciekawych zajęć (m. in. zajęcia sportowe, plastyczne, językowe, muzyczne, basen i wiele innych). Zapewniamy również ciepły posiłek oraz podwieczorek każdego dnia. Zapraszamy!
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.09.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 w katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek   - święto Narodzenia NMP,   

piątek - wspomnienie św. Piotra Klawera, prezb.

 1. Od środy 7 września wznawia swoją działalność nasz Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 2. W piątek 9 września po Mszy Świętej wieczornej, około 19.20 zapraszamy do sali domu parafialnego na Wieczór Filmowy. Tym razem zostanie wyemitowany film beatyfikacyjny „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” Szczegóły na afiszach w gablotkach. Wstęp wolny!
 3. W piątek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie młodzieży oazowej.
 4. Schola rodzinna zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na Rodzinną Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim w sobotę 17 września. Zapisy do wtorku 13 września w zakrystii lub u katechety K. Szewerdy pod numerem telefonu: 501-810-021) lub e-mailem ojciec75@wp.pl. Szczegóły na plakatach, parafialnym Facebooku oraz w gazetce „Wspólnota”.
 5. Zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 16 września.
 6. W poniedziałek 12 września o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 7. Zachęcamy do nabycia pamiątki z jubileuszu 120. rocznicy powstania naszego kościoła. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycia w zakrystii kościoła i kancelarii.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sobota               - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w czwartek 1 września zapraszamy na Mszę św. o godz.8.00 uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 15, z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego i LO im. Marii Konopnickiej. A o godz. 9.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli i rodziców ze Szkoły Społecznej.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII. Msza w ich intencji o godz. 18.30 W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży i studentów. Msza św. w ich intencji oraz w intencji młodzieży Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczę-ia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę 3 września od godz. 00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 5. Od środy 7 września wznawia swoją działalność nasz Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 6. Zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 16 września.
 7. Już 3 września w godzinach od 11:00 do 14:00, na sąsiadującym z kościołem boisku szkolnym II-ego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, odbędzie się Piknik Integracyjny. Jego organizatorami są Miasto Katowice oraz Centrum Aktywności Młodzieżowej. Jest to impreza organizowana w ramach Inicjatyw młodzieżowych miasta Katowice i bierze w niej udział również młodzież z naszej Fundacji. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych, starszych i młodszych! Będą między innymi: turniej piłki nożnej, gry integracyjne i konkurencje sportowe oraz warsztaty chemiczne, malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn, a także słone przekąski dla każdego oraz nagrody! Raz jeszcze serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.
 8. Zachęcamy do nabycia pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami modlącymi się w piekarskim sanktuarium.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - wspomnienie NMP Królowej

Wtorek         - wspomnienie św. Róży z Limy, dz.

Środa              - święto św. Bartłomieja, Ap. i męcz.

Piątek             - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Sobota            - wspomnienie św. Moniki                

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji św. Cyryla i Metodego w auli domu parafialnego. 
 2. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W piątek w uroczystość NMP Częstochowskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - uroczystość Wniebowzięcia NMP

Wtorek           -  wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla

Środa               - uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji

Piątek              - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.    

Sobota            - wspomnienie św. Bernarda, opata, dK   

 1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w naszej światyni w porządku niedzielnym, bez Mszy św. o godz. 12.30 Na każdej Mszy św. bedziemy święcili kwiaty i zioła przyniesione przez wiernych. Jednocześnie przypominamy, że Uroczystość Wniebowzięcia NMP kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w tej pielgrzymce.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezb.

Wtorek          - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

Środa             - święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Czwartek       - wspomnienie św. Klary, dz.

Sobota           - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz.

 1. W sobotę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec, po którym udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec z okapnikami.
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. W poniedziałek 8 sierpnia o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Planszę tą można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  -  wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa, dK

Czwartek       - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Sobota           - święto Przemienienia Pańskiego

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających.
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w tym miesiącu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. We wtorek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. W tym dniu, wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022

      

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. W związku z jutrzejszym liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.

 3. Również dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Jakuba, Apostoła

Wtorek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Czwartek - wspomnienie św. Szarbela, prezb.

Piątek - wspomnienie św. Marty

Sobota - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dK

 1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.

 2. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł.

 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 4. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 5. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2022

      

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy

Wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Środa – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel

 1. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta, po której odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.

 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.

 3. W sobotę we wspomnienie NMP z Góry Karmel zwanej MB Szkaplerzną pragniemy szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowennie przed tą uroczystością w kaplicy w Karmelu codziennie od 7- 15 lipca o godz. 18.00 W tym roku nowennę będzie prowadził O. Paweł Baraniecki- karmelita bosy. W sam dzień odpustu 16-go lipca o godz. 6.30 i 18.00. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej.

 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 5. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł

 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10.07.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy

Wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Środa – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel

 1. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta, po której odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.

 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.

 3. W sobotę we wspomnienie NMP z Góry Karmel zwanej MB Szkaplerzną pragniemy szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowennie przed tą uroczystością w kaplicy w Karmelu codziennie od 7- 15 lipca o godz. 18.00 W tym roku nowennę będzie prowadził O. Paweł Baraniecki- karmelita bosy. W sam dzień odpustu 16-go lipca o godz. 6.30 i 18.00. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej.

 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 5. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł

 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

03.07.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek – wspomnienie św. Marii Goretti, dz. i męcz.

Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

Piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

 1. W środę przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu przez wstawiennictwo Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych polecajmy w nasze modlitwie chorych. Szczególnie pamiętajmy o chorych z naszej parafii.

 2. W tym tygoniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających.

 3. W minioną środę przeżywaliśmy uroczystość odpustową podczas której dziękowaliśmy Bogu za 120 lat jakie minęły od konsekracji naszego kościoła. W związku z tym, pragniemy bardzo serdecznie podziękować kapłanom, szafarzom, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim osobom zaangażowanym w wystrój kościoła i sali domu parafialnego na tę uroczystość. A wszystkim drogim parafianom i gościom Bóg zapłać za dar modlitwy i liczny udział w  uroczystości odpustowej ku czci naszych świętych patronów św. Apostołów Piotra i Pawła.

 4. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska, Zespół Charytatywny z naszej parafii w ostatnim czasie wysłał do centralnych magazynów katowickiego Caritas kolejnych 10 dużych paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane dary i naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za posługę.

 5. 120 - rocznicy konsekracji naszego kościoła poświecony jest nowy numer naszego parafialnego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Zawarte w nim ciekawe artykuły pozwalają spojrzeć w przeszłość i teraźniejszość naszej parafii. Pismo to wystawione na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia w cenie 5 zł. a „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 6. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa       i doktora Kościoła,

wtorek              – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,  

środa                – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.       

 1. W środę 29 czerwca będziemy świętować uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej parafii pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje. W poniedziałek i wtorek nauka ogólna na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30. W poniedziałek o godz. 9.00 nauka dla seniorów i chorych z udzieleniem sakramentu chorych, a o godz. 19.30 nauka stanowa dla mężczyzn. We wtorek o godz. 19.30 nauka stanowa dla kobiet. Rekolekcje te w wymiarze nauk ogólnych, stanowych i dla osób chorych i starszych wiekiem poprowadzi i kazanie odpustowe wygłosi ks. kan. Piotr Brząkalik, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Szopienicach. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc metropolita katowicki. Po Mszy św. zasadzimy przed kościołem „Dąb Papieski”, pobłogosławiony 27 października 2021 r. przez papieża Franciszka podczas pielgrzymki leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach do Watykanu w roku 100. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Dąb ten będzie również pamiątką 120-lecia konsekracji naszego kościoła.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających.
 3. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę tj. 2 lipca od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy świętej niedzielnej.
 5. Informujemy, że ukazał się nowy numer pisma „Nasza Wspólnota” w 120 rocznicę konsekracji naszego kościoła.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz nasz parafialny tygodnik „Wspólnota”.
 7. Przypominamy, że w czasie wakacji tygodnik „Wspólnota” nie jest drukowany.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, prosząc naszych Patronów, świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

       Wtorek     - wspomnienie św. Alojzego Gonzaci, zak.

       Czwartek -  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

       Piątek       -  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

 1. Do czwartku włącznie trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy o godz. 18.00 do udziału w nabożeństwach eucharystycznych z procesją teoforyczną.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 w bibliotece odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 3. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich czcicieli Ojca Pio i ich rodzin.
 4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny, dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświecenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w piątek o godz.8.00 uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 15, z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego i LO im. Marii Konopnickiej. W piątek o godz. 9.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli i rodziców ze Szkoły Społecznej.
 6. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii, serdecznie dziękuje wszystkim za udział w Festynie Rodzinnym, który odbył się w ubiegłą niedzielę, a także za przekazane datki na kolonie letnie dzieci z Fundacji. Podczas zbiórki w kościele oraz w trakcie festynu zebrano łącznie 6 530 zł.
 7. Przypominamy, że nasz odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywali 29 czerwca w samą uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej Parafii, pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje w poniedziałek 27 czerwca i wtorek 28 czerwca. Rekolekcje te w wymiarze nauk ogólnych, stanowych i dla osób chorych i starszych wiekiem,  poprowadzi i kazanie odpustowe wygłosi ks. kan. Piotr Brząkalik proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Szopienicach. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita katowicki. Po Mszy św. zasadzimy przed kościołem „Dąb Papieski”, pobłogosławiony 27 października 2021 r. przez Papieża Franciszka podczas pielgrzymki leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach do Watykanu w roku 100 rocznicy powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Dąb ten będzie również pamiątką 120 lecia konsekracji naszego kościoła.
 8. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. i nasz tygodnik „Wspólnota”.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIETEJ

12.06.2022

    

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Krzysztofa Kuszkę, wikariusza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. Krzysztofowi dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK,

wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.,

czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA    I KRWI CHRYSTUSA,

piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

 1. W poniedziałek przypada Dzień fatimski. Po Mszy św. o godzinie 18.30 sprawowanej do Matki Boskiej Fatimskiej odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków naszej obecnej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego. Listy nowo wybranych członków Rady Parafialnej w przeprowadzonych wyborach znajdują się na tablicy ogłoszeń i w gablocie parafialnej.
 3. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w centralnej procesji teoforycznej ulicami Katowic. Procesję poprzedzi Msza św. sprawowana w kościele Mariackim o godz. 7.30, skąd o godzinie 8.30 wyruszymy do katedry Chrystusa Króla. Przejdziemy ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki i Wita Stwosza. Po zakończeniu procesji o godz. 10.30 zostanie odprawiona w katedrze Msza św. pontyfikalna. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej proszone są o sypanie kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Zbiórka dzieci o godzinie 8.00 przy kościele Mariackim. Msze św. w tym dniu, odbędą się w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 12.30 oraz 16.00 i 18.30. Przez całą oktawę o godz. 18.00 (oprócz niedzieli – godz. 15.30) będą odprawiane nabożeństwa z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00 do 22 czerwca włącznie. Po wakacyjnej przerwie Zespół Charytatywny wznowi swoje dyżury od 31 sierpnia.
 6. Katolicka Fundacja Dzieciom przypomina i gorąco zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj w godzinach od 12.00 do 18.00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw dla dzieci. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci i młodzież, zespół Gryfnioki oraz polski raper TAU. Po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii Fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę. Dopełnieniem radości tego dnia będzie wyjątkowy koncert muzyki poważnej „Klasyczne arcydzieła w nieznanej odsłonie” o godz. 19.30.
 7. Już dzisiaj informujemy, że nasz odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywali 29 czerwca, w uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej Parafii pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje, w poniedziałek 27 czerwca i wtorek 28 czerwca, które poprowadzi ks. kan. Piotr Brząkalik. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc metropolita katowicki.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Wspólnota”, do nabycia w zakrystii w cenie 12 zł „Gość Extra” o wielkim cudzie, jakim jest Eucharystia.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022

   

 1. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, które przeżywamy jako Misyjny Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 4. Również w poniedziałek o godz. 19.15 w bibliotece odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W przyszłą niedzielę w uroczystość Najświętszej Trójcy, będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Kuszkę, wikariusza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 7. Również w przyszłą niedzielę pod hasłem: „Święty Michale Archaniele, czuwaj nade mną w Kościele” odbędzie się dorocznapielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do katedry. Początek o godz. 13.30. Zapraszamy.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00 do 22 czerwca włącznie. Po wakacyjnej przerwie Zespół Charytatywny wznowi swoje dyżury od 31 sierpnia.
 9. Katolicka Fundacja Dzieciom przypomina i gorąco zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 czerwca  w godzinach od 12.00 do 18.00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw dla dzieci. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci i młodzież, zespół Gryfnioki oraz polski raper TAU. Po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii Fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę. W tym dniu zostanie również przeprowadzona zbiórka na wyjazd na letnie kolonie dla podopiecznych Fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Dopełnieniem radości tego dnia będzie wyjątkowy koncert muzyki poważnej „Klasyczne arcydzieła w nieznanej odsłonie”. Koncert ten, podczas którego będzie można usłyszeć znane i nieznane utwory mistrzów w zupełnie wyjątkowych realizacjach instrumentalnych, odbędzie się o godzinie 19.30 w naszym kościele. Zabrzmią wtedy kompozycje: Bacha, Haendla, Cherubiniego, Faurégo i Elgara. Wykonawcami koncertu będą profesorowie związani z katowicką Akademią Muzyczną oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W programie znajdą się perły muzyki klasycznej w wykonaniu dwóch śpiewaczek, kwartetu fagotowego i fortepianu. Szczegóły na afiszach. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców.
 10. Rada Dzielnicy nr 1 Śródmieście serdecznie zaprasza wszystkich parafian oraz mieszkańców Katowic na Święto Dzielnicy, które odbędzie się w sobotę 11 czerwca na placu Andrzeja w godzinach od 12.00 do 15.00 Podczas festynu przewidujemy wiele atrakcji w postaci m. in.: warsztatów kulinarnych, florystycznych, konkursów i zabaw dla dzieci, nauki gry na instrumentach muzycznych, prezentacji oraz nauki dawnych gier i zabaw podwórkowych, pokazów tańca z ogniem itd. Zachęcamy do przyjścia ze swoimi psiakami, dla których dostępny będzie tzw. zwierzoraj. Do dyspozycji będą nasi dzielnicowi Radni, którym będzie można zgłosić wszelkie sprawy związane ze Śródmieściem Katowic. Przewidujemy poczęstunek!
 11. Już dzisiaj informujemy, że nasz odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywali 29 czerwca w uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej Parafii pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje w poniedziałek 27 czerwca i wtorek 28 czerwca. Rekolekcje te w wymiarze nauk ogólnych, stanowych i dla osób chorych i starszych wiekiem poprowadzi i kazanie odpustowe wygłosi ks. kan. Piotr Brząkalik, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Szopienicach. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.
 12. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Akcja Katolicka zaprasza na ostatni przed wakacjami Wieczór Filmowy w piątek 10 czerwca po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 do sali pawilonu katechetycznego na film pt. Camp. Film pokazuje zmagania dzieci z rodzin zastępczych.

  Film trwa 110 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny! 

 14. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 15. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29.05.2022

   

 1. W dniu dzisiejszym mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy ich naszą modlitwą.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nabożeństwo majowe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz., 

wtorek             – święto Nawiedzenia NMP,

środa                –  wspomnienie św. Justyna, męcz.,

piątek               –  wspomnienie św. męcz. Karola Lwangi i Tow.

 1. W środę 1 czerwca lektorów oraz kantorów Słowa Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W piątek 3 czerwca o godz. 19:15 odbędzie spotkanie dla młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.
 5. W maju podczas nabożeństw majowych, a w czerwcu przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy do udziału w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.
 6. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi do odwołania dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00.
 7. Trwa II etap przygotowań do wyboru nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prosimy, aby dzisiaj po Mszy św. wypisać na kartce nazwisko jednej kandydatki lub jednego kandydata z listy osób wskazanych w głosowaniu w ubiegłą niedzielę. Listy te znajdują się na drzwiach kościoła i na stolikach przy urnach w kaplicy MB Piekarskiej i kaplicy Miłosierdzia. Swoją deklarację z nazwiskiem kandydata należy wrzucić do przygotowanej do tego celu urny.
 8. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom już dziś zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 12 czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14:00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci i młodzież, zespół Gryfnioki oraz polski raper TAU. Po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę. W tym dniu podczas Mszy Świętych zostanie również przeprowadzona zbiórka na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022

   

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek o godz. 19:15 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. W tych Dniach, kościół modli się o urodzaje i wszystkich pracujących na roli.
 4. We wtorek we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w tym dniu o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.
 5. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. Również w piątek po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 Akcja Katolicka zaprasza nas do sali pawilonu katechetycznego, na film „Z miłości do Joey”. Film opowiada prawdziwą, rodzinną, wzruszającą historię, pełną nadziei i radości. Film trwa 90 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Piekar Śląskich. Pamiętajmy o nich w naszej osobistej i wspólnotowej modlitwie.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi do odwołania dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00. W ostatnim czasie wysłaliśmy do centralnych magazynów katowickiego Caritas kolejnych 8 dużych paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane dary i naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za posługę.
 9. Trwają przygotowania do wyboru nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prosimy, aby dzisiaj po Mszy św. wypisać na kartce nazwisko kandydata, który w naszym przekonaniu powinien do tej Rady należeć. Stosowne kartki i długopisy znaleźć można na stolikach wystawionych w kaplicy MB Piekarskiej i kaplicy Miłosierdzia. Swoją deklarację z nazwiskiem kandydata należy wrzucić do przygotowanej do tego celu urny.
 10. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 15.30.
 11. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 13. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022

   

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. patrona      Polski,

sobota             – święto św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

 1. We wtorek zapraszamy wszystkich Członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W czwartek swoją kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. arcybiskup Wiktor Skworc metropolita katowicki. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej o naszym Arcypasterzu.
 3. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, którzy obchodzą kolejną rocznicę święceń kapłańskich: ks. Piotra Masarskiego, ks. Marka Zyzaka, ks. Pawła Rylskiego, ks. Mirosława Banasia i ks. Mateusza Włoska.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 10.30 arcybiskup Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom do bierzmowania z naszej parafii i parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z tym wydarzeniem w czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do spowiedzi św. wszystkich kandydatów do bierzmowania, a po Mszy św. Wieczornej, około o godz. 19.15 odbędzie się próba z udziałem świadków bierzmowania. Z kolei w piątek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania.
 6. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 15.30.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022

   

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Również dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i księdza rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz.,

czwartek - wspomnienie św. Pankracego, męcz.,

sobota   - święto św. Macieja, Apostoła.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się ostatnie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 2. W piątek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy Świętej w ramach nabożeństwa majowego wspólnie odmówimy różaniec i wyruszymy z figurą MB Fatimskiej w uroczystej procesji dookoła naszego kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 3. W piątek o godz. 19.15 odbędzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły Społecznej, które w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 5. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się 17 maja o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 6. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 7. Parafia Ewangelicka w Katowicach zaprasza na koncert organowy, który odbędzie się w kościele Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Warszawskiej 18, 10.05 o godz. 18.00. Wykonawcą będzie dr Michał Kocot. Serdecznie zapraszamy.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa te odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30
 2. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK

Wtorek           - uroczystość NMP Królowej Polski

Środa              - wspomnienie św. Floriana, męcz. patrona archidiecezji         

Piątek             - wspomnienie św. Apostołów Filipa i Jakuba              

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających. W pierwszy piątek o godz. 00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 2. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w sobotę 7 maja począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. W środę o godz. 7.30 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę św. sprawowaną w ich intencji z prośbą o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo na czas zdawania egzaminu dojrzałości.
 4. W piątek 6 maja o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci wczesnokomunijnych oraz dzieci ze Szkoły Nr 15 i Grupy integracyjnej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 6. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka dotyczące synodalności w kościele, serdecznie zapraszamy w piątek 6 maja o godz. 19.15 wszystkich parafian, którzy chcą włączyć się w proces synodalny w archidiecezji katowickiej na szczeblu parafii, na synodalne wysłuchanie. Odbędzie się ono w kaplicy naszego domu parafialnego.
 7. W związku z W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. oraz „Wspólnota”.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022

   

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed błogosławieństwem celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza nas na koncert charytatywny pt. „Kobiety Kobietom” w wykonaniu studentów i pracowników naukowych Akademii Muzycznej w Katowicach. Zebrane podczas koncertu datki zostaną przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Marka, Ewangelisty,

Wtorek - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski,

piątek - święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK,   patronki Europy.

 1. Od poniedziałku zostaje wznowiona w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek w święto św. Marka serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Nabożeństwo rozpoczynamy przy Krzyżu nieopodal Karmelu.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu św. zaprasza na modlitwę Droga Światła połączoną z rozważaniem biblijnym.
 4. W piątek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota” oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Wielbiąc Boże Miłosierdzie, świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. W piątek 22 kwietnia o godz. 19.15 w kościele odbędzie się celebracja dla kandydatów do bierzmowania z udziałem ich świadków, którzy składają swoje deklaracje.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna jednocześnie Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po każdej Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza nas na koncert charytatywny pt. „Kobiety Kobietom” w wykonaniu studentów i pracowników naukowych Akademii Muzycznej w Katowicach. Zebrane datki zostaną przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.
 5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, przygotowanie i prowadzenie liturgii Triduum Paschalnego, prowadzenie Ciemnej jutrzni, a diakonowi Danielowi Ludwikowi za wygłoszone kazania pasyjne podczas nabożeństwa gorzkich żali. Bóg zapłać naszym nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej ołtarza, scholi młodzieżowej, wszystkim pełniącym posługę lektora i kantora oraz czytającym komentarze podczas liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać naszej organistce pani Elżbiecie, panu kościelnemu Marcinowi. Bóg zapłać naszemu nadzwyczajnemu szafarzowi Najświętszego Sakramentu panu Piotrowi Kosmalskiemu za profesjonalne oczyszczenie naszego ołtarza, tabernakulum, podstawy pod paschał i świeczników. Dziękujemy również panu Piotrowi za zbudowanie ciemnicy i pomoc w budowie Bożego Grobu. Bóg zapałać Monice Wilaszek za pomoc w budowie Bożego Grobu, a także za udekorowanie ciemnicy. Bóg zapłać naszej dekoratorce pani Jadwidze udekorowanie kwiatami Bożego Grobu. Bóg zapłać ministrantom za wyczyszczenie naczyń liturgicznych. Słowa serdecznej podzięki kierujemy także w stronę naszego niezmordowanego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za posługę wobec najuboższych sprawowaną w ramach Banku Żywności oraz za przygotowanie śniadania wielkanocnego. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Bożego Grobu oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie paczek świątecznych. Bóg zapłać każdemu z Was, Siostry i Bracia, za wspólne przeżywanie tych wielkich tajemnic naszej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

W dzisiejszą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus

ogarnął swoją miłością nasze serca,

Abyśmy wciąż podążali Jego śladami w radości i pokoju,

drogą wiodącą ku życiu.

Błogosławionych Świąt!

 

 

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

10.04.2022

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na ostanie w tym okresie liturgicznym nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary.
 3. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ wraz z Triduum Paschalnym, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych porannych. Uroczysta Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ połączona z obrzędem obmycia nóg rozpocznie się o godz. 18.30. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00 W tym dniu o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę Krzyżma św. do Katedry Chrystusa Króla.

WIELKI PIĄTEK pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. i obowiązuje post. Od godz. 6.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 7.30 zapraszamy do udziału w ciemnej jutrzni. O godz. 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w drodze krzyżowej. LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy o godz. 18.30. W tym dniu Adoracja Krzyża i Bożego Grobu do godz. 21.00.  O godz. 23.00 serdecznie zapraszamy na wielkopiątkową medytację Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją pani Anny Szostak-Myrczek z cyklu Muzyka na Wielki Piątek „Miserere Mei Deus”. Szczegółowy plan medytacji podany jest na plakatach. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą przed nabożeństwami wieczornymi poprowadzi Legion Maryi i Grupa Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Wszystkich którzy pragną przynieść kwiaty do Bożego Grobu prosimy, aby uczynili to w Wielki Piątek przed południem. Wszystkim darczyńcom składamy już teraz serdecznie Bóg zapłać.

WIELKA SOBOTA adoracja przy Bożym Grobie od godz. 6.00 do godz. 18.00. O godz. 7.30 zapraszamy do udziału w ciemnej jutrzni. O godz. 19.00 rozpoczynamy Wigilię Paschalną, której będzie przewodniczył arcybiskup Adrian Galbas. Na Wigilię Paschalną prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami. Liturgia Wielkiej Soboty zakończy się uroczystą procesją rezurekcyjną. Święcenie potraw wielkanocnych będzie o pełnych godzinach, począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00 włącznie. Zgodnie z wieloletnią tradycją do kosza umieszczonego przed amboną można będzie złożyć dar ze święconych potraw ofiarowany uczestnikom śniadania wielkanocnego. W Wielką Sobotę także obowiązuje post. Naszych górników w galowych mundurach zapraszamy do niesienia baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.

 1. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych:

- od poniedziałku – do środy pół godziny przed Mszą Świętą;

- Wielki Czwartek – od godz. 6.00 do godz. 9.00 oraz od 15.00 do godz.18.00. O godz. 10.00 w tym dniu kapłani uczestniczą wraz ze swoim biskupem w Mszy Krzyżma w Katedrze Chrystusa Króla;

- Wielki Piątek – cały dzień od godz. 6.00 do godz.18.00;

- Wielka Sobota – cały dzień od godz. 6.00 do godz. 18.00.

 1. Naszych Gości z Ukrainy oraz osoby starsze i samotne zapraszamy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na Mszę św. o godz. 7.30, a po niej na śniadanie wielkanocne do kaplicy domu parafialnego. Zaproszenia będą wydawane w wielką środę 13 kwietnia od godz. 9.00 w jadłodajni domu parafialnego.
 2. W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Od Niedzieli Palmowej do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w środę w godz. 15.00-18.00. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć to dzieło, prosimy o zakupienie wyłącznie produktów wskazanych na liście. Obecnie wysłaliśmy już do centralnych magazynów katowickiego Caritas 45 dużych paczek zawierających wszystkie wymienione na liście produkty. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane dary i naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za posługę.
 5. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które ofiarujemy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii i prosimy o dalsze wsparcie.
 6. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 22 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 do sali pawilonu katechetycznego na filmowy hit Odważni. Film opowiada wzruszającą historię oficerów policji, którzy odkrywają ich najważniejsze powołanie do ojcostwa. Czy uratują swoje rodziny? Film trwa 120 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!

 7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota” oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.04.2022

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W tym dniu o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji powołań do kapłaństwa i o uświęcenie kapłanów, a o godz. 18.30 na Mszę św. w tej intencji.
 4. W piątek zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta ofiarowanej w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia serc dla wojennych oprawców. Początek drogi krzyżowej o godz.19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, a zakończenie około godz. 21.00 w katedrze Chrystusa Króla. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 5. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w tym miesiącu z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę 9 kwietnia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. W tym dniu podczas każdej Mszy św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych gałązki palmowe.
 7. W przyszłą niedzielę swoje kolejne urodziny obchodzi ks. proboszcz. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę św. o godz. 12.30 sprawowaną w jego intencji.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w środę od 15.00 do 18.00. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć to dzieło, prosimy o zakupienie wyłącznie produktów wskazanych na liście.
 9. Naszych Gości z Ukrainy oraz osoby starsze i samotne z naszej parafii zapraszamy na śniadanie wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 7.30 do kaplicy domu parafialnego. Zaproszenia będą wydawane w wielką środę, 13 kwietnia od godz. 9.00 w jadłodajni domu parafialnego.
 10. W dniach od 6 do 8 kwietnia odbędą się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 i Szkoły Społecznej.
 11. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.
 13. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy w Wielki Piątek o godz. 23.00 na koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją pani Anny Szostak z cyklu Muzyka na Wielki Piątek „Miserere Mei Deus”.
 14. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota”, oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 15. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki” w cenie 8 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 16. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27.03.2022

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich, studentów oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 5. W piątek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w tym miesiącu z posługą spowiedzi i Komunii Świętej tradycyjnie tydzień przed świętami, to jest w sobotę 9 kwietnia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia po Mszach o godz. 11.00 i 12.30 młodzież oazowa z naszej parafii będzie sprzedawać własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby młodzieży naszej parafii.
 8. Wszystkich mieszkańców Katowic zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta ofiarowanej w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia serc dla wojennych oprawców. Początek drogi krzyżowej w piątek 8 kwietnia o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”. Następnie uczestnicy tego nabożeństwa przejdą ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską, Kopernika, przez Plac Miarki, dalej Jagiellońską, Sienkiewicza, Ligonia, Plebiscytową i Powstańców do katedry Chrystusa Króla.
 9. Przypominamy, że względu na obchodzoną w tym roku 120. rocznicę poświecenia naszego kościoła zamiast rekolekcji wielkopostnych odbędą się trzydniowe rekolekcje od 26 do 28 czerwca, które bezpośrednio wprowadzą nas w świętowanie tego pięknego jubileuszu naszej parafii, który w tym roku pragniemy wspólnie przeżyć w dniu 29 czerwca, w uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła.
 10. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w środę od 15.00 do 18.00. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć to dzieło, prosimy o zakupienie wyłącznie produktów wskazanych na liście.
 11. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.
 13. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota” oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 14. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki” w cenie 8 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 15. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20.03.2022

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary.
 4. W środę o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po Różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i modlitwy za wszystkie dzieci poczęte, a nienarodzone.
 6. Ze względu na obchodzoną w tym roku 120. rocznicę poświecenia naszego kościoła zamiast rekolekcji wielkopostnych w dniach 26-28 czerwca odbędą się trzydniowe rekolekcje, które bezpośrednio wprowadzą nas w świętowanie tego pięknego jubileuszu naszej parafii, który w tym roku pragniemy wspólnie przeżyć w dniu 29 czerwca, w uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła.
 7. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w środę od 15.00 do 18.00. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć to dzieło, prosimy o zakupienie wyłącznie produktów wskazanych na liście. Obecnie wysłaliśmy już do centralnych magazynów katowickiego Caritas 35 dużych paczek zawierających wszystkie wymienione na liście produkty. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane dary i naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za posługę.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.
 10. Śląskie Centrum Osteoporozy zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet, które nie wykonywały takiego badania w ciągu ostatnich dwóch lat. Szczegóły podane są na plakacie i ulotkach.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota” oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 12. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne, tzw. „paschaliki” w cenie 8 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03.2022

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiaj obchodzimy 9. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy o naszym Papieżu w naszej indywidualnej i wspólnotowej modlitwie.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. W poniedziałek w naszej parafii rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Dlatego nie będzie modlitwy słowem Bożym „Pozwól na słówko".
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Świętego Józefa oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi dyżury w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 10.00-13.00 oraz w środę od 15.00-18.00. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć to dzieło, prosimy o zakupienie wyłącznie produktów wskazanych na liście.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.
 10. Od roku 2018 posługuje w naszej archidiecezji kapłan greckokatolicki z Ukrainy ks. Wołodymir Łytwyniw. Służy przede wszystkim wiernym przybywającym do naszej archidiecezji z Ukrainy. Niedawno otrzymał ze Stolicy Apostolskiej zezwolenie na sprawowanie sakramentów także w rycie rzymskokatolickim. Dzięki temu zezwoleniu będzie mógł posługiwać także wśród wiernych naszej archidiecezji, sprawując Liturgię bizantyńską i spowiadając w języku ukraińskim. Szczegółowy plan dotyczący miejsc sprawowania liturgii i sakramentu pokuty podany jest w gablotach parafialnych.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota” oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 12. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne, tzw. „paschaliki” w cenie 8 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.03.2022

  

 1. Dzisiaj obchodzimy również Niedzielę Trzeźwości. Po Mszy świętej będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.  
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00
 4. W poniedziałek w naszej parafii rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. W tym czasie nie będzie odbywać się modlitwa „Pozwól na słówko".
 5. Serdecznie dziękujemy za dar materialny złożony do puszek w niedzielę i Środę popielcową przeznaczony dla naszych sióstr i braci z Ukrainy. W sumie zebraliśmy w te dwa dni 12167 zł. Pieniądze te zostały już przez parafię przekazane diecezjalnemu Caritas.
 6. Ruszyła akcja Paczka dla Ukrainy w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas dla rodzin na Ukrainie, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.
  Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm (dopuszczamy inne rozmiary, zbliżone do podanych przez Caritas Polska).  Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej Caritas. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do parafii we wskazane przez księdza proboszcza miejsce. Prosimy, aby wśród parafian znaleźli się wolontariusze, którzy własnym transportem przewiozą zebrane paczki do najbliższego ośrodka naszej diecezjalnej Caritas. W tej sprawie prosimy kontaktować się z kancelarią parafialną. Lista produktów do zakupienia znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablotkach parafialnych.
  Czas trwania projektu na razie jest kwestią otwartą. Nie znamy skali potrzeb, które wciąż się zmieniają i narastają.
 1. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska, Zespół Charytatywny z naszej parafii będzie miał dyżury w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 10.00-13.00 oraz w środę od 15.00-18.00.
 2. W piątek o godz. 19.15 odbędzie nabożeństwo z sakramentem pokuty i pojednania dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 3. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 11 marca po mszy świętej wieczornej czyli około 20 do sali domu parafialnego, na film: „Spójrz za siebie". Film zachęca do odkrycia na nowo wiary w Bożą Opatrzność. Film trwa 92 min. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny! Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie maseczki.
 4. Działająca w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Nasze przedszkole jest bezpłatne i zapewnie profesjonalną edukację, opiekę i wyżywienie.
 5. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Emila Szramka oraz Katolicka Szkoła Podstawowa zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 12 marca w godzinach od 10.00-13.00 w siedzibie szkoły przy ulicy Kobylińskiego4.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota”, oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.02.2022

  

 

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwa 40-godzinne nabożeństwo. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. W poniedziałek 7 marca w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Zachęcamy do udziału. Prosimy, aby zapisać się w zakrystii lub na stronie secim.pl, aby umożliwić organizatorom przygotowanie odpowiedniej liczby materiałów dla uczestników. Jednak zapisy nie są warunkiem uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary.
 5. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 6. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. w połączeniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 8. Od przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi diakon Daniel Ludwik.
 9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 10. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę tj. 5marca, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 11. W piątek 4 marca o godz. 19.15 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 12. Dyrekcja bezpłatnego Niepublicznego Przedszkola im. Marii Laury Meozii, które funkcjonuje w ramach Katolickiej Fundacji Dzieciom, informuje, że od 1 września zaczyna się nabór do przedszkola na rok 2022/2023. Zgłoszenia dzieci przyjmuje Dyrekcja Fundacji.
 13. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota”, oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

20.02.2022

  

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia.

poniedziałek   – wspomnienie św. Piotra Damianiego, bpa i dK,

wtorek              – Święto Katedry Świętego Piotra,

Środa    –  wspomnienie św. Polikarpa, bpa i dK.

 1. Dzisiaj alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy kandydatów do święceń diakonatu oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 2. W poniedziałek 21 lutego o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji św. Cyryla i Metodego w auli domu parafialnego. 
 3. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 4. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota”, oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

13.02.2022

  

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Cyryla i Metodego, głównych patronów Europy.

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. Pragniemy podzielić się wielką radością, że dwie nasze parafianki pani Barbara Brylak i pani Gerda Borowy otrzymały w miniony czwartek z rąk Prezydenta Miasta Katowice pana dra Marcina Krupy List Gratulacyjny i wyróżnienie w konkursie na Nagrodę za działalność charytatywną w 2021 roku. „Dziękuję za konsekwentną realizację podjętej przez panią misji, której celem jest zaangażowanie się w pomoc osobom potrzebującym, za Pani serce oddane działalności charytatywnej, za bezinteresowność, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz otwartość na współpracę z różnymi pomocowymi organizacjami pozarządowymi” napisał w Liście Gratulacyjnym do każdej z pań prezydent Katowic.
 3. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 4. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota”. Natomiast „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł jest dostępny w zakrystii.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

06.02.2022

  

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek    - wspomnienie św. Scholastyki, dz.,     

piątek        - wspomnienie NMP z Lourdes.    

 1. W poniedziałek o godz. 19.45 w auli domu parafialnego odbędzie się otwarte spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 3. W piątek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszych modlitwach indywidualnych i wspólnotowych pamiętajmy o chorych i cierpiących. Serdecznie zapraszamy w sobotę 12 lutego wszystkich chorych, emerytów i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 9.00, po której o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do salki domu katechetycznego na agapę.
 4. W piątek o godz. 19.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W niedzielę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej za wszystkich jej czcicieli i ich rodziny.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. W imieniu swoim i moich braci kapłanów, duszpasterzy w naszej parafii pragnę bardzo serdecznie podziękować za kolędowe spotkanie w naszych domach oraz za uczestnictwo we Mszach Świętych kolędowych sprawowanych w intencji Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii oraz udział w nabożeństwach po Mszach Świętych z błogosławieństwem sakramentalnym. Bóg zapłać również za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za dar modlitwy i udział we Mszy Świętej, którą sprawowałem z kapłanami z mojego rocznika święceń 1987 z okazji 35-lecia święceń kapłańskich.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

30.01.2022

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek     - wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.,

środa                - święto Ofiarowania Pańskiego,    

czwartek           - wspomnienie Błażeja, bpa i męcz.,       

sobota               - wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.       

 1. W poniedziałek przypada 35. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Andrzeja Nowickiego. Z tej okazji w tym dniu serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 12.00, którą ksiądz proboszcz będzie sprawował razem z braćmi kapłanami ze swojego rocznika święceń 1987.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W środę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy święcić gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest również w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 4. W czwartek we wspomnienie św. Błażeja po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego nas od choroby gardła i wszelkich innych chorób.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy świece dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15, grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek po Mszy Św. wieczornej ok. 19.20. Zapraszamy do sali Domu Parafialnego na film pt: „Nieplanowane”. Film trwa 110 min. Jest przeznaczony dla osób powyżej 15 roku życia. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny! Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie maseczki.
 8. W sobotę we wspomnienie św. Agaty na wszystkich Mszach św. kapłani będą święcili przyniesiony przez wiernych chleb.
 9. Minioną niedzielę przeżywaliśmy jako Niedzielę Biblijną. W związku z tym pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim lektorkom i lektorom, którzy w tym dniu w naszym kościele czytali Pismo Święte.
 10. W imieniu Parafialnego Banku Żywności serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022

  

 1. W dzisiejszą niedzielę, którą przeżywamy jako niedzielę biblijną, od godziny 7.00 do godz. 15.30 (z przerwami na Eucharystię) czytane są teksty Nowego Testamentu. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo Słowa Bożego podczas którego, chcemy udzielić posłania osobom czytającym w czasie liturgii słowo Boże.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK,

wtorek - święto Nawrócenia św. Pawła,    

środa - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,

piątek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK.        

 1. W poniedziałek 24 stycznia o godz. 19.15 w auli domu parafialnego odbędzie się otwarte spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W środę o godz. 19.15 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie lektorów i kantorów słowa Bożego.
 4. W niedzielę, 30 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się adoracja przy Bożym Żłóbku w bazylice w Katowicach Panewnikach dla osób przeżywających żałobę po stracie bliskich, zwłaszcza zmarłych w wyniku Covid-19. W ramach adoracji Msza Święta oraz nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Adorację organizuje Apostolstwo Chorych oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia. Będzie ona wprowadzeniem w obchody zbliżającego się Światowego Dnia Chorego.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 6. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16.01.2022

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - wspomnienie św. Antoniego, opata

Piątek              - wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.

 1. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. Również we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 5. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Paweł Rylski. Serdecznie zapraszamy o godz. 12.30 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy po raz trzeci obchodzić w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, Niedzielę Biblijną. W tym dniu od godziny 7:00 do godz. 15:30 (z przerwami na Eucharystię) chcemy czytać teksty Nowego Testamentu. O godz. 15:30 odbędzie się nabożeństwo słowa Bożego podczas którego, chcemy udzielić posłania osobom czytającym w czasie liturgii słowo Boże.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na Mszę św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 8. Serdecznie zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w ich intencji i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy św. kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 9. Informujemy, że od 19 stycznia jest czynny nasz Parafialny Punkt Charytatywny. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym facebooku.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. oraz „Wspólnota”.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w roku liturgicznym, który potrwa do Środy Popielcowej.
 3. Również w poniedziałek o godz. 19.15 w auli domu parafialnego odbędzie się otwarte spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek - wspomnienie św. Hilarego, bpa i dK.

 1. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca, który ze względu na święto Objawienia Pańskiego przypada w tym tygodniu, zapraszamy dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas III-VIII do spowiedzi świętej o godz. 18.00. Msza św. w ich intencji będzie o godz. 18.30. O godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.
 3. W piątek o godz. 19.15 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 4. Serdecznie zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w Eucharystii sprawowanej w ich intencji o godz. 18.30 i krótkiego nabożeństwa z błogosławieństwem sakramentalnym po Mszy św. Szczegółowy plan Mszy św. kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 5. Informujemy, że nasz Parafialny Punkt Charytatywny będzie czynny od 19 stycznia. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 6. Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 8. Świętujmy z radością dzisiejszy Dzień Chrztu Pańskiego, wspominając z wdzięcznością swój własny chrzest. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

02.01.2022

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. Od jutra serdecznie zapraszamy parafian z poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w Eucharystii sprawowanej w ich intencji o godz. 18.30 i krótkiego nabożeństwa z błogosławieństwem sakramentalnym po Mszy św. Szczegółowy plan Mszy św. kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy do spowiedzi św. młodzież ze szkół średnich i studentów. O godz. 18.30 Msza św. w ich intencji. Ze względu na to, że pierwszy czwartek przypada w tym miesiącu w święto Objawienia Pańskiego, spowiedź dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas III-VIII będzie za tydzień, w czwartek 13 stycznia, a o godz. 18.30 Msza św. w ich intencji.
 4. W czwartek, w Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dies Episcopi. Jest to dzień, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych pragniemy polecać naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych. W tym dniu zapraszamy także do udziału w katowickim Orszaku Trzech Króli oraz do rodzinnego kolędowania w ramach „Betlejem w Polsce”, które odbędzie się tym razem w plenerze. Zaplanowano je przed katowickim Spodkiem w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 17.00. Wstęp wolny z zachowaniem norm sanitarnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym koncercie.
 5. Od piątku wznawiamy w naszej świątyni adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę, 8 stycznia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Informujemy, że nasz Parafialny Punkt Charytatywny będzie nieczynny do 12 stycznia.
 8. W nawiązaniu do minionych Świąt Bożego Narodzenia pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszym kapłanom za posługę w konfesjonale, członkom naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i przekazanie paczek świątecznych osobom samotnym, chorym i bezdomnym. Dziękujemy również młodzieży, która pomagała w roznoszeniu paczek. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzinie Łopuszyńskich za zbudowanie tegorocznej stajenki. Dziękujemy panu Piotrowi Kosmalskiemu za oświetlenie żłóbka i choinek. Raz jeszcze dziękujemy kapłanom ks. Mateuszowi i ks. Pawłowi za prowadzenie rorat dla dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy również naszej parafialnej scholi rodzinnej za śpiewy podczas rorat i podczas Mszy św. rodzinnych o godz. 11.00.
 9. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek, 7 stycznia po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 do sali domu parafialnego na film pt. Boska interwencja. Film opowiada piękną historię walki o wiarę i nadzieję w rodzinie, trwa 107 minut.

  W trakcie przewidziany poczęstunek. Wstęp wolny! Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie maseczki. 

 10. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i miłym gościom za modlitwę i złożony dar materialny w kwocie 2473 złotych i 51 groszy przeznaczony dla dzieci z Azji Środkowej. Bóg zapłać!
 11. Informujemy, że powstał nowy świąteczno-noworoczny numer naszego pisma parafialnego „Nasza Wspólnota”. Tytuł 46. numeru brzmi „Pamięć – tożsamość – wiarygodność w setną rocznicę III powstania śląskiego”. Jego treść znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

26.12.2021

  

 1. W poniedziałek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu podczas Mszy św. zgodnie z wielowiekową tradycją będzie poświęcenie wina.
 2. We wtorek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców o godz. 10.00 na Mszę Świętą. połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Po tej Mszy św. będą rozdawane nagrody dzieciom, które uczestniczyły w tegorocznych roratach.
 3. Jak już informowaliśmy w ramach tegorocznej kolędy odwiedziny kapłana na indywidualne zaproszenie odbędą się w dniach 27, 28 i 29 grudnia, począwszy od godz. 16.00. Od poniedziałku 3 stycznia również serdecznie zapraszamy parafian z poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w ich intencji i krótkiego nabożeństwa z błogosławieństwem sakramentalnym po Mszy św. Szczegółowy plan kolędy i Mszy św. kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego – tradycyjny sylwester. Zapraszamy Parafian na godz. 17.00 na Mszę św. połączoną z rocznym sprawozdaniem statystycznym. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając publicznie hymn Ciebie Boże wielbimy i zachowując pozostałe warunki odpustu.
 5. W sobotę rozpoczynamy Nowy Rok 2021. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie.
 6. Serdecznie dziękujemy ks. Mateuszowi Włoskowi za prowadzenie tegorocznych rorat dla dzieci. Bardzo dziękujemy również naszej młodzieży i dorosłym oraz ks. Pawłowi Rylskiemu za przygotowanie i prowadzenie rorat dla dorosłych
 7. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Tym razem słodkie podziękowania w postaci pierników, które dzieci same piekły z swoimi wychowawcami, można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 8. Przypominamy, że do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Informujemy, że do 12 stycznia nasz Parafialny Punkt Charytatywny będzie nieczynny.
 10. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. Informujemy, że ukazał się nowy numer pisma „Nasza Wspólnota”, który jest dostępny na naszej stronie parafialnej.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

19.12.2021

  

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 4. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli św. o. Pio i ich rodziny.
 5. W Wigilię kancelaria parafialna jest nieczynna.
 6. Parafian, którzy pragną ofiarować owoce i słodycze przeznaczone do przygotowania paczek wigilijnych dla osób samotnych i bezdomnych, prosimy aby swoje dary przynieśli do sali Dobrego Pasterza w czwartek w godzinach od 12.00 do godz. 16.00. Paczki te będą rozdawane w Wigilię w godz. 11.00-13.00.
 7. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. W tym roku ze względu na aktualną sytuację epidemiczną będą odprawiane w naszym kościele dwie pasterki. Pierwsza o godz. 20.00, druga o godz. 24.00.
 9. W Święto Bożego Narodzenia o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.
 10. W tym roku Święto Świętej Rodziny przypada w drugi dzień świąt. W tym dniu pragniemy szczególnie zawierzyć wszystkie rodziny z naszej parafii Matce Bożej, Królowej Rodzin.
 11. W poniedziałek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu podczas Mszy św. będzie zgodnie z wielowiekową tradycją poświęcenie wina.
 12. We wtorek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców o godz. 10.00 na Mszę św. połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
 13. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej od dzisiaj do czwartku pół godziny przed każdą Mszą św. W Wigilię spowiadamy przez cały dzień od godz. 6.00-8.00 i od 9.00-15.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 14. Zwyczajem lat minionych w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odwiedzą nas Kolędnicy misyjni. Podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą o godz. 12.30 przedstawią krótkie Jasełka. W tym roku będą nas prosić o wsparcie modlitewne oraz materialny dar serca dla dzieci z Azji Środkowej.
 15. W ramach tegorocznej kolędy odwiedziny kolędowe kapłana na indywidualne zaproszenie odbędą się bez ministrantów, z zachowaniem wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja) w dniach 27, 28 i 29 grudnia od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy również parafian z poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w Eucharystii sprawowanych o godz. 18.30 w ich intencji i krótkiego nabożeństwa z błogosławieństwem sakramentalnym po Mszy św. Szczegółowy plan kolędy i Mszy św. kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych, w naszym tygodniku „Wspólnota” oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 16. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na Listy do Dzieciątka. Słodkie podziękowanie w postaci pierników, które dzieci same piekły ze swoimi wychowawcami można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 17. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że do 12 stycznia nasz parafialny Punkt Charytatywny będzie nieczynny.
 18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 7 i 14 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 19. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.

 

Słowo na Adwent:

„Panie, kiedy nie mam czasu, przyślij mi kogoś, komu mógłbym pomóc przez krótką chwilę”.

Niech te ostatnie godziny oczekiwania na przyjście Chrystusa pozwolą nam mimo wielorakich obowiązków, niedokończonych zadań, niezrealizowanych marzeń wyrwać się poza to, co doczesne i otworzyć się na miłość Tego, który wciąż cierpliwie na ciebie czeka.

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

19.12.2021

  

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 4. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli św. o. Pio i ich rodziny.
 5. W Wigilię kancelaria parafialna jest nieczynna.
 6. Parafian, którzy pragną ofiarować owoce i słodycze przeznaczone do przygotowania paczek wigilijnych dla osób samotnych i bezdomnych, prosimy aby swoje dary przynieśli do sali Dobrego Pasterza w czwartek w godzinach od 12.00 do godz. 16.00. Paczki te będą rozdawane w Wigilię w godz. 11.00-13.00.
 7. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. W tym roku ze względu na aktualną sytuację epidemiczną będą odprawiane w naszym kościele dwie pasterki. Pierwsza o godz. 20.00, druga o godz. 24.00.
 9. W Święto Bożego Narodzenia o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.
 10. W tym roku Święto Świętej Rodziny przypada w drugi dzień świąt. W tym dniu pragniemy szczególnie zawierzyć wszystkie rodziny z naszej parafii Matce Bożej, Królowej Rodzin.
 11. W poniedziałek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu podczas Mszy św. będzie zgodnie z wielowiekową tradycją poświęcenie wina.
 12. We wtorek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców o godz. 10.00 na Mszę św. połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
 13. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej od dzisiaj do czwartku pół godziny przed każdą Mszą św. W Wigilię spowiadamy przez cały dzień od godz. 6.00-8.00 i od 9.00-15.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 14. Zwyczajem lat minionych w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odwiedzą nas Kolędnicy misyjni. Podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą o godz. 12.30 przedstawią krótkie Jasełka. W tym roku będą nas prosić o wsparcie modlitewne oraz materialny dar serca dla dzieci z Azji Środkowej.
 15. W ramach tegorocznej kolędy odwiedziny kolędowe kapłana na indywidualne zaproszenie odbędą się bez ministrantów, z zachowaniem wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja) w dniach 27, 28 i 29 grudnia od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy również parafian z poszczególnych ulic naszej parafii do udziału w Eucharystii sprawowanych o godz. 18.30 w ich intencji i krótkiego nabożeństwa z błogosławieństwem sakramentalnym po Mszy św. Szczegółowy plan kolędy i Mszy św. kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych, w naszym tygodniku „Wspólnota” oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 16. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na Listy do Dzieciątka. Słodkie podziękowanie w postaci pierników, które dzieci same piekły ze swoimi wychowawcami można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 17. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że do 12 stycznia nasz parafialny Punkt Charytatywny będzie nieczynny.
 18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 7 i 14 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 19. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.

 

Słowo na Adwent:

„Panie, kiedy nie mam czasu, przyślij mi kogoś, komu mógłbym pomóc przez krótką chwilę”.

Niech te ostatnie godziny oczekiwania na przyjście Chrystusa pozwolą nam mimo wielorakich obowiązków, niedokończonych zadań, niezrealizowanych marzeń wyrwać się poza to, co doczesne i otworzyć się na miłość Tego, który wciąż cierpliwie na ciebie czeka.

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU

12.12.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    - wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.,

wtorek              - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK.

 1. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od środy do piątku o godz. 18.30. Przypominamy, że w sobotę 18 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą ostatnie roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych, aby zabrać ze sobą świece.
 2. W poniedziałek o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy do sali Dobrego Pasterza naszych drogich emerytów, rencistów na spotkanie opłatkowe połączone z poczęstunkiem. W tym dniu przypada również dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 3. Również w poniedziałek o godz. 19.15 w auli domu parafialnego odbędzie się otwarte spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 7. Przypominamy, że w tym miesiącu naszych drogich chorych starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 18 grudnia, od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 8. W ramach tegorocznej kolędy proponujemy dwie, niewykluczające się wzajemnie możliwości. Pierwsza z nich to odwiedziny kolędowe na indywidualne zaproszenie kapłana. Zapisy w formie osobistego zgłoszenia w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, a w niedziele w zakrystii po każdej Mszy św. potrwają do niedzieli 12 grudnia włącznie. Odwiedziny kolędowe odbywałyby się bez ministrantów, z zachowaniem wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja). Druga możliwość związana jest z kontynuacją zaproszenia do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. Z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan zarówno odwiedzin kolędowych, jak i Mszy Świętych kolędowych zostanie podany w niedzielę 19 grudnia.
 9. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 7 i 14 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.

 

Słowo na Adwent:

„Nikt nie przywróci dnia wczorajszego, a dzień jutrzejszy bardzo szybko przyjdzie i przeminie. Żyjmy dobrze na tym krótkim odcinku, abyśmy tam doszli, gdzie nie będziemy przemijać”.

św. Augustyn

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

05.12.2021

  

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    - wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

wtorek             - wspomnienie św. Ambrożego, bpa i męcz.,

środa               - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

sobota             - wspomnienie św. Damazego, pap.

 1. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich dla dzieci, które w naszym kościele odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Zapraszamy również do udziału w roratach dla dorosłych, które celebrujemy w adwentowe soboty podczas Mszy św. o godzinie 6.30. Śpiewy roratnie poprowadzi schola liturgiczna. Chętnych do wspólnego śpiewu zapraszamy na próby w każdy piątek o godzinie 21.00 do salki oazowej.
 2. Przypominamy, że w tym miesiącu naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 18 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 3. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji proponujemy dwie niewykluczające się wzajemnie możliwości. Pierwsza z nich to odwiedziny kolędowe kapłana na indywidualne zaproszenie. Zapisy w formie osobistego zgłoszenia w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, a w niedziele w zakrystii po każdej Mszy św. potrwają do niedzieli 12 grudnia włącznie. Odwiedziny kolędowe odbywałyby się bez ministrantów z zachowaniem wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja). Druga możliwość związana jest z kontynuacją zaproszenia do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan zarówno odwiedzin kolędowych, jak i Mszy Świętych kolędowych zostanie podany w niedzielę 19 grudnia.
 4. Nasz parafialny Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 7 i 14 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowo na Adwent:  

„Ten, kto nie poświęca czasu na słuchanie Boga, nie ma światu nic do powiedzenia.”

Hans Urs von Balthasar

 

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek         - święto św. Andrzeja, Ap.,

piątek          - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb., 

sobota         - wspomnienie św. Barbary, dz. męcz. patronki naszej archidiecezji.

 1. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę dziękczynną za beatyfikację Ks. Jana Franciszka Machy.
 2. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. roratnich dla dzieci, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Zapraszamy również do udziału w roratach dla dorosłych, które – podobnie jak w ubiegłych latach – celebrować będziemy w trzy adwentowe soboty: 4, 11 i 18 grudnia o godzinie 6.30 rano. Śpiewy roratnie poprowadzi schola liturgiczna. Chętnych do wspólnego śpiewu zapraszamy na próby w każdy piątek, począwszy od 3 grudnia o godzinie 21.00 do salki oazowej.
 4. W poniedziałek o godz. 19.15 w auli domu parafialnego odbędzie się otwarte spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz rodziców. Młodzież składa wtedy podanie o przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie w kościele dla rodziców kandydatów i młodzieży.
 6. W tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej wyjątkowo bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 18 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 7. W tym roku swoją 50. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi prob. senior naszej parafii ks. kan. Paweł Buchta. W związku z tym, serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej za dar kapłaństwa, którą ks. Paweł odprawi w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 8. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 3 grudnia po Mszy Świętej wieczornej około godz. 19.20 do sali domu parafialnego na film: „Przypływ wiary”. Film przypomina, że ogromne pokłady wiary, miłości i nadziei mogą sprawić cud! Film trwa 110 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny! Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie maseczki.
 9. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji proponujemy dwie niewykluczające się wzajemnie możliwości. Pierwsza z nich to odwiedziny kolędowe na indywidualne zaproszenie. Zapisy w formie osobistego zgłoszenia w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, a w niedziele w zakrystii po każdej Mszy św., trwają do niedzieli 12 grudnia włącznie. Odwiedziny kolędowe odbywałby się bez ministrantów z zachowaniem wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja). Druga możliwość związana jest z kontynuacją zaproszenia do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan zarówno odwiedzin kolędowych, jak i Mszy Świętych kolędowych zostanie podany w niedzielę 19 grudnia.
 10. Zakończyliśmy kolejny etap remontu fasady naszego kościoła. Całkowity koszt remontu wyniósł 301 265 (trzysta jeden tysięcy dwieście sześćdziesiąt pięć złotych). Udział własny naszej parafii w realizacji tego zadania wynosi 23 000 zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o materialne wsparcie w zapłaceniu tej kwoty przez naszą parafię. Na ten cel pragniemy przeznaczyć kolekty z najbliższych niedziel.
 11. Nasz parafialny Bank Żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 12. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 7 i 14 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 14. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł. oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21.11.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nabożeństwo podczas, którego odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.,

wtorek           – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,  

środa – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i tow.,

czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz. i męcz.

 1. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. Również we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Jak zwykle prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 3. Z okazji zbliżającej się „Barbórki” w czwartek 25 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza św. w intencji Pracowników Wyższych Urzędów Górniczych i ich rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Wiktor Skworc metropolita katowicki. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę, która jest I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 5. W rozpoczynającym się za tydzień czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich dla dzieci, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Dzieci uczestniczące w roratach będą otrzymywały stosowne obrazki nawiązujące do zasadniczej tematyki rorat.
 6. Już dziś zapraszamy również do udziału w roratach dla dorosłych, które – podobnie jak w ubiegłych latach – celebrować będziemy w trzy adwentowe soboty: 4, 11 i 18 grudnia o godzinie 6.30 rano. Śpiewy roratnie poprowadzi schola liturgiczna. Chętnych do wspólnego śpiewu zapraszamy na próby w każdy piątek, począwszy od 3 grudnia, o godzinie 21.00 do salki oazowej pod aulą w domu parafialnym za kościołem. Chętnych do podjęcia pozostałej służby liturgicznej – czytanie, psalm, modlitwa wiernych, służba przy ołtarzu – prosimy o zostawienie kontaktu do siebie w zakrystii. Termin spotkania zostanie ustalony w gronie osób, które się zgłoszą.
 7. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji, po zasięgnięciu wielu opinii wiernych, proponujemy dwie możliwości. Pierwsza z nich to odwiedziny kolędowe na indywidualne zaproszenie kapłana. Zapisy w formie osobistego zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii trwałyby przez trzy tygodnie, począwszy od jutra do niedzieli 12 grudnia włącznie: w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, a w niedziele w zakrystii po każdej Mszy św. Te odwiedziny kolędowe odbywałby się bez ministrantów z zachowaniem wymogów sanitarnych (maseczka, dezynfekcja). Inna możliwość związana jest z kontynuacją zaproszenia do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan zarówno odwiedzin kolędowych, jak i Mszy Świętych kolędowych zostanie podany w niedzielę 19 grudnia.
 8. W przyszłą niedzielę swoje Święto Patronalne ku czci św. Tarsycjusza obchodzą ministranci oraz służba liturgiczna. Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów razem z rodzicami na Eucharystię o godz. 16.00, a po niej na spotkanie w salce katechetycznej.
 9. Kolekta zebrana przed kościołem w ubiegłą niedzielę, w Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wyniosła 1710 zł. Bóg zapłać za dar materialny wszystkim ofiarodawcom. Szczególne podziękowanie dla pań i panów z naszego parafialnego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Szymańskiego, proboszcza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. proboszcz Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 11. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 13. W tym radosnym dniu, w Uroczystość Chrystusa Króla niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa.

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14.11.2021

  

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o wszystkich naszych siostrach i braciach potrzebujących i prześladowanych za wiarę.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dK,

środa  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,

czwartek  – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dz. męcz.,

sobota  – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

niedziela  – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 1. W poniedziałek 15 listopada o godz. 19.15 odbędzie się otwarte spotkanie modlitewne. Szczególnie zapraszamy uczestników ostatniego kursu „Nowe życie”. Spotkanie odbędzie się w auli domu parafialnego.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w kaplicy domu parafialnego.
 3. Również we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Jak zwykle prosimy o zabranie ze sobą na tę modlitwę Pisma Świętego.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W piątek o 19.15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sobotę 20 listopada o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. beatyfikacyjnej Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy do katowickiej katedry.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Mirosława Banasia i Mateusza Włoska w kolejne rocznice urodzin.
 8. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Bezpłatne Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozzi funkcjonujące przy naszej parafii w ramach Katolickiej Fundacji Dzieciom posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją przedszkola.
 10. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

07.11.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na różaniec za zmarłych zalecanych.
 2. „Powołani do świętości" to tytuł wieczoru uwielbienia, na który dzisiaj o godz. 17.00 zaprasza nas znany nam zespół Familia Nostra z parafii Świętej Rodziny w Katowicach - Brynowie. Wspólnie chcemy rozważać teksty, modlić się, śpiewać i prosić Boga o błogosławieństwo.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek     – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Środa        – wspomnienie św. Leona Wielkiego pap. i dK

Czwartek  – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa

Piątek       – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz.

Sobota   – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna męcz. polskich

 1. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Jak zwykle prosimy o zabranie ze sobą na tę modlitwę Pisma Świętego.
 3. W czwartek 11 listopada zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę św. w  intencji naszej Ojczyzny.
 4. W sobotę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Światowy Dzień Ubogich, w którym chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich naszych potrzebujących siostrach i braciach.
 6. Dziękujemy naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie wraz z jej opiekunem ks. Mateuszem za przygotowanie w wigilię Uroczystości wszystkich Świętych wieczornej modlitwy uwielbienia ze świętymi oraz „X Nocy Świętych”.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim drogim Paniom i Panom, którzy w przeddzień i w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierali zalecki za zmarłych na naszym parafialnym cmentarzu. Zalecki te są odczytywane podczas różańca za zmarłych zalecanych.
 8. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za dusze w  czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać za zgodą papieża Franciszka przez cały miesiąc listopad przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Bezpłatne Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii w ramach Katolickiej Fundacji Dzieciom posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją przedszkola.
 11. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

31.10.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    – Uroczystość Wszystkich Świętych,

wtorek              – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,

środa                – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

czwartek          – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

 1. Jutro w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich zmarłych w tym roku spoczywających na cmentarzu parafialnym. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w miejscach do tego celu wyznaczonych można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii w godzinach urzędowania.
 3. Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 4. We wtorek przypada Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów naszej diecezji. Przypominamy także, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy o zabranie Pisma Świętego.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz jej rodziców. Młodzież składa wtedy podanie o przyjęcie w grono kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców.
 7. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 19.20 Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy do sali domu parafialnego na film pt. „Czyściec". Film ten w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania dotyczące życia po śmierci oraz tego, czy możemy mieć na nie wpływ? Film trwa 90 min. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny! Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie maseczki.
 9. Również w piątek Klub Inteligencji Katolickiej i Bractwo Gwarków zapraszają na ekumeniczną modlitwę o pokój, która odbędzie się o godz. 11.00 na zlikwidowanym cmentarzu ewangelickim przy ul. Damrota.
 10. „Powołani do świętości” to tytuł wieczoru uwielbienia, na który w przyszłą niedzielę 7 listopada o godz. 17.00 zaprasza znany nam już zespół Familia Nostra z parafii Świętej Rodziny w Katowicach-Brynowie. Wspólnie chcemy rozważać teksty, modlić się, śpiewać i prosić Boga o błogosławieństwo.
 11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszemu parafianinowi Panu inż. Kazimierzowi Piłatowi za oświetlenie wieży naszego kościoła i jego zaangażowanie w pracach remontowych naszego kościoła.
 12. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

24.10.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na różaniec o godz. 15.15, a w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

sobota         - święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Katowicach,

niedziela - Uroczystość Wszystkich Świętych,

poniedziałek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy o zabranie Pisma Świętego.
 2. W piątek 5 listopada o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę Świętą młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz rodziców. Młodzież składa wtedy podanie o przyjęcie w grono kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców.
 3. W przyszłą niedzielę, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy Świętej wieczornej i modlitwie uwielbienia ze świętymi zapraszamy na „X Noc Świętych”. Warunkiem udziału, jak już wcześniej informowaliśmy, jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną oraz zgłoszenie swojego udziału na naszym parafialnym Facebooku lub w zakrystii.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich zmarłych w tym roku spoczywających na cmentarzu parafialnym. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, w miejscach do tego celu wyznaczonych można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii.
 6. Jak co roku w dniu 1 listopada na naszym cmentarzu będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 7. We wtorek przypada Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów naszej diecezji. Przypominamy także, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego, oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 8. W związku z porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach do tego celu wyznaczonych znajdujących się na terenie naszego cmentarza.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 10. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl rozważań prowadzonych przez ks. proboszcza, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek      – święto św. Łukasza Ewangelisty,   

środa                – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.,

piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.,

sobota – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bpa.

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w domu parafialnym.
 2. W sobotę o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego ojca Pio. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 4. W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych, które będę odczytywane podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 5. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2022.
 6. W imieniu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia bardzo serdecznie dziękujemy za dar materialny w kwocie 1873 zł przeznaczony na wsparcie zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października w naszej parafii odbędzie się X Noc Świętych. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o 18 30. Następnie wspólna modlitwa, a po niej bal w sali domu parafialnego. Chcemy poprzez modlitwę i zabawę dziękować Bogu za świętych i błogosławionych. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci, całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu. Na balu obowiązuje przebranie za ulubionego świętego lub błogosławionego. Wydarzenie jest bezpłatne. Więcej informacji i zapisy na Facebooku: X Noc Świętych. W związku z pewnymi kosztami koniecznymi do zorganizowania X Nocy Świętych młodzież oazowa poprosi nas o wsparcie materialne tego dzieła oraz wręczy drobne upominki.
 9. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl rozważań prowadzonych przez ks. proboszcza, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021

  

 1. Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII, pap., 

wtorek  – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezb.,

środa  – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,

czwartek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque,

piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK,

sobota – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

 1. W środę przypada Dzień Fatimski. W tym miesiącu wyjątkowo różaniec do MB Fatimskiej odmówimy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.45. Po różańcu Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec z okapnikami.
 2. Nasze Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają nas w piątek o godz. 18.00 do kaplicy na Mszę św. ku czci założycielki – św. Teresy od Jezusa. 
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2021.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. W dniach 22-24 października odbędzie się w naszej parafii Kurs Nowe Życie prowadzony przez Szkołę Ewangelizacji św. Cyryla i Metodego. Kurs pomaga w odnowieniu swojej osobistej relacji z Bogiem. Od dzisiaj można zapisywać się na ten kurs w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt kursu wynosi 80 zł. Więcej informacji na plakatach.
 7. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października w naszej parafii odbędzie się X Noc Świętych. Rozpocznie się ona Mszą Świętą o 18.30. Następnie wspólna modlitwa, a po niej bal w sali domu parafialnego. Chcemy poprzez modlitwę i zabawę dziękować Bogu za świętych i pamiętać o naszym pierwszym i podstawowym powołaniu, którym jest powołanie do świętości. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci, całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu. Na balu obowiązuje przebranie za ulubionego świętego lub błogosławionego. Wydarzenie jest bezpłatne. Więcej informacji i zapisy na Facebooku: X Noc Świętych. Serdecznie zapraszamy! W związku z pewnymi kosztami koniecznymi do zorganizowania X Nocy Świętych za tydzień, w niedzielę 17 października członkowie oazy poproszą o wsparcie materialne tego dzieła oraz wręczą drobne upominki.
 8. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł, oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.10.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

wtorek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

środa - wspomnienie św. Brunona, prezb.,

czwartek - wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. W minioną niedzielę nasz parafianin pan Piotr Kosmalski został ustanowiony przez arcybiskupa Wiktora Skworca nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej. Z tej okazji życzymy panu Piotrowi Bożego błogosławieństwa w jego posłudze szczególnie względem osób chorych z naszej parafii.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15, grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej.
 3. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na kiermasz strojów komunijnych do kaplicy domu parafialnego rodziców dzieci z Szkoły nr 15 i grupy integracyjnej, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2022.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu po Mszach św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 6. Zespół Charytatywny naszej parafii zwraca się z prośbą do osób, które chciałyby poświecić swój czas w posłudze charytatywnej na rzecz osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Wszystkich chętnych do tej posługi prosimy o zapisanie się w zakrystii bądź kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. W dniach 22-24 października odbędzie się w naszej parafii Kurs Nowe Życie poprowadzony przez Szkołę Ewangelizacji św. Cyryla i Metodego. Kurs pomaga w odnowieniu swojej osobistej relacji z Bogiem. Od dzisiaj można zapisywać się na ten kurs w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt kursu wynosi 80 zł. Więcej informacji na plakatach.
 9. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26.09.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

wtorek           - wspomnienie św. Wacława, męcz.,

środa              - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

czwartek - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK,

piątek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK,

sobota - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

 1. We wtorek 28 września o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. Od wtorku przez kolejne osiem wtorków w salce Odnowy w Duchu Świętym, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.15, organizowane są spotkania Seminarium Odnowy Kościoła. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. Jak zawsze w pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 6. W piątek o godz. 19.15 w auli parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży, która w tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpi do sakramentu bierzmowania. Kandydatów prosimy od dostarczenie aktów chrztu.
 7. Również w piątek, w dniu święta ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus Siostry karmelitanki bose z Katowic serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na Mszę św. o godzinie 18.00.
 8. Informujemy, że od piątku 1 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2022.
 9. W sobotę 2 października w salce ministranckiej spotkanie organizacyjne dla rodziców ministrantów o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. W dniach 22-24 października w naszej parafii odbędzie się Kurs Nowe Życie poprowadzony przez Szkołę Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Kurs pomaga w odnowieniu swojej osobistej relacji z Bogiem. Więcej informacji zostanie podanych wkrótce.
 11. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 13. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota”.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach naszego Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon i Tow.,

wtorek         - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

czwartek     - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.

 1. W środę 22 września lektorów oraz kantorów Słowa Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 2. W czwartek zapraszamy rodziców i dzieci przegotowujące się do Wczesnej Komunii Świętej na spotkanie w salce pawilonu katechetycznego o godz. 17.00.
 3. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 24 września.
 5. Drodzy kandydaci do bierzmowania! W zakrystii można pobrać deklarację dla osób przystępujących do sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym i katechetycznym. Prosimy o wypełnienie tej deklaracji i przyniesienie jej na pierwsze spotkanie kandydatów, które odbędzie się w poniedziałek 20 września o godz. 19.15 w naszym kościele.
 6. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy przed kościołem zbiórkę środków materialnych dla cierpiącego ludu afgańskiego. W sumie zebraliśmy 2435 zł, które zostały wpłacone na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Paniom i Panom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
 7. Wyjątkowo w tym miesiącu członków naszej Rady parafialnej serdecznie zapraszamy na spotkanie we wtorek 28 września o godz. 19.15 do salki pawilonu katechetycznego.
 8. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl rozważań prowadzonych przez ks. proboszcza, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021

  

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej patronki w ramach nieszporów o godz. 15.30.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Chryzostoma, bpa i męcz.,

wtorek             - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

środa - wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej,

sobota - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

 1. W środę 22 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej lektorów oraz kantorów słowa Bożego. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek o godz. 14.00.
 4. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 24 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 17 września.
 5. Drodzy kandydaci do bierzmowania! W zakrystii można pobrać deklarację dla osób przystępujących do sakramentu bierzmowania w tym roku szkolnym i katechetycznym. Prosimy o wypełnienie tej deklaracji i przyniesienie jej na pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania, które odbędzie się w poniedziałek 20 września o godz. 19.15 w naszym kościele.
 6. Akcja Katolicka zaprasza na kolejny wieczór filmowy w piątek 17 września po Mszy św. wieczornej ok 19.20. Wyemitujemy film Święty Józef z Nazaretu, który trwa 96 minut. W trakcie spotkania przewidziany poczęstunek. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach. Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie maseczki!
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 8. Wyjątkowo w tym miesiącu we wtorek 28 września o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 9. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl rozważań prowadzonych przez ks. proboszcza, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 10. Archidiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza na pielgrzymkę do parafii św. Józefa na Wełnowcu 18 września o godz. 10.00. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Zawierzyć jak Józef”.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05.09.2021

  

 1. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom zaprasza dzisiaj na zapowiadany wcześniej Festyn Rodzinny, który odbędzie się w godzinach od 12.00 do 18.00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert pt. „Scena dla młodych”, którego gościem specjalnym będzie Magda Anioł. Zaś po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę i kołocz. W tym dniu po mszach podopieczni Fundacji poproszą o wsparcie materialne na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Za utrudnienia przepraszamy.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa - święto Narodzenia NMP,

Niedziela - uroczystość MB Piekarskiej – głównej patronki    archidiecezji

 1. W środę 8 września rozpoczyna swoją działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 3. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 24 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 17 września.
 4. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl rozważań prowadzonych przez ks. proboszcza, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 5. Archidiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza 18 września o godz. 10.00 na pielgrzymkę do parafii św. Józefa na Wełnowcu. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Zawierzyć jak Józef”.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w środę godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców ze szkól podstawowych i średnich z ternu naszej parafii.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII. Msza w ich intencji o godz. 18.30 W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Msza św. w ich intencji oraz młodzieży Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę 4 września od godz. 00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Piotr Masarski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 sprawowaną w jego intencji
 6. Od 8 września wznawia swoją działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 7. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 24 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 17 września.
 8. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 5 września w godzinach od 12:00 do 18:00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14:00 rozpocznie się koncert pt. „Scena dla młodych”, którego gościem specjalnym będzie Magda Anioł. Zaś po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę i kołacz. W tym dniu po mszach podopieczni Fundacji poproszą o wsparcie materialne na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Za utrudnienia przepraszamy.
 9. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami modlącymi się w piekarskim sanktuarium.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Róży z Limy, dz.

Wtorek          - święto św. Bartłomieja, Ap. i męcz.

Czwartek      - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Piątek           - wspomnienie św. Moniki 

Sobota          - wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK                 

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. Jak już wcześniej informowaliśmy Szymon Karnówka, został mianowany przez Arcybiskupa Wiktora Skworca wikariuszem w parafii św. Antoniego w Rybniku. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 na Mszę św. w intencji ks. Szymona, podczas której podziękujemy mu za minione pięć lat jego posługi w naszej parafii.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w czwartek 26 sierpnia wycieczkę w góry Beskidu Śląskiego na szczyt Równicy i okolice. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 8.40 Koszt wycieczki wynosi 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając (322516110). Szczegóły dotyczące wyjazdu podane są na afiszach.
 4. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 5 września w godzinach od 12:00 do 18:00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14:00 rozpocznie się koncert p.t. „Scena dla młodych”, którego gościem specjalnym będzie Magda Anioł. Zaś po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę i kołacz. W tym dniu po mszach podopieczni Fundacji poproszą o wsparcie materialne na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Za utrudnienia przepraszamy.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

15.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  -  wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla

Wtorek            - uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji

Czwartek         - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.    

Piątek              - wspomnienie św. Bernarda, opata, dK

Sobota             - wspomnienie św. Piusa X, pap.        

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w tej pielgrzymce.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w czwartek 26 sierpnia wycieczkę w góry Beskidu Śląskiego na szczyt Równicy i okolice. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 8.40 Koszt wycieczki wynosi 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając (322516110). Szczegóły dotyczące wyjazdu podane są na afiszach.
 5. Bezpłatne, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii w ramach Katolickiej Fundacji Dzieciom, posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją przedszkola.
 6. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 7. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 8. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 9. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

Wtorek          - święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Środa             - wspomnienie św. Klary, dz.

Czwartek       - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz.

 1. W piątek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec, po którym udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec z okapnikami.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy święć kwiaty i zioła przyniesione do naszej świątyni.
 3. Przypominamy, że w sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 5. W niedzielę 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczęta do udziału w tej pielgrzymce.
 6. Przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W poniedziałek przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni w tym dniu, mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu, jakimi są spowiedź i Komunia świeta.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa        – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Czwartek  – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP

Piątek        - święto Przemienienia Pańskiego

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy Najświętszego Sakramentu na modlitwę różańcową w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. A o godzinie 18.30 na Mszę św. w tej intencji.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 3. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 4. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 5. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 6. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa        - wspomnienie św. Szarbela, prezb.     

Czwartek  - wspomnienie św. Marty 

Piątek        - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dK           

Sobota      - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.          

 1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 5. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 6. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek   – wspomnienie bł. Czesława, prezb.

Środa       – wspomnienie św. Apolinarego, bpa i męcz.

Czwartek – święto św. Marii Magdaleny

Piątek      – święto św. Brygidy, zak. patronki Europy

Sobota    – wspomnienie św. Kingi, dz.           

 1. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną za wszystkich jego czcicieli i ich rodziny.
 2. W przyszłą niedzielę wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. udzielimy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 12 sierpnia pielgrzymkę do sanktuarium św. Jana Vianneya w Mzykach parafia Koziegłówki. Koszt wyjazdu to 48 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając do 5 sierpnia. Szczegóły podane są na afiszach.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Wtorek          – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Czwartek       – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Piątek            – wspomnienie  NMP z Góry Karmel 

 1. We wtorek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta, po której odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 2. We wspomnienie NMP z Góry Karmel zwanej MB Szkaplerzną pragniemy szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowennie przed tą uroczystością w kaplicy w Karmelu codziennie od 7- 15 lipca o godz. 18.00 W tym roku nowennę będzie prowadził O. Marian Zawada- karmelita bosy. W sam dzień odpustu 16-go lipca o godz. 18.00. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej, której będzie przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 12 sierpnia pielgrzymkę do sanktuarium św. Jana Vianneya w Mzykach parafia Koziegłówki. Koszt wyjazdu to 48 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając do 5 sierpnia. Szczegóły podane są na afiszach.
 7. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione jest „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

04.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marii Goretti, dz. i męcz.

Wtorek          – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

Czwartek       – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. We wtorek przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu przez wstawiennictwo Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych polecajmy w nasze modlitwie chorych. Szczególnie pamiętajmy o chorych z naszej parafii.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za dar modlitwy i liczny udział w uroczystości odpustowej ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy kaznodziei ks. prałatowi Janowi Drobowi, kapłanom, szafarzom oraz całej służbie liturgicznej.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 6. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 7. Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia pod nazwą „Per Mariam – Soli Deo”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a zwiedzanie możliwe jest przez cały lipiec w siedzibie Instytutu Myśli Polskiej, która mieści się w centrum Katowic przy ul. Teatralnej 4. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00, a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 14.00.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.  i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚW.  APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

27.06.2021

  

 1. W dzisiejsze Święto Parafii - uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny pragnę bardzo serdecznie podziękować za wygłoszone do nas Słowo Boże dzisiejszemu kaznodziei ks. prałatowi Janowi Drobowi oraz wszystkim drogim parafianom i gościom za dar modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe ku czci naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,

wtorek – liturgiczna Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła,

sobota – święto św. Tomasza Apostoła. 

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na modlitwę różańcową w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy Świętej niedzielnej.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. W dzisiejszą uroczystość odpustową pragniemy rozpocząć obchody Jubileuszu 120. rocznicy poświecenia naszego kościoła, które potrwają do uroczystości odpustowej w przyszłym roku.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, prosząc naszych patronów, świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 

20.06.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W miniony wtorek ks. Szymon Karnówka został mianowany przez arcybiskupa Wiktora Skworca wikariuszem w Bazylice św. Antoniego w Rybniku. Dziękujemy ks. Szymonowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii i życzymy światła Ducha Świętego w nowym miejscu kapłańskiego posługiwania. Na Mszę św. w intencji ks. Szymona, podczas której podziękujemy mu za minione pięć lat jego posługi w naszej parafii, zapraszamy w niedzielę 29 sierpnia o godz.12.30.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.,

czwartek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich jego czcicieli i ich rodzin.
 3. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświecenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w czwartek o godz.8.00 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15. W piątek o godz. 8.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Społecznej, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego oraz LO im. Marii Konopnickiej.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Święto Parafii – uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli grup parafialnych, rodziny, osoby starsze, dzieci i młodzież do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 12.30 oraz w uroczystych nieszporach odpustowych o godz. 15.30. W tym roku kazania odpustowe wygłosi do nas ks. prałat Jan Drob, emerytowany ekonom Konferencji Episkopatu Polski i były prezes Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. W związku z odwołaniem przez Konferencję Episkopatu Polski dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane na czas wakacji odwołujemy transmisje Mszy św. niedzielnej online o godz. 11.00 na naszym parafialnym Facebooku.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 

13.06.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Dzisiaj również przypada Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godzinie 18.30 sprawowanej do Matki Boskiej Fatimskiej odmówimy różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.,

czwartek – wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielewskiego, zak.,

sobota – wspomnienie św. Romualda, opata

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w sali domu parafialnego.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA 

06.06.2021

  

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Krzysztofa Szymańskiego, proboszcza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. proboszczowi Krzysztofowi dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Jadwigi królowej,

środa – wspomnienie św. Efrema, diak. i bpa,

piątek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA,

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. Do czwartku trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych o godz. 18.00, połączonych z procesją teoforyczną dookoła naszego kościoła.
 3. W niedzielę przypada Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godzinie 18.30 sprawowanej do Matki Boskiej Fatimskiej odmówimy różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszej parafialnej uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję grupom parafialnym, które zbudowały ołtarze wokół naszej świątyni: Zespołowi Charytatywnemu, Akcji Katolickiej, Kościołowi Domowemu i młodzieży z Ruchu Światło Życie z jej opiekunem ks. Szymonem. Dziękujemy biskupowi Markowi i braciom kapłanom za prowadzenie liturgii przy poszczególnych ołtarzach, służbie liturgicznej z jej opiekunem ks. Mirkiem, nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Pani Teresie Czapli i dzieciom w strojach śląskich. Dziękujemy dzieciom wczesno- i pierwszokomunijnym za sypanie kwiatów podczas procesji z Najświętszym Sakramentem i im rodzicom. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować państwu Iwonie i Krzysztofowi Kowalskim za czuwanie nad całościową realizacją przygotowań tego święta Eucharystii. Na koniec bardzo serdecznie dziękujemy Wam, Siostry i Bracia, za tak liczny udział w naszej parafialnej uroczystości Bożego Ciała.
 5. Ze względu na notoryczne okradanie kasetki, w której składane są pieniądze za „Gościa Niedzielnego”, prosimy, aby odtąd wrzucać opłatę za „Gościa Niedzielnego” do skarbonki św. Antoniego.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

  

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 

30.05.2021

  

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W dzisiejszą uroczystość mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Piekar Śląskich. Pamiętajmy o nich w naszej osobistej i wspólnotowej modlitwie.
 2. Również dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, 

wtorek – wspomnienie św. Justyna, męcz.

czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  I KRWI CHRYSTUSA,

sobota – wspomnienie św. Bonifacego, bpa. i męcz.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30.
 3. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w procesji teoforycznej do czterech ołtarzy zbudowanych wokół naszego kościoła. W związku z tym w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Również w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Muzyki Sakralnej z modlitwami św. Hildegardy z Bingen. Koncert ten odbędzie się na dwa chóry: Chór BEATITUDO i Chór Śpiewaczy APERTUM COR.
 5. W oktawie po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30 na nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją teoforyczną dookoła naszego kościoła.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Szymańskiego proboszcza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. proboszcz Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 

23.05.2021

  

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,

środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana,

sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

 1. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły Społecznej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Piekar Śląskich. Pamiętajmy o nich w naszej osobistej i wspólnotowej modlitwie.
 3. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.
 4. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

  

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 

16.05.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek         - wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.,

sobota        - święto św. Rity z Cascii, zak.

 

 1. Od wtorku do piątku o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwy przed Zesłaniem Ducha Świętego oparte o rozważanie Dziejów Apostolskich.
 2. We wtorek i piątek na Mszy Świętej o godz. 16.30 arcybiskup Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom do bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do naszego kościoła w poniedziałek i czwartek o godz. 16.30 rodziców, świadków oraz kandydatów do bierzmowania na modlitwę i próbę liturgii. Prosimy również o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania.
 3. W środę swoją kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej o naszym arcypasterzu.
 4. W tym tygodniu przypada również III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły nr 15 i grupy integracyjnej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 6. Również w sobotę o godz. 19.15 zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 12. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';