Ogłoszenia - archiwum

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP.
 2. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Biblijną. Rozpoczyna ona Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego. W ramach Tygodnia Biblijnego już dzisiaj zapraszamy we wtorek 23 kwietnia po mszy św. wieczornej o godz. 19.15 na spotkanie z ks. bp. Henrykiem Rother-Sacewiczem z Kościoła Chrystusowego, konsultorem pracy nad Biblią Ekumeniczną. A w niedzielę 28 kwietnia o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo biblijne, podczas którego kazanie wygłosi ks. dr Zbigniew Obracaj z Kościoła Luterańskiego.
 3. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 4. We wtorek po mszy św. wieczornej o godz.19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie do salki pawilonu katechetycznego.
 5. Również we wtorek po mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza nas na nabożeństwo Drogi Światła.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.30 na mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 7. Tradycyjnie w III piątek miesiąca piątek będziemy gościć w kaplicy naszego domu parafialnego osoby ubogie, samotne, bezdomne. Rozpoczniemy to spotkanie o godz. 17.00 przy stole Eucharystycznym. Po mszy św. będzie wspólna agapa.
 8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na cały nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

07.04.2024

 

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed błogosławieństwem celebrans zachęci nas do przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Również dzisiaj ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących we mszach świętych.
 4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone.
 5. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do pawilonu katechetycznego na ekumeniczną modlitwę za miasto Katowice.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólne uwielbienie. Będzie też okazja do sakramentu pokuty i pojednania 
 7. W sobotę przypada dzień fatimski. O godz. 12.00 msza św. sprawowana do MB Fatimskiej. Po mszy św. odmówimy wspólnie różaniec.
 8. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 9. Z okazji 100-lecia istnienia Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego klerycy i formatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl 6 poniedziałkowych spotkań pt. „Obecność. Chrześcijański trening uważności. Kurs modlitwy głębi (kontemplacyjnej), zwłaszcza dla zabieganych”, począwszy od poniedziałku 8 kwietnia 2024 roku. Kurs poprowadzi ks. Dr Krzysztof Matuszewski, rektor WŚSD. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie: www.seminarium.katowice.pl oraz FB: www.facebook.com/jeremiaszwssd.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w Wielką Sobotę złożyli dary do kosza umieszczonego pod amboną. Z darów tych zostało obdarowanych około 200 osób samotnych i bezdomnych.
 11. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory świąteczne.
 2. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 5 kwietnia po mszy św. wieczornej, czyli około 19.20 do sali pawilonu katechetycznego, na film pt. The Grace Card (Łaska i miłosierdzie). Film ten opowiada o poszukiwaniu odkupienia, przezwyciężaniu rasowych uprzedzeń i sile wiary. Film trwa 100 minut. W jego trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w przyszła sobotę, 6 kwietnia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po każdej mszy św. główny celebrans zachęci nas do przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. Również w przyszłą niedzielę swoje kolejne urodziny obchodzi ks. proboszcz Andrzej Nowicki. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 12.30.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Tomasza Żołnę, proboszcza budującej się parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce-Leszczynach, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. prob. Tomasz wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o duchowe i materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać! braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, za prowadzenie nabożeństw wielkopostnych, rekolekcji szkolnych oraz przygotowanie i prowadzenie liturgii Triduum Paschalnego, a księdzu diakonowi Łukaszowi Tomczykowi za kazania pasyjne wygłoszone podczas nabożeństw gorzkich żali. Bóg zapłać! naszym nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej ołtarza, wszystkim lektorom i kantorom, naszej organistce pani Elżbiecie, pani Magdalenie, panu kościelnemu Marcinowi. Bóg zapłać! Hani i Piotrowi, Iwonie i Krzysztofowi, Annie za zbudowanie ciemnicy i Bożego Grobu oraz Panom Kazimierzowi, Januszowi i Krzysztofowi za pomoc. Słowa serdecznej podzięki kierujemy także w stronę naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za posługę wobec najuboższych sprawowaną w ramach Banku Żywności oraz za przygotowanie paczek świątecznych dla osób chorych i samotnych. Dziękujemy Grupie 33 i młodzieży. Bóg zapłać! wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Bożego Grobu oraz wszystkim czcigodnym ofiarodawcom. Bóg zapłać! każdemu z Was, Siostry i Bracia, za wspólne przezywanie tych wielkich tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 9. Przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Siostry i Bracia! Wielkanoc jest wciąż niepojętą tajemnicą Chrystusa, który sięgając za bramę śmierci ukazał, że jej moc Go nie wiąże. Niech Światło płynące z pustego Grobu, rozjaśni wszystkie mroki Waszego życia, przynosząc pełnię wiary, nadziei i miłości. W imieniu wszystkich duszpasterzy naszej parafii życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

24.03.2024

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Naszym duchowym przewodnikiem jest o. Lucjan Osiecki ze zgromadzeniu Ojców Oblatów NMP na Koszutce, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich parafian na Adorację Krzyża Świętego, połączoną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień wraz z Triduum Paschalnym, który jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.
 4. WIELKI CZWARTEK pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy św. porannych. Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ połączona z obrzędem obmycia nóg oraz Komunią św. pod dwiema postaciami rozpocznie się o godz. 18.30. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00. W tym dniu o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę Krzyżma do Katedry Chrystusa Króla.

WIELKI   PIĄTEK pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. i obowiązuje post. Od godz. 6.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału  w drodze krzyżowej. LITURGIĘ MĘKI  PAŃSKIEJ  rozpoczynamy o godz. 18.30. W tym dniu Adoracja Krzyża i Bożego Grobu do godz. 21.00. O godz. 23.00 serdecznie zapraszamy na wielkopiątkową medytację Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją pani Anny Szostak-Myrczek z cyklu Muzyka na Wielki Piątek: „Miserere Mei Deus”. Szczegółowy plan medytacji podany jest na plakatach. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą przed nabożeństwami wieczornymi poprowadzi Grupa Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Wszystkich, którzy pragną przynieść kwiaty do Bożego Grobu, prosimy, aby uczynili to w Wielki Pątek przed południem. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. 

WIELKA SOBOTA adoracja przy Bożym Grobie od godz. 6.00 do godz. 18.00. O godz. 19.30 rozpoczynamy Wigilię Paschalną. Na Wigilię Paschalną prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami. LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY, podczas której Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami, zakończy się uroczystą procesją rezurekcyjną. Święcenie potraw wielkanocnych będzie o pełnych godzinach, począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00 włącznie. Zgodnie z wieloletnią tradycją w Wielką Sobotę do kosza umieszczonego pod amboną można będzie złożyć dary. Naszych górników w galowych mundurach zapraszamy do niesienia baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.

 1. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych:

Od poniedziałku do środy pół godz. przed każdą Mszą Świętą,

Wielki Czwartek – od godz. 6.00 do godz. 9.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00. O godz. 10.00 w tym dniu kapłani uczestniczą we Mszy Krzyżma w Katedrze Chrystusa Króla,

Wielki Piątek – od godz. 6.00 do godz. 9.00; 11.00-14.00 i 16.00-18.00,

Wielka Sobota – od godz. 6.00 do godz. 9.00; 11.00-14.00 i 16.00-18.00.

 1. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza), prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii.
 2. Od Niedzieli Palmowej do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W Wielki Piątek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie składane dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2024

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 16.30 zostanie udzielony młodzieży sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie ks. bp Grzegorz Olszowski.
 3. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu po Mszy św. o godz. 19.15 Wspólnota w Duchu Świętym zaprasza do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu i drodze krzyżowej.
 4. Przypominamy, że naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w sobotę 23 marca. Zapisy przyjmuje nasza kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą sobotę nasz kościół, będzie kościołem stacyjnym. W tym dniu o godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 18.30 będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem metropolity katowickiego abpa Adriana Galbasa. Po Mszy św. do godz. 20.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Od przyszłej niedzieli, rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Lucjan Osiecki ze zgromadzeniu Ojców Oblatów NMP na Koszutce. W niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich parafian na adorację Krzyża Świętego. Szczegółowy plan rekolekcji dotyczący poszczególnych dni znajduje się w gablotach, w naszym tygodniku „Wspólnota” i na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wydrukowany na osobnych kartkach, które znajdują się na stoliku przy figurze św. Antoniego. Serdecznie zapraszamy Was Siostry i Bracia do udziału w tych rekolekcjach.
 7. Dziękujemy ks. Mirosławowi Banasiowi, katechetce pani Marii Jędrysik, katechecie panu Marcinowi Kuchowi oraz Diakonii Tańca „Emmanuel” i naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie za przygotowanie i przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii.
 8. Serdecznie dziękujemy członkom naszego Zespołu Charytatywnego, wolontariuszom z naszej parafii, i harcerzom za przygotowanie i posługę podczas piątkowego spotkania z Ubogimi.
 9. Drodzy parafianie, za zgodą Rady Parafialnej zmieniamy termin comiesięcznych Mszy św. za Ojczyznę, które będą odprawiane w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 11.00, z wyłączeniem lipca i sierpnia. Akcja Katolicka serdecznie zaprasza do modlitwy za naszą ojczyznę w najbliższą niedzielę 24 marca o godz. 11.00 podczas Mszy św. rodzinnej.
 10. Zapraszamy na tradycyjne wielkopostne spotkanie nauczycieli szkół i przedszkoli miasta Katowice oraz okolicznych miejscowości, które odbędzie się w czwartek 21 marca 2024 r. w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Początek o godz. 16.00. Szczegóły podane są na plakacie w gablotce i na naszej stronie internetowej.
 11. „Zostań naszym bohaterem" – w ten sposób, działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom zwraca się z prośbą i zachęca do przekazania na nią 1,5% podatku podczas składania corocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Na stronie internetowej fundacji znajduje się też program e-pity, który pozwala samemu przygotować i złożyć zeznanie podatkowe. A numer KRS, który należy wprowadzić w zeznaniu podatkowym, można znaleźć na plakatach i banerze przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej i profilu Facebookowym.
 12. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne, tzw. „paschaliki” w cenie 9 zł. Świece te są promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 14. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Historia Kościoła w cenie 12 zł.
 15. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2024

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze Krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do pawilonu katechetycznego na modlitwę ekumeniczną za Miasto Katowice.
 4. W środę przypada Dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza św. do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 5. W środę obchodzimy także jedenastą rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 7. W piątek 15 marca o godz. 19.15 zapraszamy kandydatów bierzmowania na próbę przed bierzmowaniem. Po próbie będzie okazja do sakramentu pokuty i pojednania.
 8. Tradycyjnie w III piątek miesiąca piątek będziemy gościć w kaplicy naszego domu parafialnego osoby ubogie, samotne, bezdomne. Rozpoczniemy to spotkanie o godz. 17.00 przy stole Eucharystycznym. Po Mszy św. będzie wspólna agapa.
 9. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie w Duchu Asyżu pt. Maryja drogą do pokoju. Podczas spotkania będziemy rozważać teksty Koranu i Ewangelii według św. Łukasza mówiące o Maryi. Na zakończenie zapraszamy do pawilonu katechetycznego na herbatkę i spotkanie z imamem Jabbarem.
 10. Od środy do piątku włącznie dzieci ze szkół podstawowych z naszej parafii będą przeżywały swoje rekolekcje wielkopostne. Polecamy to duchowe dzieło modlitewnej pamięci wiernych.
 11. Przypominamy, że naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego w sobotę 23 marca. Zapisy przyjmuje nasza kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 12. Zapraszamy każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) do nawiedzania kościołów stacyjnych.
 13. Informujemy, że nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy od Niedzieli Palmowej. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Lucjan Osiecki ze zgromadzeniu Ojców Oblatów NMP na Koszutce.
 14. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 15. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Emila Szramka oraz Katolicka Szkoła Podstawowa zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 16 marca w godzinach 10.00-13.00. Zespół Szkół ma swoją siedzibę w centrum Katowic przy ul. Kobylińskiego 4. Odwiedzając szkołę, będzie można zapoznać się z jej ofertą edukacyjną oraz wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach przygotowanych specjalnie dla Gości. Szczegóły na plakacie.
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne, tzw. „paschaliki” w cenie 9 zł. Świece te są promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 17. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz nasz tygodnik „Wspólnota”.
 18. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.03.2024

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie msza św. w ich intencji.
 4. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 5. Od środy do piątku włącznie młodzież szkół średnich z terenu naszej parafii będzie przeżywała swoje rekolekcje wielkopostne. Polecamy to duchowe dzieło modlitewnej pamięci wiernych.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci na drogę krzyżową, wyjątkowo o godz. 9.30. W tym bowiem dniu Akcja Katolicka zaprasza członków parafialnego oddziału oraz sympatyków do uczestnictwa we mszy świętej w kościele o godz. 10.00. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne w salce pawilonu katechetycznego.
 7. Również w sobotę 9 marca od godz. 15.00 Akcja Katolicka zaprasza nas do udziału w I Turnieju w Futbol Stołowy, tzw. piłkarzyki. Zapisy i szczegóły na parafialnym Facebooku oraz plakatach.
 8. W przyszłą niedzielę, 10 marca po każdej mszy świętej przed kościołem wolontariusze naszego Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. św. Jana Pawła II w Katowicach będą sprzedawać ozdoby wielkanocne oraz prosić nas o wsparcie finansowe prowadzonej działalności.
 9. Przypominamy, że naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego, w sobotę 23 marca. Zapisy przyjmuje nasza kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 10. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. Akcja Katolicka zaprasza na warsztaty robienia kroszonek, czyli wzorowania jajek świątecznych. Warsztaty odbędą się 8 marca o godz. 19.15 w bibliotece pawilonu katechetycznego i poprowadzi je p. Helmut Zając. Zapisy do środy 6 marca w zakrystii lub bezpośrednio u p. Helmuta, (tel: 696-914-469). Szczegóły na parafialnym Facebooku i afiszach.
 12. Zapraszamy każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) do nawiedzania kościołów stacyjnych.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne, tzw. paschalikiw cenie 9 zł. Świece te są promowane przez naszą diecezjalną „Caritas”. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła „Caritas”.
 14. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 15. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 3. W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego w sobotę 23 marca, począwszy od godz. 7.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. W programie naszego modlitewnego czuwania: o godz. 7.30 spowiedź św., o godz. 8.00 msza św. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Różaniec. Rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi i błogosławieństwo sakramentalne.
 6. W środę przypada kolejna rocznica urodzin ks. bpa Marka Szkudło. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
 7. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
 8. Zapraszamy każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) do nawiedzania kościołów stacyjnych.
 9. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 1 marca po mszy świętej wieczornej do sali pawilonu katechetycznego, na film pt. Cristiada. To prawdziwa historia ludzi, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Film trwa 140 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny.
 10. Po świętach wielkanocnych pragniemy zorganizować kolejne warsztaty pisania ikon. Tematem przewodnim będzie ikona koptyjska. Zapisy i dokładne informacje u ks. Adama.
 11. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024

    

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedziele Trzeźwości. Po mszy świętej będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. We wtorek po mszy św. wieczornej o godz.19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie do salki pawilonu katechetycznego.
 5. Również we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na probostwo osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania.
 6. W piątek o godz.18.30 zapraszamy na mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 7. Serdecznie dziękujemy Woluntariuszom z naszej parafii i Wspólnoty Dobrego Pasterza za przygotowanie i posługę podczas Eucharystii i posługę stołu, na piątkowym spotkaniu z Ubogimi.
 8. Zapraszamy każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) do nawiedzania kościołów stacyjnych. Pielgrzymów zachęcamy do zbierania pieczątek do specjalnie przygotowanych paszportów, które można odebrać w naszej zakrystii. Wśród osób, które nadeślą paszporty, zostanie rozlosowana nagroda – pielgrzymka do Włoch połączona ze zwiedzaniem Rzymu dla 2 osób. Nasz kościół będzie kościołem stacyjnym w dniu 23 marca.
 9. Członkowie naszej Akcji Katolickiej zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Kartka świąteczna dla osadzonych”. Dotyczy to osadzonych w areszcie przy ul. Mikołowskiej. Chodziłoby o to, by chętni parafianie przynosili do zakrystii lub kancelarii do Niedzieli Palmowej włącznie własnoręcznie przygotowane lub kupione kartki świąteczne (wypisane z życzeniami) w kopercie ze znaczkiem pocztowym w środku. Wtedy osadzeni mogliby napisać listy do najbliższych i je wysłać, a kartka zostałaby dla nich na święta.
 10. Po świętach wielkanocnych pragniemy zorganizować kolejne warsztaty pisania ikon. Tematem przewodnim będzie ikona koptyjska. Zapisy i dokładne informacje u ks. Adama.
 11. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2024

    

 1. Od dzisiaj do wtorku trwa 40 – godzinne nabożeństwo. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym, dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 3. Dzisiaj również o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 4. W poniedziałek będziemy obchodzić w naszej parafii Światowy Dzień Chorego. O godz. 9.30 modlitwa różańcowa. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji chorych, po której zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na agapę.
 5. Również w poniedziałek zapraszamy na godz. 19.15 na modlitwę ekumeniczną za miasto Katowice do pawilonu katechetycznego.
 6. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30 w połączeniu z obrzędem posypania głów popiołem. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post. Od środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu kościoła.
 8. O przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na Nabożeństwa Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi diakon Łukasz Tomczyk.
 9. O przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na Nabożeństwa Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi diakon Łukasz Tomczyk.
 10. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. oraz Koronkę.
 11. W piątek będziemy również gościć w kaplicy naszego domu parafialnego osoby ubogie, samotne, bezdomne. Rozpoczniemy to spotkanie o godz. 17.00 przy stole Eucharystycznym. Po Mszy św. będzie wspólna agapa.
 12. Po raz pierwszy będą w naszej diecezji w Katowicach wielkopostne kościoły stacyjne. Liturgia stacyjna nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy papież odwiedzał w Rzymie poszczególne kościoły i celebrował tam Msze św. Każdego dnia Wielkiego Postu (z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia) pielgrzymi odwiedzający kościoły stacyjne będą mogli zbierać pieczątki do specjalnie przygotowanych paszportów. Paszporty będą w kościołach stacyjnych. Z nadesłanych paszportów będzie rozlosowana nagroda: pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu. Nasz kościół będzie kościołem stacyjnym w dniu 23 marca.
 13. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 14. W dzisiejszą niedzielę, którą obchodzimy w Kościele jako Światowy Dzień Chorego w domu katechetycznym parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach w godzinach od 9.00.14.00 istnieje możliwość spotkania z wykwalifikowanym personelem medycznym z różnych dziedzin (kardiolog, optometrysta, laryngolog, pediatra, dietetyk, endokrynolog, diabetyk). Osoby zainteresowane będą mogły poddać się badaniu EKG oraz pomiarom cukru i ciśnienia. Pracownicy Służby Zdrowia w tym dniu chcą ofiarować swój czas, posiadaną wiedzę i umiejętności.
 15. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 16. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

04.02.2024

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.

Wtorek           –  wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

Sobota             – wspomnienie św. Scholastyki, dz.

 1. Przypominamy, że naszych drogich chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w sobotę 10 lutego począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje Kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 2. Już dzisiaj informujemy, że Światowy Dzień Chorego będziemy obchodzić w naszej parafii w poniedziałek 12 lutego. O godz. 9.30 modlitwa różańcowa. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji chorych, po której zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na agapę.
 3. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 4. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 5. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa      – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.,

piątek     – święto Ofiarowania Pańskiego,

sobota    – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.

 1. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy świecili gromnice.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających.
 3. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja. W tym dniu podczas Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa chroniącego od chorób gardła.
 4. Ze względu na przypadający w niedzielę 11 lutego Światowy Dzień Chorego naszych drogich chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w sobotę 10 lutego, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Już dzisiaj informujemy, że Światowy Dzień Chorego będziemy obchodzić w naszej parafii w poniedziałek 12 lutego. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. a w intencji chorych. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 9.30.
 6. Dziękujemy ks. Adamowi Palionowi za przygotowanie w minioną niedzielę nabożeństwa ekumenicznego w intencji jedności chrześcijan.
 7. Akcja Katolicka zaprasza nas na Wieczór Filmowy w piątek 2 lutego po mszy świętej wieczornej do sali pawilonu katechetycznego na film z 2010 r. pt. „Droga życia”. Jest to poruszająca i niezapomniana opowieść o przygodzie życia, drodze na której nigdy nie jesteś sam! Film trwa 120 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!
 8. Akcja Katolicka zaprasza na zabawę karnawałową w sobotę 10 lutego w godz. 18.00-21.00 do sali domu parafialnego. W programie dobra zabawa z wodzirejem, muzyka dla wszystkich, konkursy, bufet. Zapisy do niedzieli 4 lutego. Szczegóły dotyczące zapisów na zabawę podane są na plakacie.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

21.01.2024

   

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w ramach nieszporów parafialnych zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne w intencji jedności chrześcijan. Nabożeństwu będzie przewodniczył arcybiskup Adrian Galbas.
 2. Dzisiaj po mszach świętych o 11:00 oraz 12:30 zapraszamy do sali domu parafialnego na „Jasełka” w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły „Nasza szkoła" z Katowic - Piotrowic.
 3. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościele jako Niedzielę Słowa Bożego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK,

czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,

piątek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,

sobota – wspomnienie św. Anieli Merici, dz.

 1. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec z o. Pio, o godz. 18.30 na mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 2. Serdecznie dziękujemy Woluntariuszom z naszej parafii, Wspólnoty Dobrego Pasterza i Harcerzom za przygotowanie i posługę podczas piątkowego spotkania z Ubogimi.
 3. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 4. Już teraz informujemy, że począwszy od lutego, przez kolejnych pięć pierwszych sobót miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. W programie naszego modlitewnego czuwania: o godz. 7.30 spowiedź św., o godz. 8.00 msza św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi i błogosławieństwo sakramentalne.
 5. Akcja Katolicka zaprasza na zabawę karnawałową w sobotę 10 lutego w godz. 18.00-21.00 do sali domu parafialnego. W programie dobra zabawa z wodzirejem, muzyka dla wszystkich, konkursy, bufet. Zapisy do niedzieli 4 lutego. Szczegóły dotyczące zapisów na zabawę podane są na plakacie.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2024

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 nasz chór parafialny Apertum Cor zaprasza drogich Parafian i Gości do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa    – święto św. Antoniego, opata,

piątek   – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 3. Tradycyjnie w III piątek miesiąca piątek będziemy gościć w kaplicy naszego domu parafialnego osoby ubogie, samotne, bezdomne. Rozpoczniemy to spotkanie o godz. 17.00 przy stole Eucharystycznym. Po Mszy św. będzie  wspólna agapa.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w ramach nieszporów parafialnych zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne w intencji jedności chrześcijan.
 5. Przyszłą niedzielę obchodzimy w kościele jako Niedzielę Słowa Bożego na podstawie Listu Apostolskiego Aperuit illis papieża Franciszka.
 6. Zapraszamy na „Jasełka” w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły „Nasza szkoła" z Katowic – Piotrowic w niedzielę 21.01.2024 r. po Mszach św. o 11:00 oraz 12:30 do sali domu parafialnego Przedstawienie trwa około 30 minut. Po zakończeniu przedstawienia kwesta na zakup pompy insulinowej dla Jana, ucznia klasy 5 „Naszej szkoły” chorego na cukrzycę . Szczegóły tego wydarzenia na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 7. Ksiądz Adam zaprasza do udziału w zagranicznej pielgrzymce parafialnej w dniach 15-23 lipca pt. „Górskie krainy”. Wszelkiego rodzaju informacje można uzyskać u organizatora, ks. Adama.
 8. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz nasz tygodnik „Wspólnota”.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2024

   

 1. Dzisiaj zamiast nieszporów zapraszamy wraz z zespołem „Familia Nostra” o godz. 17.00 drogich Parafian i Gości do naszej świątyni na wspólne kolędowanie.
 2. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego, który potrwa do wtorku przed środą popielcową.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do pawilonu katechetycznego na ekumeniczną modlitwę za miasto Katowice.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na probostwo na pierwsze spotkanie osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania.
 5. W środę po przerwie świątecznej, wznawia swoją działalność punkt charytatywny w naszej parafii.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w sobotę 13 stycznia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje Kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do czwartku 11 stycznia.
 7. Również w sobotę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 nasz chór parafialny Apertum Cor zaprasza drogich Parafian i Gości do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
 9. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim organizatorom Sylwestra z Ubogimi, jaki odbył się w sali naszego domu parafialnego. Dziękuję czuwającej nad całością przygotowań Aleksandrze, Sonii oraz wszystkim licznie zaangażowanym w to dzieło woluntariuszom - młodym ludziom, którzy postanowili tą sylwestrową noc przeżyć wspólnie z ubogimi.
 10. Już teraz pragniemy Was zaprosić na nabożeństwo ekumeniczne w intencji jedności chrześcijan pod przewodnictwem biskupa w dniu 21 stycznia o godz. 15.00 w ramach nieszporów parafialnych.
 11. Ksiądz Adam zaprasza do udziału w zagranicznej pielgrzymce parafialnej pt. „Górskie krainy” w dniach 15-23 lipca. Wszelkiego rodzaju informacje można uzyskać u organizatora ks. Adama.
 12. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz nasz tygodnik „Wspólnota”.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

31.12.2023

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 2. Jutro w Nowy Rok 2024 przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również światowy Dzień Modlitw o pokój w świecie.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających.
 4. Ze względu na to, że pierwsza sobota miesiąca przypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego, naszych drogich chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w sobotę 13 stycznia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do czwartku 11 stycznia.
 5. Zapraszamy parafian do udziału w Katowickim Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak z błogosławieństwem księdza arcybiskupa wyruszy spod katedry o godzinie 12.00 i uda się w kierunku spodka. O godz. 14.00 wspólne kolędowanie i koncert finałowy Małego TGD.
 6. W niedzielę 7 stycznia o godz. 17.00 wraz z zespołem „Familia Nostra” serdecznie zapraszamy drogich parafian i gości do naszej świątyni na wspólne kolędowanie.
 7. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i drogim gościom za modlitwę i złożony dar materialny w kwocie 2533,80 zł i 50 koron czeskich przeznaczony dla dzieci z Kolumbii.
 8. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 5 stycznia po mszy świętej wieczornej do sali pawilonu katechetycznego na film z 2018 r. pt. Wywiad z Bogiem. Życie i wiara obiecującego dziennikarza zostają poddane próbie, kiedy uzyskuje niepowtarzalną okazję przeprowadzenia wywiadu, któremu nie może się oprzeć. Wywiadu z kimś, kto twierdzi, że jest Bogiem. Film trwa 97 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!
 9. Przypominamy, że ze względu na przerwę świąteczną punkt charytatywny w naszej parafii będzie nieczynny do 9 stycznia.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł oraz  nasz tygodnik „Wspólnota”.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2023

  

 1. Jutro, w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła.
 2. Również jutro serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 3. We wtorek przypada święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
 4. W środę przypada święto świętego Jana Ewangelisty. W tym dniu zgodnie z wielowiekową tradycją podczas mszy świętych będziemy święcić wino.
 5. W czwartek będziemy obchodzić święto świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na mszę św. o godz. 10.00 połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.
 7. W niedzielę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego, tradycyjny Sylwester. W tym dniu msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo na zakończenie roku, a po nim o godz. 18. 30 na mszę św. sprawowaną w podzięce Bogu za wszystkie dary i łaski otrzymane w minionym roku i o Boże błogosławieństwo w nowym roku.
 8. Za tydzień w poniedziałek rozpoczynamy Nowy Rok 2024. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również światowy Dzień Modlitw o pokój w świecie.
 9. Przypominamy, że od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Dzieci i wychowawcy z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom dziękują za wsparcie materialne w kwocie 4 777 zł.
 11. Od ponad 10 lat kolędnicy misyjni odwiedzają naszą parafię. W tym roku uczynią to w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i przedstawią krótkie jasełka podczas mszy świętych o godz. 9.30, 11.00 i przed mszą święta o godz. 12.30, licząc na nasze wsparcie modlitewne i materialne skierowane dla dzieci w Kolumbii.
 12. Osoby, które na naszym spotkaniu emerytów otrzymały zaproszenie na koncert noworoczny, informujemy, że koncert ten został przeniesiony z 28 grudnia na 12 stycznia 2024 r. na godz. 18.00. Otrzymane bilety zachowują ważność.
 13. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 11 i 17 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych z żywnością dla osób chorych, samotnych i bezdomnych.
 15. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł oraz nasz tygodnik „Wspólnota”.
 16. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2023

  

 

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie dzieci i wychowawców z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom. Podzielą się oni z nami najważniejszymi wydarzeniami z życia Fundacji oraz poproszą nas o wsparcie materialne na rzecz jej funkcjonowania.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 3. Również dzisiaj o godz. 19:00 ksiądz arcybiskup Adrian zaprasza na spotkanie „W drodze do Betlejem”, które odbędzie się na placu przed Kurią Metropolitalną. W programie: adwentowe słowo księdza arcybiskupa, przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju; iluminacja choinki, pieśni adwentowe w wykonaniu studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Centrum”.
 4. W poniedziałek zapraszamy naszych drogich emerytów i osoby starsze na mszę św. o godz. 8.00, a po niej na spotkanie opłatkowe do salki pawilonu katechetycznego.
 5. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec z o. Pio, a o godz. 18.30 na mszę św. w intencji czcicieli o. Pio i ich rodzin.
 6. W Wigilię, która przypada w tym roku w niedzielę, nie będzie mszy św. o godz.18.30 oraz nabożeństwa adwentowego o godz. 15.30. A o godz. 16.00 Msza św. będzie recytowana. W tym dniu  serdecznie zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00.
 7. Spowiedź św. przedświąteczna będzie przez cały tydzień pół godziny przed każdą mszą św. W sobotę od 6.00-9.00 i od 17.00-18.30.
 8. W Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła.
 9. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Serdecznie dziękujemy Zespołowi Charytatywnemu i Wolontariuszom z naszej parafii, Wspólnocie Dobrego Pasterza i Harcerzom za przygotowanie i przebieg sobotniego świątecznego spotkania z osobami ubogimi, samotnymi i bezdomnymi.
 11. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we mszach św. roratnich, które w naszej świątyni będą odprawiane dla dzieci od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.30. Roraty dla młodzieży w piątki o godz. 18.30. Na ostatnie już roraty dla dorosłych zapraszamy w sobotę 23 grudnia o godz. 6.30.
 12. Od ponad 10 lat kolędnicy misyjni odwiedzają naszą parafię. W tym roku uczynią to w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia i przedstawią krótkie jasełka podczas mszy świętych o godz. 9.30, 11.00 i przed mszą święta o godz. 12.30, licząc na nasze wsparcie modlitewne i materialne skierowane dla dzieci w Kolumbii.
 13. Bóg zapłać za materialne wsparcie Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 1780 zł. Dziękujemy również członkom naszego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie zbiórki.
 14. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 11 i 17 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych z żywnością dla osób chorych, samotnych i bezdomnych.
 16. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł, dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego” „Historia Kościoła” w cenie 12 zł oraz nasz tygodnik „Wspólnota”.
 17. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2023

  

 Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, członkowie naszego Zespołu Charytatywnego poproszą nas o materialne wsparcie Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie NMP z Gwadelupe,

środa – wspomnienie św. Łucji, dz. męcz.,

czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prez. i dK.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz.19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie opłatkowe do salki pawilonu katechetycznego.
 2. W środę przypada dzień fatimski. Po Mszy św. godz. 12.00 sprawowanej do MB Fatimskiej odmówimy wspólnie różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian nawiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. świątecznej w sobotę 16 grudnia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą sobotę będziemy gościć w kaplicy naszego domu parafialnego na spotkaniu świątecznym osoby ubogie, samotne, bezdomne. Rozpoczniemy to spotkanie o godz. 16.00 przy Stole Eucharystycznym. Po Mszy św. będzie wspólna agapa połączona z rozdaniem paczek świątecznych.
 6. W poniedziałek 18 grudnia zapraszamy naszych drogich emerytów i osoby starsze na Mszę św. o godz. 8.00, a po niej na spotkanie opłatkowe do salki pawilonu katechetycznego.
 7. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. roratnich, które w naszej świątyni będą odprawiane dla dzieci od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.30. Roraty dla młodzieży w piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w soboty o godz. 6.30 (16, 23 grudnia).
 8. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 11 i 17 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany z sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych z żywnością dla osób chorych, samotnych i bezdomnych.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł, dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego” „Historia Kościoła” w cenie 12 zł oraz nasz tygodnik „Wspólnota”.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2023

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz.,

środa                 – wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

czwartek         – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK,

piątek               – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Dzisiaj po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. Informujemy, że w poniedziałek 4 grudnia nasza kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII. O godz. 18.30 będzie Msza św. z poświęceniem medalików Maryi Niepokalanie Poczętej dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 15, grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej.
 4. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszach św. roratnich, które w naszej świątyni będą odprawiane dla dzieci od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.30. Roraty dla młodzieży w piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w soboty o godz.6.30 (9, 16 i 23 grudnia).
 5. Przypominamy, że naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian pragniemy nawiedzić z posługą spowiedzi i Komunii Świętej świątecznej w sobotę 16 grudnia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. Zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego na Adwentowy Dzień Skupienia dla Zespołów Charytatywnych naszego dekanatu, który odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia o godz. 9.30 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
 7. Jak co roku działająca w naszej Parafii Katolicka Fundacja Dzieciom organizuje akcję „Listy do Dzieciątka”. Wychowankowie Fundacji już przygotowali Listy z prośbami o wymarzone prezenty. Jeśli Państwo chcą spełnić te marzenia dzieci, to prosimy już dziś wybrać list od konkretnego dziecka. Następnie w terminie do 13 grudnia zostawić zakupiony prezent w zakrystii, kancelarii parafialnej lub siedzibie Fundacji.
 8. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Informujemy wszystkich uczestników wycieczki do Ostrawy w dniu 4 grudnia: zbiórka na placu kościelnym o godz. 7.30.
 10. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas” małe i duże, w cenie 11 i 17 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek świątecznych z żywnością dla osób chorych, samotnych i bezdomnych.
 11. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota”.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

26.11.2023

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek – wspomnienie św. Andrzeja, Ap.,  

sobota – wspomnienie bł. Jana Franciszka Machy, prezb. i męcz.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Zapraszamy zwłaszcza kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 2. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian pragniemy nawiedzić z posługą spowiedzi i Komunii św. świątecznej w sobotę 16 grudnia, począwszy od godz. 7.00, Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. Serdecznie zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w środę 29 listopada o godz. 19.15 do biblioteki parafialnej.
 4. W tym roku będziemy kolędować w tradycyjny sposób. Plan kolędy znajdziemy w gablotkach, na naszej stronie internetowej oraz w naszej „Wspólnocie”.
 5. W przyszłą niedzielę 3 grudnia o godz. 12.10 zapraszamy uczestników I Turnieju Bilardowego o Puchar Księdza Proboszcza do salki ministranckiej na uroczyste wręczenie nagród i medali.
 6. W piątek 1 grudnia po Mszy Świętej wieczornej Akcja Katolicka zaprasza do sali pawilonu katechetycznego na Wieczór Filmowy. Tym razem zostanie wyemitowany film pt. „Jednakowo inni”. Film trwa 115 minut. W trakcie poczęstunek. Szczegóły na afiszach. Wstęp wolny!
 7. Jak co roku działająca w naszej Parafii Katolicka Fundacja Dzieciom organizuje akcję „Listy do Dzieciątka”. Wychowankowie Fundacji już przygotowali Listy z prośbami o wymarzone prezenty. Jeśli Państwo chcą spełnić te marzenia dzieci, to prosimy wybrać już dziś list od konkretnego dziecka. Następnie w terminie do 13 grudnia zostawić zakupiony prezent w zakrystii, kancelarii parafialnej lub siedzibie Fundacji.
 8. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 11 i 17 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona jest na naszą parafię.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są : „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota”.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2023

  

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich. O 12.30, będziemy gościć w naszym domu parafialnym na agapie ponad 100 samotnych, bezdomnych sióstr i braci.
 2. Dzisiejszy dzień przeżywamy również w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Dlatego pragniemy otoczyć dzisiaj naszą modlitwą naszą Panią Organistkę Elżbietę, wszystkich członków naszej Scholi Rodzinnej i wszystkich kantorów.
 3. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.   

Wtorek          – wspomnienie Ofiarowania NMP

Środa             – wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.

Czwartek       – wspomnienie św.

Piątek            – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prez. i Towarzyszy

Niedziela       – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 1. We wtorek o godz. 19.15 odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego spotkanie członków naszej Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 2. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec z o. Pio. A o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji Mirosława Banasia w kolejną rocznicę jego urodzin.
 4. W przyszłą niedziele przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także Światowy Dzień Młodzieży.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. W tym roku będziemy kolędować w tradycyjny sposób, nawiedzając wszystkich mieszkańców naszej parafii. Kolędę rozpoczynamy od piątku przed pierwszą niedzielą Adwentu. Plan kolędy znajdziemy w gablotkach, na naszej stronie internetowej oraz w naszej „Wspólnocie” .
 7. Informujemy, że nasza parafia włącza się w kampanię Prezydenta i Urzędu Miasta Katowice pt: „DO ZOBACZENIA". Celem tej inicjatywy jest troska o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza w okresie ograniczonej widoczności. Po każdej Mszy Świętej, przy wejściu do kościoła, będziemy rozdawać odblaski.  Szczegóły na plakatach w parafialnych gablotach.
 8. Na stoliku przy wyciu z kościoła za ławkami wystawione są : „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota”.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2023

  

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Światowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o wszystkich naszych siostrach i braciach prześladowanych za wiarę. Dzisiaj o godz. 15.30 w ramach nieszporów odbędzie się nabożeństwo w intencji prześladowanych. Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie przy kawie w bibliotece parafialnej, którego tematem będzie: Prześladowanie – mowa nienawiści. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć materialnie Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza,  Izaaka i Krystyna,

środa – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i męcz.,

piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,

sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. i męcz.

 1. W poniedziałek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza św. do Matki Boskiej Fatimskiej, zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 2. Również w poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy do naszych salek parafialnych na modlitwę ekumeniczną za Miasto Katowice.
 3. W środę o godz. 19.15 zapraszamy na katechezę dla dorosłych do naszej biblioteki parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 .
 5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu o godz. 12.30 będziemy gościć w naszym domu parafialnym na agapie ponad 100 najuboższych, samotnych, bezdomnych sióstr i braci.
 6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza zapraszamy na Mszę św. ministrantów oraz ich rodziców. Po Mszy św. poczęstunek w salce ministranckiej.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim drogim Paniom i Panom, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierali zalecki za zmarłych na naszym parafialnym cmentarzu. Zalecki te były odczytywane podczas różańca za zmarłych zalecanych.
 8. W tym roku będziemy kolędować w tradycyjny sposób, nawiedzając wszystkich mieszkańców naszej parafii. Kolędę rozpoczynamy od piątku przed pierwszą niedzielą Adwentu. Szczegóły dotyczące planu kolędy podamy później.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy wyciu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota”.
 11. Świętujemy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2023

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej intencji zmarłych zalecanych. W tygodniu różaniec za zmarłych zalecanych, w ramach oktawy Wszystkich Świętych odmawiamy o godz.17.45 do środy włącznie. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek – święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dK,

sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa.

 1. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.30 będzie poświęcenie skarbczyków dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 15, Grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej.
 2. W piątek 10 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który poprowadzą Szczęśliwi Obecnością Pana – SzOP. W czasie uwielbienia będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. W sobotę 11 października, w Święto Niepodległości o godz.8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.
 4. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dlatego w sobotę 11 listopada po Eucharystii wieczornej zapraszamy młodzież i studentów na spotkanie przy herbatce, na którym zapoznamy się z tematem prześladowań. Zaś w niedzielę 12 listopada w naszej parafii odbędzie się nabożeństwo w intencji prześladowanych o godz. 15.30 i w tym dniu będziemy gościć przedstawicieli Open Doors. Po nabożeństwie spotkanie przy kawie w bibliotece parafialnej pod hasłem: Prześladowanie – mowa nienawiści.
 5. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00 w intencji Redakcji naszego kwartalnika „Nasza Wspólnota” z okazji 15. rocznicy istnienia.
 6. Prezydent Miasta Katowice zaprasza seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia i są mieszkańcami Katowic na wycieczkę do Ostrawy. W trakcie wycieczki planowane jest zwiedzanie miasta, połączone z jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Wycieczkę rozpoczynamy od kawy, herbaty i ciasta, a później ciepły posiłek. Koszt wycieczki wynosi 10 zł. Chociaż termin wycieczki nie jest jeszcze ostatecznie ustalony, już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym wyjazdem o zgłoszenie się do Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 9. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2023

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu odprawiamy w naszym kościele o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa             – Uroczystość Wszystkich Świętych,

czwartek       – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy św. W tym dniu podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich zmarłych w tym roku, którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Po Mszy św. będzie procesja z modlitwą różańcową w intencji zmarłych.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w miejscach wyznaczonych można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane w naszym kościele codziennie przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Jak co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 4. W Dzień Zaduszny modlimy się za dusze Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jak co roku w tym dniu o godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych biskupów i kapłanów z naszej diecezji. Przypominamy również, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa uroczystości wszystkich Świętych i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitwy Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki odpustu: spowiedź i komunia święta.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę 4 listopada, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Klub Inteligencji Katolickiej wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszają na międzyreligijną modlitwę dla uczczenia mieszkańców Katowic, która odbędzie się w piątek 3 listopada o godz. 11.00 na zlikwidowanym cmentarzu przy ul. ks. Damrota (za Biblioteką Śląską).
 8. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy: w piątek 3 listopada po Mszy świętej wieczornej do sali pawilonu katechetycznego na film z 2023 r. „ULMOWIE błogosławiona rodzina”.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 11. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2023

  

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach szczególnie z naszej archidiecezji.
 2. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu odprawiamy w naszym kościele o godz. 17.45.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, bpa,

sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 1. W poniedziałek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z o. Pio, a o godz. 18.30 na mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 2. W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia.
 3. Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom z naszej parafii i Wspólnoty Dobrego Pasterza za przygotowanie i przebieg piątkowego spotkania z Ubogimi.
 4. W imieniu młodzieży z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” serdecznie dziękujemy za złożony w Dzień Papieski dar materialny w kwocie 2720 zł.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w I Turnieju Bilardowym o puchar ks. proboszcza. Turniej ten odbędzie się w sobotę 4 listopada. Szczegóły w naszej gazetce „Wspólnota”, parafialnym Facebooku i plakatach.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłym, jednorazowym spektaklu muzycznym pt. „Maryja”. Zostanie on wystawiony w katowickim Spodku 15 listopada o godz. 18.30. Jest to poruszająca opowieść o Matce Bożej. Na płycie Spodka zobaczymy 300 wykonawców (chór, orkiestra symfoniczna, śpiewacy, tancerze, aktorzy). Będzie to nadzwyczajne spotkanie Kościoła katowickiego, przygotowującego się do jubileuszu 100-lecia diecezji. Wśród wielu artystycznych wrażeń nie zabraknie wspólnej modlitwy, śpiewu pieśni maryjnych i godzinek. Bilety na ten spektakl można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i związanym z nią porządkowaniem grobów naszych bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach wyznaczonych do tego celu, tj. kontenerach znajdujących się na terenie naszego cmentarza.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2023

  

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest to kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu będziemy odprawiali w naszym kościele o godz. 17.45.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej,

wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.,

środa  – święto św. Łukasza Ewangelisty,

piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, prez.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie do salki pawilonu katechetycznego.
 2. W środę w święto św. Łukasza Ewangelisty pragniemy modlić się za wszystkich pracowników służby zdrowia.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Również w III piątek miesiąca, 20 października o godz. 17.00 zapraszamy najuboższych, samotnych, bezdomnych na kolejne spotkanie przy stole Eucharystycznym i na wspólną agapę. Na pierwszym spotkaniu gościliśmy około 70 osób, atmosfera była serdeczna, obdarowaliśmy siebie wzajemną obecnością, budując relacje. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu zapraszamy zainteresowanych parafian do pomocy i udziału w naszym spotkaniu. Plakaty informujące o spotkaniu znajdują się również w naszych gablotach.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 6. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Serdecznie zapraszamy na spotkania z misjonarzami, które będą miały miejsce w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Brynowie. Codziennie o 17.15 podczas modlitwy różańcowej będą modliły się osoby, które posługują na misjach. Podczas Eucharystii o 18.00 poszczególni misjonarze przedstawią swoje świadectwo posługi misyjnej. Zaś po Mszy św. będzie spotkanie z misjonarzami w salce katechetycznej. Szczegóły spotkań podane są na plakacie.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 złotych i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 9. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2023

  

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu będziemy odprawiali w naszym kościele o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – wspomnienie św. Dionizego, bpa i Tow. męcz.,

czwartek   – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prez.,

sobota  – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dz.

 1. Przypominamy o możliwości rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok. Rezerwacje te przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 2. Zapraszamy na modlitwę ekumeniczną za miasto Katowice w poniedziałek do salki parafialnej o godz. 19.15.
 3. W piątek przypada dzień fatimski. O godz. 17.45 odmówimy wspólnie różaniec fatimski. Po Mszy św. godz. 18.30 sprawowanej do MB Fatimskiej udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Zapraszamy młodzież na jednodniową wycieczkę w góry, która odbędzie się 14 października. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu i zapisy u ks. Adama. 
 6. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2023

  

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu będziemy odprawiali w naszym kościele o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

środa                – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

czwartek      – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

sobota          – wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Po Mszy św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie do salki pawilonu katechetycznego.
 2. Zapraszamy młodzież na jednodniową wycieczkę w góry, która się odbędzie 14 października. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu i zapisy u ks. Adama. 
 3. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszła sobotę, 7 października, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W przyszłą niedzielę młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wprowadzi nas w kolejny Dzień Papieski, który będziemy obchodzić w niedzielę 15 października.
 5. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę materialną na rzecz naszych Sióstr i Braci z Maroka i Libi. W sumie zebraliśmy 3411 zł, które zostały przekazane do Caritas Polska. Serdeczne Bóg zapłać składamy również Paniom i Panom z naszego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie zbiórki przed kościołem.
 6. Przypominamy o możliwości rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok. Rezerwacje te przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 6 października po Mszy Świętej wieczornej do sali pawilonu katechetycznego na film z 2021 r. pt. „Zobacz Anioła”. Film ukazuje dyskretne towarzyszenie posłańca Bożego podczas walki duchowej o zbawienie duszy. Film trwa 60 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!
 8. W imieniu Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić jutro 2 października w godz. 9.00-13.00 oraz we wtorek 3 października w godz. 9.00-12.00. W tym dniu firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt w celu jego przetworzenia.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. 15 listopada o godz. 18.30 zostanie wystawiony w katowickim Spodku spektakl muzyczny pt. „Maryja”. Zapraszamy uzdolnionych aktorsko młodych, dorosłych i seniorów – wolontariuszy, którzy chcieliby wystąpić w scenach zbiorowych widowiska, do rejestrowania się poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 2 października br. Można go znaleźć pod linkiem: https://forms.gle/nkiaeBvV2GDPgpKp6.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Gość Extra” w cenie 14 zł i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 12. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023

  

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętamy o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. św. męcz. Kosmy i Damiana,

środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prez.,

czwartek – wspomnienie św. Wacława, męcz.,

piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela  i Rafała,

sobota  – wspomnienie św. Hieronima, prez. i dK.

 1. We wtorek kolejną rocznicę urodzin obchodzi Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 2. Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom z naszej parafii i Wspólnoty Dobrego Pasterza za przygotowanie i przebieg piątkowego spotkania z Ubogimi.
 3. Zapisy młodzieży mieszkającej na terenie naszej parafii, która pragnie w przystąpić do sakramentu bierzmowania, a nie uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 15 przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do piątku 29 września.
 4. Zapraszamy osoby dorosłe, które pragną przyjąć sakrament bierzmowania na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek, 26 września o godz. 19.15 na probostwo.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy drogich Parafian i Gości na koncert powitalny na rozpoczęcie posługiwania w naszej parafii Zespołu Śpiewaczego Apertum Cor pod dyrekcją pana Kamila Gojowego. Koncert odbędzie się w naszym kościele.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w eliminacjach XV Archidiecezjalnego Turnieju Szachowego o Puchar Prezesa Akcji Katolickiej, które odbędą się w sobotę 30 września o godz. 10.00 w pawilonie katechetycznym. W turnieju mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą szachów.
 8. Nasze Karmelitanki Bose zapraszają nas w niedzielę 1 października, w święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza na Eucharystię o godz. 18:00, której będzie przewodniczył o. Grzegorz Firszt OCD.
 9. Od 2 października będą przyjmowane rezerwacje intencji mszalnych na przyszły rok. Rezerwacje te przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 11. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Niech błogosławieństwo Boże spocznie na nas.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023

  

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o redakcji naszego „Gościa Niedzielnego” i Radia eM.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski,

środa                         – wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon   i Towarzyszy,

czwartek –  święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

sobota  – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prez.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszej Rady Parafialnej do salki pawilonu katechetycznego na pierwsze w tym roku szkolnym i katechetycznym spotkanie Rady.
 2. Również we wtorek o godz. 17.30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Grupy integracyjnej.
 3. W środę zapraszamy lektorów oraz kantorów Słowa Bożego na Mszę św. o godz. 18.30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 4. W piątek o godzinie 17.00 w auli naszego domu parafialnego odbędzie się zapowiadane Spotkanie z Ubogimi. Wolontariuszy zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w  poniedziałek 18 września o godz. 19.30 w sali domu parafialnego.
 5. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. W tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec z o. Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 6. W niedzielę 24 września o godz. 17:00 zapraszamy Rodziców ministrantów do salki ministranckiej na spotkanie organizacyjne.
 7. Zapisy młodzieży mieszkającej na terenie naszej parafii, która pragnie w przystąpić do sakramentu bierzmowania, a nie uczęszcza do Szkoły Podstawowa nr 15 przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do piątku 29 września.
 8. Od 1 września rozpoczął działalność w naszej parafii Zespół Śpiewaczy Apertum Cor (Otwarte serce), pełniąc funkcje chóru parafialnego. Zespół ten powstał w 2017 roku jako kolektyw miłośników muzyki i śpiewaków amatorów. Od tego czasu prężnie rozwija swoją działalność muzyczną, koncertując podczas wydarzeń lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Zespół z powodzeniem prezentuje muzykę epok dawnych, jak również dokonuje prawykonań współczesnych kompozycji. Umiejętności wykonawcze zespołu potwierdzają liczne nagrody, między innymi: Srebrne i Brązowe Pasmo na II Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O, Crux Ave”, Srebrne Pasmo na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Resovia Sings” oraz Srebrne Pasmo na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis” w roku 2021. Dyrygentem i założycielem zespołu jest pan Kamil Gojowy – magister sztuk muzycznych i filmowych, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zespół Śpiewaczy Apertum Cor zaprasza nas, drogich Parafian i Gości, na koncert powitalny na rozpoczęcie posługiwania w naszej parafii, który odbędzie się 1 października o godz. 17.00 w naszym kościele.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł i nasz tygodnik parafialny „Wspólnota”.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek      – uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki   archidiecezji,

środa         – wspomnienie św. Jana Chryzostoma , bpa i dK,

czwartek   – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

piątek – wspomnienie NMP Bolesnej.

 1. W poniedziałek zapraszamy naszych drogich seniorów na comiesięczne spotkanie. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 8.00 Po Mszy św. zapraszamy na agapę do salki pawilonu katechetycznego.
 2. W uroczystość NMP Piekarskiej zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo ku czci naszej świętej Patronki.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Przypominamy, że zapisy dzieci pierwszokomunijnych klas III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do piątku 22 września. Zgłoszenia dzieci do wczesnej Komunii św. przyjmuje kancelaria parafialna do 15 września.
 5. Schola Rodzinna i Akcja Katolicka zapraszają: dzieci, rodziców i dziadków na Rodzinną Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu k. Skoczowa w sobotę 23 września. Zapisy do poniedziałku 18 września w zakrystii lub u katechety K. Szewerdy (tel.: 501‑810-021 lub e-mail: ojciec75@wp.pl). Szczegóły na plakatach i parafialnym Facebooku oraz w gazetce „Wspólnota”.
 6. Przypominamy, że pragniemy zorganizować warsztaty pisania ikon, tematem przewodnim będzie Maryja typu hodegetria – ten wizerunek symbolizuje Maryję jako przewodniczkę. Maryja jest ukazana frontalnie, na lewym ramieniu trzyma Chrystusa, zaś prawa ręka wskazuje na Niego jako drogę prowadzącą do zbawienia. Pierwsze spotkanie we wtorek 26 września o godz. 19.15. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Adamem.
 7. Tradycją w naszej Parafii jest wsparcie dla osób najuboższych, samotnych i bezdomnych. W tym roku od miesiąca września pragniemy rozpocząć cykl comiesięcznych spotkań z Ubogimi, które rozpoczynać będziemy Mszą Świętą. Po Mszy św. chcemy zaprosić każdą z osób na poczęstunek, spędzić wspólnie czas przy stole i budować relacje. Spotkania te będą prowadzone wspólnie z Akcją Zupa w Kato, która działa w ramach Wspólnoty Dobrego Pasterza w Katowicach. Comiesięczne spotkania mają nas doprowadzić do wspólnego Sylwestra z Ubogimi. Planujemy ich kontynuację w przyszłym roku. Pierwsze Spotkanie z Ubogimi odbędzie się w piątek 22 września o godzinie 17:00 w auli naszego domu parafialnego, a kolejne w każdy 3. piątek miesiąca. I tu rodzi się również przestrzeń dla naszych Parafian do zaangażowania się w wolontariat podczas tego wydarzenia. Potrzebujemy chętnych osób, które pomogłyby przy wydawaniu posiłku oraz towarzyszeniu naszym gościom., ponieważ spodziewamy się, że z naszego zaproszenia skorzysta około 100. Można podejść do zakrystii po Mszy św. w celu zgłoszenia chęci swojego udziału. Można także przyjść na spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy, które odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 19.30 po Mszy Świętej wieczornej w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze piątkowe Spotkania z Ubogimi!
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 9. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2023

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Dekretem Arcybiskupa Adriana Galbasa, został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. dr Adam Palion. Księdzu Adamowi, który od dzisiejszej niedzieli tę posługę rozpoczyna, życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości darów Ducha Świętego i wstawiennictwa naszych świętych patronów Piotra i Pawła.
 3. Obchody Liturgiczne tygodnia:

piątek – święto Narodzenia NMP,

sobota – wspomnienie św. Piotra Klawera, prez.

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w poniedziałek, 4 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 15, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego i Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. A o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Społecznej.
 2. Informujemy, że od środy 6 września wznawia swoją działalność nasz parafialny Punk Charytatywny i Bank Żywności.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII.
 4. Również w czwartek zapraszamy o godz. 18.00 na modlitwę różańcową oraz na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. Akcja Katolicka zaprasza nas w piątek, 8 września o godz. 19.20 do sali pawilonu katechetycznego na wieczór filmowy. Zostanie wyemitowany film: „All Saints”, który opowiada historię pewnej wspólnoty parafialnej. Film trwa 105 minut. W trakcie filmu zapraszamy na poczęstunek.
 6. Zapisy dzieci pierwszokomunijnych klas III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do piątku 22 września. Zgłoszenia dzieci do wczesnej Komunii św. przyjmuje kancelaria parafialna do 15 września.
 7. Schola Rodzinna i Akcja Katolicka zapraszają dzieci, rodziców i dziadków na Rodzinną Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu k. Skoczowa w sobotę 23 września. Zapisy do poniedziałku 18 września w zakrystii lub u katechety K. Szewerdy pod numerem telefonu: 501-810-021 lub za pośrednictwem e-maila: ojciec75@wp.pl. Szczegóły na plakatach i parafialnym Facebooku oraz gazetce „Wspólnota”.
 8. Pragniemy zorganizować warsztaty pisania ikon, tematem przewodnim będzie Maryja typu hodegetria – ten wizerunek symbolizuje Maryję jako przewodniczkę. Maryja jest ukazana frontalnie, na lewym ramieniu trzyma Chrystusa, zaś prawa ręka wskazuje na niego jako drogę prowadzącą do zbawienia. Pierwsze spotkanie we wtorek 26 września o godz. 19.15. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Adamem.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Niech błogosławieństwo Boże spocznie na nas.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody Liturgiczne tygodnia :

Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, bpa

Wtorek          – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 1. We wtorek o godz.16.30 Śląskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie zaprasza seniorów oraz opiekunów osób dotkniętych chorobami otępiennymi i chorobą Alzheimera na spotkanie przy kawie do Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Kopernika 14 w Katowicach. Szczegółowy plan spotkania podany jest na plakatach.
 2. W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi Komunii świętej w intencjach wynagradzających. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30
 3. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w przyszła sobotę 2 września począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Akcja Katolicka zaprasza 8 września o godz. 19.20 do sali pawilonu katechetycznego na wieczór filmowy. Zostanie wyemitowany film: „All Saints”, który opowiada historię pewnej wspólnoty parafialnej. Film trwa 105 minut. W trakcie filmu zapraszamy na poczęstunek.
 5. Ojciec Andrzej – Misjonarz Oblatów Maryi Niepokalanej oraz członkowie Wspólnoty Dobrego Pasterza z Koszutki, składają wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać za wsparcie materialne podopiecznych Wspólnoty osób samotnych i bezdomnych w kwocie 3515 zł..
 6. W sobotę obchodzimy dzień modlitw o uświecenie duchowieństwa
 7. Katolicka Fundacja Dzieciom gorąco zaprasza na Piknik Sportowy, który odbędzie się w przyszłą sobotę, 2 września w godz. od 11:00 do 14:00 na
  boisku szkolnym pobliskiego Liceum im. Marii Konopnickiej – szczegóły na plakatach.
 8. W przyszłą niedziele będzie w Katedrze Chrystusa Króla odbędzie się dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 10. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli. Niech Bożę błogosławieństwo Boże spocznie na nas

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023

  

 1. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z naszymi pątniczkami.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 3. Obchody Liturgiczne tygodnia :

Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X pap.

Wtorek          – wspomnienie NMP Królowej

Środa             – wspomnienie św. Róży z Limy

Czwartek      – wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła

Sobota          – uroczystość MB Częstochowskiej

 1. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Różaniec z o. Pio. A o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę materialną na rzecz naszych Sióstr i Braci ze Słowenii dotkniętej tragedią powodzi. W sumie zebraliśmy 3238 zł., które zostały przekazane do Caritas Polska. Serdeczne Bóg zapłać składamy również Paniom i Panom z naszego Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie zbiórki przed kościołem.
 3. W związku z peregrynacją relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które nawiedzą kaplicę naszych Sióstr Karmelitanek w niedzielę 27.08. ok. godz. 1030 do godz. 1215 , Siostry serdecznie zapraszają do cichej modlitwy przy relikwiach.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy św.
 5. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 6. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Niech Bożę błogosławieństwo Boże i wstawiennictwo naszych świętych Patronów spocznie na nas.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody Liturgiczne tygodnia :

Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prez.. i męcz.

Wtorek          – uroczystość Wniebowzięcia NMP

Piątek  – uroczystość św. Jacka, prez., głównego patrona archidiecezji i metropolii

 1. We wtorek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną również świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu na wszystkich Maszach świętych zgodnie z tradycją będziemy świecili przyniesione do kościoła kwiaty i zioła. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w porządku niedzielnym oprócz Mszy św. o godz. 12.30.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy kobiety i dziewczęta na pielgrzymkę stanową do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Pielgrzymkę będziemy obchodzić pod hasłem „Błogosławiona, która uwierzyła”. W programie pielgrzymki: o godz. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o 8.30 – Modlitwa różańcowa, o 9.30 – procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Następnie powitanie pielgrzymów. Słowo abp. Adriana Galbasa, metropolity katowickiego. O godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią bp. polowego Wojska Polskiego Wiesława   O godz. 13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze słowem bp. pomocniczego diecezji tarnowskiej Artura Ważnego. A o godz. 15.00 – Nieszpory pod przewodnictwem bp. pomocniczego diecezji opolskiej Waldemara Musioła. Około godz. 16.00 – procesja do bazyliki piekarskiej i zakończenie pielgrzymki.
 4. Panteon Górnośląski w Katowicach zaprasza w niedzielę 20 sierpnia do Archikatedry Chrystusa Króla o godz. 18.00 na Mszę świętą o pokój. A o godz. 00 do sali Panteonu Górnośląskiego na film dokumentalny pt: „Za waszą i naszą niewolę”. Wstęp wolny. Po filmie około godz. 19.50 zapraszamy na spotkanie z autorem filmu panem Adamem Turulą i świadkami wydarzeń.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy św.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Niech Bożę błogosławieństwo Boże i wstawiennictwo naszych świętych Patronów spocznie na nas.

 

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2023

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody Liturgiczne tygodnia :

Wtorek    – wspomnienie św. Dominika, prezb.

Środa      – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. męcz.

Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Piątek      – wspomnienie św. Klary, dz.

 1. W niedzielę przypada dzień fatimski. Po Mszy św. godz. 18.30 sprawowanej do MB Fatimskiej odmówimy wspólnie Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy św.
 3. Już dzisiaj zapraszamy kobiety i dziewczęta na pielgrzymkę stanową do Piekar Śląskich. Pielgrzymkę zaplanowano na niedzielę 20 sierpnia pod hasłem „Błogosławiona, która uwierzyła”. W programie: godz. 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, 8.30 – Modlitwa różańcowa 9.30 – procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo abp. Adriana Galbasa, metropolity katowickiego, 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią bp. polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza. 13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze słowem bp. pomocniczego diecezji tarnowskiej Artura Ważnego, 15.00 – Nieszpory pod przewodnictwem bp. pomocniczego diecezji opolskiej Waldemara Musioła, 16.00 – Procesja do bazyliki piekarskiej. Zakończenie pielgrzymki.
 4. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 5. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Niech Bożę błogosławieństwo Boże i wstawiennictwo naszych świętych Patronów spocznie na nas.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';