Ogłoszenia - archiwum

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

          środa      - wspomnienie św. Hilarego, bpa i dK.

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły w liturgii, który potrwa do Środy Popielcowej.
 2. W środę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. Również w środę o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę za Kościół.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. Przypominamy, że w związku z zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej lub nabożeństwie 80 osób (oczywiście z zachowaniem wszystkie zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu, zasłaniania ust i nosa). Jednocześnie przypominamy, że nadal aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE transmitowanej na naszym parafialnym Facebooku.
 6. W imieniu Parafialnego Banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Kosmalskiemu za transmisję naszych niedzielnych Mszy św. on-line.
 8. Przypominamy, że powstał nowy 45. numer naszego pisma parafialnego „Nasza Wspólnota”. Tytuł tego świąteczno-noworocznego numeru brzmi: „Wobec wartości” i jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych pamiętamy o naszym arcybiskupie Wiktorze oraz dwóch biskupach pomocniczych Marku i Adamie, którzy obchodzą kolejną rocznicę sakry biskupiej.
 4. W tym roku ze względu na sytuację pandemii 6 stycznia niestety nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają jednak tego dnia do wzięcia udziału w edukacyjnej grze miejskiej "Posłańcy Trzech Króli". W grze można wziąć udział indywidualnie, ale najlepiej w gronie rodzinnym. Uczestnicy będą rozwiązywać ciekawe zagadki i łamigłówki związane z chrześcijańskimi elementami śródmieścia Katowic. Zainteresowanych zapraszamy na stronę orszakkatowice.pl
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających.
 6. W imieniu swoim i moich braci kapłanów, duszpasterzy w naszej parafii, pragnę bardzo serdecznie podziękować za uczestnictwo we Mszach Świętych kolędowych sprawowanych w intencji Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii oraz udział w nabożeństwach po Mszach Świętych z błogosławieństwem sakramentalnym. Bóg zapłać! również za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować członkom naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i przekazanie paczek świątecznych osobom samotnym, chorym i bezdomnym. Dziękuję również młodzieży, która pomagała w roznoszeniu paczek.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzinie Łopuszyńskich za zbudowanie tegorocznej stajenki.
 9. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i miłym gościom za modlitwę i złożony dar w kwocie 2240,94 złotych dla dzieci masajskich mieszkających na pograniczu Kenii i Tanzanii. Bóg zapłać!
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.
 11. Nasz parafialny Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe, które przeznaczamy dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 12. Od 7 stycznia wznowiona zostaje w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. Informujemy, że powstał nowy świąteczno-noworoczny numer naszego pisma parafialnego „Nasza Wspólnota”. Tytuł tego 45. numeru brzmi: „Wobec wartości”. Jego treść znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy doza poznania się z jego treścią.
 14. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27.12.2020

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 2. Również dzisiaj o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na modlitwę słowami Listu do Efezjan. Wezwaniem modlitwy tego wieczoru są słowa „Wezwani do usynowienia” (Ef 1,5)
 3. W poniedziałek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców o godz. 10.00 na Mszę św. połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
 4. Także we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 5. W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego – tradycyjny Sylwester. Zapraszamy Parafian o godz. 00 na Mszę św. połączoną z rocznym sprawozdaniem statystycznym. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn Ciebie Boże wielbimy i zachowując pozostałe warunki odpustu.
 6. W piątek rozpoczynamy Nowy Rok 2021. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie.
 7. Serdecznie dziękujemy ks. Markowi Zyzakowi za prowadzenie tegorocznych rorat dla dzieci i przypominamy dzieciom o terminie złożenia plansz z obrazkami do 1 stycznia. Bardzo dziękujemy również naszej młodzieży oazowej na czele z jej moderatorem ks. Szymonem Karnówką za przygotowanie i prowadzenie rorat dla dorosłych.
 8. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i
 9. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom, pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Tym razem słodkie podziękowania od dzieci w postaci pierników, które same piekły z swoimi wychowawcami można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 10. Przypominamy, że do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł. oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2020

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. W środę o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 4. W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. W tym roku ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zostaną odprawione w naszym kościele dwie Pasterki, na które serdecznie zapraszamy, pierwsza o godz. 20.00, druga o godz. 24.00. Przed drugą Pasterką o godz. 23.15 nasza młodzież zaprasza nas do wspólnego odmówienia Godziny Czytań.
 5. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej od dzisiaj do środy pół godziny przed każdą Mszą św. W Wigilię spowiadamy przez cały dzień od godz. 6.00-16.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 6. W Wigilię kancelaria parafialna jest nieczynna.
 7. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W Święto Bożego Narodzenia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.
 9. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą Św. o 12.30 będą kolędować Kolędnicy Misyjni i przedstawią krótkie Jasełka. Tegoroczna modlitwa i prośba o wsparcie materialne dotyczy dzieci masajskich zamieszkujących tereny Kenii i Tanzanii.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu pragniemy szczególnie zawierzyć wszystkie rodziny z naszej parafii Matce Bożej, Królowej Rodzin.
 11. Również w niedzielę o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na modlitwę słowami Listu do Efezjan. Wezwaniem modlitwy tego wieczoru są słowa „Wezwani do usynowienia” (Ef 1, 5).
 12. Nasz parafialny „Bank Żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i Facebooku.
 14. Do 13 stycznia 2021 r. w naszej parafii będzie nieczynny Punkt Charytatywny. Dlatego prosimy, aby do tego czasu nie przynosić odzieży dla osób ubogich i bezdomnych.
 15. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Tym razem słodkie podziękowania od dzieci w postaci pierników, które same piekły ze swoimi wychowawcami można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” już tylko duże w cenie 12 zł. oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 17. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowo na Adwent:  

 

„Panie, kiedy nie mam czasu, przyślij mi kogoś, komu mógłbym pomóc przez krótką chwilę”.

 

Niech te ostatnie godziny oczekiwania na przyjście Chrystusa,

pozwolą nam mimo wielorakich obowiązków, niedokończonych zadań,

niezrealizowanych marzeń, wyrwać się poza to co doczesne

i otworzyć się na miłość Tego, który wciąż  cierpliwie na ciebie czeka. 

 

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2020

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od środy do piątku o godz. 18.30. Przypominamy, że w sobotę 19 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą ostatnie roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych, aby zabrać ze sobą świece.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. Przypominamy, że w tym miesiącu naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 19 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 6. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. Z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 7. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Do 13 stycznia 2021 r. będzie nieczynny w naszej parafii Punkt Charytatywny. Dlatego prosimy, aby do tego czasu nie przynosić odzieży dla osób ubogich i bezdomnych.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowo na Adwent:

„Nikt nie przywróci dnia wczorajszego,  a dzień jutrzejszy bardzo szybko przyjdzie i przeminie.

Żyjmy dobrze na tym krótkim odcinku, abyśmy tam doszli, gdzie nie będziemy przemijać.”

św. Augustyn

 

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

06.12.2020

  

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. adwentowych, w tym szczególnie w Mszach św. roratnich dla dzieci, które wyjątkowo w tym roku są odprawiane w środę, czwartek i piątek o godz. 18.30. W sobotę 12 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych, aby zabrać ze sobą świece oraz przygotować zaproszenie dla Maryi, gdyż odbędzie się losowanie osoby, do której trafi na tydzień figurka Matki Boskiej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Ambrożego, bpa i męcz.,

wtorek          - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

piątek           - wspomnienie św. Damazego, pap.,

sobota          - wspomnienie NMP z Guadalupe.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W niedzielę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.30 Msza Święta do M.B Fatimskiej.
 3. Przypominamy, że w tym miesiącu naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 19 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 4. Jak już informowaliśmy, aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa z błogosławieństwem sakramentalnym po Mszy św. Szczegółowy plan Mszy świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 5. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest wystawiony dzwon z 1921 roku, który na wieży naszego kościoła przez wiele lat pełnił rolę sygnaturki. Jest to jedyny dzwon, jaki nam pozostał po kasacie trzech innych dzwonów przez Niemców. Dzwon ten uszkodzony przez wiele lat znajdował się w pomieszczeniu wieży. Dzięki zaangażowaniu dwóch inżynierów z naszej parafii, pana Kazimierza Piłata i pana Jacka Końca, w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach najpierw został wypełniony wycięty fragment dzwonu, a następnie dokonano jego konserwacji. Panom Kazimierzowi i Jackowi bardzo dziękuję również za zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji do prezentacji tego dzwonu.
 6. Nasz parafialny Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 7. W imieniu naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przyniesioną odzież zimową, która została przekazana osobom potrzebującym i bezdomnym.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowo na Adwent:  

„Ten, kto nie poświęca czasu na słuchanie Boga,

nie ma światu nic do powiedzenia”.

Hans Urs von Balthasar

 

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020

      

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. adwentowych, szczególnie we Mszach św. roratnich dla dzieci, które wyjątkowo w tym roku będą odprawiane w środę, czwartek i piątek o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Dzieci uczestniczące w roratach będą otrzymywały stosowne obrazki nawiązujące do zasadniczej tematyki rorat.
 4. W trzy kolejne soboty adwentu, a mianowicie 5, 12 i 19 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą przygotowane przez młodzież roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych aby zabrać ze sobą świece oraz przygotować zaproszenie dla Maryi, gdyż odbędzie się losowanie osoby, do której trafi na tydzień figurka Matki Boskiej. Chętnych, którzy chcieliby śpiewać w scholce podczas rorat zapraszamy na próbę w kościele w piątek o godz. 21.00.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  - wspomnienie św. Andrzeja, ap.,

czwartek       - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.,  

piątek            - wspomnienie św. Barbary, dz. męcz.                                                                                      

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji powołań kapłańskich. W tym dniu o godz.18.00 serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klas od III do VIII i dzieci po wczesnej komunii świętej. Msza św. roratnia w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii z poświęceniem medalików z wizerunkiem Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30.
 3. W tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej wyjątkowo bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 19 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 4. Nasz parafialny bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 5. Jak już informowaliśmy w ubiegłą niedzielę, aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 6. Jak co roku podopieczni działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom przygotowali Listy do Dzieciątka, w których napisali o swoich wymarzonych prezentach na Święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w tę akcję. Listy od dzieci można odebrać w zakrystii po Mszy św. Zakupione prezenty prosimy dostarczyć do 14 grudnia do zakrystii lub fundacji albo zostawić na probostwie.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 Słowo na Adwent:

„Nikt nie posiada Boga tak, aby na Niego nie musiał czekać’.

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nabożeństwo, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,

wtorek            – wspomnienie św. męczenników, Andrzeja Dung-Lac i Tow.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. Z okazji zbliżającej się Barbórki w czwartek 26 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza św. w intencji Pracowników Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę, która jest I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas Adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Zakończyliśmy kolejny etap remontu fasady naszego kościoła. Całkowity koszt remontu wyniósł 150 000 zł (sto pięćdziesiąt tysięcy złotych). Udział własny naszej parafii w realizację tego zadania wynosi 20.000 zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o materialne wsparcie pokrycia tej kwoty przez naszą parafię. Na ten cel pragniemy przeznaczyć kolekty z najbliższych niedziel.
 7. Przypominamy, że w związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej lub nabożeństwie do 80 osób, z zachowaniem wszystkie zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że nadal, aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE transmitowanej na naszym parafialnym facebooku.
 8. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w naszej gazetce „Wspólnota”, w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 9. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zwraca się z prośba do osób, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe do oddawania osocza. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.rckik-katowice.pl W zakładce KRWIODAWCA dostępna jest lista czynników, które mogą wykluczyć możliwość oddania osocza.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. W tym radosnym dniu, w Uroczystość Chrystusa Króla niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa.

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.11.2020

     

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich w którym chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich potrzebujących naszych siostrach i braciach.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek       – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,

środa – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dz. męcz.,

piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

sobota – wspomnienie Ofiarowania NMP,

niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Mirosława Banasia w kolejną rocznicę urodzin.
 4. Również w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne ku czci św. Tarsycjusza obchodzą ministranci oraz służba liturgiczna. Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów razem z rodzicami na Eucharystię o godz. 16.00.
 5. Przypominamy, że w związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej lub nabożeństwie do 80 osób. Oczywiście z zachowaniem wszystkie zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że nadal aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę, aż do odwołania o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 6. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać za zgodą papieża Franciszka w wybrane osiem dni miesiąca listopada przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.11.2020

     

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszej modlitwie o siostrach i braciach prześladowanych za wiarę.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

wtorek         – wspomnienie św. Leona Wielkiego pap. i dK,

środa            – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

czwartek      – wspomnienie św. Jozafata, bp i męcz.,

piątek           – wspomnienie pierwszych męczenników Polski.   

sobota          – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dz.            

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W środę w Święto Niepodległości zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Również w środę serdecznie zapraszamy na spotkanie lektorów świeckich Słowa Bożego. Rozpoczynamy je od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.30. O godz. 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej krótka część informacyjna. Spotkanie planujemy zakończyć o godz. 20.00.
 4. W piątek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 5. Przypominamy, że w tym roku odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać za zgodą papieża Franciszka w wybrane osiem dni miesiąca listopada przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 6. W związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym informujemy, że w naszym kościele zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2 – może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej do 80 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa: stosowny dystans osób, zasłanianie ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że nadal aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę aż do odwołania o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest od poniedziałku do piątku. Rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 8.00, a kończy przed Mszą św. wieczorną.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2020

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji zmarłych w tym roku parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominamy, że codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy o godz. 17.45 odmawiali różaniec w intencji  zmarłych zalecanych. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii. 
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,

wtorek          –  wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

środa             – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

 1. W poniedziałek Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych biskupów naszej diecezji. Przypominamy również, że w tym roku odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać za zgodą papieża Franciszka nie tylko w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc listopad przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie: „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. W pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy skarbce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Szymona Karnówki w kolejną rocznicę urodzin.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako dzień solidarności z kościołem prześladowanym.
 7. W każdą niedzielę aż do odwołania o godz. 11.00 zapraszamy do udziału we Mszy św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 8. W związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym informujemy, że w naszym kościele zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 7 m2 – może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej do 160 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Ponawiamy prośbę Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) i zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w poniedziałek 2 listopada w godz. od 9.00 do 13.00 oraz we wtorek 3 listopada w godz. od 9.00 do 12.00. W tym dniu o godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt w celu jego przetworzenia.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25.10.2020

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie uwielbienia.
 3. Od tej niedzieli o godz. 11.00 zapraszamy do udziału w Mszach św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku. W związku z zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym informujemy, że w naszym kościele Msze św. w dni powszednie i w niedziele będą według stałego harmonogramu. Zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 7 m2, co w wypadku naszej świątyni oznacza możliwość uczestnictwa we Mszy świętej przez nie więcej niż 160 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa           – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza          

Piątek          – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego w Katowicach  

Niedziela    – Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie dodatkowej Mszy św. na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza. Nie będzie również procesji na cmentarzu. W tym dniu Różaniec w intencji zmarłych w tym roku parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym odmówimy w kościele o godz. 15.15.
 3. W tym roku w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza nie będzie można składać wypominek za zmarłych. Dlatego bardzo prosimy, aby zalecki za bliskich zmarłych składać w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii. Poza tym, w miesiącu listopadzie zostanie odprawione 10 Mszy świętych za zmarłych zalecanych.
 4. W poniedziałek Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych biskupów naszej diecezji. Przypominamy także, że w tym roku odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać za zgodą papieża Franciszka nie w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc listopad przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie: „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 5. Młodzież oazowa zaprasza na kolejną Noc Świętych, której tematem będzie tekst Ewangelii o cudzie w Kanie Galilejskiej. W najbliższą sobotę od g. 18.00 zapraszamy na spowiedź św., o godz. 18.30 na Eucharystię a po niej na modlitwę z osobistym odnowieniem przymierza z Panem. Z powodu epidemii odwołany zostaje „Bal Świętych” w Domu Parafialnym.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Ponawiamy prośbę Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) i zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w poniedziałek 2 listopada w godz. od 9.00 do 13.00 oraz we wtorek 3 listopada w godz. od 9.00 do 12.00. W tym dniu o godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt celem jego przetworzenia.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł., oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020

     

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjonarkach i misjonarzach z naszej diecezji.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45.
 3. Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie z panem Marcinem Jakimowiczem, redaktorem Gościa Niedzielnego, autorem kilkunastu książek, w których opowiada o działaniu Pana w jego życiu. Spotkanie odbędzie się w naszym kościele.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek      – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.,

czwartek   – wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.,           

piątek        – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bpa,   

sobota       – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, bpa.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w domu parafialnym.
 3. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego Ojca Pio. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 5. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie uwielbienia.
 6. W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych, które będę odczytywane podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 7. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2021.
 8. W imieniu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, bardzo serdecznie dziękujemy za dar materialny w kwocie 2464 zł. przeznaczony na wsparcie zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. W imieniu Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w poniedziałek 2 listopada w godz. od 9.00 do 13.00 oraz we wtorek 3 listopada w godz. od 9.00 do 12.00. W tym dniu o godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt w celu jego przetworzenia.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020

    

 1. Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek– wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezb.,

wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,

środa – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque,

czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK,

piątek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska,  

sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.  

 1. We wtorek ze względu na Dzień Fatimski i wieczorne nabożeństwo do MB Fatimskiej połączone z procesją wokół kościoła modlitwa Słowem Bożym „POZWÓL NA SŁÓWKO” zostaje odwołana.
 2. Nasze Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają nas w czwartek o godz. 18.00 do kaplicy na uroczystą Mszę św. ku czci założycielki św. Teresy od Jezusa,. 
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. W przyszłą niedzielę w ramach dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie będzie miało miejsce spotkanie z panem Marcinem Jakimowiczem, redaktorem Gościa Niedzielnego, autorem kilkunastu książek, w których opowiada o działaniu Pana w jego życiu. Spotkanie odbędzie się o godz. 14.30 w sali domu parafialnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy, warunkiem uczestnictwa jest posiadanie maseczki ochronnej.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za dar materialny w kwocie 1364 zł. przeznaczony dla uchodźców poszkodowanych w pożarze obozu na wyspie Lesbos. Bardzo serdecznie dziękujemy również członkom naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego, którzy przeprowadzili tę zbiórkę.
 6. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2021.
 7. Zespół Charytatywny naszej parafii zwraca się z prośbą o ubrania zimowe (kurtki, spodnie, szale, rękawiczki, buty i ciepłą bieliznę) dla osób ubogich i bezdomnych. Ubrania te można składać w każdą środę w godzinach od 15.30-18.00 w sali domu parafialnego.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych. Pragniemy również serdecznie podziękować Członkom Grupy 33 za przeprowadzenie zbiórki żywności przeznaczonej dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Tradycją naszej parafii jest BAL ŚWIĘTYCH organizowany przez młodzież oazową w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Więcej o tym wydarzeniu dowiemy się za tydzień. Natomiast już dzisiaj chcemy zaprosić parafian do udziału w tzw. Balówce. Jest to innymi słowy wyprzedaż różnych sakrofantów (książek religijnych, dewocjonaliów) za dowolną cenę przy kawie i ciastku. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 25 października, po Mszach o g. 9.30; 11.00 i 12.30. Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na organizację 9. Nocy Świętych, na którą wszystkich zapraszamy.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki jaką jest różaniec.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. członkowie naszego parafialnego Zespołu Charytatywnego poproszą nas o wsparcie materialne przeznaczone dla uchodźców poszkodowanych w pożarze obozu na wyspie Lesbos.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

wtorek           - wspomnienie św. Brunona, prezb.,

środa              - wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym: „Pozwól na słówko”.
 2. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2021.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu na Mszach św. młodzież wygłosi świadectwo i poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 4. Bezpłatne Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii, w naszym domu parafialnym posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z dyrekcją przedszkola.
 5. Zespół Charytatywny naszej parafii zwraca się z prośbą o ubrania zimowe (kurtki, spodnie, szale, rękawiczki, buty i ciepłą bieliznę) dla osób ubogich i bezdomnych. Ubrania te można składać w każdą środę w godzinach od 15.30-18.00 w sali domu parafialnego.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 7. Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian z Archidiecezji Katowickiej do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną" realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia na naszą gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona. Głosy można oddawać do 11 listopada 2020.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł. oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   - wspomnienie św. Wacława, męcz.,

wtorek            - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

środa - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK,

czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK,

piątek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. Również we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze Szkół nr 1, 10, 37 i innych na spotkanie formacyjne do domu parafialnego.
 3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 4. Informujemy, że od czwartku 1 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2021.
 5. Siostry Karmelitanki Bose z Katowic serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na wspólne przeżywanie święta ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus 1 października. W tym dniu zostaną odprawione dwie Msze Św. o godz. 6.30 oraz o godzinie 18.00.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. Jak zawsze w pierwszy czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej rocznik 2019 i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30.
 7. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. W niedzielę 4 października odbędzie się XII edycja Silesia Marathon. Msza św. dla maratończyków będzie odprawiona w kaplicy św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center o godz. 6.30. Organiarzy informują o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu maratonu.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich odpowiedzialnych za rzetelne przekazywanie informacji.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty św.,

środa - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.,

sobota            - wspomnienie św. męcz. Kosmy i Damiana.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym: „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 2. W środę we wspomnienie św. o. Pio zapraszamy o godz. 18.30 wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
 3. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na KONCERT PAPIESKI w wykonaniu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. W programie utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Jana Sebastiana Bacha, Antoniego Brucknera, Henryka Mikołaja Góreckiego, Pawła Łukaszewskiego. Teksty św. Jana Pawła II w recytacji Adama Myrczka.
 4. W sobotę swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Arcybiskupie.
 5. W niedzielę po Mszach Świętych działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom przedstawi nam swoją działalność oraz poprosi nas o wsparcie materialne tego dzieła. Wszyscy darczyńcy obdarowani zostaną różańcami, które przygotowane zostały przez dzieci, pracowników Fundacji oraz wolontariuszy.
 6. Również w niedzielę po mszach świętych w auli domu parafialnego prezentowana będzie wystawa „W rytmie światła", której autorem jest p. Sławomir Kaczor, historyk z wykształcenia, nauczyciel, absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Jego autorskie projekty obiektów architektonicznych to makiety, wznoszone z różnych rodzajów papieru. Twórca prac przenosi nas w odległe czasy gotyckich katedr i królewskich pałaców, opowiadając o życiu niezwykłych ludzi.
 7. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września.
 8. W niedzielę 27 września o godz. 12,30 odbędzie się w naszym kościele I Komunia Św. dzieci ze Szkoły Społecznej. Ze względu na sytuację epidemiczną prosimy, aby w niedzielnej Mszy św. uczestniczyć w innych wyznaczonych godzinach, by w ten sposób stworzyć możliwość uczestnictwa w komunijnej uroczystości dla bliskich z rodzin dzieci komunijnych.
 9. Zachęcamy do włączenia się w grupę modlitewną modlącą się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W każdy I czwartek miesiąca odmawiany jest w tych intencjach różaniec, a także odprawiana Eucharystia. Szczegółowe informacje można uzyskać po Mszy św. w zakrystii.
 10. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj również przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

wtorek - wspomnienie MB Bolesnej,

środa  - wspomnienie św. męcz. Korneliusza i Cypriana,

piątek  - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się tym razem w sali domu parafialnego.
 2. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 3. W środę o godz. 15.00 zapraszamy na zebranie Zespołu Charytatywnego, które odbędzie się w sali domu parafialnego.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 13 września.
 7. Zapraszamy młodzież młodszą (od 6 klasy Szkoły Podstawowej) i starszą do udziału w spotkaniach oazowych oraz Grupy studenckiej. Odbywają się one w każdy piątek. Rozpoczynają się o godz. 18.00 w salce oazowej w domu parafialnym. Spotkania te kończymy przed godziną 21.00.
 8. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z Kancelarią Radców Prawnych JGA w Katowicach zwracają się z prośbą o oddanie krwi lub zarejestrowanie się jako dawca szpiku dla dwuletniego Grzesia chorego na białaczkę. Można to uczynić 18 września w godz. 9.00-13.00 w Kancelarii Radców Prawnych przy ul. Kilińskiego 34.
 9. Serdecznie zapraszamy na spotkanie lektorów świeckich słowa Bożego do salki Odnowy w Duchu Świętym 16 września 2020 (środa) o godz. 19:15. Tematem spotkania będzie posługa lektora oraz kantora w zgromadzeniu liturgicznym.
 10. Zachęcamy do włączenia się w grupę modlitewną modlącą się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W każdy I czwartek miesiąca odmawiany jest w tych intencjach Różaniec, a także odprawiana Eucharystia. Szczegółowe informacje można uzyskać po Mszy św. w zakrystii.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek        - święto Narodzenia NMP   

Sobota         - uroczystość MB Piekarskiej - głównej patronki Archidiecezji

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym: „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 2. W środę 9 września rozpoczyna swoją działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 3. W sobotę w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 4. W niedzielę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 5. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 13 września.
 6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z Kancelarią Radców Prawnych JGA w Katowicach zwracają się z prośbą o oddanie krwi lub zarejestrowanie się jako dawca szpiku dla dwuletniego Grzesia chorego na białaczkę. Można to uczynić 18 września w godz. 9.00-13.00 w Kancelarii Radców Prawnych przy ul. Kilińskiego 34.
 7. Serdecznie zapraszamy na spotkanie lektorów świeckich słowa Bożego do salki Odnowy w Duchu Świętym 16 września 2020 (środa) o godz. 19:15. Tematem spotkania będzie posługa lektora oraz kantora w zgromadzeniu liturgicznym.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. We wtorek zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym: „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji we wtorek godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców ze szkól podstawowych i średnich z terenu naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci z klas od III do VIII. Msza w ich intencji o godz. 18.30 W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Msza św. w ich intencji oraz młodzieży Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 19.30.
 5. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. Od 9 września wznawia swoją działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Piotr Masarski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 sprawowaną w jego intencji.
 8. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 25 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 18 września.
 9. Chłopców po I Komunii świętej, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00 Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 10. Na początku nowego roku szkolnego zapraszamy młodzież młodszą (od 6 klasy Szkoły Podstawowej) i starszą do udziału w spotkaniach oazowych oraz Grupy studenckiej. Odbywają się one w każdy piątek. Rozpoczynają się o godz. 18.00 w salce oazowej w domu parafialnym. Spotkania te kończymy przed godziną 21.00.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na modlitwę uwielbienia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - święto św. Bartłomieja, Ap. i męcz.

Środa                 - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Czwartek         - wspomnienie św. Moniki 

Piątek               - wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK

Sobota             - wspomnienie św. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela          

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. Bezpłatne, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii, w naszym Domu parafialnym posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją przedszkola.
 3. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 4. W związku z remontem wieży naszego kościoła wejście boczne będzie zamknięte do czasu zakończenia robót. Dlatego, prosimy o korzystania z wejścia głównego.
 5. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami modlącymi się w piekarskim sanktuarium.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji

Środa               - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.

Czwartek         - wspomnienie św. Bernarda, opata, dK     

Piątek              - wspomnienie św. Piusa X, pap.     

Sobota             - wspomnienie NMP Królowej   

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 2. W niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 4. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 5. Bezpłatne, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii, w naszym Domu parafialnym posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją przedszkola.
 6. W związku z remontem wierzy naszego kościoła wejście boczne będzie zamknięte do czasu zakończenia robót. Dlatego, prosimy o korzystania z wejścia głównego.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na modlitwę uwielbienia.
 8. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  – święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Wtorek            - wspomnienie św. Klary, dz.

Piątek              - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz.

Sobota             - uroczystość Wniebowzięcia NMP

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W czwartek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy św. wspólnie odmówimy Różaniec.
 3. W tym roku w dniu Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Z tej okazji w przeddzień tego wydarzenia w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem Matki Najświętszej.
 4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane porządku niedzielnym, bez Mszy św. o godz. 12.30 Na każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła przyniesione do naszej świątyni.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni w tym dniu, mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek     – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Środa        – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP

Czwartek  - święto Przemienienia Pańskiego

Sobota      - wspomnienie św. Dominika, prezb.

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy Najświętszego Sakramentu na modlitwę różańcową w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. A o godzinie 18,30 na Mszę św. w tej intencji.
 3. W środę 5 sierpnia na terenie Katowic odbędzie się 77 edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, która obejmie ścisłe centrum naszego miasta. Szczegóły dotyczące tej imprezy oraz ewentualnych utrudnień w ruchu drogowym w tym dniu podane są na plakacie.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 5. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 6. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 7. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa          - wspomnienie św. Marty 

Czwartek   - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dK           

Piątek         - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.          

Sobota       - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa, dK

 1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. W tym dniu, wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 5. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

 

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezb.

Wtorek           – wspomnienie św. Apolinarego, bpa i męcz.

Środa              – święto św. Marii Magdaleny

Czwartek       – święto św. Brygidy, zak. patronki Europy

Piątek             – wspomnienie św. Kingi, dz.

Sobota            – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców

Piątek             – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

 1. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną za wszystkich jego czcicieli i ich rodziny.
 2. W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. udzielimy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Przypominamy, że powstała nowa tablica na nekrologii. W związku z tym prosimy, aby nekrologii i podziękowania dla uczestników pogrzebu składać na probostwie, kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 5. Informujemy, że nasza kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz we wtorek i piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 6. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Środa           – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Czwartek     – wspomnienie  NMP z Góry Karmel.

Sobota         – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezb.

 1. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Pragniemy w tym dniu szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy godz. 18.00 na Mszę św. do Karmelu.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. Z serca płynące Bóg zapłać za złożony w minioną niedzielę dar materialny będący konkretnym gestem naszej solidarności i miłości społecznej z naszymi siostrami i braćmi poszkodowanymi sytuacją powodziową na Podkarpaciu. W sumie zebraliśmy 3420 zł. Ofiary te zostały przekazane przelewem bankowym na konto Caritas.
 4. Powstała nowa tablica na nekrologii. W związku z tym prosimy, aby N i podziękowania dla uczestników pogrzebu składać na probostwie, kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  –  wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

Środa            –  wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

Sobota           – święto św. Benedykta, patrona Europy

 1. W poniedziałek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej o naszych chorych.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 3. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 4. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 5. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

28.06.2020

    

 1. W dzisiejsze Święto Parafii - uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim drogim parafianom i gościom za dar modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe ku czci naszych patronów świętych Apostołów Piotra i Pawła. A wieczorem o godz. 19.30 na modlitwę uwielbienia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek –  Liturgiczna Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

Piątek            –  święto św. Tomasza Apostoła        

Sobota           –  wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

 1. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na modlitwę różańcową w intencji uświecenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie , zakonne i misyjne. Po Różańcu o godz. 18.30 w tych wymienionych intencjach zostanie odprawiona Msza święta.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 5. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 6. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański prosząc naszych Patronów świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';