Ogłoszenia - archiwum

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05.09.2021

  

 1. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom zaprasza dzisiaj na zapowiadany wcześniej Festyn Rodzinny, który odbędzie się w godzinach od 12.00 do 18.00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert pt. „Scena dla młodych”, którego gościem specjalnym będzie Magda Anioł. Zaś po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę i kołocz. W tym dniu po mszach podopieczni Fundacji poproszą o wsparcie materialne na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Za utrudnienia przepraszamy.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa - święto Narodzenia NMP,

Niedziela - uroczystość MB Piekarskiej – głównej patronki    archidiecezji

 1. W środę 8 września rozpoczyna swoją działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 3. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 24 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 17 września.
 4. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl rozważań prowadzonych przez ks. proboszcza, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 5. Archidiecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza 18 września o godz. 10.00 na pielgrzymkę do parafii św. Józefa na Wełnowcu. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Zawierzyć jak Józef”.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w środę godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców ze szkól podstawowych i średnich z ternu naszej parafii.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII. Msza w ich intencji o godz. 18.30 W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Msza św. w ich intencji oraz młodzieży Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę 4 września od godz. 00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Piotr Masarski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 sprawowaną w jego intencji
 6. Od 8 września wznawia swoją działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 7. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 24 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 17 września.
 8. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 5 września w godzinach od 12:00 do 18:00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14:00 rozpocznie się koncert pt. „Scena dla młodych”, którego gościem specjalnym będzie Magda Anioł. Zaś po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę i kołacz. W tym dniu po mszach podopieczni Fundacji poproszą o wsparcie materialne na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Za utrudnienia przepraszamy.
 9. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami modlącymi się w piekarskim sanktuarium.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Róży z Limy, dz.

Wtorek          - święto św. Bartłomieja, Ap. i męcz.

Czwartek      - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Piątek           - wspomnienie św. Moniki 

Sobota          - wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK                 

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. Jak już wcześniej informowaliśmy Szymon Karnówka, został mianowany przez Arcybiskupa Wiktora Skworca wikariuszem w parafii św. Antoniego w Rybniku. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 na Mszę św. w intencji ks. Szymona, podczas której podziękujemy mu za minione pięć lat jego posługi w naszej parafii.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w czwartek 26 sierpnia wycieczkę w góry Beskidu Śląskiego na szczyt Równicy i okolice. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 8.40 Koszt wycieczki wynosi 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając (322516110). Szczegóły dotyczące wyjazdu podane są na afiszach.
 4. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 5 września w godzinach od 12:00 do 18:00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14:00 rozpocznie się koncert p.t. „Scena dla młodych”, którego gościem specjalnym będzie Magda Anioł. Zaś po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę i kołacz. W tym dniu po mszach podopieczni Fundacji poproszą o wsparcie materialne na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Za utrudnienia przepraszamy.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

15.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  -  wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla

Wtorek            - uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji

Czwartek         - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.    

Piątek              - wspomnienie św. Bernarda, opata, dK

Sobota             - wspomnienie św. Piusa X, pap.        

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w tej pielgrzymce.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w czwartek 26 sierpnia wycieczkę w góry Beskidu Śląskiego na szczyt Równicy i okolice. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 8.40 Koszt wycieczki wynosi 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając (322516110). Szczegóły dotyczące wyjazdu podane są na afiszach.
 5. Bezpłatne, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii w ramach Katolickiej Fundacji Dzieciom, posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją przedszkola.
 6. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 7. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 8. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 9. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

Wtorek          - święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Środa             - wspomnienie św. Klary, dz.

Czwartek       - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i męcz.

 1. W piątek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec, po którym udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec z okapnikami.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu po każdej Mszy św. będziemy święć kwiaty i zioła przyniesione do naszej świątyni.
 3. Przypominamy, że w sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 5. W niedzielę 22 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczęta do udziału w tej pielgrzymce.
 6. Przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W poniedziałek przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni w tym dniu, mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu, jakimi są spowiedź i Komunia świeta.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa        – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Czwartek  – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP

Piątek        - święto Przemienienia Pańskiego

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy Najświętszego Sakramentu na modlitwę różańcową w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. A o godzinie 18.30 na Mszę św. w tej intencji.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 3. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 4. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 5. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 6. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa        - wspomnienie św. Szarbela, prezb.     

Czwartek  - wspomnienie św. Marty 

Piątek        - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dK           

Sobota      - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.          

 1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 5. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 6. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek   – wspomnienie bł. Czesława, prezb.

Środa       – wspomnienie św. Apolinarego, bpa i męcz.

Czwartek – święto św. Marii Magdaleny

Piątek      – święto św. Brygidy, zak. patronki Europy

Sobota    – wspomnienie św. Kingi, dz.           

 1. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną za wszystkich jego czcicieli i ich rodziny.
 2. W przyszłą niedzielę wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. udzielimy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 12 sierpnia pielgrzymkę do sanktuarium św. Jana Vianneya w Mzykach parafia Koziegłówki. Koszt wyjazdu to 48 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając do 5 sierpnia. Szczegóły podane są na afiszach.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Wtorek          – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Czwartek       – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Piątek            – wspomnienie  NMP z Góry Karmel 

 1. We wtorek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta, po której odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 2. We wspomnienie NMP z Góry Karmel zwanej MB Szkaplerzną pragniemy szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowennie przed tą uroczystością w kaplicy w Karmelu codziennie od 7- 15 lipca o godz. 18.00 W tym roku nowennę będzie prowadził O. Marian Zawada- karmelita bosy. W sam dzień odpustu 16-go lipca o godz. 18.00. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej, której będzie przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 12 sierpnia pielgrzymkę do sanktuarium św. Jana Vianneya w Mzykach parafia Koziegłówki. Koszt wyjazdu to 48 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając do 5 sierpnia. Szczegóły podane są na afiszach.
 7. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione jest „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

04.07.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marii Goretti, dz. i męcz.

Wtorek          – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

Czwartek       – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. We wtorek przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu przez wstawiennictwo Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych polecajmy w nasze modlitwie chorych. Szczególnie pamiętajmy o chorych z naszej parafii.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za dar modlitwy i liczny udział w uroczystości odpustowej ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy kaznodziei ks. prałatowi Janowi Drobowi, kapłanom, szafarzom oraz całej służbie liturgicznej.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym
 6. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 7. Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia pod nazwą „Per Mariam – Soli Deo”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a zwiedzanie możliwe jest przez cały lipiec w siedzibie Instytutu Myśli Polskiej, która mieści się w centrum Katowic przy ul. Teatralnej 4. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00, a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 14.00.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.  i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚW.  APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

27.06.2021

  

 1. W dzisiejsze Święto Parafii - uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny pragnę bardzo serdecznie podziękować za wygłoszone do nas Słowo Boże dzisiejszemu kaznodziei ks. prałatowi Janowi Drobowi oraz wszystkim drogim parafianom i gościom za dar modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe ku czci naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,

wtorek – liturgiczna Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła,

sobota – święto św. Tomasza Apostoła. 

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na modlitwę różańcową w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy Świętej niedzielnej.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. W dzisiejszą uroczystość odpustową pragniemy rozpocząć obchody Jubileuszu 120. rocznicy poświecenia naszego kościoła, które potrwają do uroczystości odpustowej w przyszłym roku.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, prosząc naszych patronów, świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 

20.06.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W miniony wtorek ks. Szymon Karnówka został mianowany przez arcybiskupa Wiktora Skworca wikariuszem w Bazylice św. Antoniego w Rybniku. Dziękujemy ks. Szymonowi za pięcioletnią posługę w naszej parafii i życzymy światła Ducha Świętego w nowym miejscu kapłańskiego posługiwania. Na Mszę św. w intencji ks. Szymona, podczas której podziękujemy mu za minione pięć lat jego posługi w naszej parafii, zapraszamy w niedzielę 29 sierpnia o godz.12.30.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.,

czwartek - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich jego czcicieli i ich rodzin.
 3. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświecenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w czwartek o godz.8.00 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15. W piątek o godz. 8.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Społecznej, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego oraz LO im. Marii Konopnickiej.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Święto Parafii – uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli grup parafialnych, rodziny, osoby starsze, dzieci i młodzież do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 12.30 oraz w uroczystych nieszporach odpustowych o godz. 15.30. W tym roku kazania odpustowe wygłosi do nas ks. prałat Jan Drob, emerytowany ekonom Konferencji Episkopatu Polski i były prezes Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. W związku z odwołaniem przez Konferencję Episkopatu Polski dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane na czas wakacji odwołujemy transmisje Mszy św. niedzielnej online o godz. 11.00 na naszym parafialnym Facebooku.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 

13.06.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Dzisiaj również przypada Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godzinie 18.30 sprawowanej do Matki Boskiej Fatimskiej odmówimy różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.,

czwartek – wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielewskiego, zak.,

sobota – wspomnienie św. Romualda, opata

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w sali domu parafialnego.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA 

06.06.2021

  

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Krzysztofa Szymańskiego, proboszcza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. proboszczowi Krzysztofowi dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Jadwigi królowej,

środa – wspomnienie św. Efrema, diak. i bpa,

piątek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA,

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. Do czwartku trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych o godz. 18.00, połączonych z procesją teoforyczną dookoła naszego kościoła.
 3. W niedzielę przypada Dzień Fatimski. Po Mszy św. o godzinie 18.30 sprawowanej do Matki Boskiej Fatimskiej odmówimy różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszej parafialnej uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję grupom parafialnym, które zbudowały ołtarze wokół naszej świątyni: Zespołowi Charytatywnemu, Akcji Katolickiej, Kościołowi Domowemu i młodzieży z Ruchu Światło Życie z jej opiekunem ks. Szymonem. Dziękujemy biskupowi Markowi i braciom kapłanom za prowadzenie liturgii przy poszczególnych ołtarzach, służbie liturgicznej z jej opiekunem ks. Mirkiem, nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Pani Teresie Czapli i dzieciom w strojach śląskich. Dziękujemy dzieciom wczesno- i pierwszokomunijnym za sypanie kwiatów podczas procesji z Najświętszym Sakramentem i im rodzicom. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować państwu Iwonie i Krzysztofowi Kowalskim za czuwanie nad całościową realizacją przygotowań tego święta Eucharystii. Na koniec bardzo serdecznie dziękujemy Wam, Siostry i Bracia, za tak liczny udział w naszej parafialnej uroczystości Bożego Ciała.
 5. Ze względu na notoryczne okradanie kasetki, w której składane są pieniądze za „Gościa Niedzielnego”, prosimy, aby odtąd wrzucać opłatę za „Gościa Niedzielnego” do skarbonki św. Antoniego.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

  

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 

30.05.2021

  

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W dzisiejszą uroczystość mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Piekar Śląskich. Pamiętajmy o nich w naszej osobistej i wspólnotowej modlitwie.
 2. Również dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, 

wtorek – wspomnienie św. Justyna, męcz.

czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  I KRWI CHRYSTUSA,

sobota – wspomnienie św. Bonifacego, bpa. i męcz.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30.
 3. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w procesji teoforycznej do czterech ołtarzy zbudowanych wokół naszego kościoła. W związku z tym w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Również w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Muzyki Sakralnej z modlitwami św. Hildegardy z Bingen. Koncert ten odbędzie się na dwa chóry: Chór BEATITUDO i Chór Śpiewaczy APERTUM COR.
 5. W oktawie po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30 na nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją teoforyczną dookoła naszego kościoła.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Szymańskiego proboszcza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. proboszcz Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 

23.05.2021

  

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,

środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana,

sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

 1. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły Społecznej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Piekar Śląskich. Pamiętajmy o nich w naszej osobistej i wspólnotowej modlitwie.
 3. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.
 4. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

  

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 

16.05.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek         - wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.,

sobota        - święto św. Rity z Cascii, zak.

 

 1. Od wtorku do piątku o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwy przed Zesłaniem Ducha Świętego oparte o rozważanie Dziejów Apostolskich.
 2. We wtorek i piątek na Mszy Świętej o godz. 16.30 arcybiskup Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom do bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do naszego kościoła w poniedziałek i czwartek o godz. 16.30 rodziców, świadków oraz kandydatów do bierzmowania na modlitwę i próbę liturgii. Prosimy również o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania.
 3. W środę swoją kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej o naszym arcypasterzu.
 4. W tym tygodniu przypada również III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły nr 15 i grupy integracyjnej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 6. Również w sobotę o godz. 19.15 zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 12. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 

09.05.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Również dzisiaj diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i księdza rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się sobotę o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa     - wspomnienie św. Pankracego, męcz.,

piątek    - święto św. Macieja, Apostoła.

 

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W czwartek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy Świętej w ramach nabożeństwa majowego wspólnie odmówimy różaniec i wyruszymy z figurą MB Fatimskiej w uroczystej procesji dookoła naszego kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły nr 15 i grupy integracyjnej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 

02.05.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek   - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski

Wtorek -wspomnienie św. Floriana, męcz. patrona archidiecezji

Czwartek -święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

Sobota - uroczystość św. Stanisława bpa i męcz.

 

 1. W poniedziałek w uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski na każdej Mszy św. odnowimy Milenijny akt oddania Polski naszej Pani i Królowej.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. ich w intencji. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży z klas VIII i szkół średnich. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30.
 4. I Komunia święta dzieci wczesno komunijnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 5. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości”, to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym facebooku.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 

25.04.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw za powołanych i o powołania. Przez cały nadchodzący tydzień, pragniemy modlić się o liczne i godne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę kolejnym fragmentem Listu do Efezjan: „Wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego ustanowił Głową dla Kościoła” (Ef 1,22).
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek - wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK patronki Europy,

piątek - wspomnienie św. Piusa V, pap.,

sobota - święto św. Józefa Rzemieślnika.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W czwartek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 3. Od soboty rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w dniu z posługą spowiedzi i Komunii Świętej, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę św. sprawowaną w ich intencji z prośbą o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo na czas zdawania egzaminu dojrzałości.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

III NIEDZIELAWIELKANOCNA 

18.04.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj w ramach nieszporów zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Drogi Światła. Są to biblijne spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa    - wspomnienie św. Anzelma bpa i dK,

piątek   - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski.

 

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza nas do udziału w Nabożeństwie Drogi Światła.
 3. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Dobrego Pasterza, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw za powołanych i o powołania. W tym dniu pragniemy modlić się o liczne i godne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii.
 5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę kolejnym fragmentem Listu do Efezjan: „Wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego ustanowił Głową dla Kościoła” (Ef 1, 22).
 6. W imieniu parafialnego Banku Żywności serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11.04.2021

  

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. We wtorek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy Różaniec.
 4. Również we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. W przyszłą niedzielę w ramach nieszporów zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Drogi Światła. Są to biblijne spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 9. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim członkom naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za posługę wobec osób samotnych, ubogich i bezdomnych. W tym roku na święta wielkanocne zostało wydanych 450 paczek – w ramach Banku Żywności 150 i 300 paczek świątecznych wydanych w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w ramach śniadania wielkanocnego. Serdeczne Bóg zapłać składamy również wszystkim ofiarodawcom.
 10. Wielbiąc Boże Miłosierdzie, świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

04.04.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. W poniedziałek wielkanocny swoje 60. urodziny obchodzi ks. proboszcz Andrzej Nowicki. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 12.30. Msza będzie transmitowana on‑line. Zapraszamy.
 3. W sobotę 10 kwietnia, począwszy od godz. 7.00, odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna jednocześnie Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po każdej Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, przygotowanie i prowadzenie liturgii Triduum Paschalnego, a księdzu Krzysztofowi Nowrotowi za kazania pasyjne wygłoszone podczas nabożeństwa gorzkich żali. Bóg zapłać naszym nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej ołtarza, scholi młodzieżowej, wszystkim lektorom i kantorom, naszej organistce pani Elżbiecie, panu kościelnemu Marcinowi. Bóg zapłać Kasi i Wojtkowi Pawlakom oraz naszej młodzieży za zbudowanie ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać młodzieży oazowej z jej opiekunem ks. Szymonem za przygotowanie i prowadzenie ciemnej jutrzni. Dziękujemy panu Piotrowi Kosmalskiemu za przygotowanie i transmisję on-line mszy św. i nabożeństw. Słowa serdecznej podzięki kierujemy także w stronę naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za posługę wobec najuboższych sprawowaną w ramach Banku Żywności oraz za przygotowanie paczek świątecznych zamiast śniadania wielkanocnego. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Bożego Grobu oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie paczek świątecznych.
  Bóg zapłać każdemu z Was, Siostry i Bracia, za wspólne przezywanie tych wielkich tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

28.03.2021

  

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.00 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.  
 2. Również dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę kolejnym fragmentem Listu do Efezjan: „Bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych” (Ef 1, 18a.19)
 3. Na dzisiejszą niedzielę oaza naszej parafii przygotowała dla nas rzeżuchowce, ozdoby na Wielkanoc symbolizujące odradzające się w nas dzięki zmartwychwstaniu Jezusa życie. Można wesprzeć to dzieło ofiarą.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy, aby na tę modlitwę zabrać ze sobą Pismo Święte.
 5. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych porannych. Uroczysta Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ będzie o godz. 15.00 i o godz. 18.30. Po Mszy św. o godz. 18.30 nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi grupa modląca się o za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa.
 6. WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. i obowiązuje post. O godz. 8.00 zapraszamy do udziału w CIEMNEJ JUTRZNI. O godz.15.00 droga krzyżowa. LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy o godz. 18.00. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać przed nabożeństwami wieczornymi. Po Liturgii Męki Pańskiej zapraszamy do odśpiewania gorzkich żali. W tym dniu szczególnie zachęcamy do adoracji Krzyża w naszych domach rodzinnych. Wszystkich, którzy pragną przynieść kwiaty do Bożego Grobu, prosimy, aby uczynili to w Wielki Piątek przed południem. Wszystkim darczyńcom składamy już teraz serdeczne: Bóg zapłać.
 7. WIELKA SOBOTA – o 8.00 zapraszamy do udziału w CIEMNEJ JUTRZNI. O godz. 19.00 zapraszamy do uczestnictwa w Wigilii Paschalnej. W tym dniu nie będzie tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego proponujemy wiernym obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
 8. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych:

- Od poniedziałku do środy – pół godziny przed każdą Mszą Świętą,

- Wielki Czwartek – od godz. 6.00 do godz. 9.00 oraz od 16.00 do godz.18.00,

- Wielki Piątek – cały dzień od godz. 6.00 do godz.17.30, z przerwą na drogę krzyżową od 15.00-16.00,

- Wielka Sobota – cały dzień od godz. 6.00 do godz.18.00. 

 

 1. Zamiast śniadania wielkanocnego będą wydawane paczki dla osób ubogich i bezdomnych. Paczki będą wydawane w dniu Zmartwychwstania Pańskiego w godz. od 9.00-11.00 w Sali domu parafialnego.
 2. Informujemy, że w Wielki Piątek nasza kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wyjątkiem są sprawy pogrzebowe, które należy zgłosić do godz. 12.00.
 3. Od Uroczystości Świętego Józefa trwa w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa. Można zaprosić ikonę św. Józefa na tydzień do swojego domu i modlić się przed nią rodzinnie. W związku z tym, prosimy aby w zakrystii wpisać się na listę, określając termin zaproszenia.
 4. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

Myśl na Wielki Post:

 

„Pościmy dla podobania się Bogu. Odwracamy się od wszelkiego zła,

które się dokonuje przez wszystkie nasze zmysły.

W ten sposób odnowieni, czyści wyjdźmy na spotkanie naszego Pana

i przyjmijmy Go z palmami i gałązkami oliwnymi wjeżdżającego do świętego miasta”.

 

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.03.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 13.30 w ramach Dnia Wspólnoty Ruchu Światło Życie zapraszamy do naszej świątyni do wysłuchania konferencji i świadectwa prowadzących rekolekcje dla par Państwa Barbary i Ryszarda Czerników na temat modlitwy małżeńskiej i rodzinnej.
 2. Również dzisiaj serdecznie zapraszamy o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 5. Również we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy, aby na tę modlitwę zabrać ze sobą Pismo Święte.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia i modlitwy za wszystkie dzieci poczęte, a nienarodzone. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczęte zostanie w naszej parafii Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych do włączenia się w to dzieło, zapraszamy po Mszy św. do zakrystii po odbiór modlitwy i formularza.
 7. W przyszłą niedzielę oaza naszej parafii przygotuje dla nas rzeżuchowce, ozdoby na Wielkanoc symbolizujące odradzające się w nas dzięki zmartwychwstaniu Jezusa życie.
 8. Także w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę kolejnym fragmentem Listu do Efezjan: „Bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych” (Ef 1, 18a.19).
 9. Od Uroczystości Świętego Józefa trwa w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa. Można zaprosić ikonę św. Józefa na tydzień do swojego domu i modlić się przed nią rodzinnie. W związku z tym  prosimy, aby w zakrystii wpisać się na listę, określając termin zaproszenia.
 10. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza, rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 11. Zapraszamy do obejrzenia wystawy o ks. Janie Masze, która znajduje się w głównym wejściu do naszego kościoła.
 12. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 14. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne, tzw. „paschaliki” w cenie 6 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 15. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Post jest wartościową praktyką ascetyczną, duchową bronią

w walce z wszelkim możliwym nieuporządkowanym przywiązaniem do nas samych”.

Papież Benedykt XVI

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14.03.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy, aby na tę modlitwę zabrać ze sobą Pismo Święte.
 4. W środę godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę za Kościół.
 5. W piątek w Uroczystość Świętego Józefa Mszą św. o godz. 18.30 oraz nabożeństwem w intencji Rodzin naszej parafii rozpoczynamy peregrynację ikony św. Józefa. Od tej uroczystości można będzie zaprosić ikonę św. Józefa na tydzień do swojego domu i modlić się przed nią rodzinnie. W związku z tym, prosimy aby w zakrystii wpisać się na listę, określając termin zaproszenia. Ikona przez całą niedzielę będzie wystawiona w ołtarzu Matki Boskiej Piekarskiej.
 6. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. Zapraszamy do obejrzenia wystawy o ks. Janie Masze, która znajduje się w głównym wejściu naszego kościoła.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. Również przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne, tzw. „paschaliki” w cenie 6 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.03.2021

  

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w naukach ogólnych i stanowych. Szczegółowy plan rekolekcji możemy znaleźć w naszej gazetce „Wspólnota” oraz na stronie internetowej parafii. Ojcu Jarosławowi naszemu duchowemu przewodnikowi życzymy wiele darów Ducha Świętego w prowadzeniu nas przez te dni ćwiczeń rekolekcyjnych.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 5. W sobotę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Bożej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 6. W sobotę obchodzimy również kolejną rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o naszym papieżu w naszej indywidualnej i wspólnotowej modlitwie.
 7. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 8. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Działająca w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Nasze przedszkole jest bezpłatne i zapewnia profesjonalną edukację, opiekę i wyżywienie.
 11. W Kościele trwa Rok św. Józefa. Pragniemy zaprosić Rodziny naszej parafii do uczestnictwa w peregrynacji ikony św. Józefa. Peregrynacja rozpocznie się w Uroczystość Świętego Józefa Mszą św. o godz. 18.30 oraz nabożeństwem w intencji Rodzin naszej parafii. Od tej uroczystości można będzie zaprosić ikonę św. Józefa na tydzień do swojego domu i modlić się przed nią rodzinnie. W związku z tym, prosimy, aby w zakrystii wpisać się na listę, określając termin zaproszenia. Ponadto tegoroczną Uroczystość św. Józefa chcemy poprzedzić nowenną do św. Józefa odmawianą po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 18.30, począwszy od 10 marca.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Post zanosi nas do Boga. Zapomnijmy o nas samych i patrzmy w górę.”

o. Antonello

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.02.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Również dzisiaj zapraszamy o godz.19.30 na modlitwę uwielbienia. Motyw przewodni to słowa z Listu do Efezjan (1, 12): „Byśmy istnieli ku Jego chwale”.
 3. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji powołań do kapłaństwa i za kapłanów, a o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji powołań i kapłanów. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 19.00 spowiedź święta dla młodzieży ze szkół średnich. A o godz. 19.30 Msza św. w ich intencji.
 6. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. W przyszłą niedzielę 7 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadzi je o. Jarosław Wachowski, Ekonom w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów NMP w Katowicach Koszutce. Szczegółowy plan rekolekcji możemy znaleźć w naszej gazetce „Wspólnota” oraz na stronie internetowej parafii.
 8. W naszej parafii rozpoczynamy również przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do otoczenia modlitwą kandydatów. Z tyłu kościoła przygotowane są kartki z ich imionami. Zachęcamy, by oderwać karteczkę i modlić się w najbliższym czasie w intencji danego kandydata.
 9. Od minionego poniedziałku wznowiła swoją działalność nasza parafialna jadłodajnia, która wydaje posiłki na wynos zarówno dla naszych parafian, jak i osób bezdomnych. Posiłki są wydawane od poniedziałku do piątku o godz. 12.00.
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 11. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 12. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł. oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.02.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne głosi w naszym kościele duszpasterz akademicki ks. Krzysztof Nowrot.
 2. Dzisiaj obchodzimy również Niedzielę Trzeźwości. Po Mszy św. będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – drodze krzyżowej igorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 4. Od poniedziałku wznawia swą działalność nasza parafialna jadłodajnia, która będzie wydawała posiłki na wynos zarówno dla naszych parafian, jak i osób bezdomnych. Posiłki będą wydawane o godz. 12.00.
 5. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po Różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 6. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 7. Działająca w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Nasze przedszkole jest bezpłatne i zapewnia profesjonalną edukację, opiekę i wyżywienie.
 8. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy. Można je znaleźć na stronie internetowej naszej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł. oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Krzyż Jezusa jest najwyższym znakiem miłości Boga do każdego człowieka,

jest niezwykle hojną odpowiedzią na potrzebę bycia kochanym.”

(Benedykt XVI)

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.02.2021

  

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwa czterdziestogodzinne nabożeństwo. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy Członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w sali domu parafialnego.
 5. Również we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 6. Młodzież zainteresowaną przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie we wtorek 16 lutego o godz. 17.00 do naszego kościoła. Spotkanie będzie transmitowane na naszym Facebooku.
 7. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W Środę Popielcową będzie możliwość nabycia zdrapek wielkanocnych za dobrowolną ofiarę. Jest to pomysł kreatywnego przeżycia Wielkiego Postu polegający na codziennej realizacji jednego prostego umieszczonego pod zdrapką zadania.
 8. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 9. Od przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi archidiecezjalny duszpasterz akademicki, ks. Krzysztof Nowrot.
 10. W tym tygodniu przypada również III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 11. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań, do wysłuchania których serdecznie zapraszamy w każdy piątek o godz. 17.00. Transmisja tych rozważań będzie dostępna na stronie internetowej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 12. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. wolontariusze Archidiecezjalnego Hospicjum św. Jana Pawła II poproszą nas o dar materialny będący wsparciem funkcjonowania Hospicjum.
 13. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 14. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 15. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

07.02.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 3. W środę zapraszamy o godz. 19.15 na modlitwę za Kościół prowadzoną przez wspólnotę młodzieżową.
 4. W czwartek, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszych modlitwach indywidualnych i wspólnotowych pamiętajmy o chorych i cierpiących.
 5. W sobotę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 6. Młodzież zainteresowaną przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii informujemy, że została zmieniona data spotkania organizacyjnego. Zapraszamy na spotkanie do naszego kościoła we wtorek 16 lutego o godz. 17.00. Spotkanie będzie transmitowane na naszym Facebooku.
 7. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez ks. Proboszcza rozważań, do których wysłuchania serdecznie zapraszamy w każdy piątek o godz. 17.00. Transmisja będzie dostępna na stronie internetowej parafii i naszym parafialnym Facebooku.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31.01.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy święcić gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest również w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”. Zachęcamy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte.
 4. W środę, we wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego nas od choroby gardła i wszelkich innych chorób.
 5. W piątek we wspomnienie św. Agaty na wszystkich Mszach św. kapłani będą poświęcali przyniesiony przez wiernych chleb.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W tym dniu o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji powołań do kapłaństwa i za kapłanów. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy świece dzieciom ze Szkoły nr 15, grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. A o godz. 19.30 Msza św. w intencji młodzieży i studentów o dary Ducha Świętego, szczególnie podczas sesji egzaminacyjnej.
 7. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy do sali domu parafialnego rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej.
 8. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 9. Młodzież zainteresowaną przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie we wtorek 9 lutego o godz. 17.00 do naszego kościoła. Spotkanie będzie transmitowane na naszym facebooku.
 10. Minioną niedzielę przeżywaliśmy jako niedzielę biblijną. W związku z tym, pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim lektorkom i lektorom, którzy w tym dniu w naszym kościele czytali Pismo Święte. Dziękujemy również naszej młodzieży oazowej wraz z jej moderatorem ks. Szymonem za wieczorną modlitwę uwielbienia, jako wyraz naszego dziękczynienia za dar Słowa Bożego.
 11. „Źródła ludzkich mocy i słabości” to cykl prowadzonych przez księdza Proboszcza rozważań, do wysłuchania których pragniemy bardzo serdecznie zaprosić w każdy piątek o godz. 17.00, począwszy od piątku tego tygodnia. Transmisja tych rozważań będzie dostępna na stronie internetowej parafii i naszym parafialnym facebooku. Już dzisiaj możemy zapoznać się z treścią zaproszenia do udziału w tych rozważaniach zamieszczonej na stronie internetowej parafii.
 12. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24.01.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą niedzielę, którą przeżywamy jako niedzielę biblijną, przez cały dzień w naszym kościele odczytywana jest Biblia. Zachęcamy, aby po Mszy św. bądź popołudniu poświęcić czas i wsłuchać się w Słowo Boże. Dzisiejsze czytanie Biblii zakończymy o godz. 19.30 modlitwą uwielbienia, jako wyraz naszego dziękczynienia za dar Słowa Bożego.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  - święto Nawrócenia św. Pawła Ap.,

wtorek          - wspomnienie św. biskupów Tymoteusz i Tytusa,

czwartek       - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK.           

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W przyszłą niedzielę przypada 34. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Andrzeja Nowickiego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy o godz. 11.00 na Eucharystię sprawowaną w jego intencji.
 3. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 4. Punkt Charytatywny naszej parafii prosi, aby aż do odwołania nie przynosić odzieży dla osób ubogich i bezdomnych.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł. oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17.01.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek         - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa,

czwartek      - wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.

 1. W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 2. W sobotę o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św.Ojca Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Paweł Rylski Serdecznie zapraszamy o godz. 12.30 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego.
 5. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

          środa      - wspomnienie św. Hilarego, bpa i dK.

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły w liturgii, który potrwa do Środy Popielcowej.
 2. W środę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. Również w środę o godz. 19.15 zapraszamy do naszej świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę za Kościół.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. Przypominamy, że w związku z zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej lub nabożeństwie 80 osób (oczywiście z zachowaniem wszystkie zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu, zasłaniania ust i nosa). Jednocześnie przypominamy, że nadal aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE transmitowanej na naszym parafialnym Facebooku.
 6. W imieniu Parafialnego Banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Kosmalskiemu za transmisję naszych niedzielnych Mszy św. on-line.
 8. Przypominamy, że powstał nowy 45. numer naszego pisma parafialnego „Nasza Wspólnota”. Tytuł tego świąteczno-noworocznego numeru brzmi: „Wobec wartości” i jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2021

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych pamiętamy o naszym arcybiskupie Wiktorze oraz dwóch biskupach pomocniczych Marku i Adamie, którzy obchodzą kolejną rocznicę sakry biskupiej.
 4. W tym roku ze względu na sytuację pandemii 6 stycznia niestety nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają jednak tego dnia do wzięcia udziału w edukacyjnej grze miejskiej "Posłańcy Trzech Króli". W grze można wziąć udział indywidualnie, ale najlepiej w gronie rodzinnym. Uczestnicy będą rozwiązywać ciekawe zagadki i łamigłówki związane z chrześcijańskimi elementami śródmieścia Katowic. Zainteresowanych zapraszamy na stronę orszakkatowice.pl
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających.
 6. W imieniu swoim i moich braci kapłanów, duszpasterzy w naszej parafii, pragnę bardzo serdecznie podziękować za uczestnictwo we Mszach Świętych kolędowych sprawowanych w intencji Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii oraz udział w nabożeństwach po Mszach Świętych z błogosławieństwem sakramentalnym. Bóg zapłać! również za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować członkom naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i przekazanie paczek świątecznych osobom samotnym, chorym i bezdomnym. Dziękuję również młodzieży, która pomagała w roznoszeniu paczek.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzinie Łopuszyńskich za zbudowanie tegorocznej stajenki.
 9. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i miłym gościom za modlitwę i złożony dar w kwocie 2240,94 złotych dla dzieci masajskich mieszkających na pograniczu Kenii i Tanzanii. Bóg zapłać!
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.
 11. Nasz parafialny Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe, które przeznaczamy dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 12. Od 7 stycznia wznowiona zostaje w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. Informujemy, że powstał nowy świąteczno-noworoczny numer naszego pisma parafialnego „Nasza Wspólnota”. Tytuł tego 45. numeru brzmi: „Wobec wartości”. Jego treść znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy doza poznania się z jego treścią.
 14. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27.12.2020

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 2. Również dzisiaj o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na modlitwę słowami Listu do Efezjan. Wezwaniem modlitwy tego wieczoru są słowa „Wezwani do usynowienia” (Ef 1,5)
 3. W poniedziałek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców o godz. 10.00 na Mszę św. połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
 4. Także we wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 5. W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego – tradycyjny Sylwester. Zapraszamy Parafian o godz. 00 na Mszę św. połączoną z rocznym sprawozdaniem statystycznym. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny odmawiając publicznie hymn Ciebie Boże wielbimy i zachowując pozostałe warunki odpustu.
 6. W piątek rozpoczynamy Nowy Rok 2021. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie.
 7. Serdecznie dziękujemy ks. Markowi Zyzakowi za prowadzenie tegorocznych rorat dla dzieci i przypominamy dzieciom o terminie złożenia plansz z obrazkami do 1 stycznia. Bardzo dziękujemy również naszej młodzieży oazowej na czele z jej moderatorem ks. Szymonem Karnówką za przygotowanie i prowadzenie rorat dla dorosłych.
 8. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i
 9. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom, pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Tym razem słodkie podziękowania od dzieci w postaci pierników, które same piekły z swoimi wychowawcami można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 10. Przypominamy, że do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł. oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2020

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. W środę o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 4. W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. W tym roku ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zostaną odprawione w naszym kościele dwie Pasterki, na które serdecznie zapraszamy, pierwsza o godz. 20.00, druga o godz. 24.00. Przed drugą Pasterką o godz. 23.15 nasza młodzież zaprasza nas do wspólnego odmówienia Godziny Czytań.
 5. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej od dzisiaj do środy pół godziny przed każdą Mszą św. W Wigilię spowiadamy przez cały dzień od godz. 6.00-16.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 6. W Wigilię kancelaria parafialna jest nieczynna.
 7. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W Święto Bożego Narodzenia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.
 9. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą Św. o 12.30 będą kolędować Kolędnicy Misyjni i przedstawią krótkie Jasełka. Tegoroczna modlitwa i prośba o wsparcie materialne dotyczy dzieci masajskich zamieszkujących tereny Kenii i Tanzanii.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu pragniemy szczególnie zawierzyć wszystkie rodziny z naszej parafii Matce Bożej, Królowej Rodzin.
 11. Również w niedzielę o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na modlitwę słowami Listu do Efezjan. Wezwaniem modlitwy tego wieczoru są słowa „Wezwani do usynowienia” (Ef 1, 5).
 12. Nasz parafialny „Bank Żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji Parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i Facebooku.
 14. Do 13 stycznia 2021 r. w naszej parafii będzie nieczynny Punkt Charytatywny. Dlatego prosimy, aby do tego czasu nie przynosić odzieży dla osób ubogich i bezdomnych.
 15. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Tym razem słodkie podziękowania od dzieci w postaci pierników, które same piekły ze swoimi wychowawcami można odebrać w zakrystii po Mszy św.
 16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” już tylko duże w cenie 12 zł. oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 17. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowo na Adwent:  

 

„Panie, kiedy nie mam czasu, przyślij mi kogoś, komu mógłbym pomóc przez krótką chwilę”.

 

Niech te ostatnie godziny oczekiwania na przyjście Chrystusa,

pozwolą nam mimo wielorakich obowiązków, niedokończonych zadań,

niezrealizowanych marzeń, wyrwać się poza to co doczesne

i otworzyć się na miłość Tego, który wciąż  cierpliwie na ciebie czeka. 

 

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2020

  

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od środy do piątku o godz. 18.30. Przypominamy, że w sobotę 19 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą ostatnie roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych, aby zabrać ze sobą świece.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. Przypominamy, że w tym miesiącu naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 19 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 6. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. Z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 7. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Do 13 stycznia 2021 r. będzie nieczynny w naszej parafii Punkt Charytatywny. Dlatego prosimy, aby do tego czasu nie przynosić odzieży dla osób ubogich i bezdomnych.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowo na Adwent:

„Nikt nie przywróci dnia wczorajszego,  a dzień jutrzejszy bardzo szybko przyjdzie i przeminie.

Żyjmy dobrze na tym krótkim odcinku, abyśmy tam doszli, gdzie nie będziemy przemijać.”

św. Augustyn

 

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

06.12.2020

  

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. adwentowych, w tym szczególnie w Mszach św. roratnich dla dzieci, które wyjątkowo w tym roku są odprawiane w środę, czwartek i piątek o godz. 18.30. W sobotę 12 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych, aby zabrać ze sobą świece oraz przygotować zaproszenie dla Maryi, gdyż odbędzie się losowanie osoby, do której trafi na tydzień figurka Matki Boskiej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Ambrożego, bpa i męcz.,

wtorek          - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

piątek           - wspomnienie św. Damazego, pap.,

sobota          - wspomnienie NMP z Guadalupe.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W niedzielę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.30 Msza Święta do M.B Fatimskiej.
 3. Przypominamy, że w tym miesiącu naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 19 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 4. Jak już informowaliśmy, aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa z błogosławieństwem sakramentalnym po Mszy św. Szczegółowy plan Mszy świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 5. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest wystawiony dzwon z 1921 roku, który na wieży naszego kościoła przez wiele lat pełnił rolę sygnaturki. Jest to jedyny dzwon, jaki nam pozostał po kasacie trzech innych dzwonów przez Niemców. Dzwon ten uszkodzony przez wiele lat znajdował się w pomieszczeniu wieży. Dzięki zaangażowaniu dwóch inżynierów z naszej parafii, pana Kazimierza Piłata i pana Jacka Końca, w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach najpierw został wypełniony wycięty fragment dzwonu, a następnie dokonano jego konserwacji. Panom Kazimierzowi i Jackowi bardzo dziękuję również za zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji do prezentacji tego dzwonu.
 6. Nasz parafialny Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 7. W imieniu naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przyniesioną odzież zimową, która została przekazana osobom potrzebującym i bezdomnym.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

Słowo na Adwent:  

„Ten, kto nie poświęca czasu na słuchanie Boga,

nie ma światu nic do powiedzenia”.

Hans Urs von Balthasar

 

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020

      

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. adwentowych, szczególnie we Mszach św. roratnich dla dzieci, które wyjątkowo w tym roku będą odprawiane w środę, czwartek i piątek o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Dzieci uczestniczące w roratach będą otrzymywały stosowne obrazki nawiązujące do zasadniczej tematyki rorat.
 4. W trzy kolejne soboty adwentu, a mianowicie 5, 12 i 19 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą przygotowane przez młodzież roraty dla dorosłych. Zachęcamy dorosłych aby zabrać ze sobą świece oraz przygotować zaproszenie dla Maryi, gdyż odbędzie się losowanie osoby, do której trafi na tydzień figurka Matki Boskiej. Chętnych, którzy chcieliby śpiewać w scholce podczas rorat zapraszamy na próbę w kościele w piątek o godz. 21.00.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  - wspomnienie św. Andrzeja, ap.,

czwartek       - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.,  

piątek            - wspomnienie św. Barbary, dz. męcz.                                                                                      

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji powołań kapłańskich. W tym dniu o godz.18.00 serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klas od III do VIII i dzieci po wczesnej komunii świętej. Msza św. roratnia w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii z poświęceniem medalików z wizerunkiem Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30.
 3. W tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej wyjątkowo bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 19 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 4. Nasz parafialny bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 5. Jak już informowaliśmy w ubiegłą niedzielę, aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 6. Jak co roku podopieczni działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom przygotowali Listy do Dzieciątka, w których napisali o swoich wymarzonych prezentach na Święta Bożego Narodzenia. Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w tę akcję. Listy od dzieci można odebrać w zakrystii po Mszy św. Zakupione prezenty prosimy dostarczyć do 14 grudnia do zakrystii lub fundacji albo zostawić na probostwie.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest przygotowanie świątecznych paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.

 

 Słowo na Adwent:

„Nikt nie posiada Boga tak, aby na Niego nie musiał czekać’.

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nabożeństwo, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,

wtorek            – wspomnienie św. męczenników, Andrzeja Dung-Lac i Tow.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. Z okazji zbliżającej się Barbórki w czwartek 26 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza św. w intencji Pracowników Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę, która jest I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas Adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 4. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Zakończyliśmy kolejny etap remontu fasady naszego kościoła. Całkowity koszt remontu wyniósł 150 000 zł (sto pięćdziesiąt tysięcy złotych). Udział własny naszej parafii w realizację tego zadania wynosi 20.000 zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o materialne wsparcie pokrycia tej kwoty przez naszą parafię. Na ten cel pragniemy przeznaczyć kolekty z najbliższych niedziel.
 7. Przypominamy, że w związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej lub nabożeństwie do 80 osób, z zachowaniem wszystkie zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że nadal, aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE transmitowanej na naszym parafialnym facebooku.
 8. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie kolędy w tradycyjnej formie. W tej sytuacji serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. Szczegółowy plan Mszy Świętych kolędowych można znaleźć w naszej gazetce „Wspólnota”, w gablotkach parafialnych oraz na naszej stronie internetowej i facebooku.
 9. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zwraca się z prośba do osób, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe do oddawania osocza. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.rckik-katowice.pl W zakładce KRWIODAWCA dostępna jest lista czynników, które mogą wykluczyć możliwość oddania osocza.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 11. W tym radosnym dniu, w Uroczystość Chrystusa Króla niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa.

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.11.2020

     

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich w którym chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich potrzebujących naszych siostrach i braciach.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek       – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,

środa – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dz. męcz.,

piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

sobota – wspomnienie Ofiarowania NMP,

niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Mirosława Banasia w kolejną rocznicę urodzin.
 4. Również w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne ku czci św. Tarsycjusza obchodzą ministranci oraz służba liturgiczna. Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów razem z rodzicami na Eucharystię o godz. 16.00.
 5. Przypominamy, że w związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej lub nabożeństwie do 80 osób. Oczywiście z zachowaniem wszystkie zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że nadal aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę, aż do odwołania o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 6. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać za zgodą papieża Franciszka w wybrane osiem dni miesiąca listopada przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.11.2020

     

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszej modlitwie o siostrach i braciach prześladowanych za wiarę.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

wtorek         – wspomnienie św. Leona Wielkiego pap. i dK,

środa            – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

czwartek      – wspomnienie św. Jozafata, bp i męcz.,

piątek           – wspomnienie pierwszych męczenników Polski.   

sobota          – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dz.            

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W środę w Święto Niepodległości zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny.
 3. Również w środę serdecznie zapraszamy na spotkanie lektorów świeckich Słowa Bożego. Rozpoczynamy je od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.30. O godz. 19.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej krótka część informacyjna. Spotkanie planujemy zakończyć o godz. 20.00.
 4. W piątek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 5. Przypominamy, że w tym roku odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać za zgodą papieża Franciszka w wybrane osiem dni miesiąca listopada przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 6. W związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym informujemy, że w naszym kościele zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2 – może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej do 80 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa: stosowny dystans osób, zasłanianie ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że nadal aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Informujemy również, że w każdą niedzielę aż do odwołania o godz. 11.00 możemy uczestniczyć we Mszy św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest od poniedziałku do piątku. Rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 8.00, a kończy przed Mszą św. wieczorną.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2020

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji zmarłych w tym roku parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym. Jednocześnie przypominamy, że codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych będziemy o godz. 17.45 odmawiali różaniec w intencji  zmarłych zalecanych. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii. 
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,

wtorek          –  wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

środa             – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

 1. W poniedziałek Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych biskupów naszej diecezji. Przypominamy również, że w tym roku odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać za zgodą papieża Franciszka nie tylko w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc listopad przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie: „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. W pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy skarbce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Szymona Karnówki w kolejną rocznicę urodzin.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako dzień solidarności z kościołem prześladowanym.
 7. W każdą niedzielę aż do odwołania o godz. 11.00 zapraszamy do udziału we Mszy św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 8. W związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym informujemy, że w naszym kościele zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 7 m2 – może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Świętej do 160 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Ponawiamy prośbę Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) i zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w poniedziałek 2 listopada w godz. od 9.00 do 13.00 oraz we wtorek 3 listopada w godz. od 9.00 do 12.00. W tym dniu o godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt w celu jego przetworzenia.
 11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł oraz „Wspólnota” i komentarze do dzisiejszej Ewangelii.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';