Ogłoszenia - archiwum

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2020

 

 1. Osoby starsze, chore, samotne z naszej parafii potrzebujące pomocy między innymi w zakresie podstawowych produktów żywnościowych mogą zgłosić się telefonicznie pod numer: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 13.00 Informacja ta znajduje się również na stronie internetowej naszej parafii i parafialnym facebooku.

 

 1. W związku z możliwością wprowadzenia stanu epidemicznego, a także wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku, informujemy, że do 29 marca zasadniczo zawiesza się funkcjonowanie naszej kancelarii parafialnej. W tym czasie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 12.00 będą przyjmowane jedynie pogrzeby.

 

 1. Inicjatywy online realizowane w PARAFII ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W KATOWICACH

(FACEBOOK) Link do transmisji:

 

https://www.facebook.com/parafiapiotripawel/

 

Msza Święta niedzielna godz. 11.00

Msza Święta w dzień powszedni (codziennie) godz. 18. 30

Różaniec codziennie (oprócz piątku) o godz. 18.00

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.45

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15

Rekolekcje od niedzieli 29.03 do środy 01.04.  o godz. 18.30 Prowadzący ks. Andrzej Nowicki

Modlitwa Słowem Bożym z adoracją Najświętszego Sakramentu w każdy wtorek o godz. 19.30 Prowadzący ks. Szymon Karnówka

 

 1. W zakrystii można nabyć w cenie 6zł. świece paschalne tzw. „paschaliki” promowane przez naszą diecezjalną Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas .

 

 

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15.03.2020

 

 1. Pragniemy poinformować drogich parafian, że zapowiadana w naszej parafii wizytacja kanoniczna ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca została odwołana i przełożona na inny termin.
 1. W związku z możliwością wprowadzenia stanu epidemicznego, a także wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku od 16 do 29 marca zasadniczo zawiesza się funkcjonowanie naszej kancelarii parafialnej. W tym czasie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9.00 – 12.00 będą przyjmowane jedynie pogrzeby.
 1. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć w cenie 6zł. świece paschalne tzw. „paschaliki” promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas .
 1. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Myśl na Wielki Post:

Na cóż zda się wycieńczać ciało wstrzemięźliwością, jeśli umysł nadyma się pychą.

(św. Hieronim)

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

08.03.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W piątek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta do MB Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W piątek również obchodzimy rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 4. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej igorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 5. W imieniu Rektora, Moderatorów i całej braci kleryckiej WŚSD w Katowicach serdecznie zapraszamy w przyszłą sobotę wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium do udziału w corocznym wielkopostnym dniu skupienia, który tradycyjnie odbędzie się w naszej parafii. Początek spotkania o godz. 10.00 w domu parafialnym. O godz. 10.30 konferencja, o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 11.45 Msza św., a po niej agapa.
 6. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii, ma jeszcze wolne miejsca w bezpłatnym przedszkolu. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Zarządu Fundacji. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Emila Szramka w Katowicach przy ul. Kobylińskiego 4 zapraszają wszystkich zainteresowanych na Dzień otwarty, który odbędzie się w dniu 14 marca w godzinach od 10.00 do 13.00 w siedzibie szkoły.
 8. W dniach 20-22 marca będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację kanoniczną. Naszą wspólnotę parafialną nawiedzi z pasterskim błogosławieństwem ks. arcybiskup Wiktor Skworc, który przez trzy dni swego pobytu w naszej parafii będzie spotykał się z kapłanami, z grupami parafialnymi, młodzieżą, nauczycielami i katechetami w szkołach, chorymi w szpitalach, rodzinami i seniorami z naszej parafii. Duchowym wprowadzeniem w czas wizytacji będzie Słowo Boże, które w przyszłą niedzielę wygłosi ks. dr Tomasz Wojtal, sekretarz arcybiskupa.
 9. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Myśl na Wielki Post:

„Czując się bez mocy, położyłem moją głowę na kolanach Boga. To jest głębokie znaczenie mojego postu.”

Mahatma Gandhi

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

01.03.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku kazania pasyjne głosi w naszym kościele ks. Piotr Masarski.
 2. Dzisiaj obchodzimy również Niedzielę Trzeźwości. Po Mszy św. będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 4. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas III-VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 6. Zachęcamy do włączenia się w dzieło modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej w wymienionych intencjach w kaplicy Najświętszego Sakramentu. W tych intencjach zostanie również odprawiona Msza Święta o godz. 18.30.
 7. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej około godz. 19.20 zapraszamy na wielkopostny wieczór filmowy z Akcją Katolicką. Wyemitujemy film „Syn marnotrawny” z 2015 r. Szczegóły dotyczące filmu podane są na plakatach.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadzi je o. Robert Grabka z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach Koszutce. Szczegółowy plan rekolekcji możemy znaleźć w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
 10. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) do zgłoszenia swojego udziału w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Krzyż Jezusa jest najwyższym znakiem miłości Boga do każdego człowieka,

jest niezwykle hojną odpowiedzią na potrzebę bycia kochanym.”

(Benedykt XVI)

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

 

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwa czterdziestogodzinne nabożeństwo. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30 w połączeniu z obrzędem posypania głów popiołem. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 7. Od przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Piotr Masarski.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 9. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 8-11 marca. W tym roku poprowadzi je o. Robert Grabka z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach Koszutce.
 10. W naszej parafii powstaje grupa modlitewna w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, do której można zapisać się w zakrystii lub kancelarii. Przynależność do grupy będzie polegać na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. W tych też intencjach w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie odmawiany różaniec, a o godz. 18.30 Msza św. Zachęcamy bardzo do włączenia się tę modlitwę.
 11. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.02.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

sobota                - Święto Katedry Świętego Piotra.

 1. W piątek przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W przyszłą niedzielę o godz.11.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji środowisk gospodarczych.
 3. W niedzielę również o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na Mszę św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. Już teraz informujemy, że spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 24 lutego po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 5. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dniach 15-17 maja pielgrzymki do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zwiedzenie zabytków, a nade wszystko udział w uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegóły dotyczące pielgrzymki podane są na plakacie.
 6. W naszej parafii powstaje Grupa modlitewna w int. kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. Przynależność do grupy będzie polegać na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy za księży i o powołania kapłańskie. W tych też intencjach w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu, będzie odmawiany różaniec, a o godz. 18.30 odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. W zakrystii i kancelarii można odebrać formularz zapisu.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 V NIEDZIELA ZWYKŁA

09.02.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek       - wspomnienie św. Scholastyki, dz.,

wtorek                 - wspomnienie NMP z Lourdes,

piątek                   - święto św. Cyryla i Metodego, głównych patronów Europy.

 1. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 2. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 3. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na wsparcie jej działalności. W naszych ogłoszeniach podajemy nr KRS: 0000191810.
 4. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, dlatego podjęto decyzję o organizacji w dniach od 15-17 maja pielgrzymki do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz obejrzenie zabytków, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegóły dotyczące pielgrzymki podane są na plakacie.
 5. Zapraszamy również do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02.02.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Kolęd podczas którego wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Będzie to koncert dedykowany ŚP Klaudii Wolny.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek        - wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.,       

środa - wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.,       

czwartek - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy męcz.

 1. We wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego nas od choroby gardła i wszelkich innych chorób.
 2. W środę we wspomnienie św. Agaty na wszystkich Mszach św. kapłani będą poświęcali przyniesiony przez wiernych chleb.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy świece dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej. W pierwszy piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 Zapraszamy do sali Domu Parafialnego na kinowy hit „Samson – wybrany przez Boga”. To epicka opowieść o biblijnym bohaterze obdarzonym przez Boga niezwykłą siłą, by wyzwolić naród wybrany z rąk Filistynów. Film trwa 105 minut W trakcie poczęstunek. Szczegóły na plakatach.
 5. We wtorek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy w sobotę 8 lutego wszystkich chorych, emerytów i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 9.00, po której o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do domu parafialnego na agapę. Informujemy także, że dla osób chorych, których bliscy nie mogą przywieźć do kościoła istnieje możliwość przywiezienia. Zgłoszenia należy kierować, dzwoniąc pod numer 504 721 573.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym – Pozwól na słówko. Bohaterem tekstu biblijnego będzie Samuel.
 7. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 8. Komunikat policji: Dzwoni telefon i ktoś mówi, że jest Twoim krewnym, policjantem czy prokuratorem, uważaj to może być próba oszustwa na wnuczka czy policjanta. W związku z tym faktem Komenda Miejska Policji w Katowicach prosi o szczególną ostrożność osoby starsze. Szczegóły dotyczące sposobów wyłudzenia pieniędzy oraz jak zachować się w takiej sytuacji, aby nie stać się ofiarą oszustwa podane są na plakatach umieszczonych na tablicy ogłoszeń w głównym wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą niedzielę, którą przeżywamy jako niedzielę biblijną, przez cały dzień w naszym kościele odczytywana jest Biblia. Zachęcamy więc, aby po Mszy św. bądź popołudniu poświęcić czas i wsłuchać się w Słowo Boże. Dzisiejsze czytanie Biblii zakończymy o godz. 19.30 modlitwą uwielbienia jako wyraz naszego dziękczynienia za dar Słowa Bożego.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK,        

piątek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.,      

niedziela - Święto Ofiarowania Pańskiego.   

 1. W piątek przypada 33. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Andrzeja Nowickiego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy o godz. 18.30 na Eucharystię sprawowaną w jego intencji.
 2. W sobotę 1 lutego, począwszy od godz. 7.00, pragniemy odwiedzić z posługą spowiedzi i Komunii Świętej naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy święcić gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest również w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 4. W miniony wtorek Bóg powołał do siebie naszą młodą 22-letnią parafiankę Klaudię Wolny, której duszę polecamy w naszych modlitwach Bożemu miłosierdziu. W związku z tym nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej odwołuje zabawę karnawałową zaplanowaną na sobotę 1 lutego. Natomiast w niedzielę 2 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Kolęd podczas którego wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Będzie to koncert dedykowany ŚP Klaudii.
 5. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii i wylosowania krótkiego fragmentu Słowa Bożego oraz zabrania kolejnego numeru gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek      - wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.

Piątek        - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK

Sobota       -  Święto Nawrócenia św. Pawła,  Apostoła

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 2. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi Paweł Rylski Serdecznie zapraszamy o godz. 12.30 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach.
 5. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Zabawę Karnawałową do Sali Domu Parafialnego w sobotę 1 lutego od godz. 19.00 – 23.00. W programie dobra zabawa z wodzirejem, muzyka dla wszystkich, konkursy, loteria fantowa, ciepły i zimny bufet (ciasto, kawa, bigos). Dochód ze sprzedaży cegiełek (od 40zł) podczas zabawy karnawałowej w całości przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację naszej młodej parafianki Klaudii Wolny walczącej z chorobą Takayasu. Zapisy na zabawę karnawałową do niedzieli 26 stycznia w zakrystii lub mailem: ojciec75@wp.pl.
 6. W niedzielę 2 lutego o godz. 17.00 zapraszamy  na Koncert Kolęd. Wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Dar serca złożony w tym dniu do puszek podczas charytatywnego koncertu wspomoże leczenie i rehabilitację Klaudii Wolny.
 7. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Kolej na ferie – to projekt realizowany z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego związany z bezpłatnymi przejazdami dzieci i młodzieży w dniach od 11-26 stycznia. Do bezpłatnych przejazdów uprawnia: ważna legitymacja szkolna lub dokument potwierdzający wiek w przypadku dzieci przedszkolnych.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00 na parafialne czuwanie kolędowe przy żłóbku. Wspólnie pragniemy uwielbić Nowonarodzonego Jezusa i zawierzyć mu naszą parafię i nasze rodziny. Nasz wspólny śpiew kolęd będzie przeplatany modlitwą oraz pastorałkami w wykonaniu poszczególnych osób i rodzin.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym – Pozwól na słówko. Bohaterem tekstu biblijnego będzie Gedeon.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Hilarego, bpa i dK,

piątek - wspomnienie św. Antoniego, opata.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. Również w poniedziałek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. W sobotę 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 5. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Zabawę Karnawałową do sali Domu Parafialnego w sobotę 1 lutego od godz. 19.00 – 23.00. W programie dobra zabawa z wodzirejem, muzyka dla wszystkich, konkursy, loteria fantowa, ciepły i zimny bufet (ciasto, kawa, bigos). Dochód z prowadzonej podczas zabawy karnawałowej sprzedaży cegiełek (od 40 zł) wspomoże leczenie i rehabilitację Klaudii Wolny walczącej z chorobą Takayasu. Zapisy na zabawę karnawałową do niedzieli 26 stycznia w zakrystii lub mailem: ojciec75@wp.pl.
 6. W niedzielę 2 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na Koncert Kolęd. Wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Dar serca złożony do puszek podczas charytatywnego koncertu wspomoże leczenie i rehabilitację Klaudii Wolny.
 7. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 8. Serdeczne Bóg zapłać również za wszystkie ofiary, które Szanowni Państwo przeznaczyli na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii podczas odwiedzin kolędowych. Również w imieniu braci ministranckiej naszej parafii oraz ich opiekuna ks. Mirosława dziękuję za ofiary ze skarbonki, które są przeznaczone na stroje liturgiczne, wycieczki i rekolekcje ministranckie.
 9. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Świętujmy z radością dzisiejszy Dzień Chrztu Pańskiego, wspominając z wdzięcznością swój własny chrzest. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

05.01.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. Jutro, w Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dies Episcopi. Jest to dzień, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych pragniemy polecać naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych. W tym dniu zapraszamy także do udziału w katowickim Orszaku Trzech Króli. Orszak zaczyna się o 13.30 na Placu Świętego Jana Pawła II naprzeciwko archikatedry Chrystusa Króla. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebrania się w czerwony, niebieski lub zielony strój i dołączenie do jednego z barwnych pochodów, które pójdą w ramach orszaku.
 3. Od wtorku wznawiamy w naszej świątyni adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę 11 stycznia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Jak już informowaliśmy, również dzisiaj można odebrać w zakrystii podziękowania dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom za otrzymany od Państwa bożonarodzeniowy dar.
 6. W imieniu Parafialnego Banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonych odwiedzin kolędowych, mogą to uczynić w przyszłą niedzielę w ramach kolędy dodatkowej. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do dnia 9 stycznia włącznie.
 8. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i miłym gościom za modlitwę i złożony dar materialny w kwocie 3701 złotych i 32 groszy przeznaczony dla dzieci w Amazonii. Bóg zapłać!
 9. W przyszłą niedzielę zamiast nieszporów kolędowych o godz. 15.30, zapraszamy wyjątkowo na parafialne czuwanie kolędowe przy żłóbku o godzinie 17.00. Wspólnie pragniemy uwielbić nowonarodzonego Jezusa i zawierzyć mu naszą parafię i nasze rodziny. Nasz wspólny śpiew kolęd będzie przeplatany modlitwą oraz pastorałkami w wykonaniu poszczególnych osób i rodzin. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)