Ogłoszenia - archiwum

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj również przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

wtorek - wspomnienie MB Bolesnej,

środa  - wspomnienie św. męcz. Korneliusza i Cypriana,

piątek  - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się tym razem w sali domu parafialnego.
 2. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 3. W środę o godz. 15.00 zapraszamy na zebranie Zespołu Charytatywnego, które odbędzie się w sali domu parafialnego.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 13 września.
 7. Zapraszamy młodzież młodszą (od 6 klasy Szkoły Podstawowej) i starszą do udziału w spotkaniach oazowych oraz Grupy studenckiej. Odbywają się one w każdy piątek. Rozpoczynają się o godz. 18.00 w salce oazowej w domu parafialnym. Spotkania te kończymy przed godziną 21.00.
 8. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z Kancelarią Radców Prawnych JGA w Katowicach zwracają się z prośbą o oddanie krwi lub zarejestrowanie się jako dawca szpiku dla dwuletniego Grzesia chorego na białaczkę. Można to uczynić 18 września w godz. 9.00-13.00 w Kancelarii Radców Prawnych przy ul. Kilińskiego 34.
 9. Serdecznie zapraszamy na spotkanie lektorów świeckich słowa Bożego do salki Odnowy w Duchu Świętym 16 września 2020 (środa) o godz. 19:15. Tematem spotkania będzie posługa lektora oraz kantora w zgromadzeniu liturgicznym.
 10. Zachęcamy do włączenia się w grupę modlitewną modlącą się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W każdy I czwartek miesiąca odmawiany jest w tych intencjach Różaniec, a także odprawiana Eucharystia. Szczegółowe informacje można uzyskać po Mszy św. w zakrystii.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek        - święto Narodzenia NMP   

Sobota         - uroczystość MB Piekarskiej - głównej patronki Archidiecezji

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym: „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 2. W środę 9 września rozpoczyna swoją działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 3. W sobotę w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 4. W niedzielę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 5. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 13 września.
 6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z Kancelarią Radców Prawnych JGA w Katowicach zwracają się z prośbą o oddanie krwi lub zarejestrowanie się jako dawca szpiku dla dwuletniego Grzesia chorego na białaczkę. Można to uczynić 18 września w godz. 9.00-13.00 w Kancelarii Radców Prawnych przy ul. Kilińskiego 34.
 7. Serdecznie zapraszamy na spotkanie lektorów świeckich słowa Bożego do salki Odnowy w Duchu Świętym 16 września 2020 (środa) o godz. 19:15. Tematem spotkania będzie posługa lektora oraz kantora w zgromadzeniu liturgicznym.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. We wtorek zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym: „POZWÓL NA SŁÓWKO”.
 3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji we wtorek godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców ze szkól podstawowych i średnich z terenu naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci z klas od III do VIII. Msza w ich intencji o godz. 18.30 W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Msza św. w ich intencji oraz młodzieży Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 19.30.
 5. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. Od 9 września wznawia swoją działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 7. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Piotr Masarski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 sprawowaną w jego intencji.
 8. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 25 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 18 września.
 9. Chłopców po I Komunii świętej, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00 Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 10. Na początku nowego roku szkolnego zapraszamy młodzież młodszą (od 6 klasy Szkoły Podstawowej) i starszą do udziału w spotkaniach oazowych oraz Grupy studenckiej. Odbywają się one w każdy piątek. Rozpoczynają się o godz. 18.00 w salce oazowej w domu parafialnym. Spotkania te kończymy przed godziną 21.00.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na modlitwę uwielbienia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - święto św. Bartłomieja, Ap. i męcz.

Środa                 - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Czwartek         - wspomnienie św. Moniki 

Piątek               - wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK

Sobota             - wspomnienie św. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela          

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. Bezpłatne, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii, w naszym Domu parafialnym posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją przedszkola.
 3. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 4. W związku z remontem wieży naszego kościoła wejście boczne będzie zamknięte do czasu zakończenia robót. Dlatego, prosimy o korzystania z wejścia głównego.
 5. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami modlącymi się w piekarskim sanktuarium.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji

Środa               - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.

Czwartek         - wspomnienie św. Bernarda, opata, dK     

Piątek              - wspomnienie św. Piusa X, pap.     

Sobota             - wspomnienie NMP Królowej   

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 2. W niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 4. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 5. Bezpłatne, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii, w naszym Domu parafialnym posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją przedszkola.
 6. W związku z remontem wierzy naszego kościoła wejście boczne będzie zamknięte do czasu zakończenia robót. Dlatego, prosimy o korzystania z wejścia głównego.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na modlitwę uwielbienia.
 8. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  – święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Wtorek            - wspomnienie św. Klary, dz.

Piątek              - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz.

Sobota             - uroczystość Wniebowzięcia NMP

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W czwartek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy św. wspólnie odmówimy Różaniec.
 3. W tym roku w dniu Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Z tej okazji w przeddzień tego wydarzenia w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem Matki Najświętszej.
 4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane porządku niedzielnym, bez Mszy św. o godz. 12.30 Na każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła przyniesione do naszej świątyni.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni w tym dniu, mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek     – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Środa        – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP

Czwartek  - święto Przemienienia Pańskiego

Sobota      - wspomnienie św. Dominika, prezb.

 1. We wtorek po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy Najświętszego Sakramentu na modlitwę różańcową w intencji uświęcenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. A o godzinie 18,30 na Mszę św. w tej intencji.
 3. W środę 5 sierpnia na terenie Katowic odbędzie się 77 edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, która obejmie ścisłe centrum naszego miasta. Szczegóły dotyczące tej imprezy oraz ewentualnych utrudnień w ruchu drogowym w tym dniu podane są na plakacie.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 5. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 6. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 7. Prosimy o zabranie komentarzy do dzisiejszej Ewangelii, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa          - wspomnienie św. Marty 

Czwartek   - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dK           

Piątek         - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.          

Sobota       - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa, dK

 1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 2. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. W tym dniu, wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 5. Prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

 

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezb.

Wtorek           – wspomnienie św. Apolinarego, bpa i męcz.

Środa              – święto św. Marii Magdaleny

Czwartek       – święto św. Brygidy, zak. patronki Europy

Piątek             – wspomnienie św. Kingi, dz.

Sobota            – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców

Piątek             – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

 1. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną za wszystkich jego czcicieli i ich rodziny.
 2. W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. udzielimy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Przypominamy, że powstała nowa tablica na nekrologii. W związku z tym prosimy, aby nekrologii i podziękowania dla uczestników pogrzebu składać na probostwie, kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 5. Informujemy, że nasza kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz we wtorek i piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 6. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Środa           – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Czwartek     – wspomnienie  NMP z Góry Karmel.

Sobota         – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezb.

 1. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Pragniemy w tym dniu szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy godz. 18.00 na Mszę św. do Karmelu.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. Z serca płynące Bóg zapłać za złożony w minioną niedzielę dar materialny będący konkretnym gestem naszej solidarności i miłości społecznej z naszymi siostrami i braćmi poszkodowanymi sytuacją powodziową na Podkarpaciu. W sumie zebraliśmy 3420 zł. Ofiary te zostały przekazane przelewem bankowym na konto Caritas.
 4. Powstała nowa tablica na nekrologii. W związku z tym prosimy, aby N i podziękowania dla uczestników pogrzebu składać na probostwie, kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  –  wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

Środa            –  wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

Sobota           – święto św. Benedykta, patrona Europy

 1. W poniedziałek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej o naszych chorych.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 3. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 4. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 5. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

28.06.2020

    

 1. W dzisiejsze Święto Parafii - uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim drogim parafianom i gościom za dar modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe ku czci naszych patronów świętych Apostołów Piotra i Pawła. A wieczorem o godz. 19.30 na modlitwę uwielbienia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek –  Liturgiczna Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

Piątek            –  święto św. Tomasza Apostoła        

Sobota           –  wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

 1. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na modlitwę różańcową w intencji uświecenia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie , zakonne i misyjne. Po Różańcu o godz. 18.30 w tych wymienionych intencjach zostanie odprawiona Msza święta.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 5. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 6. Usilnie prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański prosząc naszych Patronów świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21.06.2020

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa      -  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Sobota    -  wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dK

 1. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy na Różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich jego czcicieli i ich rodzin.
 2. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświecenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w piątek o godz. 8.00 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15, ze Szkoły Społecznej, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego oraz LO im. Marii Konopnickiej.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Święto Parafii - uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła czyli nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli grup parafialnych, rodziny starszych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 11.00 oraz w uroczystych nieszporach odpustowych o godz. 15.30.
 4. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 5. Ze względu na wzrost zachorowań bardzo prosimy o zachowanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa podczas Mszy świętych w naszej świątyni: stosownego dystansu między osobami oraz obowiązkowego zasłaniania ust i nosa.
 6. Prezydent Miasta Katowice informuje, że głosujący w poprzednich wyborach w lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 73, która miała swoją siedzibę w Domu Pomocy Społecznej „Przystań”, w zbliżających się wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej będą głosować w nowej siedzibie Komisji, która mieści się w Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. bpa Adamskiego 24. Jednocześnie Prezydent informuje, że lokal ten nie jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

  

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.06.2020

    

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną dookoła kościoła. W tygodniu w oktawie Bożego Ciała zapraszamy do udział w tym nabożeństwie o godz. 18.00
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa   –  wspomnienie św. Brata Alberta, zak.

Piątek   – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Sobota  – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

 1. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. Jest już możliwość korzystania z sakramentu pokuty w konfesjonałach, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, które ustawiają się do spowiedzi przed konfesjonałem oraz zasłaniania ust i nosa.
 4. Nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam Siostry i Bracia za ofiary złożone na cele funkcjonowania naszej parafii. Nade wszystko dziękujemy za Wasz dar modlitwy za nas duszpasterzy i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.
 6. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszej parafialnej uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję grupom parafialnym, które zbudowały ołtarze wokół naszej świątyni: Zespołowi Charytatywnemu, Akcji Katolickiej, Kościołowi Domowemu i młodzieży z Ruchu Światło Życie z jej opiekunem ks. Szymonem. Dziękujemy braciom kapłanom za prowadzenie liturgii przy poszczególnych ołtarzach, służbie liturgicznej z jej opiekunem ks. Mirkiem, Nadzwyczajnym Szafarzom Najświętszego Sakramentu. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować państwu Iwonie i Krzysztofowi Kowalskim za czuwanie nad całościową realizacją przygotowań tego święta Eucharystii. Na koniec nie mniej serdecznie dziękujemy Wam Siostry i Bracia za tak liczny udział w uroczystości Bożego Ciała.
 7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

07.06.2020

    

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Wtorek           – wspomnienie św. Efrema, diak., dK

Czwartek        – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Sobota            – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK

 1. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w procesji teoforycznej do czterech ołtarzy zbudowanych wokół naszego kościoła. W związku z tym dniu uroczystości Bożego Ciała nie będzie Mszy św. o godz. 11.00
 3. W sobotę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej.
 4. Jest już możliwość korzystania z sakramentu pokuty w konfesjonałach, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, które ustawiają się do spowiedzi przed konfesjonałem oraz zasłaniania ust i nosa.
 5. Nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich  w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam Siostry i Bracia za ofiary złożone na cele funkcjonowania naszej parafii. Nade wszystko dziękujemy za Wasz dar modlitwy za nas duszpasterzy i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.
 7. Działająca od wielu lat w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2020 / 2021. Przedszkole jest bezpłatne i zapewnia opiekę wraz z wyżywieniem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:30 do 16:00. Numery telefonów kontaktowych z Zarządem Fundacji znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 8. W przyszłą niedziele będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Szymańskiego proboszcza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku dla której jesteśmy jedną parafii patronackich. Ksiądz prob. Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie tego dzieła.
 9. We wtorek w godzinach 13.00-18.00 odbędzie się w naszym kościele nagranie Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Chór będzie nagrywał w ramach projektu „Camerata Silesia Janowi Pawłowi II”. Pierwszy z filmów zawierający utwory muzyczne oraz wiersz Karola Wojtyły został już udostępniony na platformie You Tube. W związku z tym, że nagranie to musi się dokonać przy pustym kościele, we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wyjątkowo do godz. 13.00
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020

    

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek   –  święto NMP Matki Kościoła

Czwartek        –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana

Piątek             –  wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

Niedziela        –  uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Poniedziałkowe święto NMP Matki Kościoła przeżywamy jako Misyjny Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 2. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian pragniemy odwiedzić z posługą spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą sobotę począwszy od godz. 7.00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św. Miejscem do wyznaczonym sprawowania tego sakramentu jest zakrystia ministrancka – przy kaplicy Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, że może tam spowiadać tylko jeden kapłan prosimy, aby penitenci nie zwlekali ze spowiedzią na krótko przed rozpoczęciem Mszy świętej.
 6. Nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam Siostry i Bracia za ofiary złożone na cele funkcjonowania naszej parafii. Nade wszystko dziękujemy za Wasz dar modlitwy za nas duszpasterzy i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszej intencji.
 8. Działająca od wielu lat w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2020 / 2021. Przedszkole jest bezpłatne i zapewnia opiekę wraz z wyżywieniem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:30 do 16:00. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 9. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej przeszło 100 osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020

    

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dK

Wtorek           – wspomnienie św. Filipa Neri, prezb.

Piątek             – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

Sobota            – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. I męcz.

Niedziela        – uroczystość zesłania Ducha Świętego

 1. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św. Miejscem do wyznaczonym sprawowania tego sakramentu jest zakrystia ministrancka – przy kaplicy Miłosierdzia Bożego. W związku z tym, że może tam spowiadać tylko jeden kapłan prosimy, aby penitenci nie zwlekali ze spowiedzią na krótko przed rozpoczęciem Mszy świętej.
 4. Nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii: 52 8437 0002 0010 0148 0437 0003.
 6. W związku z kolejną częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej przeszło 100 osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.  
 7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

   

 

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

17.05.2020

    

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Czwartek  -  wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

Piątek        -  wspomnienie św. Rity z Cascia, zak.

Niedziela  -  uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego

 1. W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli okazję szczególnego zjednoczenia się w modlitwie w intencji księdza arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, który we wtorek 19 maja obchodzi swoje urodziny, a w czwartek 21 maja imieniny. Niech Boża Opatrzność obdarza Księdza Arcybiskupa obfitymi darami Ducha Świętego, dobrym zdrowiem i hojnym błogosławieństwem na dalsze lata życia i posługi pasterskiej w Kościele.
 2. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 3. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, którzy obchodzą kolejną rocznicę świeceń kapłańskich: ks. Piotra Masarskiego, ks. Marka Zyzaka, ks. Mirosława Banasia, ks. Szymona Karnówkę i ks. Pawła Rylskiego.
 4. W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
 5. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00 oraz piątek w godz. od 15.00 -17.30. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003.
 7. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej przeszło 100 osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.  
 8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.
 9. W związku z tą rocznicą w poniedziałek w dniu urodzin św. Jana Pawła II w naszym kościele przez cały dzień będzie można będzie wysłuchać homilii Papieża z jego pielgrzymek do Ojczyzny.
 10. Muzycy katowickiej orkiestry NOSPR oraz znani soliści i kameraliści wyszli z inicjatywą nagrania w bezpiecznych warunkach , w pustym kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach kameralnego koncertu, który ma być pokrzepieniem serc dla wszystkich słuchaczy i dla samych muzyków. Pragną oni zagrać najpiękniejsze dzieła kameralne, które swoim charakterem pasują do okoliczności niełatwych obecnie czasów. Utwory te pragną oni też dedykować wszystkim naszym Mamom, aby w ten sposób podziękować za ich miłość. Nagranie tego koncertu musi odbywać się przy pustym i zamkniętym kościele. Dlatego w środę w godz. od 13.00-18.00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

10.05.2020

   

 1. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek      -  wspomnienie św. Pankracego męcz.

Środa        -  wspomnienie MB Fatimskiej

Czwartek  -  święto św. Macieja Apostoła

Sobota       -  święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz.

 1. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy on-line na modlitwę Słowem Bożym „Pozwól na słówko”.
 2. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 4. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 6. W związku z możliwością uczestnictwa wiernych w Mszach świętych w tygodniu, zawieszamy transmisję Mszy św. ON-LINE o godz. 18.30 na naszym parafialnym facebooku. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Dlatego nadal będziemy transmitowali na naszym parafialnym facebooku Mszę św. w niedzielę o godz. 11.00. Przypominamy również o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej sześćdziesięciu osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa.  
 7. Działająca w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2020 / 2021. Przedszkole jest bezpłatne i zapewnia opiekę wraz z wyżywieniem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:30 do 16:00. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

03.05.2020

   

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw za powołanych i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Floriana, męcz. patrona archidiecezji

Środa               - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba           

Piątek              - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. Głównego patrona Polski                

 1. Przypominamy, że w tym roku nie odprawiamy nabożeństwa majowego w tradycyjnej formie. W tym szczególnym miesiącu maju będziemy po każdej Mszy św. wspólnie odmawiać Litanię Loretańską.
 2. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym, przypominamy o możliwości uczestnictwa w każdej Mszy świętej sześćdziesięciu osób. Należy również zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa: stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Nadal więc w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 będziemy transmitowali Msze św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku.
 3. Przypominamy, że nasza Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00. Istnieje także możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 w godzinach funkcjonowania naszej kancelarii.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii: 52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 5. Działająca w naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom ogłasza zapisy do Przedszkola na rok szkolny 2020 / 2021. Przedszkole jest bezpłatne i zapewnia opiekę wraz z wyżywieniem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:30 do 16:00. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 6. Za tydzień Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA  WIELKANOCNA

26.04.2020

   

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich wiernych do lektury Pisma Świętego.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

           Środa         - wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK patronki Europy            

           Czwartek   - wspomnienie św. Piusa V, pap.

           Piątek       -  święto św. Józefa Rzemieślnika         

           Sobota      - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski        

 1. W środę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 2. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. Zgodnie z wcześniejszymi zarządzeniami naszego Arcybiskupa w tym roku nie będzie nabożeństw majowych ku czci Matki Najświętszej. Po każdej Mszy św. wspólnie odmówimy Litanię Loretańska.
 3. W bieżącym roku liturgicznym uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski zbiega się z obchodem IV niedzieli wielkanocnej. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja. W tym dniu na każdej Mszy św. odnowimy Milenijny akt oddania Polski naszej Pani i Królowej.
 4. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym, prosimy, aby w Mszach św.  uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją mszalną, z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2, co w wypadku naszej świątyni oznacza możliwość uczestnictwa we Mszy świętej przez nie więcej niż 60 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Nadal zachęcamy wiernych do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 6. Informujemy, że od 27.04.2020r. Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od godz. 9.00 do 12.00.
 7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19.04.2020

   

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo on-line do Miłosierdzia Bożego.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek      - wspomnienie św. Anzelma bpa i dK  

Czwartek  - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. , głównego patrona Polski      

Sobota       - święto św. Marka Ewangelisty

 1. Od poniedziałku zostaje wznowiona w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W związku z zarządzeniem arcybiskupa katowickiego odnośnie sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej związanego z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym, przywracamy od poniedziałku w naszym kościele celebrowanie w dni powszednie i w niedziele Mszy św. według stałego harmonogramu. Z związku z tym prosimy, aby w tych Mszach św.  uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją mszalną, z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2, co w wypadku naszej świątyni oznacza możliwość uczestnictwa we Mszy świętej przez nie więcej niż 60 osób. Należy także zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Nadal zachęcamy wiernych do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw. Rozmodlona rodzina razem uczestnicząca w transmitowanej Mszy św. lub nabożeństwie jak pisze Arcybiskup – staje domowym Kościołem, podstawowym ogniwem w rodzinie Kościoła. Dlatego nadal serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30.
  Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:
  52 8437 0002 0010 0148 0437 0003
 2. Wielbiąc Boże Miłosierdzie świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

   

 

WIELKANOC

12.04.2020

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na transmisję on-line uroczystych nieszporów, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. W poniedziałek przypada dzień fatimski. O godzinie 11.00 Msza święta on-line przez wstawiennictwo Matki Boskiej Fatimskiej w intencji wszystkich chorych, samotnych oraz wszystkich Czcicieli Różańca świętego.
 3. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna jednocześnie Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. transmitowanej on-line o godz. 11.00, główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo on-line do Miłosierdzia Bożego.
 4. Przypominamy, że do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach św. ON-LINE na naszym parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 Są to Msze św. koncelebrowane, podczas których kapłani odprawiają intencje dnia. Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie. Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii: 52 8437 0002 0010 0148 0437 0003

 

 

Wielkanoc jest wciąż niepojętą tajemnicą Chrystusa, który sięgając za bramę śmierci ukazał, że jej moc Go nie wiąże. Jak dzień rodzi się z ciemności nocy, tak życie rodzi się ze śmierci. Niech Światło płynące ze   Zmartwychwstania Pańskiego rozjaśni wszystkie mroki  Waszego życia, przynosząc pełnię wiary, nadziei i miłości. Błogosławionych Świąt !

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

05.04.2020

 

 1. Arcybiskup Katowicki, kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządził aż do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. bez obecności wiernych. Zgodnie z tym zarządzeniem zapraszamy do udziału w Mszy św. ON-LINE na parafialnym facebooku w niedzielę o godz. 11.00, a w tygodniu codziennie o godz. 18.30 Są to Msze św. koncelebrowane podczas których kapłani odprawiają intencje dnia. Istnieje również możliwość telefonicznego zamawiania intencji mszalnych, w tym również Mszy św. gregoriańskich pod numerem telefonu: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 12.00
 2. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ wraz z Triduum Paschalnym, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Transmisje on-line

Link do transmisji: https://www.facebook.com/parafiapiotripawel/

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Transmisja ON-LINE Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. i obowiązuje post. O godz. 15.00 transmisja ON-LINE Drogi Krzyżowej. LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy o godz. 18.00. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą będziemy odmawiać przed nabożeństwami wieczornymi. W noc Wielkiego Piątku o godzinie 23.00 Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak zaprasza na wyjątkowy koncert-online „Miserere mei Deus”. Zabrzmi słynne Miserere Gregorio Alegriego oraz program przygotowany specjalnie na to wydarzenia. Zespół chce być obecny w naszych domach poprzez transmisję tego wydarzenia na Youtubie oraz na Facebooku.

WIELKA SOBOTA – o godz. 19.30 zapraszamy do uczestnictwa ON-LINE w Wigilii Paschalnej. W tym dniu nie będzie tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów. Zamiast tego proponujemy wiernym obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

Sakrament pokuty - Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) wyraźnie wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności penitenta stosuje się inne drogi pojednania,
a nie spowiedź
. Zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego w nr 1452 objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”. Wyjaśnienie przedstawionych możliwości dróg pojednania zawiera załącznik umieszczony na internetowej stronie naszej parafii.

 1. Od Niedzieli Palmowej do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Osoby starsze, chore, samotne z naszej parafii potrzebujące pomocy między innymi w zakresie podstawowych produktów żywnościowych mogą zgłosić się telefonicznie pod numer: 32 251 70 45 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 13.00 Informacja ta znajduje się również na stronie internetowej naszej parafii i parafialnym facebooku.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele funkcjonowania naszej parafii. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie.
  Można to uczynić wpłacając swoje ofiary na konto parafii:     52 8437 0002 0010 0148 0437 0003

 

Myśl na Wielki Post:  

Pościmy dla podobania się Bogu.  Odwracamy się od wszelkiego zła,

które się dokonuje przez wszystkie nasze zmysły.

W ten sposób odnowieni, czyści wyjdźmy na spotkanie naszego Pana

i przyjmijmy Go z palmami i gałązkami oliwnymi wjeżdżającego do świętego miasta”.  

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)