Ogłoszenia - archiwum

 

 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 3. W poniedziałek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 4. W poniedziałek obchodzimy także dziesiątą rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 5. Również w poniedziałek o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 7. Od Mszy św. wieczornej w przyszłą sobotę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Krzysztof Jezierski, ekonom w Zgromadzeniu Ojców Oblatów NMP na Koszutce. W niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich parafian na Adorację Krzyża Świętego. Szczegółowy plan rekolekcji dotyczący poszczególnych dni znajduje się w gablotach, w naszym tygodniku „Wspólnota” i na stronie internetowej naszej parafii. Jest on również wydrukowany na osobnych kartkach, które znajdują na stoliku przy figurze św. Antoniego. Serdecznie zapraszamy Was Siostry i Bracia do udziału w tych rekolekcjach.
 8. W związku ze zwiększającą się liczbą dzieci Katolickie Przedszkole Niepubliczne „Aniołkowo” zatrudni nauczyciela wychowania przedszkolnego. Oferujemy: pracę w pełnym wymiarze, na zmiany, w godzinach od 6.00 do 17.00, wynagrodzenie zgodne ze stopniem awansu zawodowego plus premie, możliwość rozwoju zawodowego i realizacji własnych pomysłów oraz pracę w kameralnej i miłej placówce. Przypominamy także, że przedszkole nadal prowadzi nabór na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego. Szczegóły na plakatach i banerze.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców zaplanowano w sobotę przed Niedzielą Palmową, tj. 1 kwietnia. Początek o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 14.00. Dzień skupienia odbędzie się w następujących miejscach:

Samorządowców prosimy o wybranie jednego z ww. miejsc i zbiorcze potwierdzenie swojej obecności (z podaniem liczby osób) telefonicznie lub drogą elektroniczną.

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki” w cenie 9 zł. Świece te są promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 2. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 3. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03.2023

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. W środę 8 marca zapraszamy lektorów oraz kantorów słowa Bożego na Mszę św. o godz. 18.30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 5. W związku ze zwiększającą się liczbą dzieci Katolickie Przedszkole Niepubliczne „Aniołkowo” zatrudni nauczyciela wychowania przedszkolnego. Oferujemy: pracę w pełnym wymiarze, na zmiany, w godzinach od 6:00 do 17:00, wynagrodzenie zgodne ze stopniem awansu zawodowego plus premie, możliwość́ rozwoju zawodowego i realizacji własnych pomysłów oraz pracę w kameralnej i miłej placówce. Przypominamy także, że przedszkole nadal prowadzi nabór na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego. Szczegóły na plakatach i banerze.
 6. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Emila Szramka oraz Katolicka Szkoła Podstawowa zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 11 marca w godzinach 10.00-13.00. Zespół Szkół ma swoją siedzibę w centrum Katowic przy ul. Kobylińskiego 4. Odwiedzając szkołę, będzie można zapoznać się z jej ofertą edukacyjną oraz wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach przygotowanych specjalnie dla naszych Gości. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki” w cenie 9 zł. Świece te są promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2023

  

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedziele Trzeźwości. Po Mszy Świętej będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 4. W poniedziałek 27 lutego o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 5. Również w poniedziałek o godz. 18.00 Ruch Światło-Życie zaprasza nas do katedry na Eucharystię sprawowaną pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora w intencji beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego.
 6. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu parafialnego.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W pierwszy piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę 4 marca, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 10. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 3 marca po Mszy Świętej wieczornej, czyli o godz. 19.20 do sali pawilonu katechetycznego na film pt. „Dobry łotr”. Film prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko na temat wiary, lecz także natury człowieka, postaw ludzkich, grzeszności, czyli kondycji każdego z nas. W trakcie filmu poczęstunek. Wstęp wolny.
 11. Dyrekcja bezpłatnego, Niepublicznego Przedszkola „Aniołkowo” im. Marii Laury Meozii, które funkcjonuje w ramach Katolickiej Fundacji Dzieciom, informuje, że rozpoczyna nabór do przedszkola na rok 2023/2024. Zgłoszenia dzieci przyjmuje Dyrekcja Fundacji. Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 17.00 i całkowicie bezpłatnie zapewnia wyżywienie, opiekę, edukację oraz bardzo wiele ciekawych zajęć. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach. Liczba miejsc jest ograniczona.
 12. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2023

  

 1. Od dzisiaj do wtorku trwa 40-godzinne nabożeństwo. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Dzisiaj alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy kandydatów do święceń diakonatu oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 4. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 5. We wtorek po Mszy św. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynnej za wszelkie otrzymane dary i łaski oraz w intencji całej naszej parafii.
 6. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30 w połączeniu z obrzędem posypania głów popiołem. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 7. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu kościoła.
 8. O przyszłej, I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi diakon Piotr Sadło.
 9. Dyrekcja bezpłatnego Niepublicznego Przedszkola „Aniołkowo” im. Marii Laury Meozii, które funkcjonuje w ramach Katolickiej Fundacji Dzieciom informuje, że rozpoczyna nabór do przedszkola na rok 2023/2024. Zgłoszenia dzieci przyjmuje Dyrekcja Fundacji. Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:00 do 17:00 i całkowicie bezpłatnie zapewnia wyżywienie, opiekę, edukację oraz bardzo wiele ciekawych zajęć. Numery telefonów kontaktowych znajdują się na plakatach. Można też codziennie przyjść do przedszkola i zapisać dziecko. Liczba miejsc jest ograniczona.
 10. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12.02.2023

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek     – święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa,                     patronów Europy.

 1. „Wspieramy Szopienice” – w związku z tragedią w parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach dzisiaj  przed kościołem  zostanie przeprowadzona zbiórka na ten cel.
 2. W poniedziałek w naszej parafii będziemy obchodzić ten Dzień Chorego. Msza Święta do MB Fatimskiej w intencji chorych zostanie odprawiona o godz. 10.00. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej i Mszy św., po której zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na agapę.
 3. W poniedziałek o godz. 19:15 w salce pawilonu katechetycznego odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godz. 11:00 oraz 12:30 młodzież oazowa zaprasza do salki oazowej na kawę ze słodkim poczęstunkiem. Wydarzenie jest okazją do wspólnego spotkania oraz wsparcia działalności oazy młodzieżowej.
 7. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

05.02.2023

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.,

piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dz.,

sobota – wspomnienie NMP z Lourdes.

 1. W sobotę, we wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii będziemy obchodzić ten dzień w poniedziałek 13 lutego. W związku z tym Msza Święta do MB Fatimskiej w intencji chorych, jak już wcześniej informowaliśmy, zostanie w tym dniu wyjątkowo odprawiona o godz. 10.00. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej i Mszy św., po której zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na agapę.
 2. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 3. „Wspieramy Szopienice” – w związku z tragedią w parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach w przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na ten cel. Można  również dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, na rachunek o numerze 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062. W tytule wpłaty należy wpisać: „Wspieram Szopienice”. W imieniu poszkodowanych w tej tragedii przekazuję wszystkim darczyńcom szczere Bóg zapłać! za dar serca i proszę o ich dalsze modlitewne wspieranie.
 4. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 5. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek        – wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.,

czwartek     – święto Ofiarowania Pańskiego,

piątek          – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.

 1. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy świecili gromnice.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek o godz. 18.00 dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas IV-VII, a o godz. 18.30 na Mszę Świętą w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy do spowiedzi świętej młodzież ze szkół średnich i studentów, a szczególnie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza Święta w intencji młodzieży w tym dniu o godz. 18.30.
 3. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w sobotę 4 lutego, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje Kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. W tym dniu podczas Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja.
 5. Również w piątek po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 zapraszamy do sali pawilonu katechetycznego na Wieczór Filmowy. Emitowany będzie film pt. „Biegnij i zwyciężaj”, zrealizowany przez braci Kendrick. To pełna humoru i nadziei historia, która rozgrzeje Twoje serce. Szczegóły dotyczące filmu podane są na afiszach w gablotkach. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!
 6. Już dzisiaj informujemy, że Światowy Dzień Chorego będziemy obchodzić w naszej parafii w poniedziałek 13 lutego. W związku z tym Msza Święta do MB Fatimskiej w intencji chorych zostanie w tym dniu odprawiona wyjątkowo o godz. 10.00. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 9.30.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2023

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Dzisiaj o godz. 17.00 Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach serdecznie zapraszają nas do katedry ewangelickiej przy ul. Warszawskiej w Katowicach na ekumeniczne nabożeństwo centralne dla Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.
 3. Również dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się Adoracja osób chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem przy Bożym Żłóbku w bazylice ojców franciszkanów w Katowicach Panewnikach. W programie Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Marka Szkudło, nabożeństwo lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK,

środa – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,

czwartek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,

piątek – wspomnienie św. Anieli Merici, dz.,

sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK.

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w kościele jako Niedzielę Słowa Bożego na podstawie Listu Apostolskiego Aperuit illis papieża Franciszka.
 2. W poniedziałek o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z o. Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej Wspólnota w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynnej za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz w intencji całej naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji Środowisk Gospodarczych naszej archidiecezji.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

         wtorek      – święto św. Antoniego, opata,

         czwartek  – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa,

         sobota      – wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W ramach tego Tygodnia modlitwy Śląski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach serdecznie zapraszają nas w niedzielę 22 stycznia o godz. 17.00 do katedry ewangelickiej przy ul. Warszawskiej w Katowicach na ekumeniczne nabożeństwo centralne dla Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.
 3. W niedzielę, 22 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się adoracja osób chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem przy Bożym Żłóbku w bazylice ojców franciszkanów w Katowicach Panewnikach. W programie Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Marka Szkudło, nabożeństwo lourdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz poczęstunek w Domu Parafialnym. Rodziny prosimy o pomoc chorym w dotarciu do bazyliki.
 4. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 5. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W środę po przerwie świątecznej, wznawia swoją działalność punkt charytatywny w naszej parafii.
 5. W piątek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 6. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież ze szkół średnich i studentów do spowiedzi św. i na Eucharystię w tym dniu o godz. 18.30.
 7. Również w piątek po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 zapraszamy na Wieczór Filmowy do sali pawilonu katechetycznego. Zaprezentujemy film „Wierzę w Ciebie”. To prawdziwa inspirująca i wzruszająca historia wielkiej miłości i nadziei, jaką w najtrudniejszych chwilach niesie wiara. Film trwa 112 minut. Szczegóły na afiszach w gablotkach. Wstęp wolny!
 8. W sobotę o godz. 11.30 zapraszamy członków Żywego Różańca na adorację przy żłóbku w Panewnikach.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień oczekiwania na narodzenie Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2023

     

 1. Dzisiaj w Nowy Rok 2023 przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również światowy Dzień Modlitw o pokój w świecie.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. w czwartek o godz. 18.00 dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas IV-VIII, a o godz. 18.30 na Mszę św. w ich intencji. Ze względu na to, że w  pierwszy w piątek miesiąca przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, młodzież ze szkół średnich i studentów zapraszamy do spowiedzi św. piątek13 stycznia i na Eucharystię w tym dniu o godz. 18.30.
 5. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem Parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w sobotę 7 stycznia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. W środę o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy do Bazyliki w Panewnikach do wspólnego kolędowania wraz z harcerskim zespołem artystycznym „Słoneczni”.
 7. W piątek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej diecezji jest to Dies Episcopi – dzień rocznicy święceń biskupich. W tym dniu szczególnie w naszych modlitwach pragniemy polecać naszego arcybiskupa Wiktora w 25. rocznicę święceń biskupich oraz biskupów pomocniczych Marka i Adama w 8. rocznicę święceń biskupich.
 8. Zapraszamy parafian do udziału w Katowickim Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak z błogosławieństwem księdza arcybiskupa wyruszy spod katedry o godzinie 13.30. W czasie drogi będzie wspólne kolędowanie oraz słuchowisko jasełkowe. Finałowa scena z pokłonem królów w stajence odbędzie się w katedrze, gdzie wspólnie z chórem ze Szkoły dla Chłopców Kuźnica oraz chórem ze Szkoły dla Dziewcząt Płomień zakończymy kolędowaniem.
 9. W ramach „Roku Górali w Województwie Śląskim” w przyszłą niedzielę 8 stycznia Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce oraz Związek Podhalan Oddział Katowice serdecznie zapraszają do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 12.30 w oprawie góralskiej.
 10. Dzieci z Katolickiej Fundacji Dzieciom działającej w naszej parafii pragną podziękować za otrzymany od Państwa bożonarodzeniowy prezent. Podziękowanie można odebrać w zakrystii. Zapraszamy.
 11. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i drogim gościom za modlitwę i złożony dar materialny w kwocie 3002 złotych przeznaczony dla dzieci z Papui - Nowej Gwinei.
 12. Przypominamy, że ze względu na przerwę świąteczną, punkt charytatywny w naszej parafii będzie nieczynny do 10 stycznia.
 13. W poniedziałek 9 stycznia o godz. 19:15 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 14. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest podwójny numer tygodnika: „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł oraz nowy numer naszego parafialnego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Tytuł tego numeru brzmi: „Synodalność w Kościele”. Możemy w nim znaleźć szereg ciekawych artykułów dotyczących synodalności w Kościele. W części parafialnej odnajdziemy wiele odniesień do minionych i aktualnych wydarzeń z życia naszej wspólnoty.
 15. Świętujmy Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 2. Jutro przypada święto świętego Szczepana pierwszego męczennika.
 3. We wtorek przypada święto świętego Jana Ewangelisty. W tym dniu zgodnie z wielowiekową tradycją podczas Mszy Świętych będziemy święcić wino.
 4. W środę będziemy obchodzić święto świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Mszę św. o godz. 10.00 połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
 5. W piątek obchodzimy święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin.
 6. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego, tradycyjny Sylwester. Zapraszamy w tym dniu o godz. 17.00 na nabożeństwo na zakończenie roku, a po nim o godz. 17. 30 na Mszę Świętą sprawowaną Bogu w podzięce za wszystkie dary i łaski otrzymane w minionym roku i o Boże błogosławieństwo w nowym roku.
 7. W niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2023. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również światowy Dzień Modlitw o pokój w świecie.
 8. Przypominamy, że od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Dzieci z Katolickiej Fundacji Dzieciom działającej w naszej prafii pragną podziękować za otrzymany od Państwa bożonarodzeniowy prezent. Podziękowanie można odebrać w zakrystii. Zapraszamy.
 10. Powstał nowy numer naszego parafialnego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Tytuł tego numeru brzmi: „Synodalność w Kościele”. Możemy w nim znaleźć szereg ciekawych artykułów dotyczących synodalności w Kościele. W części parafialnej odnajdziemy wiele odniesień do minionych i aktualnych wydarzeń z życia naszej wspólnoty.
 11. Przypominamy, że ze względu na przerwę świąteczną punkt charytatywny w naszej parafii będzie nieczynny do 10 stycznia.
 12. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w koncercie „Betlejem w Spodku” zaplanowanym na czwartek 29 grudnia br. o godz. 19.00. Bilety (w cenie 60, 70 i 80 zł) można nabywać przez stronę: betlejemwpolsce.pl lub pod numerem tel. 726 726 083.
 13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest podwójny numer naszego tygodnika: „Gość Niedzielny”. Jest on w cenie 15 złotych oraz „Mały Gość Niedzielny” w cenie 7 zł.
 14. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości. Dziękuję moim braciom kapłanom za posługę chorym i w konfesjonale. Dziękujemy ks. Mirosławowi Banasiowi za przygotowanie i prowadzenie tegorocznych rorat dla dzieci. Dziękujemy naszej parafialnej Scholii Rodzinnej za prowadzenie śpiewów podczas tychże rorat. Bardzo serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie rorat dla dorosłych. Dziękujemy licznie zgromadzonym Stróżom adwentowego poranka. Dziękujemy scholii liturgicznej, pani Organistce oraz wszystkim osobom, które po tych Mszach Świętych przygotowywały dla nas wspólne śniadania. Dziękujemy wszystkim Członkom naszego Zespołu Charytatywnego za przygotowanie i przekazanie paczek świątecznych osobom chorym, samotnym i bezdomnym. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w świątecznej zbiórce żywności: członkom Grupy 33 i Zespołu Charytatywnego oraz młodzieży, która pomagała w zbiórce i roznoszeniu paczek. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Serdecznie dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła. Dziękuję Panu Piotrowi, Paniom Hannie, Annie i Joannie oraz pracownikom probostwa.
 15. Świętujmy Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA  ADWENTU

18.12.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. W poniedziałek zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej o godz. 18.30 w intencji naszych drogich parafian z ulic: Mikołowska, Kopernika, ks. Kordeckiego, Batorego, Żwirki i Wigury, Rymera i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej w intencji naszych drogich parafian z ulic: Andrzeja, Krzywa, Plac OMP, Konopnickiej.
 3. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej Wspólnota w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynnej za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz w intencji całej naszej parafii.
 5. Spowiedź św. przedświąteczna będzie przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą św., a w Wigilię cały dzień od 6.00 do 16.00. Bardzo prosimy, aby spowiedzi św. nie odkładać na ostatnią chwilę.
 6. W niedzielę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. W wigilię tej uroczystości serdecznie zapraszamy o godz. 24.00 na Pasterkę. Kolekta z tej Mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 7. W Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. W intencji wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła.
 8. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, podczas Mszy Świętych o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą św. o godz. 12.30 będą kolędować kolędnicy misyjni i przedstawią krótkie Jasełka. W tym roku będziemy kolędować dla dzieci z Papui - Nowej Gwinei.
 9. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. Ze względu na przerwę świąteczną punkt charytatywny w naszej parafii będzie nieczynny do 10 stycznia.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże, w cenie 10 zł i 16 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień oczekiwania na narodzenie Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

III NIEDZIELA  ADWENTU

11.12.2022

     

 1. Dzisiejsza, III Niedziela Adwentu, zwana jest Niedzielą Radości. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie NMP z Guadalupe,

wtorek – wspomnienie św. Łucji, dz. męcz.,

środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prez.. i dK.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich drogich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę św. o godz. 8.00 sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na opłatkową agapę.
 2. W poniedziałek w pawilonie katechetycznym o godz. 19:15 odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Zapraszamy.
 3. Również w poniedziałek zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z ulic: Kościuszki, Zajączka, Drzymały, PCK, Kilińskiego, Stalmacha, Skłodowskiej i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej w intencji parafian z ulic: Fliegera, św. Barbary, Głowackiego, Skalnej, Poniatowskiego, Jordana.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz.19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie opłatkowe do salki pawilonu katechetycznego.
 5. W tym tygodniu przypada III piętek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we mszach św. roratnich, które są odprawiane w naszym kościele trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w sobotę 17 grudnia o godz. 6.30. Msze św. roratnie odprawiane są w języku łacińskim. Liturgia słowa w języku polskim.
 7. Nasze Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają nas do swojej klasztornej kaplicy na uroczystą Eucharystię ku czci św. Jana od Krzyża w środę o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył o. Jacek Palica, karmelita bosy.
 8. Podopieczni z działającej przy naszej parafii Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną serdecznie podziękować wszystkim dobroczyńcom, którzy odpowiedzieli na Listy do Dzieciątka oraz za złożoną ofiarę w kwocie 3 060 zł. Można jeszcze do poniedziałku dostarczyć zakupione dla dzieci prezenty.
 9. Dzięki dobremu sercu Parafian z parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach z kiermaszu wypieków i z Koncertu Charytatywnego zebrane zostały środki na moją operację. W sumie zebrano kwotę 5556 zł. Dziękuję wraz z mężem za wszystkie datki każdemu z darczyńców. Każda złotówka jest na cenę mojego zdrowia. Z całego serca dziękujemy - Ewa i Piotr
 10. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 10 zł. i 16 zł. oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany z sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA  ADWENTU

04.12.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek              – wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

środa                – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK,

czwartek         – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

sobota – wspomnienie NMP Loretańskiej.

 1. W poniedziałek zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z ulic: bpa Adamskiego, Koszarowej, Raciborskiej, Kamiennej, Kozielskiej, Placu Rostka, Wilimowskiego i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. z błogosławieństwem sakramentalnym. We wtorek o godz. 18.30 zapraszamy do udziału we Mszy św. kolędowej sprawowanej w intencji parafian z ulic: bpa Lisieckiego, bpa Gawliny, bpa Kubiny, kard. Kominka, Rochowiaka, Strzeleckiej.
 2. W piątek, sobotę i niedzielę będą odwiedziny kolędowe na indywidualne zaproszenie kapłana według wcześniejszych zapisów.
 3. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we Mszach św. roratnich, które będą odprawiane w naszym kościele trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w soboty o godz. 6.30 – (10 i 17 grudnia). Msze św. roratnie dla dorosłych odprawiane są w języku łacińskim. Liturgia słowa w języku polskim.
 4. Zespół Charytatywny z naszej parafii przyjmuje odzież męską zimową w środę od godz. 15.00.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego na Adwentowy Dzień Skupienia dla Zespołów Charytatywnych naszego dekanatu, który odbędzie się w poniedziałek 12 grudnia o godz. 9.30 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę ks. Ryszard Halwa, pallotyn z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia wygłosi kazanie na temat świętości życia i rodziny. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał miesięcznik „Moja Rodzina”. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na utrzymanie ośrodka dla samotnych matek i ofiar przemocy domowej.
 8. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 10 i 16 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

I NIEDZIELA  ADWENTU

27.11.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa             – święto św. Andrzeja Apostoła,

sobota           – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas Adwentu. Dzisiaj po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 2. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele „Charytatywny koncert dla Ewy”, która toczy walkę o życie. Pani Ewa Stefaniak-Pietrasz jest matką 4-letniej dziewczynki, ma pęknięty implant w kręgosłupie, który nie pozwala jej funkcjonować. 10 grudnia czeka ją pierwsza z dwóch skomplikowanych operacji, których koszt wynosi 250 tys. zł. Prosimy o wsparcie w tej sprawie. Pieniądze można również wpłacać na konto Fundacji „Się pomaga”. Również dzisiaj po Mszach św. rodzina i przyjaciele Ewy sprzedawać będą ciasta z przeznaczeniem na ten cel. Szczegóły dotyczące koncertu znajdują się na plakatach.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. W roku Jubileuszu 100-lecia istnienia Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach we wtorek 29 listopada o godz. 9.00 w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników nadzoru górniczego oraz ich rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 dzieci po wczesnej komunii i ich rodziców. A o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Na tej Mszy poświęcimy medaliki MB Niepokalanie poczętej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. ze Szkoły Społecznej, Szkoły nr 15 i grupy integracyjnej. W piątek o godz. 18.00 spowiedź dla młodzieży. Szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Msza św. w intencji młodzieży o godz. 18.30 .
 6. Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w sobotę 17 grudnia, począwszy od godz. 7.00. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. W tym roku odwiedziny kolędowe odbędą się na indywidualne zaproszenie kapłana przez parafian w jednym z konkretnie proponowanych dziewięciu terminów. Terminy te są następujące:

9, 10, 11 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 06.12),

27, 28, 29 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 16.12),

7, 8, 9 stycznia 2023 r. (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 02.01.2023).

 1. Jednocześnie informujemy, że jeśli Państwo nie mogą przyjąć odwiedzin kolędowych w wyznaczonych terminach, to zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.30 sprawowanej w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. Z błogosławieństwem sakramentalnym. Oto plan Mszy św. intencji Parafian z poszczególnych ulic:

5 grudnia – ul. bpa Adamskiego, Koszarowa, Raciborska,  Kamienna, Kozielska, Plac Rostka, Wilimowskiego,

6 grudnia – ul. bpa Lisieckiego, bpa Gawliny, bpa Kubiny, kard. Kominka, Rochowiaka, Strzelecka,

12 grudnia – Kościuszki, Kilińskiego, Zajączka, Drzymały, PCK, Stalmacha, Skłodowskiej,

13 grudnia – ul. Fliegiera, św. Barbary, Głowackiego, Skalna, Poniatowskiego, Jordana,

19 grudnia – ul. Mikołowska, Kopernika, ks. Kordeckiego, Batorego, Żwirki Wigury,  Rymera,

20 grudnia – ul. Andrzeja, Krzywa, Plac OMP, Konopnickiej.

 1. Już dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we mszach św. roratnich, które będą odprawiane w naszym kościele trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Na roraty dla dorosłych zapraszamy w soboty o godz. 6.30 (3, 10, 17 grudnia). Msze św. roratnie dla dorosłych będą odprawiane w języku łacińskim. Liturgia słowa będzie w języku polskim.
 2. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz wszystkich pracowników oświaty na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach w czwartek 8 grudnia 2022 r. o godz. 16.00.
 3. Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe Życie”. Szczegóły na plakatach oraz ulotkach.
 4. Jak co roku działająca przy parafii Katolicka Fundacja Dzieciom organizuje akcję „Listy do Dzieciątka Jezus”, do udziału w której gorąco Państwa zachęcamy. Wychowankowie Fundacji przygotowali listy z prośbą o wymarzone prezenty. Jeśli pragną Państwo pomóc w spełnieniu dziecięcych marzeń, to w zakrystii można wybrać list konkretnego dziecka i zakupić wymarzony podarunek w przedziale od 100 do 130 zł. Gotowe podarunki prosimy zostawiać w zakrystii, kancelarii lub siedzibie Fundacji w terminie do 14 grudnia. Sprawmy, by te święta były wyjątkowe dla każdego z nich! Dodatkowo, 4 grudnia przeprowadzimy zbiórkę pieniężną na zakup materiałów edukacyjnych i plastycznych dla podopiecznych naszej Fundacji, z których dzieci będą korzystać w czasie zajęć.
 5. Zespół Charytatywny z naszej parafii przyjmuje odzież męską zimową w środę od godz. 15.00.
 6. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Przy wyjściu z kościoła nożna nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 10 i 16 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany z sprzedaży opłatków przeznaczony jest na przygotowanie paczek z żywnością dla osób samotnych i bezdomnych.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022

     

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie ofiarowania NMP,

wtorek              – wspomnienie św. Cecylii, dz. i mecz.,

Czwartek         – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja    Dung-Lac, prez. i Tow.

piątek               – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej,     dz., męcz.

 1. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec z o. Pio. A o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji czcicieli o. Pio. i ich rodzin.
 2. W tym roku odwiedziny kolędowe odbędą na indywidualne zaproszenie kapłana, z możliwością wyboru jednego z konkretnie proponowanych dziewięciu terminów. Terminy te są następujące:

9, 10, 11 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 6 grudnia),            

27, 28, 29 grudnia (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 16 grudnia),

7, 8, 9 stycznia 2023 r. (zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 2 stycznia).

 1. Jednocześnie informujemy, że jeśli Państwo nie mogą przyjąć odwiedzin kolędowych w wyznaczonych terminach, to zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej o godz. 18.30 w intencji parafian z poszczególnych ulic naszej parafii i krótkiego nabożeństwa po Mszy św. Z błogosławieństwem sakramentalnym. Oto plan Mszy św. intencji Parafian z poszczególnych ulic:

5 grudnia   –  ul. bpa Adamskiego, Koszarowa, Raciborska,  Kamienna, Kozielska, Plac Rostka, Wilimowskiego,

6 grudnia   – ul. bpa Lisieckiego, bpa Gawliny, bpa Kubiny, kard. Kominka, Rochowiaka, Strzelecka,

12 grudnia – Kościuszki, Kilińskiego, Zajączka, Drzymały, PCK,  Stalmacha, Skłodowskiej,

13 grudnia – ul. Fliegiera, św. Barbary, Głowackiego, Skalna, Poniatowskiego, Jordana,

19 grudnia – ul. Mikołowska, Kopernika, ks. Kordeckiego, Batorego, Żwirki Wigury,  Rymera,

20 grudnia – ul. Andrzeja, Krzywa, Plac OMP, Konopnickiej.

 1. Już dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we Mszach św. roratnich, które będą odprawiane w naszym kościele trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i piątki o godz. 18.30. Roraty dla dorosłych będą odprawiane w soboty o godz. 6.30 – (3, 10, 17 grudnia).
 2. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, wychowawców oraz wszystkich pracowników oświaty na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach w czwartek 8 grudnia 2022 r. o godz. 16.00.
 3. Spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego jest przesunięte na poniedziałek 28 listopada na godz. 19.15. Z kolei w środę 30 listopada w Parafii św. Krzyża w Świętochłowicach odbędzie się archidiecezjalny dzień jedności Szkół Ewangelizacji. Mszy Świętej o 19.15 będzie przewodniczyć abp Adrian Galbas.
 4. Zapraszamy do udziału w kursie „Nowe Życie". Szczegóły na plakatach oraz ulotkach.
 5. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w Światowym Dniu Ubogich o godz. 15.00 na placu Marii i Lecha Kaczyńskich będzie sprawowana przez Arcybiskupa Wiktora Skworca Msza św. za wszystkich ubogich naszej diecezji.
 3. Dzisiaj w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Chcemy pamiętać w naszych modlitwach o naszej Pani Organistce, członkach naszej Scholii Rodzinnej i wszystkich kantorach.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dz.

Wtorek            – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dK

Czwartek        – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

Piątek              – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz., męcz.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich drogich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na agapę.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz.19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie do salki pawilonu katechetycznego.
 3. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Wspólnota w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynnej za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz w intencji całej naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada III piętek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Mirosława Banasia i ks. Mateusza Włoska w kolejną rocznicę ich urodzin.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodych na obchody diecezjalne.
 7. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na różaniec za zmarłych zalecanych.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa        – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

czwartek   – wspomnienie św. Leona Wielkiego pap. i dK,

piątek        – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

sobota       – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz.

 1. W poniedziałek o 19:15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 2. W piątek 11 listopada zapraszamy o godz. 6.30 na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny.
 3. W niedzielę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej w intencji jej czcicieli i ich rodzin.
 4. Również w niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza ministrantów oraz ich rodziców. Po Mszy Św. poczęstunek w salce ministranckiej.
 5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Jedności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich potrzebujących naszych siostrach i braciach.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy także przeżywać w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. W tym dniu pragniemy otoczyć naszą modlitwą naszą Panią Organistkę Elżbietę, wszystkich członków naszej Scholi Rodzinnej i wszystkich kantorów.
 7. Dziękujemy naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie wraz z jej opiekunem, ks. Mateuszem za przygotowanie w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wieczornej modlitwy uwielbienia ze świętymi.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim drogim Paniom i Panom, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zbierali zalecki za zmarłych na naszym parafialnym cmentarzu. Zalecki te są odczytywane podczas różańca za zmarłych zalecanych.
 9. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać za zgodą papieża Franciszka przez cały miesiąc listopad, przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitw: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 10. Na prośbę Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można jeszcze to uczynić jutro w godz. od 9.00 do 12.00. O godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Jędrysikowi i jego synowi Pawłowi za oczyszczenie chrzcielnicy w naszej świątyni.
 12. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    – Uroczystość Wszystkich Świętych,

wtorek             – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych,

czwartek          – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

piątek                – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa.

 1. W poniedziałek, w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych młodzież Ruchu Światło-Życie naszej parafii oraz wspólnota „Za Kościół" poprowadzi czuwanie modlitewne. O godz. 18:30 odbędzie się Eucharystia, następnie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie młodzież zaprasza wszystkich uczestników do salki na spotkanie ze słodkim poczęstunkiem.
 2. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich zmarłych w tym roku spoczywających na cmentarzu parafialnym. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, w miejscach do tego celu wyznaczonych można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii.
 4. Jak co roku w dniu 1 listopada na naszym cmentarzu, będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 5. W Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące, jak co roku w tym dniu, o godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów naszej diecezji. Przypominamy także, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitw „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do grzechu.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy skarbce dzieciom ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz dla młodzieży szkół średnich i studentów. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Po Mszy św. odbędzie się w domu parafialnym kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 7. Również w piątek Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach wraz z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszają na międzyreligijną modlitwę o pokój, która odbędzie się w piątek 4 listopada o godz. 11.00 na zlikwidowanym cmentarzu ewangelickim przy ul. ks. Damrota (za Biblioteką Śląską)
 8. W piątek zapraszamy także na Wieczór Filmowy po Mszy Świętej wieczornej do sali pawilonu katechetycznego na film pt. „Outcasts – Szare Anioły”. Szczegóły na afiszach w gablotkach. Wstęp wolny!
 9. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 5 listopada, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 10. Na prośbę Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w piątek 4 listopada w godz. od 9.00 do 13.00 oraz poniedziałek 7 listopada w godz. od 9.00 do 12.00. W tym dniu o godz. 14.00 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt.
 11. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest Różaniec.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach, misjonarzach i misjonarkach pochodzących z terenu naszej archidiecezji.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

niedziela - święto Rocznicy Poświecenia Kościoła Archikatedralnego w Katowicach.

 1. W poniedziałek 24 października o godz. 19:15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Archikatedralnego pod wezwaniem Chrystusa Króla w Katowicach.
 3. W poniedziałek 31 października, po Mszy św. o godz. 18:30, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych odbędzie się czuwanie modlitewne poprowadzone przez Ruch Światło-Życie.
 4. Zgodnie z treścią jednego z postulatów naszej Rady Parafialnej prosimy, aby osoby, które pragną włączyć się aktywnie w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego lub śpiew psalmu responsoryjnego, zgłosiły się do zakrystii 10 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
 5. W imieniu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia bardzo serdecznie dziękujemy za dar materialny w kwocie 2264 zł przeznaczony na wsparcie zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 6. W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych, które będę odczytywane podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 7. Już dzisiaj informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich, którzy odeszli w tym roku, spoczywających na cmentarzu parafialnym. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 8. W związku z porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach wyznaczonych do tego celu znajdujących się na terenie naszego cmentarza.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów własnych związanych z remontem fasady naszego kościoła.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022

     

 1. Dziękujemy ks. Krzysztofowi KUSZCE, wikariuszowi budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich za wygłoszone do nas Słowo Boże i posługę duszpasterską w naszej parafii.
 2. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski. Z tej okazji po Mszach Świętych młodzież poprosi nas o materialne wsparcie „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 3. Również dzisiaj zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek  – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.,

wtorek           – święto św. Łukasza Ewangelisty,

czwartek        – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.,

sobota            – wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dziękczynnej za wszystkie otrzymane dary i łaski oraz w intencji całej naszej parafii.
 2. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz koronkę.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 5. W niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodzin.
 6. W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych, które będę odczytywane podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 7. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 8. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 2. Dzisiaj, tydzień przed XXII Dniem Papieskim gościmy w naszej parafii młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszach św. młodzież będzie sprzedawać papieskie kremówki. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Jana XXIII, pap.,

środa – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezb.,

czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,

piątek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque,

sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. i dK,

niedziela – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

 1. W poniedziałek 10 października o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 2. W czwartek przypada Dzień Fatimski. W tym miesiącu wyjątkowo różaniec do MB Fatimskiej odmówimy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.45. Po różańcu Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec z okapnikami.
 3. Nasze Siostry Karmelitanki serdecznie zapraszają nas w piątek o godz. 18.00 do kaplicy na Mszę św. ku czci założycielki – św. Teresy od Jezusa. Eucharystii będzie przewodniczył o. Jerzy Gogola, karmelita bosy.
 4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie Ruchu Światło-Życie.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Z tej okazji odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Ze względu na małą ilość uczestników „Kurs Nowe Życie" zostanie przesunięty na późniejszy termin. Kurs odbędzie się prawdopodobnie w terminie 26-28 listopada.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa KUSZKĘ, wikariusza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 8. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 9. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. W ramach XXII Dnia Papieskiego Parafia Mariacka w Katowicach zaprasza na widowisko multimedialne pt. „Apokalipsa Bunscha”, które odbędzie się 14 października 2022 roku o godz. 19.30 w Kościele Mariackim w Katowicach – szczegóły na plakacie.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. W zakrystii w cenie 12 zł można nabyć „Gościa Extra” w całości poświęcony Bożemu miłosierdziu i jego apostołce świętej siostrze Faustynie.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.15 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki jaką jest różaniec.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

środa - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

czwartek - wspomnienie św. Brunona, prezb.,

piątek - wspomnienie NMP Różańcowej.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. O godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od IV do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji oraz dzieci ze Szkoły nr 15 i Grupy integracyjnej z okazji 1. rocznicy przyjęcia Komunii Świętej. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej ze szkoły nr 15, Grupy integracyjnej i Szkoły Społecznej. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich i studentów. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 2. W piątek 7 października odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 18:00 okazja do spowiedzi, o godz. 18:30 Msza Święta. Po Mszy Świętej spotkanie w domu parafialnym za kościołem.
 3. W piątek 7 października po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 zapraszamy na Wieczór Filmowy do sali pawilonu katechetycznego na przebój kinowy z 2020 roku „Cud Guadalupe”. Szczegóły na afiszach w gablotkach. Wstęp wolny!
 4. Również w piątek o godz. 17.30 zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie formacyjne rodziców dzieci ze Szkoły nr 15 i Grupy integracyjnej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 5. Kancelaria Parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Nowe Życie. Są to weekendowe rekolekcje, ciekawe w formie, z praktycznymi tematami dotyczącymi podstaw naszej wiary. Zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Zachęcamy do udziału praktykujących, jak również poszukujących czy niewierzących. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 października w naszych salkach parafialnych (piątek, godz. 18.30-21.00; sobota, godz. 9.00-20.00 oraz w niedzielę, godz. 9.00-13.00). Koszt uczestnictwa wynosi 80 złotych (ofiara na wyżywienie i materiały). Zapisy przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl) oraz w kancelarii lub zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu zagości w naszej parafii młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która po Mszach św. będzie sprzedawać kremówki i w ten sposób poprosi nas o materialne wsparcie Dzieła wspierającego zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 8. W ramach XXII Dnia Papieskiego parafia Mariacka w Katowicach zaprasza na widowisko multimedialne „Apokalipsa Bunscha”, które odbędzie się 14 października 2022 roku o godz. 19:30 w Kościele Mariackim w Katowicach – szczegóły na plakacie.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 10. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi zbiórkę w punkcie charytatywnym w każdą środę od godz. 15.00 do 18.00.
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022

     

 1. Dzisiaj przypada Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   - wspomnienie śś. Kosmy i Damiana, śś. męcz.,

wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

środa - wspomnienie św. Wacława, męcz., 

czwartek - święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK,

sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK. 

 1. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 2. Również w poniedziałek o 19:15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W tym tygodniu tj. 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 5. Również w sobotę w dniu święta ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus Siostry Karmelitanki Bose z Katowic serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na Mszę św. o godzinie 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył o. Jacek Palica, karmelita bosy.
 6. Drodzy kandydaci do bierzmowania! W środę 28 września mija termin przesłania zgłoszeń do udziału w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy odbywają się elektronicznie, formularz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 7. Informujemy, że od poniedziałku 3 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2023.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska- Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi zbiórkę w punkcie charytatywnym w każdą środę od godz. 15.00 do 18.00.
 9. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Nowe Życie. Są to weekendowe rekolekcje, ciekawe w formie, z praktycznymi tematami dotyczącymi podstaw naszej wiary. Zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Zachęcamy do udziału praktykujących, jak również poszukujących czy niewierzących. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 października w naszych salkach parafialnych (piątek, godz. 18.30-21.00; sobota, godz. 9.00-20.00 oraz w niedzielę, godz. 9.00-13.00). Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł (ofiara na wyżywienie i materiały) Zapisy przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl) oraz w kancelarii lub zakrystii.
 10. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 11. Panteon Górnośląski w Katowicach - nowo otwarta instytucja kultury, pielęgnująca pamięć osób zasłużonych dla Górnego Śląska, przygotował dla seniorów specjalną ofertę, która obejmuje zwiedzanie Panteonu Górnośląskiego oraz Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach z przewodnikiem. Szczegóły podane są na plakacie.
 12. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach naszego Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Januarego, bpa i męcz.,

wtorek - wspomnienie św. męcz., Andrzeja Kim Taegon i Tow.,

środa - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

piątek - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.

 1. We wtorek 20 września o godz. 19.15 odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 2. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę nasza młodzież oazowa po Mszy Świętej o godz. 11:00 oraz 12:30 zaprasza serdecznie do „kawiarenki”–  do salki oazowej. W tym czasie będzie okazja do słodkiego poczęstunku oraz wypicia kawy lub herbaty. Będzie również możliwość wsparcia finansowego działalności oazy młodzieżowej.
 4. Drodzy kandydaci do bierzmowania, na stronie internetowej parafii znajduje się formularz przeznaczony dla młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023. Zapisy odbywają się elektronicznie.
 5. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września.
 6. Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie Nowe Życie. Są to weekendowe rekolekcje, ciekawe w formie, z praktycznymi tematami dotyczącymi podstaw naszej wiary. Zaproszenie skierowane jest do osób pełnoletnich. Zachęcamy do udziału praktykujących, jak również poszukujących czy niewierzących. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 października w naszych salkach parafialnych (piątek, godz. 18.30-21.00; sobota, godz. 9.00-20.00 oraz w niedziela, godz. 9.00-13.00). Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł (ofiara na wyżywienie i materiały) Zapisy przez stronę Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody (www.secim.pl) oraz w kancelarii lub zakrystii.
 7. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska- Zespół Charytatywny naszej parafii nadal prowadzi zbiórkę w punkcie charytatywnym w każdą środę od godz. 15.00 do 18.00.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022

   

 1. Dekretem Arcybiskupa Wiktora Skworca ks. Paweł Rylski został mianowany kapelanem Sióstr Boromeuszek w Mikołowie. Oprócz tej posługi ks. Paweł nadal będzie pełnił funkcję notariusza w Kurii Metropolitarnej w Katowicach. Na Mszę św. w intencji ks. Pawła, podczas której podziękujemy mu za pięcioletnią posługę w naszej parafii, serdecznie zapraszamy w niedzielę 18 września o godz.11.00.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

   poniedziałek - uroczstość NMP Piekarskiej,

   wtorek - wspomnienie św. Chryzostoma, bpa i męcz.,

   środa - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

   czwartek - wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej.     

 1. W poniedziałek, w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 2. Również w poniedziałek o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W środę 14 września lektorów oraz kantorów słowa Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 16 września.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii
 8. Drodzy kandydaci do bierzmowania, na stronie internetowej parafii znajduje się formularz przeznaczony dla młodzieży, która chce przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku szkolnym 2022/2023. Zapisy odbywają się elektronicznie.
 9. Już dzisiaj informujemy, że spotkanie nowo wybranej Rady Parafialnej odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego we wtorek 20 września o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy.
 10. Serdecznie zapraszamy do zapisów dzieci w wieku od 7 do 12 lat do świetlicy, a także młodzieży w wieku od 13 do 18 lat do klubu młodzieżowego przy Katolickiej Fundacji Dzieciom. Zapewniamy opiekę nad dziećmi w godzinach od 12:00 do 18:00 od poniedziałku do czwartku oraz do 16:00 w piątki, pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych, jak również szereg ciekawych zajęć (m. in. zajęcia sportowe, plastyczne, językowe, muzyczne, basen i wiele innych). Zapewniamy również ciepły posiłek oraz podwieczorek każdego dnia. Zapraszamy!
 11. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.09.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 w katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek   - święto Narodzenia NMP,   

piątek - wspomnienie św. Piotra Klawera, prezb.

 1. Od środy 7 września wznawia swoją działalność nasz Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 2. W piątek 9 września po Mszy Świętej wieczornej, około 19.20 zapraszamy do sali domu parafialnego na Wieczór Filmowy. Tym razem zostanie wyemitowany film beatyfikacyjny „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” Szczegóły na afiszach w gablotkach. Wstęp wolny!
 3. W piątek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie młodzieży oazowej.
 4. Schola rodzinna zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na Rodzinną Pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim w sobotę 17 września. Zapisy do wtorku 13 września w zakrystii lub u katechety K. Szewerdy pod numerem telefonu: 501-810-021) lub e-mailem ojciec75@wp.pl. Szczegóły na plakatach, parafialnym Facebooku oraz w gazetce „Wspólnota”.
 5. Zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 16 września.
 6. W poniedziałek 12 września o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 7. Zachęcamy do nabycia pamiątki z jubileuszu 120. rocznicy powstania naszego kościoła. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycia w zakrystii kościoła i kancelarii.
 8. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sobota               - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w czwartek 1 września zapraszamy na Mszę św. o godz.8.00 uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 15, z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego i LO im. Marii Konopnickiej. A o godz. 9.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli i rodziców ze Szkoły Społecznej.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII. Msza w ich intencji o godz. 18.30 W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży i studentów. Msza św. w ich intencji oraz w intencji młodzieży Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczę-ia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę 3 września od godz. 00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 5. Od środy 7 września wznawia swoją działalność nasz Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 6. Zapisy dzieci I Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 23 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 16 września.
 7. Już 3 września w godzinach od 11:00 do 14:00, na sąsiadującym z kościołem boisku szkolnym II-ego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, odbędzie się Piknik Integracyjny. Jego organizatorami są Miasto Katowice oraz Centrum Aktywności Młodzieżowej. Jest to impreza organizowana w ramach Inicjatyw młodzieżowych miasta Katowice i bierze w niej udział również młodzież z naszej Fundacji. Nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych, starszych i młodszych! Będą między innymi: turniej piłki nożnej, gry integracyjne i konkurencje sportowe oraz warsztaty chemiczne, malowanie buziek, wata cukrowa, popcorn, a także słone przekąski dla każdego oraz nagrody! Raz jeszcze serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.
 8. Zachęcamy do nabycia pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii.
 9. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawiony jest: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami modlącymi się w piekarskim sanktuarium.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - wspomnienie NMP Królowej

Wtorek         - wspomnienie św. Róży z Limy, dz.

Środa              - święto św. Bartłomieja, Ap. i męcz.

Piątek             - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Sobota            - wspomnienie św. Moniki                

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie modlitewne Szkoły Ewangelizacji św. Cyryla i Metodego w auli domu parafialnego. 
 2. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W piątek w uroczystość NMP Częstochowskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - uroczystość Wniebowzięcia NMP

Wtorek           -  wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla

Środa               - uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji

Piątek              - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.    

Sobota            - wspomnienie św. Bernarda, opata, dK   

 1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w naszej światyni w porządku niedzielnym, bez Mszy św. o godz. 12.30 Na każdej Mszy św. bedziemy święcili kwiaty i zioła przyniesione przez wiernych. Jednocześnie przypominamy, że Uroczystość Wniebowzięcia NMP kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w tej pielgrzymce.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezb.

Wtorek          - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

Środa             - święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Czwartek       - wspomnienie św. Klary, dz.

Sobota           - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz.

 1. W sobotę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec, po którym udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec z okapnikami.
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. W poniedziałek 8 sierpnia o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Planszę tą można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2022

     

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  -  wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa, dK

Czwartek       - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Sobota           - święto Przemienienia Pańskiego

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających.
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w tym miesiącu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. We wtorek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. W tym dniu, wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 4. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022

      

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. W związku z jutrzejszym liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. udzielamy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.

 3. Również dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Jakuba, Apostoła

Wtorek - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Czwartek - wspomnienie św. Szarbela, prezb.

Piątek - wspomnienie św. Marty

Sobota - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dK

 1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.

 2. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł.

 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 4. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 5. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2022

      

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy

Wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Środa – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel

 1. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta, po której odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.

 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.

 3. W sobotę we wspomnienie NMP z Góry Karmel zwanej MB Szkaplerzną pragniemy szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowennie przed tą uroczystością w kaplicy w Karmelu codziennie od 7- 15 lipca o godz. 18.00 W tym roku nowennę będzie prowadził O. Paweł Baraniecki- karmelita bosy. W sam dzień odpustu 16-go lipca o godz. 6.30 i 18.00. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej.

 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 5. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł

 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10.07.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy

Wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Środa – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel

 1. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta, po której odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie świec z okapnikami.

 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.

 3. W sobotę we wspomnienie NMP z Góry Karmel zwanej MB Szkaplerzną pragniemy szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowennie przed tą uroczystością w kaplicy w Karmelu codziennie od 7- 15 lipca o godz. 18.00 W tym roku nowennę będzie prowadził O. Paweł Baraniecki- karmelita bosy. W sam dzień odpustu 16-go lipca o godz. 6.30 i 18.00. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej.

 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 5. Zachęcamy do nabycia wyjątkowej pamiątki z jubileuszu 120- tej rocznicy powstania naszego kościoła. Jest nią stylizowana dwustronna plansza upamiętniająca dziedzictwo duchowe i materialne naszej świątyni. Szczegółowy opis planszy i jej prezentacja znajduje się w kaplicy miłosierdzia Bożego. Całkowity dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na renowację naszej świątyni. Plansza jest do nabycie w zakrystii kościoła i kancelarii w cenie 100 zł

 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

03.07.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.

 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek – wspomnienie św. Marii Goretti, dz. i męcz.

Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

Piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

 1. W środę przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. W tym dniu przez wstawiennictwo Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych polecajmy w nasze modlitwie chorych. Szczególnie pamiętajmy o chorych z naszej parafii.

 2. W tym tygoniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających.

 3. W minioną środę przeżywaliśmy uroczystość odpustową podczas której dziękowaliśmy Bogu za 120 lat jakie minęły od konsekracji naszego kościoła. W związku z tym, pragniemy bardzo serdecznie podziękować kapłanom, szafarzom, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim osobom zaangażowanym w wystrój kościoła i sali domu parafialnego na tę uroczystość. A wszystkim drogim parafianom i gościom Bóg zapłać za dar modlitwy i liczny udział w  uroczystości odpustowej ku czci naszych świętych patronów św. Apostołów Piotra i Pawła.

 4. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska, Zespół Charytatywny z naszej parafii w ostatnim czasie wysłał do centralnych magazynów katowickiego Caritas kolejnych 10 dużych paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane dary i naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za posługę.

 5. 120 - rocznicy konsekracji naszego kościoła poświecony jest nowy numer naszego parafialnego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Zawarte w nim ciekawe artykuły pozwalają spojrzeć w przeszłość i teraźniejszość naszej parafii. Pismo to wystawione na stoliku przy figurze św. Antoniego jest do nabycia w cenie 5 zł. a „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

 6. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.

 7. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa       i doktora Kościoła,

wtorek              – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,  

środa                – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.       

 1. W środę 29 czerwca będziemy świętować uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej parafii pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje. W poniedziałek i wtorek nauka ogólna na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.30. W poniedziałek o godz. 9.00 nauka dla seniorów i chorych z udzieleniem sakramentu chorych, a o godz. 19.30 nauka stanowa dla mężczyzn. We wtorek o godz. 19.30 nauka stanowa dla kobiet. Rekolekcje te w wymiarze nauk ogólnych, stanowych i dla osób chorych i starszych wiekiem poprowadzi i kazanie odpustowe wygłosi ks. kan. Piotr Brząkalik, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Szopienicach. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc metropolita katowicki. Po Mszy św. zasadzimy przed kościołem „Dąb Papieski”, pobłogosławiony 27 października 2021 r. przez papieża Franciszka podczas pielgrzymki leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach do Watykanu w roku 100. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Dąb ten będzie również pamiątką 120-lecia konsekracji naszego kościoła.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających.
 3. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę tj. 2 lipca od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy świętej niedzielnej.
 5. Informujemy, że ukazał się nowy numer pisma „Nasza Wspólnota” w 120 rocznicę konsekracji naszego kościoła.
 6. Na stoliku przy figurze św. Antoniego wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz nasz parafialny tygodnik „Wspólnota”.
 7. Przypominamy, że w czasie wakacji tygodnik „Wspólnota” nie jest drukowany.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, prosząc naszych Patronów, świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022

    

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

       Wtorek     - wspomnienie św. Alojzego Gonzaci, zak.

       Czwartek -  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

       Piątek       -  uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

 1. Do czwartku włącznie trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy o godz. 18.00 do udziału w nabożeństwach eucharystycznych z procesją teoforyczną.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 w bibliotece odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 3. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich czcicieli Ojca Pio i ich rodzin.
 4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny, dlatego pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświecenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w piątek o godz.8.00 uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 15, z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego i LO im. Marii Konopnickiej. W piątek o godz. 9.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli i rodziców ze Szkoły Społecznej.
 6. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii, serdecznie dziękuje wszystkim za udział w Festynie Rodzinnym, który odbył się w ubiegłą niedzielę, a także za przekazane datki na kolonie letnie dzieci z Fundacji. Podczas zbiórki w kościele oraz w trakcie festynu zebrano łącznie 6 530 zł.
 7. Przypominamy, że nasz odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywali 29 czerwca w samą uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej Parafii, pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje w poniedziałek 27 czerwca i wtorek 28 czerwca. Rekolekcje te w wymiarze nauk ogólnych, stanowych i dla osób chorych i starszych wiekiem,  poprowadzi i kazanie odpustowe wygłosi ks. kan. Piotr Brząkalik proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Szopienicach. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Wiktor Skworc Metropolita katowicki. Po Mszy św. zasadzimy przed kościołem „Dąb Papieski”, pobłogosławiony 27 października 2021 r. przez Papieża Franciszka podczas pielgrzymki leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach do Watykanu w roku 100 rocznicy powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Dąb ten będzie również pamiątką 120 lecia konsekracji naszego kościoła.
 8. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. i nasz tygodnik „Wspólnota”.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIETEJ

12.06.2022

    

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Krzysztofa Kuszkę, wikariusza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. Krzysztofowi dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK,

wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.,

czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA    I KRWI CHRYSTUSA,

piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

 1. W poniedziałek przypada Dzień fatimski. Po Mszy św. o godzinie 18.30 sprawowanej do Matki Boskiej Fatimskiej odmówimy Różaniec i udamy się w procesji z figurą Matki Najświętszej dookoła kościoła.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków naszej obecnej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego. Listy nowo wybranych członków Rady Parafialnej w przeprowadzonych wyborach znajdują się na tablicy ogłoszeń i w gablocie parafialnej.
 3. W czwartek w Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w centralnej procesji teoforycznej ulicami Katowic. Procesję poprzedzi Msza św. sprawowana w kościele Mariackim o godz. 7.30, skąd o godzinie 8.30 wyruszymy do katedry Chrystusa Króla. Przejdziemy ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki i Wita Stwosza. Po zakończeniu procesji o godz. 10.30 zostanie odprawiona w katedrze Msza św. pontyfikalna. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej proszone są o sypanie kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Zbiórka dzieci o godzinie 8.00 przy kościele Mariackim. Msze św. w tym dniu, odbędą się w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 12.30 oraz 16.00 i 18.30. Przez całą oktawę o godz. 18.00 (oprócz niedzieli – godz. 15.30) będą odprawiane nabożeństwa z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00 do 22 czerwca włącznie. Po wakacyjnej przerwie Zespół Charytatywny wznowi swoje dyżury od 31 sierpnia.
 6. Katolicka Fundacja Dzieciom przypomina i gorąco zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj w godzinach od 12.00 do 18.00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw dla dzieci. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci i młodzież, zespół Gryfnioki oraz polski raper TAU. Po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii Fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę. Dopełnieniem radości tego dnia będzie wyjątkowy koncert muzyki poważnej „Klasyczne arcydzieła w nieznanej odsłonie” o godz. 19.30.
 7. Już dzisiaj informujemy, że nasz odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywali 29 czerwca, w uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej Parafii pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje, w poniedziałek 27 czerwca i wtorek 28 czerwca, które poprowadzi ks. kan. Piotr Brząkalik. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc metropolita katowicki.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł, „Wspólnota”, do nabycia w zakrystii w cenie 12 zł „Gość Extra” o wielkim cudzie, jakim jest Eucharystia.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022

   

 1. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, które przeżywamy jako Misyjny Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 4. Również w poniedziałek o godz. 19.15 w bibliotece odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W przyszłą niedzielę w uroczystość Najświętszej Trójcy, będziemy gościć w naszej parafii ks. Krzysztofa Kuszkę, wikariusza budującej się parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku, dla której jesteśmy jedną z parafii patronackich. Ks. Krzysztof wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi o materialne wsparcie dzieła budowy kościoła.
 7. Również w przyszłą niedzielę pod hasłem: „Święty Michale Archaniele, czuwaj nade mną w Kościele” odbędzie się dorocznapielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do katedry. Początek o godz. 13.30. Zapraszamy.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00 do 22 czerwca włącznie. Po wakacyjnej przerwie Zespół Charytatywny wznowi swoje dyżury od 31 sierpnia.
 9. Katolicka Fundacja Dzieciom przypomina i gorąco zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 czerwca  w godzinach od 12.00 do 18.00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw dla dzieci. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci i młodzież, zespół Gryfnioki oraz polski raper TAU. Po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii Fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę. W tym dniu zostanie również przeprowadzona zbiórka na wyjazd na letnie kolonie dla podopiecznych Fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego pomiędzy ulicami Jordana i PCK. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Dopełnieniem radości tego dnia będzie wyjątkowy koncert muzyki poważnej „Klasyczne arcydzieła w nieznanej odsłonie”. Koncert ten, podczas którego będzie można usłyszeć znane i nieznane utwory mistrzów w zupełnie wyjątkowych realizacjach instrumentalnych, odbędzie się o godzinie 19.30 w naszym kościele. Zabrzmią wtedy kompozycje: Bacha, Haendla, Cherubiniego, Faurégo i Elgara. Wykonawcami koncertu będą profesorowie związani z katowicką Akademią Muzyczną oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W programie znajdą się perły muzyki klasycznej w wykonaniu dwóch śpiewaczek, kwartetu fagotowego i fortepianu. Szczegóły na afiszach. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców.
 10. Rada Dzielnicy nr 1 Śródmieście serdecznie zaprasza wszystkich parafian oraz mieszkańców Katowic na Święto Dzielnicy, które odbędzie się w sobotę 11 czerwca na placu Andrzeja w godzinach od 12.00 do 15.00 Podczas festynu przewidujemy wiele atrakcji w postaci m. in.: warsztatów kulinarnych, florystycznych, konkursów i zabaw dla dzieci, nauki gry na instrumentach muzycznych, prezentacji oraz nauki dawnych gier i zabaw podwórkowych, pokazów tańca z ogniem itd. Zachęcamy do przyjścia ze swoimi psiakami, dla których dostępny będzie tzw. zwierzoraj. Do dyspozycji będą nasi dzielnicowi Radni, którym będzie można zgłosić wszelkie sprawy związane ze Śródmieściem Katowic. Przewidujemy poczęstunek!
 11. Już dzisiaj informujemy, że nasz odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywali 29 czerwca w uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Do przeżycia tego święta naszej Parafii pragniemy przygotować się poprzez dwudniowe rekolekcje w poniedziałek 27 czerwca i wtorek 28 czerwca. Rekolekcje te w wymiarze nauk ogólnych, stanowych i dla osób chorych i starszych wiekiem poprowadzi i kazanie odpustowe wygłosi ks. kan. Piotr Brząkalik, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Szopienicach. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach i do uczestnictwa w sumie odpustowej 29 czerwca o godz. 18.30, której będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.
 12. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 13. Akcja Katolicka zaprasza na ostatni przed wakacjami Wieczór Filmowy w piątek 10 czerwca po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 do sali pawilonu katechetycznego na film pt. Camp. Film pokazuje zmagania dzieci z rodzin zastępczych.

  Film trwa 110 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny! 

 14. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 15. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29.05.2022

   

 1. W dniu dzisiejszym mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy ich naszą modlitwą.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nabożeństwo majowe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz., 

wtorek             – święto Nawiedzenia NMP,

środa                –  wspomnienie św. Justyna, męcz.,

piątek               –  wspomnienie św. męcz. Karola Lwangi i Tow.

 1. W środę 1 czerwca lektorów oraz kantorów Słowa Bożego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30 oraz spotkanie formacyjne do salki katechetycznej. Zapraszamy posługujących oraz chętnych do podjęcia tej posługi.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W piątek 3 czerwca o godz. 19:15 odbędzie spotkanie dla młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.
 5. W maju podczas nabożeństw majowych, a w czerwcu przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy do udziału w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.
 6. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi do odwołania dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00.
 7. Trwa II etap przygotowań do wyboru nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prosimy, aby dzisiaj po Mszy św. wypisać na kartce nazwisko jednej kandydatki lub jednego kandydata z listy osób wskazanych w głosowaniu w ubiegłą niedzielę. Listy te znajdują się na drzwiach kościoła i na stolikach przy urnach w kaplicy MB Piekarskiej i kaplicy Miłosierdzia. Swoją deklarację z nazwiskiem kandydata należy wrzucić do przygotowanej do tego celu urny.
 8. Działająca przy naszej parafii Katolicka Fundacja Dzieciom już dziś zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 12 czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji, prezentacji i zabaw dla dzieci. O godz. 14:00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią dzieci i młodzież, zespół Gryfnioki oraz polski raper TAU. Po koncercie nastąpi losowanie nagród Loterii fantowej, a po nim organizatorzy zapraszają na grochówkę. W tym dniu podczas Mszy Świętych zostanie również przeprowadzona zbiórka na potrzeby funkcjonowania naszej fundacji. Organizatorzy informują, że w dniu Festynu zamknięty zostanie fragment ul. Kilińskiego, pomiędzy ulicami Jordana i PCK.
 9. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022

   

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek o godz. 19:15 w bibliotece parafialnej odbędzie się spotkanie Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. W tych Dniach, kościół modli się o urodzaje i wszystkich pracujących na roli.
 4. We wtorek we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w tym dniu o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.
 5. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. Również w piątek po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20 Akcja Katolicka zaprasza nas do sali pawilonu katechetycznego, na film „Z miłości do Joey”. Film opowiada prawdziwą, rodzinną, wzruszającą historię, pełną nadziei i radości. Film trwa 90 minut. W trakcie poczęstunek. Wstęp wolny!
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Piekar Śląskich. Pamiętajmy o nich w naszej osobistej i wspólnotowej modlitwie.
 8. W związku ze zbiórką „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska Zespół Charytatywny z naszej parafii nadal prowadzi do odwołania dyżur w punkcie charytatywnym (dom parafialny) w każdą środę od 15.00 do 18.00. W ostatnim czasie wysłaliśmy do centralnych magazynów katowickiego Caritas kolejnych 8 dużych paczek. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przekazane dary i naszemu parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za posługę.
 9. Trwają przygotowania do wyboru nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prosimy, aby dzisiaj po Mszy św. wypisać na kartce nazwisko kandydata, który w naszym przekonaniu powinien do tej Rady należeć. Stosowne kartki i długopisy znaleźć można na stolikach wystawionych w kaplicy MB Piekarskiej i kaplicy Miłosierdzia. Swoją deklarację z nazwiskiem kandydata należy wrzucić do przygotowanej do tego celu urny.
 10. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 15.30.
 11. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 13. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022

   

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. patrona      Polski,

sobota             – święto św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

 1. We wtorek zapraszamy wszystkich Członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W czwartek swoją kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. arcybiskup Wiktor Skworc metropolita katowicki. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej o naszym Arcypasterzu.
 3. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, którzy obchodzą kolejną rocznicę święceń kapłańskich: ks. Piotra Masarskiego, ks. Marka Zyzaka, ks. Pawła Rylskiego, ks. Mirosława Banasia i ks. Mateusza Włoska.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W sobotę na Mszy Świętej o godz. 10.30 arcybiskup Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom do bierzmowania z naszej parafii i parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z tym wydarzeniem w czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do spowiedzi św. wszystkich kandydatów do bierzmowania, a po Mszy św. Wieczornej, około o godz. 19.15 odbędzie się próba z udziałem świadków bierzmowania. Z kolei w piątek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania.
 6. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 15.30.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022

   

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Również dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich i księdza rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz.,

czwartek - wspomnienie św. Pankracego, męcz.,

sobota   - święto św. Macieja, Apostoła.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się ostatnie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.
 2. W piątek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy Świętej w ramach nabożeństwa majowego wspólnie odmówimy różaniec i wyruszymy z figurą MB Fatimskiej w uroczystej procesji dookoła naszego kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 3. W piątek o godz. 19.15 odbędzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły Społecznej, które w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 5. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się 17 maja o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 6. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 7. Parafia Ewangelicka w Katowicach zaprasza na koncert organowy, który odbędzie się w kościele Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Warszawskiej 18, 10.05 o godz. 18.00. Wykonawcą będzie dr Michał Kocot. Serdecznie zapraszamy.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz „Wspólnota”.
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa te odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30
 2. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek - wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK

Wtorek           - uroczystość NMP Królowej Polski

Środa              - wspomnienie św. Floriana, męcz. patrona archidiecezji         

Piątek             - wspomnienie św. Apostołów Filipa i Jakuba              

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających. W pierwszy piątek o godz. 00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 2. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w sobotę 7 maja począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. W środę o godz. 7.30 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę św. sprawowaną w ich intencji z prośbą o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo na czas zdawania egzaminu dojrzałości.
 4. W piątek 6 maja o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci wczesnokomunijnych oraz dzieci ze Szkoły Nr 15 i Grupy integracyjnej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. Zwracamy się również z prośbą, aby w tym dniu, jeśli to możliwe, przyjść na Mszę św. o innej godzinie.
 6. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka dotyczące synodalności w kościele, serdecznie zapraszamy w piątek 6 maja o godz. 19.15 wszystkich parafian, którzy chcą włączyć się w proces synodalny w archidiecezji katowickiej na szczeblu parafii, na synodalne wysłuchanie. Odbędzie się ono w kaplicy naszego domu parafialnego.
 7. W związku z W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawione są: „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. oraz „Wspólnota”.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022

   

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed błogosławieństwem celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza nas na koncert charytatywny pt. „Kobiety Kobietom” w wykonaniu studentów i pracowników naukowych Akademii Muzycznej w Katowicach. Zebrane podczas koncertu datki zostaną przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Marka, Ewangelisty,

Wtorek - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski,

piątek - święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK,   patronki Europy.

 1. Od poniedziałku zostaje wznowiona w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek w święto św. Marka serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Nabożeństwo rozpoczynamy przy Krzyżu nieopodal Karmelu.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu św. zaprasza na modlitwę Droga Światła połączoną z rozważaniem biblijnym.
 4. W piątek obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła za ławkami wystawiony jest nasz tygodnik „Wspólnota” oraz „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.
 9. Wielbiąc Boże Miłosierdzie, świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.2022

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. W piątek 22 kwietnia o godz. 19.15 w kościele odbędzie się celebracja dla kandydatów do bierzmowania z udziałem ich świadków, którzy składają swoje deklaracje.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna jednocześnie Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po każdej Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza nas na koncert charytatywny pt. „Kobiety Kobietom” w wykonaniu studentów i pracowników naukowych Akademii Muzycznej w Katowicach. Zebrane datki zostaną przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.
 5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, przygotowanie i prowadzenie liturgii Triduum Paschalnego, prowadzenie Ciemnej jutrzni, a diakonowi Danielowi Ludwikowi za wygłoszone kazania pasyjne podczas nabożeństwa gorzkich żali. Bóg zapłać naszym nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej ołtarza, scholi młodzieżowej, wszystkim pełniącym posługę lektora i kantora oraz czytającym komentarze podczas liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać naszej organistce pani Elżbiecie, panu kościelnemu Marcinowi. Bóg zapłać naszemu nadzwyczajnemu szafarzowi Najświętszego Sakramentu panu Piotrowi Kosmalskiemu za profesjonalne oczyszczenie naszego ołtarza, tabernakulum, podstawy pod paschał i świeczników. Dziękujemy również panu Piotrowi za zbudowanie ciemnicy i pomoc w budowie Bożego Grobu. Bóg zapałać Monice Wilaszek za pomoc w budowie Bożego Grobu, a także za udekorowanie ciemnicy. Bóg zapłać naszej dekoratorce pani Jadwidze udekorowanie kwiatami Bożego Grobu. Bóg zapłać ministrantom za wyczyszczenie naczyń liturgicznych. Słowa serdecznej podzięki kierujemy także w stronę naszego niezmordowanego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za posługę wobec najuboższych sprawowaną w ramach Banku Żywności oraz za przygotowanie śniadania wielkanocnego. Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Bożego Grobu oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie paczek świątecznych. Bóg zapłać każdemu z Was, Siostry i Bracia, za wspólne przeżywanie tych wielkich tajemnic naszej wiary: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

W dzisiejszą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus

ogarnął swoją miłością nasze serca,

Abyśmy wciąż podążali Jego śladami w radości i pokoju,

drogą wiodącą ku życiu.

Błogosławionych Świąt!

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)
Facebook
';