Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11.03.2018

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Przypominamy, że nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie do naszego domu parafialnego rodziców dzieci ze szkoły nr 15, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
 4. We wtorek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 5. We wtorek przypada również rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
 6. W tym tygodniu od rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z LO im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego. Gorąco zapraszamy młodzież do udziału w naukach rekolekcyjnych, które odbędą się w naszym kościele od środy do piątku.
 7. W czwartek o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników Oświaty oraz Nauczycieli Emerytowanych na WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA, który odbędzie się w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 9. Również w piątek po Mszy św. wieczornej nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich swoich członków na coroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze. Zebranie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 10. W imieniu Rektora, Moderatorów i całej braci kleryckiej WŚSD w Katowicach serdecznie zapraszamy w przyszłą sobotę wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium do udziału w corocznym wielkopostnym dniu skupienia, który tradycyjnie odbędzie się w naszej parafii. Początek spotkania o godz. 10.00 w domu parafialnym. O godz. 10.30 konferencja. O godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.45 Msza św. a po niej agapa.
 11. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w środę 21 marca wyjazd do teatru w Cieszynie na „Misterium Męki Pańskiej”. Koszt wyjazdu wynosi 53 złote. Zgłoszenia przyjmuje p. Helmut Zając (tel. 32/251-61-10) do 18 marca. Szczegóły dotyczące wyjazdu podane są na plakacie.
 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii kiermasz ozdób wielkanocnych na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. św. Jana Pawła II w Katowicach. W ramach kiermaszu będziemy mogli zakupić kartki i ozdoby świąteczne oraz papierowe żonkile symbole akcji Pola Nadziei, oznaczające nadzieję osób terminalnie chorych, wspierając materialnie to niezwykle szlachetne dzieła.
 13. Dyrekcja Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Emila Szramka oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Katowicach przy ul. Kobylińskiego 4, zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w sobotę 17 marca w godzinach od 10.00-13.00. Szczegóły podane są na plakacie.
 14. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki” w cenie 6 zł. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.

 

Myśl na Wielki Post:

Post zanosi nas do Boga. Zapomnijmy o nas samych i patrzmy w górę.

O. Antonello

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)