Ogłoszenia duszpasterskie

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018 

 

  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn Przybądź Duchu Stworzycielu i spełniając zwykłe warunki odpustu.
  2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo majowe, które poprowadzą dzieci komunijne ze Szkoły Społecznej.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek –  święto NMP Matki Kościoła,

wtorek –  wspomnienie św. Rity z Cascia,

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

piątek – wspomnienie św. Filipa Neriusza, prezb.

  1. W poniedziałek, w święto NMP Matki Kościoła przypada również Misyjny Dzień Chorych.
  2. W środę Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza o godz. 18.30 wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
  3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości na kolejny wieczór filmowy, który odbędzie się w czwartek 8 czerwca po Mszy św. wieczornej. Wyemitujemy kinowy przebój „Jak Bóg da”. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.
  4. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców do udziału w corocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Dla tych, którzy pragną pieszo udać się do Piekar zbiórka na placu kościelnym o godz. 5.20.
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.
  6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie Zespół Charytatywny z naszej parafii informuje, że do czasu odwołania nie przyjmuje żadnej odzieży.
  7. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)