Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018 

  

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Muzyki Sakralnej, któremu patronuje św. Cecylia. Z tej okazji naszej pani organistce Elżbiecie Laksie, chórowi oraz wszystkim, którzy swoim śpiewem przyczyniają się do wzrostu chwały Bożej w naszym kościele, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki przemożnej patronki.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

środa – wspomnienie Ofiarowania NMP,

czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.,

piątek – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,  

sobota – wspomnienie św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera  i Towarzyszy.

 1. We wtorek 20 listopada o godz. 19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Współnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację przed Uroczystością Chrystusa Króla.
 3. Z okazji zbliżającej się Barbórki w dniu 22 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pracowników Urzędów Górniczych i ich rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk. Serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu o godz. 12.00 w katowickiej Katedrze zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa.
 6. Również w przyszłą niedzielę dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom, która działa przy naszej parafii, poproszą nas o duchowe i materialne wsparcie tego dzieła. W tym dniu w zakrystii, będzie można odebrać „List do Dzieciątka” i w ten sposób pomóc naszym wychowankom w realizacji ich marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 7. W imieniu Banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. W sobotę 1 grudnia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest w gablotce parafialnej, naszym piśmie „Wspólnota” oraz na stronie internetowej. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)