Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2017

 

 

  1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
  2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami w sanktuarium w Piekarach.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek       - wspomnienie św. Piusa X, pap.      

Wtorek                - wspomnienie NMP Królowej

Środa                  - wspomnienie św. Róży z Limy, dz.

Czwartek            - święto św. Bartłomieja, Ap.

Sobota                - uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

 

  1. W poniedziałek o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez Metropolitę Katowickiego ks. abpa Wiktora Skworca w intencji ofiarodawców i organizatorów pomocy dla regionu śląsko-dąbrowskiego w latach stanu wojennego i po jego zakończeniu. Podczas tej uroczystości zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona działalności Biskupiego Komitetu Pomocy Uwięzionym i Internowanym umieszczona na budynku probostwa.
  2. W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze zostanie odprawiona o godz. 14.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Chorych.
  3. W sobotę 26 sierpnia serdecznie zapraszamy ministrantów naszej parafii do udziału w dorocznej pielgrzymce do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Początek pielgrzymki o godz. 10.00
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się koncert, który jest częścią II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci. Goście z Irlandii i z Ukrainy przyjeżdżają w ramach współpracy kulturalnej pomiędzy trzema krajami: Polską, Irlandią Północną i Ukrainą. Wstęp wolny.
  5. Przypominamy, że dniu 9 września jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy przez Legion Maryi. Wyjazd z przed Domu parafialnego przy ul. Kilińskiego o godz. 7,oo Całkowity koszt wynosi 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. Świętujmy Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)