Ogłoszenia duszpasterskie

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

 

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwa czterdziestogodzinne nabożeństwo. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30 w połączeniu z obrzędem posypania głów popiołem. Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 7. Od przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy o godz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Piotr Masarski.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 9. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 8-11 marca. W tym roku poprowadzi je o. Robert Grabka z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach Koszutce.
 10. W naszej parafii powstaje grupa modlitewna w intencji kapłanów oraz nowych powołań kapłańskich, do której można zapisać się w zakrystii lub kancelarii. Przynależność do grupy będzie polegać na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie. W tych też intencjach w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie odmawiany różaniec, a o godz. 18.30 Msza św. Zachęcamy bardzo do włączenia się tę modlitwę.
 11. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)