Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17.11.2019

 

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich, w którym chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich potrzebujących siostrach i braciach.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dz. męcz.,

środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP,

piątek   – wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.,

sobota  – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,  

niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 1. We wtorek 19 listopada o godz. 19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W sobotę o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu o godz. 12.00 w katowickiej katedrze zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa.
 4. Również w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne ku czci św. Tarsycjusza obchodzą ministranci oraz służba liturgiczna. Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów razem z rodzicami na Eucharystię o godz. 9.30 oraz spotkanie w salce katechetycznej.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę uwielbienia połączoną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii pod hasłem „Eucharystia daje życie” rekolekcje przedadwentowe, które poprowadzą duszpasterze naszej parafii. Wybór tematu rekolekcji ściśle związany jest z rozpoczynającym się od I Niedzieli Adwentu nowym rokiem duszpasterskim, który przeżywać będziemy jako rok Eucharystii. I tak w poszczególne dni, począwszy od niedzieli do środy włącznie, podczas homilii na Mszach Świętych będziemy rozważać następujące tematy: Biblijne figury Eucharystii, Jak dobrze przeżyć Liturgię Słowa, Jak dobrze przeżyć Liturgię Eucharystyczną, Eucharystia jako adwent, oczekiwanie na liturgię niebieską. Szczegółowy plan rekolekcji jest dostępny na tablicy ogłoszeń.
 7. W imieniu Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Już dzisiaj informujemy, że w piątek 29 listopada rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest w gablotce parafialnej, naszym piśmie „Wspólnota” oraz na stronie internetowej. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 9. W niedzielę 24 listopada w godz. 7.00-19.00 odbędą się w naszej dzielnicy w tradycyjnych lokalach wyborczych wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 1 Śródmieście. Szczegóły Obwieszczenia Okręgowej Komisji Wyborczej o wyborach do Rady można znaleźć na naszej tablicy ogłoszeń.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Informujemy także, że cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)