Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2017

 

 

 1. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału tej modlitwie wszystkich parafian w niedzielę o godz. 15.15, a w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bpa,

wtorek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, bpa,

sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

niedziela – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji członków grupy modlitewnej św. Ojca Pio oraz ich rodzin.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Andrzeja Piszczka w kolejną rocznicę urodzin.
 4. W niedziele w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych. Stosowne druki znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.
 5. W wigilię uroczystości ku czci Wszystkich Świętych po Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę uwielbienia ze świętymi, a po niej niezależnie od wieku do udziału w VI Nocy Świętych. Warunkiem jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną oraz zgłoszenie swojego udziału za pomocą formularza udostępnionego na parafialnym facebooku.
 6. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 7. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniach od 17-19 listopada pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy. Koszt wynosi 280 złotych. Zgłoszenia przyjmuje do końca października p. Helmut Zając (tel. 32/ 251-61-10). Ilość miejsc jest ograniczona.
 9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością ku czci Wszystkich Świętych i związanym z nią porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach do tego celu wyznaczonych znajdujących się na terenie naszego cmentarza. Przypominamy jednocześnie o przedłużeniu terminu utrzymania grobu, który upływa po 20 latach od chwili pochówku lub po dacie końca ważności opłaty.
 10. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia Ksiąg Pisma Świętego. Kurs prowadzony jest w wersji papierowej oraz elektronicznej. Informacje o kursie można uzyskać na stronie internetowej: www.kursbiblijny.deon.pl.
 11. Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: Śląskie. Inwestujemy w talenty, mającego na celu wsparcie stypendialne uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)