Ogłoszenia duszpasterskie

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach naszego Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski  i młodzieży,

czwartek - wspomnienie św. Januarego, bpa i męcz.,

piątek - wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy,

sobota - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów, ludzi starszych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 8.00, a następnie na agapę do sali domu parafialnego.
 2. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania do wspólnego dziękczynienia w najbliższą sobotę 21 września o godz.10.30 do katowickiej katedry.
 5. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 6. W każdą czwartą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.30 pragniemy gromadzić się w naszym kościele na modlitwie uwielbienia. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie w przyszłą niedzielę.
 7. Również w przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii, aby na każdej Mszy św. wygłosić homilię i udzielić nam błogosławieństwa prymicyjnego neoprezbiter ks. Adrian Urbański. Ks. Adrian od wielu lat był związany z naszą parafią, obecnie posługuje w parafii w Radzionkowie.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)