Ogłoszenia duszpasterskie

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019

   

  

  1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia i modlitwy za wszystkie dzieci poczęte, a nienarodzone. Jak już informowaliśmy, pragniemy w tym dniu rozpocząć w naszej parafii dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy jednej dziesiątki różańca św. w intencji dziecka poczętego. Osoby zainteresowane zostaną włączone w to dzieło jutro podczas Mszy św. wieczornej.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
  4. Również we wtorek grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.
  5. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
  6. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
  7. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz nauczycieli emerytowanych na WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA, który odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 16.00 w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
  8. Również przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. paschaliki w cenie 6 zł. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.

 

Myśl na Wielki Post:

„Post zanosi nas do Boga. Zapomnijmy o nas samych i patrzmy w górę”.

  1. Antonello

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)