Ogłoszenia duszpasterskie

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019

   

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,

wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

środa – wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb, i Tow., męcz.

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa. i dK.

 1. W poniedziałek zapraszamy także wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. Poniedziałkowe święto NMP Matki Kościoła przeżywamy jako Misyjny Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 3. Również w poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu „Wolna wola a przeznaczenie”.
 4. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a następnie wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości na kolejny wieczór filmowy, który odbędzie się w piątek 14 czerwca po Mszy św. wieczornej. Wyemitujemy kinowy przebój „Zakazany Bóg”. Film ten opowiada historię 51 hiszpańskich męczenników za wiarę. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.
 6. W przyszłą niedzielę 16 czerwca serdecznie zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY z udziałem naszej KATOLICKIEJ FUNDACJI DZIECIOM. W programie między innymi koncert muzyki religijnej, udział w strefie zabaw, rodzinne śpiewanie, konkurs piosenki filmowej z nagrodami.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. 15 czerwca w godzinach 8.00-14.00 Specjalistyczna Poradnia Urologiczna szpitala przy ul. Strzeleckiej organizuje tzw. Białą Sobotę. W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej mężczyźni powyżej 50 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań urologicznych. Szczegóły podane są na plakacie.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)