Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

25.06.2017

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe ku czci naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. W dniu dzisiejszym zgodnie procedurą wyboru kandydatów do Rady Parafialnej ogłaszamy listę osób, które uzyskały największą ilość głosów, wchodząc w ten sposób w skład nowej rady.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego,

bpa i dK,

środa – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,

czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,

piątek – wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła  rzymskiego.

 1. W związku z 115. rocznicą poświecenia naszego kościoła powstała ciekawa wystawa przypominająca minione wydarzenia. Ekspozycja ta jest umieszczona z tyłu kościoła za ławkami.
 2. Polecamy również najnowszy numer kwartalnika „Nasza Wspólnota”, który poświęcony jest tematyce maryjnej w 100. rocznicę objawień w Fatimie oraz najważniejszym wydarzeniom z  życia naszej parafii.
 3. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 15 lipca, w ramach projektu poznajemy historię Śląska, pielgrzymko-wycieczkę do Niemodlina, Łambinowic, Kopic i Grodkowa. Koszt wynosi 76 złotych. Zgłoszenia przyjmuje p. Helmut Zając do 4 lipca.
 5. Przedszkole nr 3 przy ul. Barbary zaprasza na Bajkowy Festyn Rodzinny we wtorek 27 czerwca od godz. 16.00. Szczegóły na afiszach.
 6. Akcja Katolicka ogłasza konkurs „Dzielmy się wiarą jak chlebem". Chodzi o napisanie krótkiego świadectwa osobistego spotkania z Jezusem. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy.
 7. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy Świętej niedzielnej.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, prosząc naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)