Ogłoszenia duszpasterskie

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

        czwartek        - wspomnienie św. Antoniego, opata,

        sobota            - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu: „Antropologiczno-kulturowe źródła powstawania sekt i nowych ruchów religijnych”.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 4. W czwartek o godz. 16.00 dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom zapraszają do naszego kościoła na Jasełka.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. W niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Paweł Rylski. Serdecznie zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz.12.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji środowisk gospodarczych, której będzie przewodniczył bp Grzegorz Olszowski.
 8. W przyszłą niedzielę o godz.19.15 zapraszamy na adorację i modlitwę uwielbienia.
 9. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać! również za wszystkie ofiary, które szanowni Państwo przeznaczyli podczas odwiedzin kolędowych na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii. Również w imieniu braci ministranckiej naszej parafii oraz ich opiekuna ks. Rafała dziękujemy za ofiary ze skarbonki, które są przeznaczone na stroje liturgiczne wycieczki i rekolekcje ministranckie.
 11. Największe uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, która odbędzie się 13 i 14 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na publiczność festiwalową czeka ponad 130 stanowisk pokazowych, mnóstwo stref specjalnych: strefa kosmiczna, strefa e-sportu, strefa dziecka. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Świętujmy z radością dzisiejszy Dzień Chrztu Pańskiego, wspominając z wdzięcznością swój własny chrzest. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)