Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Przypominamy również, że w sobotę 23 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą ostatnie roraty dla dorosłych.
 3. We wtorek na Mszy Świętej wieczornej harcerze z 13. Szczepu Harcerskiego „Zośka” przekażą nam światło betlejemskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, aby zabrać to światło do rodzinnego domu.
 4. W sobotę serdecznie zapraszamy o godz. 17.45 na różaniec z o. Pio, a o 18.30 na Mszę św. w intencji Grupy Modlitewnej o. Pio.
 5. W niedzielę przypada wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej w piątek pół godziny przed każdą Mszą św. i po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00. W sobotę spowiadamy przez cały dzień. W Wigilię spowiadamy przed każdą Mszą św. aż do ostatniej w tym dniu Mszy o godz. 16.00, która będzie Mszą św. recytowaną. Prosimy nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 6. Zwyczajem lat minionych organizujemy Wieczerzę wigilijną dla osób samotnych i bezdomnych. Odbędzie się ona 24 grudnia o godz. 13.00 w sali domu parafialnego. Zaproszenia na tę Wigilię będą wydawane w środę 20 grudnia o godz. 9.00 w jadłodajni. Parafian, którzy pragną podzielić się świątecznymi wypiekami, słodyczami z uczestnikami tej wieczerzy, prosimy aby swoje dary przynieśli do sali Dobrego Pasterza w sobotę lub w Wigilię (niedzielę) w godzinach od 8.00 do godz. 12.00.
 7. W poniedziałek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy wiernych na tradycyjną Pasterkę w niedzielę o północy. Kolekta z tej Mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Zaś w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 8. Od wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W święto Bożego Narodzenia o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.
 10. Nasz parafialny Bank Żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 11. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00, i 16.00 oraz przed Mszą św. o 12.30 będą kolędować i przedstawią krótkie jasełka Kolędnicy misyjni. Tegoroczna modlitwa i prośba o wsparcie materialne dotyczy dzieci w Syrii i Libanie.
 12. Przypominamy, że dnia 29 grudnia odbędzie się wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „Betlejem w Spodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 13. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świece Caritas i opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.

 

 

Słowo na Adwent:

 

„Nikt nie przywróci dnia wczorajszego, dzień jutrzejszy bardzo szybko przyjdzie i przeminie.

Żyjmy dobrze na tym krótkim odcinku, abyśmy tam doszli, gdzie nie będziemy przemijać.”

św. Augustyn

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)