Ogłoszenia - archiwum

 

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Przypominamy również, że w trzy soboty, a mianowicie 9, 16 i 23 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych. Po Mszy św. zapraszamy na herbatkę do salki oazowej.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek -  wspomnienie św. Damazego, pap.,

wtorek -  wspomnienie NMP z Guadalupe,

środa - wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.,

czwartek - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK.

 

 1. Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza Nauczycieli, Pedagogów, Wychowawców, Katechetów oraz wszystkich Pracowników Oświaty na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w czwartek 14grudnia o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Konferencję wygłosi ks. Roman Chromy, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Mszę św. odprawi ks. Bp Adam Wodarczyk.
 2. W poniedziałek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Rafał Mandel. Serdecznie zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 5. Przypominamy, że w tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. wyjątkowo bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 16 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 6. Dnia 29 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „Betlejem w Spodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 8. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. W zakrystii można nabyć Śląski Kalendarz Katolicki na 2018 r. w cenie 20 złotych.

 

Słowo na Adwent:

Ten, kto nie poświęca czasu na słuchanie Boga, nie ma światu nic do powiedzenia. 

Hans Urs von Balthasar

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2017

 

 1.  Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Dzisiejszą, I Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas Adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Jezusa wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Uczestnicy rorat, będą otrzymywali stosowne obrazki nawiązujące do zasadniczej tematyki rorat. W trzy soboty, a mianowicie 9, 16 i 23 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych. Po Mszy św. zapraszamy na herbatkę do salki oazowej.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    - wspomnienie św. Barbary, dz. męcz.,

środa             - wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

czwartek         - wspomnienie św. Ambrożego, bpa. i dK,

piątek              - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. W czwartek o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klas od III-VII i dzieci po wczesnej komunii świętej. Msza św. w intencji dzieci i ich rodziców o godz. 18.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek 8 grudnia o godz. 18.00. Msza św. ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 3. Z okazji zbliżającej się Barbórki w dniu 6 grudnia o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pracowników Urzędów Górniczych i ich rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Wiktor Skworc. Serdecznie zapraszamy.
 4. W dniu św. Mikołaja o godz. 18.30 zostanie również odprawiona Msza św. roratnia w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii.
 5. W tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej wyjątkowo bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 16 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy do Kościoła Mariackiego w Katowicach na wykład o. CARMINE CUCINELII, Rektora Bazyliki Świętego Oblicza w Manoppello. Tytuł wykładu: „Ona była w grobie. Chusta z obliczem Zmartwychwstałego”.
 7. Bank Żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 8. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł. W zakrystii i kancelarii parafialnej można też nabyć lampiony roratnie w cenie 20 zł i opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest, jak co roku, na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. W zakrystii można nabyć Śląski Kalendarz Katolicki na 2018 r. w cenie 20 złotych.

 

Słowo na Adwent: „Nikt nie posiada Boga tak, aby na Niego nie musiał czekać’.

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 26.11.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nabożeństwo, podczas którego odmówimy akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

         czwartek    – święto św. Andrzeja, apostoła.

 

 1. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu św. zaprasza na adorację przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Od przyszłego piątku 1 grudnia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest w gablotce parafialnej, naszym piśmie „Wspólnota” oraz na stronie internetowej. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 4. W przyszłą niedzielę, która jest I Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości.
 5. Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w piątek 1 grudnia po Mszy Świętej wieczornej, ok. 19.15, do sali domu parafialnego na film pt. „Chata”. To dramat rodzinny, który ukazuje kochającego Boga. Szczegóły na afiszach.
 6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można będzie nabyć świece „Caritas”, małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest jak co roku na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych. W zakrystii i kancelarii parafialnej można też nabyć lampiony roratnie w cenie 20 zł.
 7. W imieniu banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z naszej parafialnej Katolickiej Fundacji Dzieciom za ich obecność na Mszach św. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w zakrystii będzie można odebrać „List do Dzieciątka” i w ten sposób pomóc naszym wychowankom w realizacji ich marzeń.
 9. W tym radosnym dniu, w Uroczystość Chrystusa Króla, niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017

  

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Muzyki Sakralnej, któremu patronuje św. Cecylia. Z tej okazji naszej pani organistce, Elżbiecie Laksie, chórowi, który w tym roku obchodzi 20. rocznicę swego powstania oraz wszystkim, którzy swoim śpiewem przyczyniają się do wzrostu chwały Bożej w naszym kościele, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki przemożnej patronki.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP,

środa – wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.,

czwartek – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,  

piątek – wspom. św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Tow.,

sobota – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

 

 1. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę św. do kościoła przy ul. Gawronów.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu w katowickiej katedrze o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa.
 4. Caritas Polska wraz z „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje koncert charytatywny pt. „Z powodu Mojego imienia” z udziałem Piotra Rubika. Koncert odbędzie się w katowickim Spodku 24 listopada o godz. 20.00. Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z parafialnymi Zespołami Caritas rozprowadzają cegiełki-bilety na ten koncert. Cena-ofiara cegiełki wynosi 35 zł i jest do nabycia w naszej kancelarii parafialnej.
 5. W piątek 1 grudnia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest w gablotce parafialnej, naszym piśmie „Wspólnota” oraz na stronie internetowej. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 6. We wtorek 28 listopada o godz. 19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła można będzie nabyć świece Caritas, małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest jak co roku na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych. W zakrystii i kancelarii parafialnej można też nabyć lampiony roratnie w cenie 20 zł.
 8. W imieniu banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2017

 

 Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszej modlitwie o siostrach i braciach prześladowanych za wiarę.

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek    – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dz.,

środa       – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dK,

piątek      – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,

sobota     – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dz. męcz.

 

 1. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o  godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 3. W niedzielę 19 listopada dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom, która działa przy naszej parafii, poproszą nas o duchowe i materialne wsparcie tego dzieła. W tym dniu w zakrystii będzie można odebrać „List do Dzieciątka” i w ten sposób pomóc naszym wychowankom w realizacji ich marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 4. W tym miesiącu kolejne spotkanie naszej Rady Parafialnej odbędzie się wyjątkowo we wtorek 29 listopada o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 5. W imieniu Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie przypominamy o możliwości składania produktów spożywczych w znanych sklepach oraz codziennie na probostwie, a także w środę w jadłodajni parafialnej od godz. 16.30 do godz. 18.30.
 6. W kaplicy św. o. Pio została zamontowana kaseta, do której możemy składać nasze prośby i podziękowania temu świętemu patronowi. Będą one odczytywane każdego 23. dnia miesiąca podczas różańca do św. o. Pio.
 7. W naszym kościele został zamontowany ekran wyświetlający słowa pieśni śpiewanych podczas Mszy Świętych. Wierzymy w to, że przyczyni się on do wzmocnienia śpiewu podczas liturgii.
 8. Caritas Polska wraz z „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizują koncert charytatywny pt. „Z powodu Mojego imienia” z udziałem Piotra Rubika. Koncert odbędzie się w katowickim Spodku 24 listopada o godz. 20.00. Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z parafialnymi Zespołami Caritas rozprowadzają cegiełki-bilety na ten koncert. Ofiara-cegiełka kosztuje 35 zł i jest do nabycia w naszej kancelarii parafialnej.
 9. Informujemy, że przy ul. Gliwickiej 2 w Katowicach został otwarty nowoczesny Ośrodek Zdrowia „SALUBRIS”. Od 2 listopada bezpłatnie w ramach umowy z NFZ przyjmują w nim lekarze medycyny rodzinnej, interniści, pediatrzy, stomatolodzy i ortodonci – dostępni codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-18.00.
 10. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi i poprosi nas o pomoc materialną ks. Marek Bernacki, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Rybniku. Jest to nasza parafia patronacka, którą od wielu lat wspieramy w budowie kościoła.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2017

 

 

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na różaniec w intencji zmarłych zalecanych.
 2. Również dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert pt. „Muzyka i Sacrum” organizowany w ramach programu „Co mi w duszy gra? Nowowiejski 2017”. Wśród wykonawców p. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – sopran. Pan Julian Gembalski – organy. Koncert poprowadzi pani Aleksandra Rudzka-Kurdyś. Szczegóły koncertu podane są na plakacie.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek   – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

piątek        – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dK,

sobota       – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa.

 

 1. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. Codziennie do czwartku włącznie o godz. 17.45 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych. W ich intencji odprawiamy również Msze Święte. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 3. W sobotę 11 listopada zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy Chrystusa Zbawiciela w Domu Katechetycznym przy Kościele Mariackim, odbędzie się koncert pt. „Mamo, tato, chodźmy na koncert!” organizowany w ramach programu „Co mi w duszy gra? Nowowiejski 2017”. Wśród wykonawców p. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – sopran. Pan Julian Gembalski – organy. Koncert poprowadzi pani Alicja Kotyl. Szczegóły tego wydarzenia podane są na plakacie.
 5. Dziękujemy naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie za przygotowanie w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wieczornej modlitwy uwielbienia ze świętymi oraz „VI Nocy Świętych”.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 7. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w piątek 10 listopada po Mszy św. wieczornej, ok. 19.15, do sali domu parafialnego na film pt. „Niebo istnieje naprawdę”. To prawdziwa historia chłopca, który odwiedził niebo. Szczegóły na afiszach. Zapraszamy. W trakcie filmu poczęstunek. Dla starszych parafian możliwość odwiezienia do domu.
 8. Informujemy, że przy ul. Gliwickiej 2 w Katowicach został otwarty nowoczesny Ośrodek Zdrowia SALUBRIS. Od 2 listopada bezpłatnie w ramach umowy z NFZ przyjmują w nim lekarze medycyny rodzinnej, interniści, pediatrzy, stomatolodzy i ortodonci – dostępni codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-18.00.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2017

 

 

 1. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzisiaj na różaniec o godz. 15.15, w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Również dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w  Katowicach, Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej i Chóru Cantate Deo z parafii pw. Krzyża Świętego w Tychach pod dyrekcją pana Michała Brożka z towarzyszeniem Bojszowskiej Orkiestry Ponticello.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa        - Uroczystość Wszystkich Świętych,

czwartek  - wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych,

sobota      - wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną za ks. Szymona Karnówkę w kolejną rocznicę jego urodzin.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej oraz szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30, szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W poniedziałek 30 października o godz. 18.00 odbędzie się w sali naszego domu parafialnego spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-Komunijnych kl. II ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych.
 5. We wtorek, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy Świętej wieczornej i modlitwie uwielbienia ze świętymi zapraszamy na „VI Noc Świętych”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Warunkiem jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną.
 6. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji zmarłych w tym roku parafian. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 7. Jak co roku w dniu 1 listopada na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, w miejscach do tego celu wyznaczonych, można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii. Poza tym w miesiącu listopadzie zostanie odprawione 10 Mszy Świętych za zmarłych zalecanych.
 8. W czwartek Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów naszej diecezji. Przypominamy także, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw Ojcze Nasz Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencji Ojca Świętego, zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. bł. Jana Pawła II w Katowicach oraz kwesta na rzecz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 10. W dniach 1 i 2 listopada nie będzie Wiecznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 11. W związku z porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach do tego celu wyznaczonych znajdujących się na terenie naszego cmentarza.
 12. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2017

 

 

 1. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału tej modlitwie wszystkich parafian w niedzielę o godz. 15.15, a w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bpa,

wtorek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, bpa,

sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

niedziela – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji członków grupy modlitewnej św. Ojca Pio oraz ich rodzin.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Andrzeja Piszczka w kolejną rocznicę urodzin.
 4. W niedziele w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych. Stosowne druki znajdują się na stoliku przy wejściu do kościoła.
 5. W wigilię uroczystości ku czci Wszystkich Świętych po Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę uwielbienia ze świętymi, a po niej niezależnie od wieku do udziału w VI Nocy Świętych. Warunkiem jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną oraz zgłoszenie swojego udziału za pomocą formularza udostępnionego na parafialnym facebooku.
 6. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 7. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniach od 17-19 listopada pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy. Koszt wynosi 280 złotych. Zgłoszenia przyjmuje do końca października p. Helmut Zając (tel. 32/ 251-61-10). Ilość miejsc jest ograniczona.
 9. W związku ze zbliżającą się Uroczystością ku czci Wszystkich Świętych i związanym z nią porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach do tego celu wyznaczonych znajdujących się na terenie naszego cmentarza. Przypominamy jednocześnie o przedłużeniu terminu utrzymania grobu, który upływa po 20 latach od chwili pochówku lub po dacie końca ważności opłaty.
 10. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia Ksiąg Pisma Świętego. Kurs prowadzony jest w wersji papierowej oraz elektronicznej. Informacje o kursie można uzyskać na stronie internetowej: www.kursbiblijny.deon.pl.
 11. Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wzięcia udziału w III edycji projektu: Śląskie. Inwestujemy w talenty, mającego na celu wsparcie stypendialne uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego. Termin składania wniosków 27 października br. Więcej informacji na stronie: http://www.efs-stypendia.slaskie.pl.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017

 

 

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału tej modlitwie wszystkich parafian w niedzielę o godz. 15.15, a w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - urocz. św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska,   wtorek     - wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., 

środa           - święto św. Łukasz Ewangelisty,

piątek           - wspom. św. Jana Kantego, prezb.,

niedziela      - wspom. św. Jana Pawła II, pap.

 

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W piątek 20 października (po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 19.20 ) parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na II cz. kinowego przeboju „Bóg nie umarł 2”. W czasie projekcji poczęstunek i możliwość odwiezienia do domu dla osób niesprawnych z terenu Katowic.
 3. W sobotę 21 października o godz. 10.00 w salce pawilonu katechetycznego Akcja Katolicka organizuje również Turniej Szachowy o puchar Prezesa w kategoriach dzieci, młodzieży i dorosłych. Prosimy o zabranie ze sobą szachów.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 5. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 8. Wyszedł kolejny numer naszego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Jest on poświęcony zagadnieniu wiarygodności chrześcijaństwa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią tego numeru.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniach od 17-19 listopada pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy. Koszt wynosi 280 złotych. Zgłoszenia przyjmuje p. Helmut Zając (tel. 32/ 251-61-10) do końca października. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły dotyczące wyjazdu podane są na plakacie.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert orkiestry, chóru wraz z solistami pod dyrekcją Kamila Gojowego pt. Kantata na 175-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.
 4. Również dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące problemu wiary i moralności chrześcijańskiej.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa       -  wspomnienie św. Jana XXIII, pap.,

czwartek  -  wspomnienie św. Jana Beyzyma, prezb.,

piątek   -  wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,

niedziela  -  wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. dK.

 

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na poczęstunku połączonym ze wspólnym śpiewem pieśni religijnych.
 2. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 3. W piątek przypada dzień fatimski, który kończy uroczyste obchody 100. rocznicy objawień w Fatimie. Tradycyjnie o godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec. W tym dniu wieczorny różaniec odmówimy wyjątkowo nie o godz. 17.45, lecz po Mszy św. wieczornej. Po różańcu wyruszymy w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła naszego kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. W niedzielę o godz. 18.00 nasze siostry karmelitanki serdecznie zapraszają nas do swojej kaplicy na Mszę Świętą ku czci ich założycielki, św. Teresy z Avila. 
 5. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 6. Wyszedł kolejny numer naszego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Jest on poświęcony zagadnieniu wiarygodności chrześcijaństwa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią tego numeru.
 7. Wszystkie osoby chętne do włączenia się w posługę lektora lub psalmisty w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 8. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich członków nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich do katedry Chrystusa Króla do udziału w dniu jedności.
 9. Śląski Oddział Polskiej Unii Seniorów organizuje dwutygodniowe wczasy dla seniorów i osób niepełnosprawnych w Głogowie w domu prowadzonym przez wspólnotę zakonną Cichych Pracowników Krzyża. Organizatorzy proponują 14 dni duchowej i fizycznej odnowy – profesjonalne zabiegi, modlitwę oraz możliwość udziału w codziennej Eucharystii. Koszt wyjazdu 1250 zł. Termin wyjazdu to pierwsze dwa tygodnie czerwca 2018. Z Katowic wyjedzie grupa wraz z kapłanem – ks. Pawłem Buchtą. Zapisy do końca grudnia w kancelarii parafialnej.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2017

 

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek      - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

środa                  - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

czwartek            - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

piątek - wspomnienie św. Brunona,

sobota - wspomnienie NMP Różańcowej.

 

 1. Informujemy, że od poniedziałku 2 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 2. Informujemy, że rozpoczynamy w naszej parafii cykl przygotowań dzieci wczesno komunijnych do przyjęcia I Komunii św. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 17.00 w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas II i III oraz szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Podczas Mszy św. w I czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. i dzieciom, które przystąpią do wczesnej Komunii św.
 5. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert orkiestry, chóru wraz z solistami pod dyrekcją Kamila Gojowego pt. „Kantata” na 175-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.
 8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele”, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące problemu wiary i moralności chrześcijańskiej. W związku z tym już dzisiaj i w kolejne dni tygodnia jest możliwość złożenia przygotowanych pytań w skrzynce pytań umieszczonej w kaplicy MB Piekarskiej.
 9. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego.
 3. Również dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki gospel w wykonaniu Katowickiego Chóru Gospel Sound. Koncert rozpoczyna projekt pt. „Muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia” realizowany przez działającą przy naszej parafii Katolicką Fundację Dzieciom i Stowarzyszenie Gospel bez Granic.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - wspomnienie św. męcz. Kosmy i Damiana,

środa - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

czwartek - wspomnienie św. Wacława, męcz.,

piątek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

sobota - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK.

 

 1. W poniedziałek Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza o godz. 17.00 na spotkanie z o. Marianem Zawadą w ramach Karmelitańskiej Szkoły Medytacji. W programie nauka modlitwy medytacyjnej i Msza św. o godz. 18.30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji procesu beatyfikacyjnego Kunegundy Siwiec.
 2. We wtorek swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu arcybiskupie.
 3. Przypominamy, że spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-Komunijnych kl. II ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół, odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 18.00 w sali naszego domu parafialnego.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 5. Również w przyszłą niedzielę katechiści ze Wspólnoty Neokatechumenatu zaproszą nas na katechezy Nowej Ewangelizacji, które będą odbywały się w naszym kościele w poniedziałki i czwartki. Będzie to cykl 15 katechez.
 6. Informujemy, że rozpoczynamy w naszej parafii cykl przygotowań dzieci wczesno komunijnych do przyjęcia I Komunii św. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 17.00 w salce pawilonu katechetycznego.
 7. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii ma jeszcze wolne miejsca w Świetlicy Specjalistycznej i Specjalistycznym Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży do ukończenia szkoły ponad gimnazjalnej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do świetlicy od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00-18.00 oraz w piątek od godz. 12.00 do 16.00. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 8. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017

 

 

 1. Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 2. Również dzisiaj serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w kościele. Tych, którzy nie mogę w nim uczestniczyć, zapraszamy w przyszłą niedzielę o tej samej porze w sali domu parafialnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży,

wtorek - wspomnienie św. Januarego, bpa i męcz.,

środa - wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon i Tow.,

czwartek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

sobota  - wspomnienie o. Pio z Pietrelciny, prezb.

 

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację w najbliższy wtorek o godz. 17.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości na kolejny wieczór filmowy, który odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej w kaplicy domu parafialnego. Wyemitujemy wzruszający film „Cuda z nieba”. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.
 4. W sobotę, we wspomnienie św. o. Pio serdecznie zapraszamy o godz. 17.45 na różaniec i Mszę św. sprawowaną w intencji czcicieli o. Pio i ich rodzin.
 5. W przyszłą sobotę o godz.10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w kościele przy ul. Gawronów.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki gospel w wykonaniu Katowickiego Chóru Gospel Sound. Koncert rozpoczyna projekt pt. Muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia realizowany przez działającą przy naszej parafii Katolicką Fundację Dzieciom i Stowarzyszenie „Gospel bez Granic”. W ramach projektu będą prowadzone bezpłatne warsztaty muzyczne, w których mogą wziąć udział wszyscy (bez względu na wiek), którzy chcą nauczyć się śpiewać gospel oraz warsztaty tańca nowoczesnego skierowane do młodzieży. Szczegóły dotyczące warsztatów znajdują się na plakatach.
 7. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii ma jeszcze wolne miejsca w Świetlicy Specjalistycznej i Specjalistycznym Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Świetlicy od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 18:00 oraz w piątek od godz. od 12:00 do 16:00. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 8. Już dziś informujemy, że spotkanie formacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych kl. II ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 18.00 w sali domu parafialnego.
 9. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 10. Przedszkole nr 3 przy ul. Barbary zaprasza wszystkich na Jesienny Festyn w czwartek o godz. 16.30.
 11. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 12. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek    - uroczystość MB Piekarskiej - głównej patronki archidiecezji,

środa       - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK, 

czwartek  - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

piątek  - wspomnienie MB Bolesnej.

 

 1. W poniedziałek serdecznie zapraszamy wszystkich, emerytów, rencistów, ludzi starszych i bezrobotnych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 8.00, a następnie na agapę do sali domu parafialnego.
 2. W wtorek w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 17.45 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 3. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza św. do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Spotkania rozpoczyna się Mszą św. o godz. 14.00, którą będzie sprawował arcybiskup Wiktor Skworc.
 6. Zapisy dzieci I-komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół oraz dzieci do wczesnej Komunii Świętej przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Wznowił już swoją działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 8. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania, do wspólnego dziękczynienia w najbliższą sobotę 16 września o godz. 9.30 w katowickiej katedrze
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 10. Schola rodzinna zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Leśniowskiej – patronki rodzin w sobotę 30 września. Zapisy do 20 września w zakrystii lub kancelarii. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakatach.
 11. Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 12. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach i dyrektor Telewizji Katowice zapraszają 11 września o godz. 17.00 do auli wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach na pokaz filmu dokumentalnego pt. Kinderlager Pogrzebin. Jest to film o losach dzieci przewiezionych przez nazistów 1943 roku do obozu w Pogrzebieniu koło Raciborza.
 13. W przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2017

 

 

 1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragnę bardzo serdecznie powitać ks. Pawła Rylskiego, który oprócz posługi duszpasterskiej w naszej parafii będzie pełnił również funkcję notariusza w Kurii Metropolitarnej w Katowicach.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek   - wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty,

piątek   - święto Narodzenia NMP.

 

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy młodzież i nauczycieli szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego, Gimnazjum nr 2 oraz Szkoły nr 15 na inauguracyjną Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 8.00. Również w poniedziałek godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Społecznej. Pierwszoklasistów prosimy o zabranie tornistrów, które zostaną poświęcone po zakończeniu Mszy św.
 2. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej oraz dla dzieci z klas III-VI. Msza w intencji dzieci i ich rodziców o godz. 18.30. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas II i III oraz młodzieży szkół ponad gimnazjalnych. Msza św. w intencji nauczycieli i młodzieży oraz Ruchu Światło-Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30.
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Od 6 września wznawia swoja działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii. Można je składać w znanych sklepach na terenie parafii, codziennie na probostwie, a w środę bezpośrednio wjadłodajni od godz. 16.30 do godz. 18.30.
 5. W dniu 8 września, w Święto Narodzenia NMP ponowimy w naszych parafiach Akt Poświęcenia Kościoła Archidiecezji Katowickiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypomnijmy, że biskupi polscy odnowili ten Akt 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Głównym przesłaniem Aktu są troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet. Nawiązuje on do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze z udziałem ok. miliona osób biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W dniu 9 września 2017 r. o godz. 13.30 w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbędzie się konferencja z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wykłady będą dotyczyły historii Jasnej Góry (szczególnie jej sytuacji w czasach PRL-u) oraz Obrazu Jasnogórskiego i jego peregrynacji. Szczegóły na afiszu.
 7. Zapisy dzieci I-Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół oraz dzieci do wczesnej Komunii Świętej przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych do 29 września.
 8. Chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 9. Schola rodzinna zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Leśniowskiej – patronki rodzin w sobotę 30 września. Zapisy do 20 września w zakrystii lub kancelarii. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakatach.
 10. Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)