Ogłoszenia - archiwum

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.09.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.30 na modlitwę Słowem Bożym, zatytułowaną „POZWÓL NA SŁÓWKO”. W planie wprowadzenie do fragmentu Słowa Bożego i medytacja w ciszy. Dzisiaj bohaterem tekstów biblijnych będzie Noe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek - uroczystość MB Piekarskiej - głównej patronki archidiecezji,

piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK,        

sobota - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.      

 1. We wtorek ze względu poświęcenie tablicy pamiątkowej ŚP Arcybiskupa Szczepana Wesołego ufundowanej przez Polonię w pierwszą rocznicę jego pogrzebu, nie będzie dopołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W czwartek w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 3. W piątek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 4. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 13 września po Mszy Św. wieczornej ok. 19.20 w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na film pt. „Karolina”. To historia o tym, że świat prostych, uniwersalnych wartości prowadzi do dobrego i szczęśliwego życia. Szczegóły dotyczące filmu podane są na plakatach.
 5. W dniu 4 września rozpoczął swoją działalność parafialny Bank Żywności. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 13 września.
 7. Chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 8. Nasza Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się w kościele o 10.30.
 9. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Spotkanie rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem arcybiskup Wiktora Skworca o godz. 14.00.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.09.2019

   

 1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragnę bardzo serdecznie powitać ks. Mirosława Banasia, który przybywa do nas z parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach. Życzymy ks. Mirosławowi światła Ducha Świętego w nowym miejscu kapłańskiego posługiwania.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Dzisiaj o godz. 14.00 w Katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy młodzież do udziału w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca.
 4. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy młodzież i nauczycieli szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego oraz Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Pawła II na inauguracyjną Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 8.00. Również w poniedziałek o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Społecznej. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów, które zostaną poświęcone po zakończeniu Mszy Świętej.
 5. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej oraz dla dzieci z klas od III do VIII. Msza w intencji dzieci i ich rodziców o godz. 18.30. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Msza św. w intencji nauczycieli i młodzieży oraz członków Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30.
 6. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Od 4 września wznawia swoją działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz Bank Żywności. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 8. W sobotę 7 września przypada Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Dlatego prosimy wiernych o wsparcie modlitewne naszych kapłanów w tym szczególnym dniu.
 9. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych kancelaria parafialna przyjmuje do 13 września.
 10. Chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 11. Nasza Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 12. Zapraszamy na cykl modlitw Słowem Bożym zatytułowany „POZWÓL NA SŁÓWKO”. W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19.30 będziemy spotykać się z biblijnymi bohaterami i uczyć się od nich ufać Bogu i ryzykować dla Niego. W planie wprowadzenie do fragmentu Słowa Bożego i medytacja w ciszy. W najbliższą niedzielę bohaterem modlitwy będzie Noe.
 13. Na początku nowego roku szkolnego zapraszamy młodzież młodszą i starszą (od 6 klasy Szkoły Podstawowej) do udziału w spotkaniach oazowych. Odbywają się one w każdy piątek. Rozpoczynają się Mszą o godz. 18.30, dalsza część spotkania odbywa się w salce oazowej. Kończymy przed 21.00. Zapraszamy, bo to dobre miejsce dla młodzieży.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.08.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Wtorek          - wspomnienie św. Moniki 

Środa             - wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK

Czwartek       - wspomnienie św. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela          

 1. Już wkrótce rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji już dzisiaj zapraszamy młodzież i nauczycieli szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego oraz szkoły nr 15 im. św. Jana Pawła II. na inauguracyjną Mszę świętą w poniedziałek 2 września o godz. 8.00 Również w poniedziałek godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Społecznej. Pierwszoklasistów prosimy o zabranie tornistrów, które zostaną poświęcone po zakończeniu Mszy św.
 2. W piątek 30 sierpnia serdecznie zapraszamy ministrantów naszej parafii do udziału w dorocznej pielgrzymce do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Początek pielgrzymki o godz. 09.00
 3. W przyszłą niedzielę 1 września o godz. 14.00 odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w tej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca.
 4. Od 4 września wznawia swoja działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 5. Chłopców po I Komunii świętej, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00 Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.08.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami modlącymi się w piekarskim sanktuarium.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.

Wtorek     - wspomnienie św. Bernarda, opata, dK     

Środa        - wspomnienie św. Piusa X, pap.     

Czwartek  - wspomnienie NMP Królowej   

Piątek       - wspomnienie św. Róży z Limy, dz.

Sobota     -  święto św. Bartłomieja, Ap.

 1. W piątek Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza o godz. 17.45 wszystkich czcicieli na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. Zachęcamy wszystkich wiernych, a szczególnie małżonków do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, Kokoszycach lub Panewnikach.
 3. Bezpłatne, Niepubliczne Przedszkole im. Marii Laury Meozii funkcjonujące przy naszej parafii, w naszym Domu parafialnym posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją przedszkola.
 4. Świętujmy Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa       - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męcz.

Czwartek - uroczystość Wniebowzięcia NMP

Piątek      - wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

Sobota    - uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji i metropolii

 1. We wtorek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec, po którym udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec z okapnikami. W tym dniu nie będzie nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy.
 2. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane porządku niedzielnym, bez Mszy św. o godz. 12.30 Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Na każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła przyniesione do naszej świątyni.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 4. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w tej pielgrzymce.
 5. Przypominamy, że w sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 6. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.08.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek     – święto Przemienienia Pańskiego

Czwartek  - wspomnienie św. Dominika, prezb.

Piątek       - święto św. Teresy od Krzyża Edyty Stein, męcz.

Sobota      - wspomnienie św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

 1. Przypominamy, że w sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 3. Zapraszamy wszystkich diecezjan na widowisko z okazji 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego, które odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia o godz. 19.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
 4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że na terenie miasta Katowice są jeszcze wolne miejsca w Dziennych Domach Pomocy Społecznej. Domy te są lokalnymi ośrodkami wsparcia dla osób, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób. Wykaz tych ośrodków oraz kryteriów kwalifikujących przyjęcie do Dziennych Domów Pomocy Społecznej podane są na naszej tablicy ogłoszeń.
 5. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 6. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.07.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  - wspomnienie św. Marty 

Wtorek          - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, bpa i dK           

Środa             - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.          

Czwartek       - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa, dK

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. W piątek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. W tym dniu, wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Marii Magdaleny

Wtorek          – święto św. Brygidy, zak. patronki Europy

Środa             – wspomnienie św. Kingi, dz.          

Czwartek       – święto św. Jakuba, Apostoła 

Piątek            – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP     

 1. We wtorek o godz. 17.45 Grupa modlitewna o. Pio zaprasza na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną za wszystkich jego czcicieli i ich rodziny.
 2. W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. udzielimy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 5. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14.07.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Wtorek          – wspomnienie  NMP z Góry Karmel.

Czwartek       – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezb.

Sobota           – wspomnienie bł. Czesława, prezb.

 1. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Pragniemy w tym dniu szczególnie modlić się za nasze Siostry Karmelitanki. W imieniu Sióstr serdecznie zapraszamy godz. 18.00 na Mszę św. do Karmelu.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę zagoszczą w naszej parafii Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Arkadiusz Sędzielowski wygłosi do nas homilię o tematyce misyjnej, a po Mszy św. będzie rozprowadzał przed kościołem kalendarze misyjne na rok 2020.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07.07.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Czwartek  –  wspomnienie św. Benedykta, patrona Europy

Piątek       –  wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Sobota       – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 1. W sobotę przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, po którym udamy się w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Prosimy o zabranie świec z okapnikami.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności są nieczynne.
 4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Informacje zamieszczone są na plakacie, ulotkach oraz na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: mops.katowice.pl w zakładce „zostań rodziną zastępczą”.
 5. Świętujmy Dzień Pański. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

30.06.2019

   

 1. W dzisiejsze Święto Parafii - uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny, pragnę bardzo serdecznie podziękować Janowi Smolcowi Kanclerzowi Kurii Metropolitalnej w Katowicach za posługę głoszenia Słowa Bożego, a wszystkim drogim parafianom i gościom za dar modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe ku czci naszych patronów świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Środa           –  święto św. Tomasza Apostoła        

Czwartek     –  wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

Sobota         – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.
 2. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 4. Zapraszamy do udziału w 54. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę, która odbędzie się 6 lipca, w święto patronalne Apostolstwa, Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pielgrzymkę tegoroczną poprowadzi Bp. Andrzej Przybylski. Rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice jasnogórskiej o godz. 9.30, Eucharystia o 11.00 Więcej szczegółów na temat programu pielgrzymki na stronie Sekretariatu Apostolstwa Chorych.
 5. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Informacje zamieszczone są na plakacie, ulotkach oraz na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: mops.katowice.pl w zakładce „zostań rodziną zastępczą”.
 6. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański prosząc naszych Patronów świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo eucharystyczne z procesją.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

czwartek         - wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dK,

piątek              - uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa,

sobota           - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu: „Przymierza w Biblii”.
 2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu serdecznie zapraszamy godz. 18.00 nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne połączone z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto parafii - Uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła, czyli nasz odpust parafialny. W tym dniu Słowo Boże będzie głosił ks. Jan Smolec, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli grup parafialnych, rodziny, starszych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 12.30 oraz w uroczystych nieszporach odpustowych o godz. 15.30.
 4. W minioną niedzielę przeżywaliśmy FESTYN PARAFIALNY z udziałem naszej KATOLICKIEJ FUNDACJI DZIECIOM. Z tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim i każdemu z osobna za osobiste zaangażowanie się w przygotowanie festynu.
 5. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom i rodzicom za ich poświęcenie i pracę na rzecz wychowania dzieci i młodzieży.
 6. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie przypominamy, że w lipcu i sierpniu punkt charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

16.06.2019

   

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy FESTYN PARAFIALNY z udziałem naszej KATOLICKIEJ FUNDACJI DZIECIOM. W programie między innymi koncert muzyki religijnej, udział w strefie zabaw, rodzinne śpiewanie, konkurs piosenki filmowej z nagrodami.
 3. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 15.30.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta, zak.,

środa – wspomnienie św. Romualda, opata, 

czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA,

piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu: „Symbolika Serca Jezusowego”.
 2. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej we wtorek o godz. 18.30 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15. W środę o godz. 8.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego, LO im. Marii Konopnickiej, a o godz. 9.00 będzie Msza św. dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Społecznej.
 3. W uroczystość Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w centralnej procesji teoforycznej ulicami Katowic: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki i Wita Stwosza do archikatedry. Początek procesji w Kościele Mariackim o godz. 10.15. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do wczesnej i I Komunii Świętej, proszone są o sypanie kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Zbiórka dzieci o godzinie 10.00. Mężczyzn do niesienia baldachimu prosimy o kontakt z panem Andrzejem Węglorzem (tel. 514 990 400). Msze św. w tym dniu w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.30, 9.30, 12.30 oraz 16.00 i 18.30. Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 (oprócz niedzieli – godz. 15.30) będą odprawiane nabożeństwa z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W niedzielę Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza o godz. 18.30 wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
 6. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych dla najbiedniejszych i prosimy o dalsze wsparcie. Przypominamy o możliwości składania produktów spożywczych w znanych sklepach oraz codziennie na probostwie, a także w środę w jadłodajni parafialnej od godz. 16.30 do godz. 18.30.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019

   

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,

wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

środa – wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb, i Tow., męcz.

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa. i dK.

 1. W poniedziałek zapraszamy także wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. Poniedziałkowe święto NMP Matki Kościoła przeżywamy jako Misyjny Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 3. Również w poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu „Wolna wola a przeznaczenie”.
 4. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a następnie wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości na kolejny wieczór filmowy, który odbędzie się w piątek 14 czerwca po Mszy św. wieczornej. Wyemitujemy kinowy przebój „Zakazany Bóg”. Film ten opowiada historię 51 hiszpańskich męczenników za wiarę. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.
 6. W przyszłą niedzielę 16 czerwca serdecznie zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY z udziałem naszej KATOLICKIEJ FUNDACJI DZIECIOM. W programie między innymi koncert muzyki religijnej, udział w strefie zabaw, rodzinne śpiewanie, konkurs piosenki filmowej z nagrodami.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. 15 czerwca w godzinach 8.00-14.00 Specjalistyczna Poradnia Urologiczna szpitala przy ul. Strzeleckiej organizuje tzw. Białą Sobotę. W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej mężczyźni powyżej 50 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań urologicznych. Szczegóły podane są na plakacie.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKEIGO

02.06.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa          – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.,

czwartek     – wspomnienie św. Norberta, bpa,

sobota         – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

niedziela – uroczystość zesłania Ducha Świętego.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 spowiedź św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Młodzież z klas VIII, młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30.
 2. W sobotę, w wigilię uroczystości zesłania Ducha Świętego zapraszamy do naszej świątyni o godz. 19.30 na wspólne modlitewne czuwanie, w ramach którego wygłoszona zostanie konferencja oraz odśpiewany akatyst ku czci Ducha Świętego.
 3. W imieniu księdza arcybiskupa Wiktora Skworca serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na pielgrzymkę dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach.
 4. Również w przyszłą niedzielę woluntariusze komitetu „Stop pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.
 5. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w ramach akcji „Bliscy krewni” zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi, która innym może uratować życie. Szczegóły dotyczące realizacji tej możliwości można znaleźć na stronie internetowej: www.rckik-katowice.pl oraz plakatach.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019

   

 1. W dniu dzisiejszym mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy ich naszą modlitwą.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 15.30
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

 środa       – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,

czwartek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz., 

piątek       – Święto Nawiedzenia NMP,

sobota      – wspomnienie św. Justyna, męcz.

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tym czasie o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, prosi o dobre urodzaje, pamięta o cierpiących niedostatek. Modlitwy te rozpoczynamy o godz. 18.00 w kościele, a potem w procesji udajemy się do krzyża obok domu parafialnego.
 2. W piątek, w ostatni dzień maja, zapraszamy na nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.00 oraz na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której ks. bp Marek Szkudło udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom do bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do naszego kościoła w środę o godz. 19.15 rodziców, świadków oraz kandydatów do bierzmowania na modlitwę i próbę liturgii, a w czwartek o godz. 19.15 kandydatów do bierzmowania na próbę liturgii oraz nabożeństwo pokutne.
 3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W dniach od 11 do 21 sierpnia organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Wszelkie informacje dotyczące tej pielgrzymki oraz jej szczegółowy plan można otrzymać w naszej kancelarii parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo eucharystyczne połączone z nabożeństwem majowym, które poprowadzą dzieci komunijne ze Szkoły Społecznej.
 2. Dzisiaj kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek  - wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.,

środa - wspomnienie św. Rity z Cascia, zak.,

piątek - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

sobota -  święto św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dK.

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni na wydarzenie słowno-muzyczne pt. „DAR i TAJEMNICA”. Zostanie ono zaprezentowane dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki świętego dziś papieża Jana Pawła II do Polski. Szczegóły dotyczące tego koncertu podane są na plakacie.
 2. Od poniedziałku, ze względu na remont kaplicy, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na „Drogę światła”.
 5. W czwartek Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza o godz. 18.30 wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
 6. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, którzy obchodzą kolejną rocznicę święceń kapłańskich: ks. Piotra Masarskiego, ks. Marka Zyzaka, ks. Rafała Mandla, ks. Szymona Karnówki i ks. Pawła Rylskiego.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców do udziału w corocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Zbiórka na naszym placu kościelnym o godz. 5.20.
 9. W dniach od 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Zapisy na rekolekcje w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32/251-21-52.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Dnia 25 maja Szpital Urologiczny przy ul. Strzeleckiej organizuje tzw. białą sobotę, dlatego zaprasza mężczyzn powyżej 50. roku życia do skorzystania z bezpłatnych badań – szczegóły na plakacie.
 12. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

12.05.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo majowe, które poprowadzą dzieci wczesno komunijne oraz dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej.
 2. W poniedziałek przypada Dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy Świętej w ramach nabożeństwa majowego wspólnie odmówimy różaniec i wyruszymy z figurą MB Fatimskiej w uroczystej procesji dookoła naszego kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek    - święto św. Macieja, Ap.,

czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, prezb., męcz. Patrona Polski.

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły Społecznej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. W tym dniu zapraszamy również na nabożeństwo eucharystyczne dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem majowym wyjątkowo o godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
 4. Również w przyszłą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej.
 6. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 7. W związku z zarządzonymi na dzień 26 maja wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego Prezydent Miasta Katowice uprzejmie informuje, że dotychczasowa siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 73 w Katowicach. została przeniesiona ze świetlicy Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK ul. PCK 8 w Katowicach do Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach. Informacja ta dotyczy wyborców zamieszkałych ulicach: Drzymały, Kilińskiego, Kopernika, Kościuszki, Mikołowskiej, PCK, Skłodowskiej-Curie oraz Żwirki i Wigury.
 8. W poniedziałek 20 maja o godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni na wydarzenie słowno-muzyczne pt. „DAR i TAJEMNICA”. Zostanie ono zaprezentowane dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki świętego dziś papieża Jana Pawła II do Polski. Szczegóły dotyczące tego koncertu podane są na plakacie.
 9. W środę 22 maja o godz. 19.00 w Sali koncertowej Miasta Ogrodów w Katowicach (Pl. Sejmu Śląskiego 2) zaprezentowany zostanie musical „Ewangelia według Kobiet” w wykonaniu Teatru Franciszka oraz występujących gościnnie muzyków i wokalistek. Musical, w którym uczestniczy również młodzież z naszej parafii, wpisuje się w obchody 12. Metropolitalnego Święta Rodziny obchodzonego pod hasłem „Rodzina - wspólnota pokoju”. Bilety są do nabycia przez Internet na ticketportal.pl od poniedziałku do piątku 9.00-17.00.
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed świeceniami prezbiteratu. Polecajmy Bogu diakonów i księdza rekolekcjonistę w naszych modlitwach. Świecenia prezbiteratu odbędą się w przyszłą sobotę 11 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.
 3. Dzisiaj także rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Ap. Filipa i Jakuba,

środa             - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz.

 1. W poniedziałek o godz. 7.30 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę św. sprawowaną w ich intencji.
 2. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek 10 maja o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 3. Również w piątek po Mszy św. wieczornej nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza nas do sali domu parafialnego na Wieczór Filmowy. Zostanie wyemitowany film pt. „Nierozerwalna więź”. Jest to film, który inspiruje i wzrusza, opowiadając o miłości małżeńskiej. Zapraszamy!
 4. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci wczesno komunijnych oraz dla dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej.
 5. I Komunia Święta dzieci wczesno komunijnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej przystąpią do I Komunii św. również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem majowym wyjątkowo o godz. 17.00.
 6. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień ten przeżywamy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 8. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28.04.2019

   

  

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK, patronki Europy,

wtorek - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski,

środa  - święto św. Józefa Rzemieślnika,         

czwartek  - wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK,

piątek  - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski,

sobota    - wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji.

 1. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek 10 maja o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 3. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Od poniedziałku w naszym kościele zostaje wznowiona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W przypadającą w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, na każdej Mszy św. odnowimy Milenijny akt oddania Polski naszej Pani i Królowej.
 6. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi i poprosi nas o pomoc materialną ks. Krzysztof Szymański, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Rybniku. Jest to nasza parafia patronacka, którą od wielu lat wspieramy w budowie kościoła.
 7. W imieniu Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w poniedziałek 29. 04. w godz. od 9.00 do 13.00 oraz we wtorek 30.04. od 8.00 do 10.00. W tym dniu o godz. 10.30 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt w celu jego przetworzenia.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Wielbiąc Boże Miłosierdzie, świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019

   

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory kończące obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. We wtorek odbędzie się w parafii św. Michała Konwent wielkanocny, czyli modlitewny dzień skupienia wszystkich kapłanów naszego dekanatu. W tym dniu szczególnie prosimy wiernych o modlitwę w intencji wszystkich prezbiterów posługujących w poszczególnych parafiach naszego dekanatu.
 3. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. Również we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy do sali domu parafialnego na spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-Komunijnych ze szkoły nr 15 oraz grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych.
 5. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich (dzieci, młodzież, rodziny, osoby starsze i samotne) na Zabawę Integracyjną w sobotę 27 kwietnia do sali domu parafialnego w godzinach od 15.30 do 18.15. Jak zawsze będzie poczęstunek oraz wiele radości i zabawy, tańce, quizy dla wszystkich. Szczegóły na plakatach.
 6. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po każdej Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać! braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, a księdzu diakonowi Mateuszowi Rzepce za wygłoszone podczas nabożeństw gorzkich żali kazania pasyjne. Bóg zapłać! naszym nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej ołtarza, naszemu parafialnemu chórowi z panią Elżbietą na czele oraz panu kościelnemu Marcinowi. Bóg zapłać! naszym ministrantom i młodzieży oazowej za wyczyszczenie naczyń liturgicznych, ołtarza, tabernakulum i pomoc w budowaniu ciemnicy i Bożego Grobu, które powstały według projektu Kasi i Wojtka Pawlaków. Słowa serdecznej podzięki kierujemy także w stronę naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za posługę wobec najuboższych sprawowaną w ramach Banku Żywności oraz za przygotowanie śniadania wielkanocnego. Bóg zapłać! wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Bożego Grobu, sponsorom i ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie śniadania wielkanocnego. Bóg zapłać! każdemu z Was, Siostry i Bracia, za wspólne przeżywanie tych wielkich tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

W dzisiejszą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego życzymy,

aby Zmartwychwstały Chrystus ogarnął swoją miłością nasze serca,

abyśmy wciąż podążali Jego śladami w radości i pokoju, drogą wiodącą ku życiu.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)