Ogłoszenia - archiwum

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

   

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Również dzisiaj po zakończeniu Mszy Świętej wieczornej serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na adorację Krzyża przy śpiewie kanonów z Taize. Pragniemy wspólnie modlić się w intencji głębokiego przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji. Adorację tę poprowadzą: nasz chór parafialny, Oaza Rodzin i Oaza Młodzieżowa.
 3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 4. Również we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy do sali domu parafialnego na spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-Komunijnych ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych.
 5. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w kościele przy ul. Gawronów.
 7. W poniedziałek 25 marca chcemy rozpocząć w naszej parafii dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy jednej dziesiątki różańca św. w intencji dziecka poczętego. Osoby zainteresowane zostaną włączeni w to dzieło w tym dniu podczas Mszy św. wieczornej. W zakrystii lub kancelarii można odebrać formularze zapisu.
 8. Również przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne, tzw. paschaliki w cenie 6 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 9. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Myśl na Wielki Post:

„Czując się bez mocy, położyłem moją głowę na kolanach Boga. To jest głębokie znaczenie mojego postu.”

Mahatma Gandhi

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019

   

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiaj obchodzimy również Niedzielę Trzeźwości. Po Mszy św. będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W środę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do MB Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 4. W środę także obchodzimy rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 5. W tym tygodniu przypada również III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. W tym roku poprowadzi je o. Krzysztof Czepirski z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach - Koszutce. Szczegółowy plan rekolekcji możemy znaleźć w naszej gazetce „Wspólnota” oraz na stronie internetowej parafii.
 8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do naszej świątyni na adorację Krzyża przy śpiewie kanonów z Taize w intencji głębokiego przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji. Adorację tę poprowadzą: nasz chór parafialny, Oaza Rodzin i Oaza Młodzieżowa.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Informujemy, że w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. paschaliki w cenie 6 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 12. Zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zawiadamia swoich członków, że w dniu 16 marca (sobota) o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze. Obecność obowiązkowa.
 13. Informujemy w imieniu Dyrekcji Liceum i Gimnazjum im. ks. Emila Szramka w Katowicach przy ul. Kobylińskiego 4, że w dniu 16 marca od godz. 10.00 do godz. 13.00 odbędzie się Dzień Otwarty – wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Krzyż Jezusa jest najwyższym znakiem miłości Boga do każdego człowieka, jest niezwykle hojną odpowiedzią na potrzebę bycia kochanym”. (Benedykt XVI)

 

 

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.2019

   

 

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwa 40 – godzinne nabożeństwo. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30 . Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dnie modlitw o ducha pokuty.
 5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców. Msza w ich intencji o godz. 18.30.
 6. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej, można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 7. Od przyszłej, I Niedzieli Wielkiego Postu, serdecznie zapraszamy ogodz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi diakon Mateusz Rzepka.
 8. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 17-20 marca. W tym roku poprowadzi je o. Krzysztof Czepirski z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach - Koszutce.
 9. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 8 marca po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na film pt. „Próba ogniowa”, który opowiada o małżeństwie, trudnościach życiowych oraz miłości, która została na nowo zbudowana. Szczegóły dotyczące filmu podane są na plakatach.
 10. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 18.00. Msza św. ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 6. Pomawiamy prośbę dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom, które pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Imienne podziękowania skierowane do Państwa przez dzieci można odebrać po Mszy świętej w zakrystii.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Dziś alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, które zostaną im udzielone w przyszłą sobotę. Polecamy kandydatów do święceń diakonatu oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek  - święto Katedry św. Piotra Apostoła,

sobota - wspomnienie św. Polikarpa, bpa i męcz.

 1. W sobotę wieczorem zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio o godz. 17.45 na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. Już teraz informujemy, że spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 25 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 3. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 4. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    - wspomnienie NMP z Lourdes,

czwartek           - święto św. Cyryla i Metodego, głównych patronów Europy.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM Tytuł wykładu: „Fenomen modlitwy”.
 2. W środę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 5. Dziękujemy również za dzisiejszy dar materialny przeznaczony na pomoc w remoncie Kolegium Polskiego w Rzymie.
 6. Już teraz informujemy, że w poniedziałek 25 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 7. Dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Imienne podziękowania, skierowane do Państwa przez dzieci, można odebrać po Mszy Świętej w zakrystii.
 8. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na wsparcie jej działalności. W naszych ogłoszeniach podajemy nr KRS: 0000191810. Stosowne informacje dotyczące funkcjonowania Fundacji zawarte są w folderach umieszczonych na ostatnich ławkach. Foldery te można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy również do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

03.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek     - wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.,

środa       - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy w męczeństwie.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na kolejny z cyklu wykładów ks. proboszcza: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM Tytuł wykładu: „Tajemnica ludzkiego cierpienia”.
 2. W wtorek, we wspomnienie św. Agaty na wszystkich Mszach św. kapłani będą świecili przyniesiony przez wiernych chleb.
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców. Msza w ich intencji o godz. 18.30. Podczas tej Mszy św. poświęcimy świece przyniesione przez dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.
 4. W poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy w sobotę 9 lutego wszystkich chorych, emerytów i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 9.00, po której o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do domu parafialnego na agapę. Informujemy także, że dla osób chorych, których bliscy nie mogą przywieźć do kościoła, istnieje możliwość przywiezienia. Zgłoszenia należy kierować, dzwoniąc po numer: 504-721-573.
 5. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 6. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

27.01.2019

   

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert kwintetu blaszanego „Gryfnioki”. W programie najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK,        

czwartek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.,      

sobota     - święto Ofiarowania Pańskiego,   

niedziela  - wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na kolejny wykład ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu „Chrześcijaństwo wobec pokusy synkretyzmu mistycznego”.
 2. W czwartek przypada 32. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Andrzeja Nowickiego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy o godz. 18.30 na Eucharystię sprawowaną w jego intencji.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających.
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 1 lutego po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na film pt. „Moja miłość”. Film jest świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!
 6. W Święto Ofiarowania Pańskiego kończy się cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy święcić gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest również w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 7. W niedzielę, we wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego nas od choroby gardła i wszelkich innych chorób.
 8. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019

   

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek      - wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.,

czwartek   - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK,

piątek        - święto Nawrócenia św. Pawła,  Apostoła,

sobota       - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. 

 1. W środę Grupa Modlitewna o. Pio zaprasza wszystkich czcicieli na godz. 17.45 na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. W nocy z 26/27 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzież z naszej archidiecezji będzie przeżywać Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach spotkania pod hasłem „Panama na Śląsku”. Pamiętajmy o naszej młodzieży w naszej modlitwie.
 3. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert kwintetu blaszanego „Gryfnioki”. W programie najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne oraz lubiane utwory świąteczne.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach.
 5. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes odbędzie się w dniach 5–13 maja. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Chorym będą towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210
 6. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli jest na potrzeby naszej parafii. Zostanie ona przeznaczona na pokrycie rachunków za ogrzewanie. Za wszystkie ofiary składam każdemu z was serdeczne: Bóg zapłać!.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

        czwartek        - wspomnienie św. Antoniego, opata,

        sobota            - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu: „Antropologiczno-kulturowe źródła powstawania sekt i nowych ruchów religijnych”.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 4. W czwartek o godz. 16.00 dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom zapraszają do naszego kościoła na Jasełka.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. W niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Paweł Rylski. Serdecznie zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz.12.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji środowisk gospodarczych, której będzie przewodniczył bp Grzegorz Olszowski.
 8. W przyszłą niedzielę o godz.19.15 zapraszamy na adorację i modlitwę uwielbienia.
 9. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać! również za wszystkie ofiary, które szanowni Państwo przeznaczyli podczas odwiedzin kolędowych na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii. Również w imieniu braci ministranckiej naszej parafii oraz ich opiekuna ks. Rafała dziękujemy za ofiary ze skarbonki, które są przeznaczone na stroje liturgiczne wycieczki i rekolekcje ministranckie.
 11. Największe uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, która odbędzie się 13 i 14 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na publiczność festiwalową czeka ponad 130 stanowisk pokazowych, mnóstwo stref specjalnych: strefa kosmiczna, strefa e-sportu, strefa dziecka. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Świętujmy z radością dzisiejszy Dzień Chrztu Pańskiego, wspominając z wdzięcznością swój własny chrzest. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2019

   

 1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dies Episcopi, dzień, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych pragniemy polecać naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka, Adama i Grzegorza. W tym dniu zapraszamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy spod Katedry o godz. 13.15.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 3. W poniedziałek o godz. 8.00 serdecznie zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów oraz osoby starsze na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Po Mszy zapraszamy na tradycyjną agapę, która odbędzie się w naszym domu parafialnym.
 4. Od poniedziałku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Serdecznie dziękujemy za dary żywnościowe i prosimy o dalsze. Przypominamy, że można je składać w znanych sklepach podczas robienia zakupów bądź na probostwie oraz w każdą środę w jadłodajni domu parafialnego.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę św. i opłatek do kościoła przy ul. Gawronów.
 7. W niedzielę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.30 zapraszamy na Mszę Świętą do Matki Boskiej Fatimskiej w intencji Jej czcicieli i ich rodzin.
 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji parafian z podziękowaniem za przyjęcie odwiedzin kolędowych.
 9. Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonych odwiedzin kolędowych, mogą to uczynić w przyszłą niedzielę w ramach kolędy dodatkowej. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do piątku 11 stycznia.
 10. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i miłym gościom za modlitwę i złożony dar w kwocie 3341,58 złotych dla dzieci w Rwandzie i Burundi. Bóg zapłać!
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

30.12.2018 

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe.
 2. Jutro przypada ostatni dzień roku kalendarzowego – tradycyjny Sylwester. Zapraszamy Parafian o godz. 17.00 na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne oraz Mszę św. o godz. 17.30 połączoną z rocznym sprawozdaniem statystycznym. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając publicznie hymn „Ciebie Boże wielbimy” i zachowując pozostałe warunki odpustu.
 3. Jutro również zwyczajem lat minionych organizujemy WIECZÓR SYLWESTROWY dla osób samotnych i bezdomnych. Początek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 4. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok 2019. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie.
 5. W czwartek 3 stycznia zapraszamy na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „BetlejemSpodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dies Episcopi, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych modlimy się za naszego arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka, Adama i Grzegorza. W tym dniu zapraszamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy spod Katedry o godz. 13.15.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających.
 8. Zapraszamy na wieczór filmowy z Akcją Katolicką w piątek 4 stycznia po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 do sali domu parafialnego. Wyświetlimy kinowy hit: „Paweł – apostoł Chrystusa”. Film trwa 104 min. W trakcie poczęstunek. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!
 9. Są jeszcze wolne intencje mszalne. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę w intencji swoich bliskich, żyjących czy zmarłych, może to uczynić w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 10. Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 11. Przypominamy, że do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie nam same dobre chwile. Wszystko to, co dla nas najważniejsze!

Niech pozwoli nam w zdrowiu i z Bożym błogosławieństwem zrealizować

wszelkie życiowe plany i marzenia oraz stanie się inspiracją do nowych.

Niech  przyniesie ze sobą pokój ducha i miłość, która zawsze uskrzydla,

dodając każdemu z nas sił do pokonywania wszelkich życiowych trudności.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018 

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy wiernych na tradycyjną Pasterkę w poniedziałek o północy.
 3. W Wigilię kancelaria parafialna jest nieczynna.
 4. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W święto Bożego Narodzenia o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła.
 6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą św. o 12.30 będą kolędować Kolędnicy misyjni i przedstawią krótkie Jasełka. Tegoroczna modlitwa i prośba o wsparcie materialne dotyczy dzieci w Rwandzie i Burundi.
 7. W czwartek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu podczas Mszy św. będzie zgodnie z wielowiekową tradycją poświęcenie wina.
 8. W piątek obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców o godz. 10.00 na Mszę św. połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu pragniemy szczególnie zawierzyć wszystkie rodziny z naszej parafii Matce Bożej, Królowej Rodzin.
 10. W czwartek 3 stycznia zapraszamy na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „BetlejemSpodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 11. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świece Caritas i opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 12. Dzisiejszy świąteczny, podwójny numer Gościa Niedzielnego kosztuje 8 zł.
 13. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo na Adwent:

„Panie, kiedy nie mam czasu, przyślij mi kogoś, komu mógłbym pomóc przez krótką chwilę”.

 

Niech te ostatnie godziny oczekiwania na przyjście Chrystusa pozwolą nam mimo wielorakich obowiązków,
niedokończonych zadań, niezrealizowanych marzeń wyrwać się poza to,
co doczesne i otworzyć się na miłość Tego, który wciąż  cierpliwie na ciebie czeka. 

 

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU

16.12.2018 

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Również dzisiaj, świętując Niedzielę Radości, na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy w sposób szczególny modlić się za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się adoracja z modlitwą dziękczynienia i uwielbienia, która zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 3. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Przypominamy, że w sobotę na Mszy św. o godz. 6.30 będą ostatnie roraty dla dorosłych.
 4. W czwartek kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Rafał Mandel. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. W niedzielę zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 7. Zwyczajem lat minionych organizujemy Wieczerzę wigilijną dla osób samotnych i bezdomnych. Odbędzie się 24 grudnia o godz. 13.00 w sali domu parafialnego. Zaproszenia na Wigilię będą wydawane w środę 19 grudnia o godz. 9.00 w jadłodajni naszego domu parafialnego. Parafian, którzy pragną podzielić się świątecznymi wypiekami, słodyczami z uczestnikami tej wieczerzy, prosimy, aby swoje dary przynieśli do sali Dobrego Pasterza w Wigilię w godzinach od 8.00 do godz. 13.00.
 8. W poniedziałek przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej w piątek, sobotę i niedzielę pół godziny przed każdą Mszą św. W Wigilię spowiadamy przez cały dzień od godz. 6.00 do godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 9. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Przypominamy, że 3 stycznia odbędzie się wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „Betlejem w Spodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 11. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świece Caritas i opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo na Adwent:  

„Nikt nie przywróci dnia wczorajszego, dzień jutrzejszy bardzo szybko przyjdzie i przeminie.

Żyjmy dobrze na tym krótkim odcinku, abyśmy tam doszli, gdzie nie będziemy przemijać”.

św. Augustyn

 

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018 

   

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Przypominamy również, że w soboty, a mianowicie 15 i 22 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek     - wspomnienie św. Damazego, papieża,

środa        - wspomnienie NMP z Guadalupe,

czwartek  - wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.,

piątek       - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. W środę o godz. 16.15 w sali Dobrego Pasterza odbędzie się spotkanie Zespołu Charytatywnego.
 3. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 4. Również w czwartek o godz. 16.00 arcybiskup Wiktor Skworc serdecznie zaprasza nauczycieli, pedagogów, wychowawców katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.
 5. Przypominamy, że w tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej wyjątkowo bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 15 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 6. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy do Domu Parafialnego oo. franciszkanów w Panewnikach na konferencję pt. „Usłyszeć głos dziecka”, którą wygłosi pani Magdalena Świgost, psycholog dziecięcy. Jest ona skierowana do rodziców dzieci w wieku od 16-18 lat. Szczegóły podane są na plakacie.
 7. W niedzielę 16 grudnia, świętując Niedzielę Radości, na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy w sposób szczególny modlić się za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Zaś po Mszy św. odbędzie się adoracja z modlitwą dziękczynienia i uwielbienia, która zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Podczas Mszy i adoracji towarzyszyć nam będzie zespół „Fides” z parafii pw. św. Józefa w Katowicach.
 8. Bank Żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 9. Przypominamy również, że w czasie trwania przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie w naszej archidiecezji organizowane będzie spotkanie dla młodzieży „Panama na Śląsku”. Odbędzie się ono 26 stycznia w hali MOSiRu w Jastrzębiu Zdroju. Nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Całkowity koszt wynosi wyjazdu 40 zł.
 10. Dnia 3 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt: „Betlejem w Spodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko można nabyć w naszej kancelarii parafialnej.
 11. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo na Adwent:  

„Ten, kto nie poświęca czasu na słuchanie Boga, nie ma światu nic do powiedzenia”.

Hans Urs von Balthasar

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018 

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas Adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Jezusa wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Uczestnicy rorat będą otrzymywali stosowne obrazki nawiązujące do zasadniczej tematyki rorat. W trzy soboty, a mianowicie 8, 15, 22 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych. Po Mszy św. zapraszamy na herbatkę do salki oazowej.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek -  wspomnienie św. Barbary, dz. męcz.,

czwartek -  wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

piątek - wspomnienie św. Ambrożego, bpa. i dK,

sobota - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 1. W czwartek w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klas od III do VII i dzieci po wczesnej Komunii Świętej. Msza św. roratnia w intencji wszystkich dzieci z naszej parafii zostanie odprawiona o godz. 18.30. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek 9 grudnia o godz. 18.00. Msza św. ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 2. W tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej wyjątkowo bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 15 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 3. Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu grudniu. Jeśli ktoś pragnie zamówić Mszę w intencji swoich bliskich, żyjących czy zmarłych, może to uczynić w Kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 4. Nasz parafialny Bank żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę wygłosi słowo Boże i poprosi nas o pomoc materialną ks. Paweł Zieliński, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Rybniku. Jest to nasza parafia patronacka, którą od wielu lat wspieramy w budowie kościoła.
 6. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 7 grudnia po Mszy św. Roratniej ok. 19.20 w sali domu parafialnego. Zapraszamy na kinowy hit „Bóg nie umarł 3 – Światło w ciemności”. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!
 7. W czasie trwania przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie w naszej archidiecezji organizowane będzie spotkanie dla młodzieży „Panama na Śląsku”. Odbędzie się ona 26 stycznia w hali MOSiRu w Jastrzębiu Zdroju. Nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Koszt wyjazdu 40 zł.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest jak co roku na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych. W zakrystii można także nabyć lampiony roratnie w cenie 20 zł i Śląski Kalendarz Katolicki na 2019 r. w cenie 20 zł.
 9. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo na Adwent:

„Nikt nie posiada Boga tak, aby na Niego nie musiał czekać.’

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

25.11.2018 

  

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nabożeństwo, podczas którego odmówimy akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
 2. W dzisiejszą uroczystość po Mszy św. w katedrze Chrystusa Króla medalem „Pro Christi Regno” za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w archidiecezji katowickiej zostaną uhonorowani przez Arcybiskupa Wiktora Skworca pani organistka Elżbieta Laksa i nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Serdecznie gratulujemy laureatom tego wyróżnienia.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek  – wspomnienie św. Andrzeja, ap. i męcz.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na kolejny z wykładów ks. proboszcza w ramach cyklu „O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM”. Tytuł wykładu: „Fundamenty domu zwanego Kościołem”.
 2. Od przyszłej soboty 1 grudnia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe według planu zamieszczonego w gablotce parafialnej oraz na naszej stronie internetowej. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 16.00.
 3. W przyszłą niedzielę, która jest I Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości.
 4. Prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych nabożeństwach różańcowych, przynosiły podpisane plansze z obrazkami do zakrystii do następnej niedzieli – 2 grudnia. Rozdanie nagród nastąpi w pierwszy czwartek grudnia podczas Mszy św. szkolnej roratniej.
 5. Nasz parafialny „Bank Żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe. Pragniemy także przypomnieć o możliwości składania produktów spożywczych w znanych sklepach oraz codziennie na probostwie, a także w środę w jadłodajni parafialnej od godz. 16.30 do godz. 18.30.
 6. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z naszej parafialnej Katolickiej Fundacji Dzieciom za ich obecność na Mszach św. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w zakrystii będzie można odebrać „List do Dzieciątka” i w ten sposób pomóc naszym wychowankom w realizacji ich marzeń.
 7. W sobotę 1 grudnia w godz. 10.00-13.00 zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty ekologiczne pt. „ZDROWA ZIEMIA. Ekologia jest nam potrzebna do zbawienia", które poprowadzi fizyk nuklearny dr Luca Fiorani, prelegent na konferencji COP24 przy szczycie klimatycznym. Warsztaty te odbędą się w parafii oo. Misjonarzy Oblatów MN na Koszutce.
 8. Już dzisiaj w zakrystii można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest jak co roku na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 9. W tym radosnym dniu, w Uroczystość Chrystusa Króla niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018 

  

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Muzyki Sakralnej, któremu patronuje św. Cecylia. Z tej okazji naszej pani organistce Elżbiecie Laksie, chórowi oraz wszystkim, którzy swoim śpiewem przyczyniają się do wzrostu chwały Bożej w naszym kościele, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki przemożnej patronki.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

środa – wspomnienie Ofiarowania NMP,

czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.,

piątek – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,  

sobota – wspomnienie św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera  i Towarzyszy.

 1. We wtorek 20 listopada o godz. 19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Współnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Adorację przed Uroczystością Chrystusa Króla.
 3. Z okazji zbliżającej się Barbórki w dniu 22 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Pracowników Urzędów Górniczych i ich rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk. Serdecznie zapraszamy.
 4. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu o godz. 12.00 w katowickiej Katedrze zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa.
 6. Również w przyszłą niedzielę dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom, która działa przy naszej parafii, poproszą nas o duchowe i materialne wsparcie tego dzieła. W tym dniu w zakrystii, będzie można odebrać „List do Dzieciątka” i w ten sposób pomóc naszym wychowankom w realizacji ich marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 7. W imieniu Banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. W sobotę 1 grudnia rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest w gablotce parafialnej, naszym piśmie „Wspólnota” oraz na stronie internetowej. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018 

  

 

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszej modlitwie o siostrach i braciach prześladowanych za wiarę.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, bp i męcz.,  

środa – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dz.,      

czwartek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dK,

sobota – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na pierwszy z pięciu wykładów O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM pt. „Szczęście jako odwieczne pragnienie człowieka”.
 2. We wtorek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Już teraz informujemy, że w niedzielę 25 listopada dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom, która działa przy naszej parafii poproszą nas o duchowe i materialne wsparcie tego dzieła. W tym dniu w zakrystii, będzie można odebrać „List do Dzieciątka” i w ten sposób pomóc naszym wychowankom w realizacji ich marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 5. W przyszłą niedzielę wspólnota ministrancka wraz z opiekunem ks. Rafałem będzie przeżywała uroczystość ku czci św. Tarsycjusza. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy brać ministrancką i ich rodziców na Mszę św. o godz. 9.30, a po Mszy św. na agapę do domu parafialnego.
 6. W imieniu Banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedzieli ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc i ksiądz biskup Marek Szkudło. Zaplanowano przejazd specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799 zł + 199€. Organizatorzy: Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Katowicach,  Apostolstwo Chorych.  Kontakt: biuro@pltravel.pl;info@pltravel.pl.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

04.11.2018 

  

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj 15.30 na różaniec za zmarłych zalecanych.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Piątek   - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Sobota  -wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dK

 1. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. Codziennie do czwartku włącznie o godz. 17.45 odmawiamy różaniec za zmarłych W ich intencji odprawiamy również w listopadzie Msze święte. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że w tym czasie można w dalszym ciągu składać zalecki za zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek i piątek miesiąca. I tak w czwartek 8 listopada o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek 9 listopada o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży kl. VIII, młodzieży gimnazjalnej kl. III oraz szkół ponad gimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30 Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. W piątek 9 listopada po Mszy św. wieczornej, Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy do sali domu parafialnego na kinowy przebój: „Ignacy Loyola". To prawdziwa historia o św. Ignacym i jego nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na plakatach.
 5. W niedzielę 11 listopada zapraszamy o godz. 9.30 na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości.
 6. Dziękujemy naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie wraz z ich moderatorem ks. Szymonem Karnówką za przygotowanie w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wieczornej modlitwy uwielbienia ze świętymi oraz „VII Nocy Świętych”.
 7. Serdecznie dziękujemy naszym woluntariuszom za przyjmowanie zalecek za zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym w Uroczystość Wszystkich Świętych.
 8. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018 

  

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na różaniec o godz. 15.15, w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek        - uroczystość Wszystkich Świętych,

piątek             - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 1. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, pierwszy czwartek i piątek miesiąca będziemy przeżywać tydzień później. I tak w czwartek 8 listopada o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek 9 listopada o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży kl. VIII, młodzieży gimnazjalnej kl. III oraz szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 2. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w sobotę 3 listopada, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. We wtorek 30 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkie osoby chętne do włączenia się w naszej parafii w posługę lektora lub psalmisty na spotkanie w salce pawilonu katechetycznego.
 4. W środę w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy Świętej wieczornej i modlitwie uwielbienia ze świętymi zapraszamy na VII Noc Świętych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Warunkiem udziału, jak już wcześniej informowaliśmy, jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną.
 5. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych, o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji zmarłych w tym roku parafian. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 6. Jak co roku w dniu 1 listopada na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza, w miejscach do tego celu wyznaczonych, można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii. Poza tym w miesiącu listopadzie zostanie odprawione 10 Mszy Świętych za zmarłych zalecanych.
 7. W Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. bł. Jana Pawła II w Katowicach oraz kwesta na rzecz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 8. W piątek Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów naszej diecezji. Przypominamy także, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy Ojcze Nasz Wierzę w Boga i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 9. W dniach 1 i 2 listopada nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Szymona Karnówka. Zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 11. W związku z porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach wyznaczonych do tego celu znajdujących się na terenie naszego cmentarza.
 12. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2018 

  

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach szczególnie, z naszej diecezji.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich parafian w niedzielę o godz. 15.15, a w tygodniu o godz. 17.45.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.,  

wtorek – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bpa,   

środa – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, bpa,

niedziela – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO.

 1. We wtorek o godz. 17.45 Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza wszystkich czcicieli na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 3. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji wszystkich absolwentów, uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej z okazji 70. rocznicy jego istnienia.
 4. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia ze świętymi. Po tej modlitwie niezależnie od wieku zapraszamy do udziału w VII Nocy Świętych. Warunkiem udziału jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną oraz zgłoszenie swojego udziału na formularzu zamieszczonym na naszym parafialnym profilu facebookowym.
 5. W związku z tym wydarzeniem, jak co roku, w przyszłą niedzielę nasza młodzież oazowa poprosi nas o materialne wsparcie organizacji tegorocznego Balu Świętych. Ponadto po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 młodzież zaprasza do salki oazowej na watę cukrową, ciasto i herbatę.
 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością ku czci Wszystkich Świętych i związanym z nią porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach wyznaczonych do tego celu znajdujących się na terenie naszego cmentarza. Przypominamy jednocześnie o konieczności przedłużenia terminu utrzymania grobu, który upływa po 20 latach od chwili pochówku lub po dacie końca ważności opłaty.
 7. W niedziele w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej, można składać zalecki za bliskich zmarłych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 8. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018 

  

 1. Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie wszystkich parafian w niedzielę o godz. 15.15, a w tygodniu o godz. 17.45.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz.i dk,

wtorek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej  patronki Śląska,  

środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., 

czwartek – święto św. Łukasz Ewangelisty,

piątek – wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezb.,

sobota – wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W środę o godz. 19.15 zapraszamy do kaplicy Najświętszego Sakramentu na Spotkanie ze Słowem Bożym – modlitwę Słowem Bożym.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Również w piątek o godz. 19.00 zapraszamy narzeczonych do udziału w naukach przedmałżeńskich, które odbędą się w salce pawilonu katechetycznego.
 5. W sobotę 20 października o godz. 10.00 w salce pawilonu katechetycznego Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Akcji Katolickiej w kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie ze sobą szachów.
 6. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii, ma jeszcze wolne miejsca w Świetlicy Specjalistycznej i Specjalistycznym Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży do ukończenia szkoły średniej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Świetlicy od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 18.00 oraz w piątek od godz. 12.00 do 16.00. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 7. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna przyjmuje rezerwacje intencji mszalnych na rok 2018.
 8. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na misje.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

07.10.2018 

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki jaką jest różaniec.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek - wspomnienie św. Jana XXIII, pap.,

piątek - wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezb.,

sobota - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na poczęstunku połączonym ze wspólnym śpiewem pieśni religijnych.
 2. Już dziś informujemy, że spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci I-Komunijnych kl. II ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych odbędzie się we wtorek 9 października o godz. 18.00 w sali domu parafialnego.
 3. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2019.
 4. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 12 października po Mszy Św. wieczornej ok. 19.20 do sali domu parafialnego na film „Teraz i w godzinę śmierci". Film ukazuje niezwykłą siłę modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i pojedynczych osób. Szczegóły na afiszach. W trakcie filmu poczęstunek.
 5. W sobotę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza św. do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 7. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 8. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom ze Szkoły Społecznej za zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Madagaskaru. Zebrano 30 tornistrów wyposażonych w przybory szkolne.
 9. Wszystkie osoby chętne do włączenia się w naszej parafii w posługę lektora lub psalmisty prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.2018 

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK, 

wtorek          - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

czwartek       - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

piątek            - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

sobota           - wspomnienie św. Brunona.

 1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 2. Informujemy, że od poniedziałku 1 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2019.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii św. i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas III oraz szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej i dzieciom, które przystąpią do wczesnej Komunii świętej.
 5. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. Franciszkański Zakon Świeckich w Panewnikach zaprasza w sobotę o godz. 9.00 na Mszę św., a następnie sympozjum pt. „Iść za Chrystusem śladami św. Franciszka”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakacie.
 7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018 

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie to odbędzie się w sali domu parafialnego.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa - wspomnienie św. męcz. Kosmy i Damiana,

czwartek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

piątek - wspomnienie św. Wacława, męcz.,

sobota - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 1. W poniedziałek, we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła, nasze Siostry Karmelitanki Bose serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na Eucharystię o godzinie 1800, którą będzie celebrował ks. bp Marek Szkudło.
 2. W środę swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu arcybiskupie.
 3. Zapisy dzieci I-Komunijnych kl. III do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 28 września.
 4. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii ma jeszcze wolne miejsca w Świetlicy Specjalistycznej i Specjalistycznym Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Zarządu Fundacji. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 5. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018 

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach naszego Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży

Środa    - wspomnienie św. Januarego, bpa i męcz.

Czwartek - wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy

Piątek  - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Niedziela  - wspomnienie o. Pio z Pietrelciny, prezb.

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania do wspólnego dziękczynienia w najbliższą sobotę 22 września o godz.9.30 do katowickiej Katedry.
 4. W niedzielę we wspomnienie św. o. Pio serdecznie zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną w intencji czcicieli o. Pio i ich rodzin.
 5. Również w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie to odbędzie się w Sali domu parafialnego.
 6. Dyrekcja szkoły podstawowej nr 15 i Miejskiego Domu Kultury „Bogucice - Zawodzie” zapraszają na piknik rodzinny, który odbędzie się 22 września w godzinach 13.00-17.00 na terenie szkoły.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.2018 

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa           - uroczystość MB Piekarskiej - gł. patronki archidiecezji,

czwartek   - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK,        

piątek         - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,      

sobota   - wspomnienie MB Bolesnej.

 1. Ze względu uroczystość pogrzebową ŚP arcybiskupa Szczepana Wesołego w poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tego samego powodu wszystkich emerytów, rencistów, ludzi starszych z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo we wtorek o godz. 8.00, a następnie na agapę do sali domu parafialnego.
 2. W środę w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki. W tym dniu zapraszamy również o godz. 12.00 do katedry Chrystusa Króla na Mszę św. święceń biskupich ks. dra Grzegorza Olszowskiego.
 3. W czwartek przypada dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Spotkania rozpocznie o godz. 14.00 Msza św. sprawowana przez arcybiskupa Wiktora Skworca.
 5. W dniu 5 września rozpoczął swoją działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 28 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 14 września.
 7. Chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 8. Nasza Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 9. Akcja Katolicka zaprasza na Wieczór Filmowy w piątek 14 września po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 do sali domu parafialnego na kinowy hit „Dwie korony". Film ukazuje niezwykłą historię życia św. Maksymiliana Kolbego. Szczegóły na afiszach. W takcie filmu poczęstunek. Zapraszamy.
 10. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania do wspólnego dziękczynienia w najbliższą sobotę 22 września o godz.9.30 do katowickiej katedry.
 11. W niedzielę 23 września po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie to odbędzie się w domu parafialnym.
 12. Zarząd Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. Oddział Katowice zwraca się z prośbą do wszystkich osób posiadających informacje dotyczące miejsca pochówku obrońców Lwowa (listopad 1918) o przekazanie tych informacji do siedziby Zarządu Towarzystwa w Katowicach przy ul. Kopernika 14.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.09.2018 

 

 

 1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragnę bardzo serdecznie powitać ks. Piotra Masarskiego, który oprócz posługi duszpasterskiej w naszej parafii, będzie pełnił również funkcję kapelana trzech szpitali: przy ul. Raciborskiej, Strzeleckiej i Głowackiego. Jednocześnie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 na Mszę św. sprawowaną za ks. Piotra w kolejną rocznice urodzin.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy młodzież do udziału w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca. Ponadto młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkania Ruchu Światło-Życie, odbywające się w każdy piątek, po Mszy św. wieczornej.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek     - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK

Sobota                - święto Narodzenia NMP

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy młodzież i nauczycieli szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego, Gimnazjum nr 2 oraz szkoły nr 15 na inauguracyjną Mszę świętą w poniedziałek o godz. 8.00 Również w poniedziałek godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Społecznej. Pierwszoklasistów prosimy o zabranie tornistrów, które zostaną poświęcone po zakończeniu Mszy świętej.
 2. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii świętej oraz dla dzieci z klas od III do VII. Msza w intencji dzieci i ich rodziców o godz. 18.30. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas III oraz młodzieży szkół ponad gimnazjalnych. Msza św. w intencji nauczycieli i młodzieży oraz Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00 Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Od 5 września wznawia swoja działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 5. W dniu 8 września jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy przez Legion Maryi. Wyjazd z przed Domu parafialnego przy ul. Kilińskiego o godz. 7,oo Całkowity koszt wynosi 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 28 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 14 września.
 7. Chłopców po I Komunii świętej, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00 Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 8. Nasza Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00, poprzez włączenie sie w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)