Ogłoszenia - archiwum

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019

   

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,

wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

środa – wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezb, i Tow., męcz.

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa. i dK.

 1. W poniedziałek zapraszamy także wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. Poniedziałkowe święto NMP Matki Kościoła przeżywamy jako Misyjny Dzień Chorych. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących.
 3. Również w poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu „Wolna wola a przeznaczenie”.
 4. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a następnie wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości na kolejny wieczór filmowy, który odbędzie się w piątek 14 czerwca po Mszy św. wieczornej. Wyemitujemy kinowy przebój „Zakazany Bóg”. Film ten opowiada historię 51 hiszpańskich męczenników za wiarę. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.
 6. W przyszłą niedzielę 16 czerwca serdecznie zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY z udziałem naszej KATOLICKIEJ FUNDACJI DZIECIOM. W programie między innymi koncert muzyki religijnej, udział w strefie zabaw, rodzinne śpiewanie, konkurs piosenki filmowej z nagrodami.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. 15 czerwca w godzinach 8.00-14.00 Specjalistyczna Poradnia Urologiczna szpitala przy ul. Strzeleckiej organizuje tzw. Białą Sobotę. W ramach bezpłatnej akcji profilaktycznej mężczyźni powyżej 50 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań urologicznych. Szczegóły podane są na plakacie.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKEIGO

02.06.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa          – wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.,

czwartek     – wspomnienie św. Norberta, bpa,

sobota         – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

niedziela – uroczystość zesłania Ducha Świętego.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 spowiedź św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Młodzież z klas VIII, młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30.
 2. W sobotę, w wigilię uroczystości zesłania Ducha Świętego zapraszamy do naszej świątyni o godz. 19.30 na wspólne modlitewne czuwanie, w ramach którego wygłoszona zostanie konferencja oraz odśpiewany akatyst ku czci Ducha Świętego.
 3. W imieniu księdza arcybiskupa Wiktora Skworca serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na pielgrzymkę dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach.
 4. Również w przyszłą niedzielę woluntariusze komitetu „Stop pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.
 5. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 6. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w ramach akcji „Bliscy krewni” zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi, która innym może uratować życie. Szczegóły dotyczące realizacji tej możliwości można znaleźć na stronie internetowej: www.rckik-katowice.pl oraz plakatach.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019

   

 1. W dniu dzisiejszym mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy ich naszą modlitwą.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 15.30
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

 środa       – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,

czwartek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz., 

piątek       – Święto Nawiedzenia NMP,

sobota      – wspomnienie św. Justyna, męcz.

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tym czasie o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, prosi o dobre urodzaje, pamięta o cierpiących niedostatek. Modlitwy te rozpoczynamy o godz. 18.00 w kościele, a potem w procesji udajemy się do krzyża obok domu parafialnego.
 2. W piątek, w ostatni dzień maja, zapraszamy na nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 17.00 oraz na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której ks. bp Marek Szkudło udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom do bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do naszego kościoła w środę o godz. 19.15 rodziców, świadków oraz kandydatów do bierzmowania na modlitwę i próbę liturgii, a w czwartek o godz. 19.15 kandydatów do bierzmowania na próbę liturgii oraz nabożeństwo pokutne.
 3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. W dniach od 11 do 21 sierpnia organizujemy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Wszelkie informacje dotyczące tej pielgrzymki oraz jej szczegółowy plan można otrzymać w naszej kancelarii parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo eucharystyczne połączone z nabożeństwem majowym, które poprowadzą dzieci komunijne ze Szkoły Społecznej.
 2. Dzisiaj kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek  - wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.,

środa - wspomnienie św. Rity z Cascia, zak.,

piątek - wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

sobota -  święto św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dK.

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni na wydarzenie słowno-muzyczne pt. „DAR i TAJEMNICA”. Zostanie ono zaprezentowane dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki świętego dziś papieża Jana Pawła II do Polski. Szczegóły dotyczące tego koncertu podane są na plakacie.
 2. Od poniedziałku, ze względu na remont kaplicy, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na „Drogę światła”.
 5. W czwartek Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza o godz. 18.30 wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego.
 6. Również w czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, którzy obchodzą kolejną rocznicę święceń kapłańskich: ks. Piotra Masarskiego, ks. Marka Zyzaka, ks. Rafała Mandla, ks. Szymona Karnówki i ks. Pawła Rylskiego.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców do udziału w corocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Zbiórka na naszym placu kościelnym o godz. 5.20.
 9. W dniach od 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Zapisy na rekolekcje w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32/251-21-52.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Dnia 25 maja Szpital Urologiczny przy ul. Strzeleckiej organizuje tzw. białą sobotę, dlatego zaprasza mężczyzn powyżej 50. roku życia do skorzystania z bezpłatnych badań – szczegóły na plakacie.
 12. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

12.05.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo majowe, które poprowadzą dzieci wczesno komunijne oraz dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej.
 2. W poniedziałek przypada Dzień fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy Świętej w ramach nabożeństwa majowego wspólnie odmówimy różaniec i wyruszymy z figurą MB Fatimskiej w uroczystej procesji dookoła naszego kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek    - święto św. Macieja, Ap.,

czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, prezb., męcz. Patrona Polski.

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły Społecznej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. W tym dniu zapraszamy również na nabożeństwo eucharystyczne dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem majowym wyjątkowo o godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
 4. Również w przyszłą niedzielę w katedrze Chrystusa Króla Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa.
 5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej.
 6. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 7. W związku z zarządzonymi na dzień 26 maja wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego Prezydent Miasta Katowice uprzejmie informuje, że dotychczasowa siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 73 w Katowicach. została przeniesiona ze świetlicy Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK ul. PCK 8 w Katowicach do Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach. Informacja ta dotyczy wyborców zamieszkałych ulicach: Drzymały, Kilińskiego, Kopernika, Kościuszki, Mikołowskiej, PCK, Skłodowskiej-Curie oraz Żwirki i Wigury.
 8. W poniedziałek 20 maja o godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni na wydarzenie słowno-muzyczne pt. „DAR i TAJEMNICA”. Zostanie ono zaprezentowane dla upamiętnienia pierwszej pielgrzymki świętego dziś papieża Jana Pawła II do Polski. Szczegóły dotyczące tego koncertu podane są na plakacie.
 9. W środę 22 maja o godz. 19.00 w Sali koncertowej Miasta Ogrodów w Katowicach (Pl. Sejmu Śląskiego 2) zaprezentowany zostanie musical „Ewangelia według Kobiet” w wykonaniu Teatru Franciszka oraz występujących gościnnie muzyków i wokalistek. Musical, w którym uczestniczy również młodzież z naszej parafii, wpisuje się w obchody 12. Metropolitalnego Święta Rodziny obchodzonego pod hasłem „Rodzina - wspólnota pokoju”. Bilety są do nabycia przez Internet na ticketportal.pl od poniedziałku do piątku 9.00-17.00.
 10. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed świeceniami prezbiteratu. Polecajmy Bogu diakonów i księdza rekolekcjonistę w naszych modlitwach. Świecenia prezbiteratu odbędą się w przyszłą sobotę 11 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.
 3. Dzisiaj także rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Ap. Filipa i Jakuba,

środa             - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz.

 1. W poniedziałek o godz. 7.30 zapraszamy wszystkich tegorocznych maturzystów na Mszę św. sprawowaną w ich intencji.
 2. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek 10 maja o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 3. Również w piątek po Mszy św. wieczornej nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza nas do sali domu parafialnego na Wieczór Filmowy. Zostanie wyemitowany film pt. „Nierozerwalna więź”. Jest to film, który inspiruje i wzrusza, opowiadając o miłości małżeńskiej. Zapraszamy!
 4. W sobotę odbędzie się spowiedź święta dla dzieci wczesno komunijnych oraz dla dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej.
 5. I Komunia Święta dzieci wczesno komunijnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej przystąpią do I Komunii św. również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem majowym wyjątkowo o godz. 17.00.
 6. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień ten przeżywamy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.
 8. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28.04.2019

   

  

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przy przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK, patronki Europy,

wtorek - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski,

środa  - święto św. Józefa Rzemieślnika,         

czwartek  - wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK,

piątek  - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski,

sobota    - wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji.

 1. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek 10 maja o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 3. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Od poniedziałku w naszym kościele zostaje wznowiona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W przypadającą w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski, na każdej Mszy św. odnowimy Milenijny akt oddania Polski naszej Pani i Królowej.
 6. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi i poprosi nas o pomoc materialną ks. Krzysztof Szymański, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Rybniku. Jest to nasza parafia patronacka, którą od wielu lat wspieramy w budowie kościoła.
 7. W imieniu Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w poniedziałek 29. 04. w godz. od 9.00 do 13.00 oraz we wtorek 30.04. od 8.00 do 10.00. W tym dniu o godz. 10.30 firma Green Office Eccologie, bezpośredni partner Kirche In Not w Polsce, zabierze zebrany sprzęt w celu jego przetworzenia.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Wielbiąc Boże Miłosierdzie, świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019

   

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory kończące obchody Świętego Triduum Paschalnego.
 2. We wtorek odbędzie się w parafii św. Michała Konwent wielkanocny, czyli modlitewny dzień skupienia wszystkich kapłanów naszego dekanatu. W tym dniu szczególnie prosimy wiernych o modlitwę w intencji wszystkich prezbiterów posługujących w poszczególnych parafiach naszego dekanatu.
 3. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. Również we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy do sali domu parafialnego na spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-Komunijnych ze szkoły nr 15 oraz grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych.
 5. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich (dzieci, młodzież, rodziny, osoby starsze i samotne) na Zabawę Integracyjną w sobotę 27 kwietnia do sali domu parafialnego w godzinach od 15.30 do 18.15. Jak zawsze będzie poczęstunek oraz wiele radości i zabawy, tańce, quizy dla wszystkich. Szczegóły na plakatach.
 6. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu po każdej Mszy św. główny celebrans zachęci nas do przyjęcia łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. A o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać! braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, a księdzu diakonowi Mateuszowi Rzepce za wygłoszone podczas nabożeństw gorzkich żali kazania pasyjne. Bóg zapłać! naszym nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej ołtarza, naszemu parafialnemu chórowi z panią Elżbietą na czele oraz panu kościelnemu Marcinowi. Bóg zapłać! naszym ministrantom i młodzieży oazowej za wyczyszczenie naczyń liturgicznych, ołtarza, tabernakulum i pomoc w budowaniu ciemnicy i Bożego Grobu, które powstały według projektu Kasi i Wojtka Pawlaków. Słowa serdecznej podzięki kierujemy także w stronę naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego za posługę wobec najuboższych sprawowaną w ramach Banku Żywności oraz za przygotowanie śniadania wielkanocnego. Bóg zapłać! wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do Bożego Grobu, sponsorom i ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie śniadania wielkanocnego. Bóg zapłać! każdemu z Was, Siostry i Bracia, za wspólne przeżywanie tych wielkich tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

W dzisiejszą Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego życzymy,

aby Zmartwychwstały Chrystus ogarnął swoją miłością nasze serca,

abyśmy wciąż podążali Jego śladami w radości i pokoju, drogą wiodącą ku życiu.

 

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

14.04.2019

   

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na ostanie w tym okresie liturgicznym nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ wraz z Triduum Paschalnym, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy św. porannych. Uroczysta Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ połączona z obrzędem obmycia nóg oraz Komunią św. pod dwoma postaciami rozpocznie się o godz. 18.30. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi młodzież z Ruchu Światło-Życie. Msza Krzyżma św. w katedrze Chrystusa Króla o godz. 10.00.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. i obowiązuje post. Od godz. 6.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w drodze krzyżowej. LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy o godz. 18.30. W tym dniu Adoracja Krzyża i Bożego Grobu do godz. 21.00. O godz. 23.00 serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją pani Anny Szostak z cyklu Muzyka na Wielki Piątek: „Miserere Mei Deus”. W wykonaniu Zespołu usłyszymy słynne Miserere Gregorio Allegriego, a także utwory Pawła Łukaszewskiego, Johna Tavenera i Pēterisa Vasksa. Współwykonawcą koncertu będzie Marcin Zdunik – jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą przed nabożeństwami wieczornymi poprowadzi Legion Maryi. Wszystkich, którzy pragną przynieść kwiaty do Bożego Grobu, prosimy, aby uczynili to w Wielki Piątek przed południem. Wszystkim darczyńcom składamy już teraz serdeczne: Bóg zapłać.

WIELKA SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie od godz. 6.00 do godz. 20.00, czyli do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami. Liturgia Wielkiej Soboty, podczas której Komunia św. będzie udzielana pod dwoma postaciami, zakończy się uroczystą procesją rezurekcyjną. Święcenie potraw wielkanocnych będzie o pełnych godzinach, począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00 włącznie. Zgodnie z wieloletnią tradycją do kosza umieszczonego przed amboną można będzie złożyć dar ze święconych potraw ofiarowany uczestnikom śniadania wielkanocnego. W Wielką Sobotę także obowiązuje post. Naszych górników w galowych mundurach zapraszamy do niesienia baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.

 1. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych:

od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą Świętą;

Wielki Czwartek – od godz. 6.00 do godz. 9.00 oraz od 15.00 do 18.00. O godz. 10.00 w tym dniu kapłani uczestniczą wraz ze swoim biskupem we Mszy Krzyżma w Katedrze Chrystusa Króla;

Wielki Piątek – cały dzień od godz. 6.00 do godz.18.00;

Wielka Sobota – cały dzień od godz. 6.00 do godz. 18.00.

 1. Samotnych parafian i osoby bezdomne zapraszamy na śniadanie wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 7.30 do kaplicy domu parafialnego. Zaproszenia będą wydawane w środę od godz. 9.00 w jadłodajni domu parafialnego.
 2. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Od Niedzieli Palmowej do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Piątek po Zmartwychwstaniu Pańskim nie jest dniem pokutnym, a więc nie obowiązuje post.
 5. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich (dzieci, młodzież, rodziny , osoby starsze i samotne) na Zabawę Integracyjną w sobotę 27 kwietnia do Sali Domu Parafialnego w godzinach od 15.30 do 18.15. Jak zawsze będzie poczęstunek oraz wiele radości i zabawy, tańce, quizy dla wszystkich. Szczegóły na plakatach.
 6. Powstał kolejny numer parafialnego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Jego tytuł to „Powstanie ku wolności. Śląsk 1919-1920-1921”. Jest on poświęcony opisom wydarzeń, które doprowadziły do wolności tej ziemi. Poza tym pismo zawiera również szereg innych ciekawych artykułów i zdjęć z życia naszej wspólnoty parafialnej.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Myśl na Wielki Post:

„Pościmy dla podobania się Bogu. Odwracamy się od wszelkiego zła,

które się dokonuje przez wszystkie nasze zmysły.

W ten sposób odnowieni, czyści wyjdźmy na spotkanie naszego Pana

i przyjmijmy Go z palmami i gałązkami oliwnymi wjeżdżającego do świętego miasta.”

 

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.04.2019

   

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Również dzisiaj o godz. 17.00 w naszej parafii odbędzie się uroczysty koncert w ramach Dni Muzyki Wokalnej Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. W programie: cztery Litanie Ostrobramskie Stanisława Moniuszki na chór mieszany, solistów i organy. Wystąpią Zespoły Wokalne Instytutu Wokalno – Aktorskiego pod dyrekcją prof. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody, soliści oraz Daniel Strządała – organy.
 3. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 4. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz nauczycieli emerytowanych na WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA, który odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 16.00 w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
 5. W piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Katowic. Rozpoczynamy o godz. 19.00 przy krzyżu obok Kopalni „Wujek”, kończymy ok. godz. 21.00 w katedrze Chrystusa Króla. Po zakończeniu drogi krzyżowej będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 6. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej przedświątecznej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania osobiście bądź telefonicznie.
 7. W sobotę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. W tym dniu podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcić przyniesione przez wiernych gałązki palmowe. W tym dniu zapraszamy młodzież do udziału we Mszy św., którą o godz. 14.00 odprawi w katowickiej katedrze arcybiskup Wiktor Skworc.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 10. W imieniu Dyrektora Polskiej Sekcji Międzynarodowej Organizacji Kościoła Katolickiego „Kirche In Not” (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) zwracamy się z prośbą o dostarczenie do naszego domu parafialnego zużytego, zbędnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Można będzie to uczynić w poniedziałek tj. 29.04. w godz. od 9.00 do 13.00 oraz we wtorek tj. 30.04. w godz. od 8.00 do 10.00. W tym dniu o godz. 10.30 firma „Green Office Eccologie”, bezpośredni partner „Kirche In Not” w Polsce, zabierze zebrany sprzęt w celu jego przetworzenia.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki” w cenie 6 zł. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31.03.2019

   

  

 1. Dzisiaj o godzinie 15.15 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z LO im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego. Gorąco zapraszamy młodzież do udziału w naukach rekolekcyjnych.
 3. Również w poniedziałek odbędzie się w naszym kościele dekanalne spotkanie Parafialnych Zespołów Charytatywnych. Spotkanie to rozpocznie Mszą św. o godz. 10.00. Następnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej agapa w sali domu parafialnego.
 4. We wtorek o godz. 10.00 zapraszamy do salki pawilonu katechetycznego na badania parametrów stanu zdrowia, w szczególności pod kątem osteoporozy.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek spowiedź św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Młodzież z klas VIII, młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca wieczorem zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. W programie naszego modlitewnego czuwania: o godz. 18.00 spowiedź św., o godz. 18.30 Msza. Po niej rozważanie treści tajemnic różańca św., indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 7. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w sobotę 13 kwietnia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 8. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką. W piątek po Mszy św. wieczornej, ok. 19.20, zapraszamy do sali domu parafialnego na film pt. „Sprawa Chrystusa”. Film opowiada o najważniejszym w historii dziennikarskim śledztwie dotyczącym Zmartwychwstania Chrystusa. Film trwa 114 minut W trakcie seansu poczęstunek. Szczegóły na plakatach.
 9. W imieniu Rektora, Moderatorów i całej braci kleryckiej WŚSD w Katowicach serdecznie zapraszamy w przyszłą sobotę wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium do udziału w corocznym wielkopostnym dniu skupienia, który tradycyjnie odbędzie się w naszej parafii. Początek spotkania o godz. 10.00 w domu parafialnym. O godz. 10.30 konferencja, o 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 11.45 Msza św., a po niej agapa.
 10. W przyszłą niedzielę swoje kolejne urodziny obchodzi ks. Proboszcz. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę św. o godz. 12.30 sprawowaną w jego intencji.
 11. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Drogę krzyżową dla dorosłych z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 12. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych ofiarowanych dla najuboższych parafian i prosimy o dalsze.
 13. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 14. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć w cenie 6zł świece paschalne tzw. paschaliki promowane przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.

 

Myśl na Wielki Post:

Na cóż zda się wycieńczać ciało wstrzemięźliwością, jeśli umysł nadyma się pychą.

św. Hieronim

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019

   

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia i modlitwy za wszystkie dzieci poczęte, a nienarodzone. Jak już informowaliśmy, pragniemy w tym dniu rozpocząć w naszej parafii dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy jednej dziesiątki różańca św. w intencji dziecka poczętego. Osoby zainteresowane zostaną włączone w to dzieło jutro podczas Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 4. Również we wtorek grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.
 5. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 6. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz nauczycieli emerytowanych na WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA, który odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 16.00 w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
 8. Również przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. paschaliki w cenie 6 zł. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.

 

Myśl na Wielki Post:

„Post zanosi nas do Boga. Zapomnijmy o nas samych i patrzmy w górę”.

Antonello

 

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

   

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Również dzisiaj po zakończeniu Mszy Świętej wieczornej serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na adorację Krzyża przy śpiewie kanonów z Taize. Pragniemy wspólnie modlić się w intencji głębokiego przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji. Adorację tę poprowadzą: nasz chór parafialny, Oaza Rodzin i Oaza Młodzieżowa.
 3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 4. Również we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy do sali domu parafialnego na spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-Komunijnych ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych.
 5. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w każdy piątek o godz. 17.45. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w kościele przy ul. Gawronów.
 7. W poniedziałek 25 marca chcemy rozpocząć w naszej parafii dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy jednej dziesiątki różańca św. w intencji dziecka poczętego. Osoby zainteresowane zostaną włączeni w to dzieło w tym dniu podczas Mszy św. wieczornej. W zakrystii lub kancelarii można odebrać formularze zapisu.
 8. Również przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne, tzw. paschaliki w cenie 6 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 9. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Myśl na Wielki Post:

„Czując się bez mocy, położyłem moją głowę na kolanach Boga. To jest głębokie znaczenie mojego postu.”

Mahatma Gandhi

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2019

   

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiaj obchodzimy również Niedzielę Trzeźwości. Po Mszy św. będzie nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W środę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do MB Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 4. W środę także obchodzimy rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 5. W tym tygodniu przypada również III piątek miesiąca. Zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00. Zalecki można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. W tym roku poprowadzi je o. Krzysztof Czepirski z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach - Koszutce. Szczegółowy plan rekolekcji możemy znaleźć w naszej gazetce „Wspólnota” oraz na stronie internetowej parafii.
 8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do naszej świątyni na adorację Krzyża przy śpiewie kanonów z Taize w intencji głębokiego przeżycia naszych wielkopostnych rekolekcji. Adorację tę poprowadzą: nasz chór parafialny, Oaza Rodzin i Oaza Młodzieżowa.
 9. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowanie Triduum Paschalnego w naszym kościele (czytania, śpiew, posługa ołtarza) o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Informujemy, że w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. paschaliki w cenie 6 złotych. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Wielkanocnego Dzieła Caritas.
 12. Zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zawiadamia swoich członków, że w dniu 16 marca (sobota) o godz. 19.15 w pawilonie katechetycznym odbędzie się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze. Obecność obowiązkowa.
 13. Informujemy w imieniu Dyrekcji Liceum i Gimnazjum im. ks. Emila Szramka w Katowicach przy ul. Kobylińskiego 4, że w dniu 16 marca od godz. 10.00 do godz. 13.00 odbędzie się Dzień Otwarty – wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Myśl na Wielki Post:

„Krzyż Jezusa jest najwyższym znakiem miłości Boga do każdego człowieka, jest niezwykle hojną odpowiedzią na potrzebę bycia kochanym”. (Benedykt XVI)

 

 

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.2019

   

 

 1. Od dzisiaj do wtorku włącznie trwa 40 – godzinne nabożeństwo. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu pragniemy zawierzyć Bogu sprawy naszych rodzin i naszej wspólnoty parafialnej. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. pozostańmy w kościele na chwilę prywatnej adoracji. W poniedziałek i we wtorek będziemy adorować Najświętszy Sakrament od ostatniej Mszy św. porannej do godz. 18.25. Członków wszystkich grup modlitewnych prosimy o pełnienie dyżurów adoracyjnych.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych.
 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.30 . Dzieci zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 16.00. Jednocześnie przypominamy wiernym, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dnie modlitw o ducha pokuty.
 5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców. Msza w ich intencji o godz. 18.30.
 6. W Wielkim Poście nabożeństwa drogi krzyżowej dla dorosłych połączone z modlitwą za zmarłych zalecanych będą sprawowane w każdy piątek o godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci będzie sprawowana w każdą sobotę o godz. 10.00. Jednocześnie przypominamy, że zalecki, które będziemy odczytywać podczas drogi krzyżowej, można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Formularz zalecek można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 7. Od przyszłej, I Niedzieli Wielkiego Postu, serdecznie zapraszamy ogodz. 15.15 na nabożeństwa gorzkich żali połączone z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi diakon Mateusz Rzepka.
 8. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 17-20 marca. W tym roku poprowadzi je o. Krzysztof Czepirski z parafii Ojców Oblatów NMP w Katowicach - Koszutce.
 9. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 8 marca po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na film pt. „Próba ogniowa”, który opowiada o małżeństwie, trudnościach życiowych oraz miłości, która została na nowo zbudowana. Szczegóły dotyczące filmu podane są na plakatach.
 10. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 18.00. Msza św. ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 6. Pomawiamy prośbę dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom, które pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Imienne podziękowania skierowane do Państwa przez dzieci można odebrać po Mszy świętej w zakrystii.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Dziś alumni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, które zostaną im udzielone w przyszłą sobotę. Polecamy kandydatów do święceń diakonatu oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek  - święto Katedry św. Piotra Apostoła,

sobota - wspomnienie św. Polikarpa, bpa i męcz.

 1. W sobotę wieczorem zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio o godz. 17.45 na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. Już teraz informujemy, że spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 25 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 3. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 4. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek    - wspomnienie NMP z Lourdes,

czwartek           - święto św. Cyryla i Metodego, głównych patronów Europy.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM Tytuł wykładu: „Fenomen modlitwy”.
 2. W środę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 5. Dziękujemy również za dzisiejszy dar materialny przeznaczony na pomoc w remoncie Kolegium Polskiego w Rzymie.
 6. Już teraz informujemy, że w poniedziałek 25 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 7. Dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na ich Listy do Dzieciątka. Imienne podziękowania, skierowane do Państwa przez dzieci, można odebrać po Mszy Świętej w zakrystii.
 8. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na wsparcie jej działalności. W naszych ogłoszeniach podajemy nr KRS: 0000191810. Stosowne informacje dotyczące funkcjonowania Fundacji zawarte są w folderach umieszczonych na ostatnich ławkach. Foldery te można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy również do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

03.02.2019

   

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek     - wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.,

środa       - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy w męczeństwie.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na kolejny z cyklu wykładów ks. proboszcza: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM Tytuł wykładu: „Tajemnica ludzkiego cierpienia”.
 2. W wtorek, we wspomnienie św. Agaty na wszystkich Mszach św. kapłani będą świecili przyniesiony przez wiernych chleb.
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców. Msza w ich intencji o godz. 18.30. Podczas tej Mszy św. poświęcimy świece przyniesione przez dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.
 4. W poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy w sobotę 9 lutego wszystkich chorych, emerytów i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 9.00, po której o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do domu parafialnego na agapę. Informujemy także, że dla osób chorych, których bliscy nie mogą przywieźć do kościoła, istnieje możliwość przywiezienia. Zgłoszenia należy kierować, dzwoniąc po numer: 504-721-573.
 5. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 6. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

27.01.2019

   

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert kwintetu blaszanego „Gryfnioki”. W programie najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK,        

czwartek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.,      

sobota     - święto Ofiarowania Pańskiego,   

niedziela  - wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.

 1. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na kolejny wykład ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu „Chrześcijaństwo wobec pokusy synkretyzmu mistycznego”.
 2. W czwartek przypada 32. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Andrzeja Nowickiego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy o godz. 18.30 na Eucharystię sprawowaną w jego intencji.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających.
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w przyszłą sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 1 lutego po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na film pt. „Moja miłość”. Film jest świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!
 6. W Święto Ofiarowania Pańskiego kończy się cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy święcić gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest również w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 7. W niedzielę, we wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego nas od choroby gardła i wszelkich innych chorób.
 8. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019

   

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek      - wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.,

czwartek   - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK,

piątek        - święto Nawrócenia św. Pawła,  Apostoła,

sobota       - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. 

 1. W środę Grupa Modlitewna o. Pio zaprasza wszystkich czcicieli na godz. 17.45 na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. W nocy z 26/27 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju młodzież z naszej archidiecezji będzie przeżywać Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach spotkania pod hasłem „Panama na Śląsku”. Pamiętajmy o naszej młodzieży w naszej modlitwie.
 3. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na koncert kwintetu blaszanego „Gryfnioki”. W programie najpiękniejsze kolędy polskie i zagraniczne oraz lubiane utwory świąteczne.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach.
 5. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes odbędzie się w dniach 5–13 maja. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Chorym będą towarzyszyć lekarze, pielęgniarki, wolontariusze i księża. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej: http://www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210
 6. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli jest na potrzeby naszej parafii. Zostanie ona przeznaczona na pokrycie rachunków za ogrzewanie. Za wszystkie ofiary składam każdemu z was serdeczne: Bóg zapłać!.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019

   

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

        czwartek        - wspomnienie św. Antoniego, opata,

        sobota            - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na kolejny z wykładów ks. proboszcza z cyklu: O BOGU, JEZUSIE CHRYSTUSIE I KOŚCIELE W DUCHU ŚWIĘTYM. Tytuł wykładu: „Antropologiczno-kulturowe źródła powstawania sekt i nowych ruchów religijnych”.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 4. W czwartek o godz. 16.00 dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom zapraszają do naszego kościoła na Jasełka.
 5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 6. W niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Paweł Rylski. Serdecznie zapraszamy o godz. 11.00 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz.12.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji środowisk gospodarczych, której będzie przewodniczył bp Grzegorz Olszowski.
 8. W przyszłą niedzielę o godz.19.15 zapraszamy na adorację i modlitwę uwielbienia.
 9. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać! również za wszystkie ofiary, które szanowni Państwo przeznaczyli podczas odwiedzin kolędowych na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii. Również w imieniu braci ministranckiej naszej parafii oraz ich opiekuna ks. Rafała dziękujemy za ofiary ze skarbonki, które są przeznaczone na stroje liturgiczne wycieczki i rekolekcje ministranckie.
 11. Największe uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, która odbędzie się 13 i 14 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na publiczność festiwalową czeka ponad 130 stanowisk pokazowych, mnóstwo stref specjalnych: strefa kosmiczna, strefa e-sportu, strefa dziecka. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
 12. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 13. Świętujmy z radością dzisiejszy Dzień Chrztu Pańskiego, wspominając z wdzięcznością swój własny chrzest. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2019

   

 1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dies Episcopi, dzień, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych pragniemy polecać naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych Marka, Adama i Grzegorza. W tym dniu zapraszamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy spod Katedry o godz. 13.15.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 3. W poniedziałek o godz. 8.00 serdecznie zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów oraz osoby starsze na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Po Mszy zapraszamy na tradycyjną agapę, która odbędzie się w naszym domu parafialnym.
 4. Od poniedziałku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Serdecznie dziękujemy za dary żywnościowe i prosimy o dalsze. Przypominamy, że można je składać w znanych sklepach podczas robienia zakupów bądź na probostwie oraz w każdą środę w jadłodajni domu parafialnego.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę św. i opłatek do kościoła przy ul. Gawronów.
 7. W niedzielę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.30 zapraszamy na Mszę Świętą do Matki Boskiej Fatimskiej w intencji Jej czcicieli i ich rodzin.
 8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji parafian z podziękowaniem za przyjęcie odwiedzin kolędowych.
 9. Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonych odwiedzin kolędowych, mogą to uczynić w przyszłą niedzielę w ramach kolędy dodatkowej. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do piątku 11 stycznia.
 10. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i miłym gościom za modlitwę i złożony dar w kwocie 3341,58 złotych dla dzieci w Rwandzie i Burundi. Bóg zapłać!
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)