Ogłoszenia - archiwum

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017

 

 

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału tej modlitwie wszystkich parafian w niedzielę o godz. 15.15, a w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - urocz. św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska,   wtorek     - wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz., 

środa           - święto św. Łukasz Ewangelisty,

piątek           - wspom. św. Jana Kantego, prezb.,

niedziela      - wspom. św. Jana Pawła II, pap.

 

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W piątek 20 października (po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 19.20 ) parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na II cz. kinowego przeboju „Bóg nie umarł 2”. W czasie projekcji poczęstunek i możliwość odwiezienia do domu dla osób niesprawnych z terenu Katowic.
 3. W sobotę 21 października o godz. 10.00 w salce pawilonu katechetycznego Akcja Katolicka organizuje również Turniej Szachowy o puchar Prezesa w kategoriach dzieci, młodzieży i dorosłych. Prosimy o zabranie ze sobą szachów.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 5. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji.
 7. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 8. Wyszedł kolejny numer naszego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Jest on poświęcony zagadnieniu wiarygodności chrześcijaństwa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią tego numeru.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniach od 17-19 listopada pielgrzymko-wycieczkę do Warszawy. Koszt wynosi 280 złotych. Zgłoszenia przyjmuje p. Helmut Zając (tel. 32/ 251-61-10) do końca października. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły dotyczące wyjazdu podane są na plakacie.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert orkiestry, chóru wraz z solistami pod dyrekcją Kamila Gojowego pt. Kantata na 175-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.
 4. Również dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące problemu wiary i moralności chrześcijańskiej.
 5. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa       -  wspomnienie św. Jana XXIII, pap.,

czwartek  -  wspomnienie św. Jana Beyzyma, prezb.,

piątek   -  wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.,

niedziela  -  wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz. dK.

 

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na poczęstunku połączonym ze wspólnym śpiewem pieśni religijnych.
 2. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 3. W piątek przypada dzień fatimski, który kończy uroczyste obchody 100. rocznicy objawień w Fatimie. Tradycyjnie o godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec. W tym dniu wieczorny różaniec odmówimy wyjątkowo nie o godz. 17.45, lecz po Mszy św. wieczornej. Po różańcu wyruszymy w procesji z figurą MB Fatimskiej dookoła naszego kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 4. W niedzielę o godz. 18.00 nasze siostry karmelitanki serdecznie zapraszają nas do swojej kaplicy na Mszę Świętą ku czci ich założycielki, św. Teresy z Avila. 
 5. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 6. Wyszedł kolejny numer naszego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Jest on poświęcony zagadnieniu wiarygodności chrześcijaństwa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią tego numeru.
 7. Wszystkie osoby chętne do włączenia się w posługę lektora lub psalmisty w naszej parafii prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 8. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich członków nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich do katedry Chrystusa Króla do udziału w dniu jedności.
 9. Śląski Oddział Polskiej Unii Seniorów organizuje dwutygodniowe wczasy dla seniorów i osób niepełnosprawnych w Głogowie w domu prowadzonym przez wspólnotę zakonną Cichych Pracowników Krzyża. Organizatorzy proponują 14 dni duchowej i fizycznej odnowy – profesjonalne zabiegi, modlitwę oraz możliwość udziału w codziennej Eucharystii. Koszt wyjazdu 1250 zł. Termin wyjazdu to pierwsze dwa tygodnie czerwca 2018. Z Katowic wyjedzie grupa wraz z kapłanem – ks. Pawłem Buchtą. Zapisy do końca grudnia w kancelarii parafialnej.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2017

 

  

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek      - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

środa                  - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

czwartek            - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.,

piątek - wspomnienie św. Brunona,

sobota - wspomnienie NMP Różańcowej.

 

 1. Informujemy, że od poniedziałku 2 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2018.
 2. Informujemy, że rozpoczynamy w naszej parafii cykl przygotowań dzieci wczesno komunijnych do przyjęcia I Komunii św. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 17.00 w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VII, a o godz. 18.30 Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas II i III oraz szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Podczas Mszy św. w I czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. i dzieciom, które przystąpią do wczesnej Komunii św.
 5. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii św. w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. W tym dniu będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert orkiestry, chóru wraz z solistami pod dyrekcją Kamila Gojowego pt. „Kantata” na 175-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.
 8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele”, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące problemu wiary i moralności chrześcijańskiej. W związku z tym już dzisiaj i w kolejne dni tygodnia jest możliwość złożenia przygotowanych pytań w skrzynce pytań umieszczonej w kaplicy MB Piekarskiej.
 9. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 10. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego.
 3. Również dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki gospel w wykonaniu Katowickiego Chóru Gospel Sound. Koncert rozpoczyna projekt pt. „Muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia” realizowany przez działającą przy naszej parafii Katolicką Fundację Dzieciom i Stowarzyszenie Gospel bez Granic.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - wspomnienie św. męcz. Kosmy i Damiana,

środa - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

czwartek - wspomnienie św. Wacława, męcz.,

piątek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

sobota - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK.

 

 1. W poniedziałek Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza o godz. 17.00 na spotkanie z o. Marianem Zawadą w ramach Karmelitańskiej Szkoły Medytacji. W programie nauka modlitwy medytacyjnej i Msza św. o godz. 18.30 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji procesu beatyfikacyjnego Kunegundy Siwiec.
 2. We wtorek swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu arcybiskupie.
 3. Przypominamy, że spotkanie formacyjne rodziców dzieci I-Komunijnych kl. II ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół, odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 18.00 w sali naszego domu parafialnego.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 5. Również w przyszłą niedzielę katechiści ze Wspólnoty Neokatechumenatu zaproszą nas na katechezy Nowej Ewangelizacji, które będą odbywały się w naszym kościele w poniedziałki i czwartki. Będzie to cykl 15 katechez.
 6. Informujemy, że rozpoczynamy w naszej parafii cykl przygotowań dzieci wczesno komunijnych do przyjęcia I Komunii św. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 17.00 w salce pawilonu katechetycznego.
 7. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii ma jeszcze wolne miejsca w Świetlicy Specjalistycznej i Specjalistycznym Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży do ukończenia szkoły ponad gimnazjalnej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do świetlicy od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00-18.00 oraz w piątek od godz. 12.00 do 16.00. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 8. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017

 

 

 1. Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 2. Również dzisiaj serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w kościele. Tych, którzy nie mogę w nim uczestniczyć, zapraszamy w przyszłą niedzielę o tej samej porze w sali domu parafialnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży,

wtorek - wspomnienie św. Januarego, bpa i męcz.,

środa - wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon i Tow.,

czwartek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

sobota  - wspomnienie o. Pio z Pietrelciny, prezb.

 

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację w najbliższy wtorek o godz. 17.00 do kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości na kolejny wieczór filmowy, który odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej w kaplicy domu parafialnego. Wyemitujemy wzruszający film „Cuda z nieba”. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.
 4. W sobotę, we wspomnienie św. o. Pio serdecznie zapraszamy o godz. 17.45 na różaniec i Mszę św. sprawowaną w intencji czcicieli o. Pio i ich rodzin.
 5. W przyszłą sobotę o godz.10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w kościele przy ul. Gawronów.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki gospel w wykonaniu Katowickiego Chóru Gospel Sound. Koncert rozpoczyna projekt pt. Muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia realizowany przez działającą przy naszej parafii Katolicką Fundację Dzieciom i Stowarzyszenie „Gospel bez Granic”. W ramach projektu będą prowadzone bezpłatne warsztaty muzyczne, w których mogą wziąć udział wszyscy (bez względu na wiek), którzy chcą nauczyć się śpiewać gospel oraz warsztaty tańca nowoczesnego skierowane do młodzieży. Szczegóły dotyczące warsztatów znajdują się na plakatach.
 7. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii ma jeszcze wolne miejsca w Świetlicy Specjalistycznej i Specjalistycznym Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Świetlicy od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12:00 do 18:00 oraz w piątek od godz. od 12:00 do 16:00. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 8. Już dziś informujemy, że spotkanie formacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych kl. II ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 18.00 w sali domu parafialnego.
 9. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 10. Przedszkole nr 3 przy ul. Barbary zaprasza wszystkich na Jesienny Festyn w czwartek o godz. 16.30.
 11. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 12. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 13. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek    - uroczystość MB Piekarskiej - głównej patronki archidiecezji,

środa       - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK, 

czwartek  - święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

piątek  - wspomnienie MB Bolesnej.

 

 1. W poniedziałek serdecznie zapraszamy wszystkich, emerytów, rencistów, ludzi starszych i bezrobotnych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 8.00, a następnie na agapę do sali domu parafialnego.
 2. W wtorek w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 17.45 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 3. W środę przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza św. do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 5. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Spotkania rozpoczyna się Mszą św. o godz. 14.00, którą będzie sprawował arcybiskup Wiktor Skworc.
 6. Zapisy dzieci I-komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół oraz dzieci do wczesnej Komunii Świętej przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Wznowił już swoją działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 8. Ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania, do wspólnego dziękczynienia w najbliższą sobotę 16 września o godz. 9.30 w katowickiej katedrze
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie w sprawie przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 10. Schola rodzinna zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Leśniowskiej – patronki rodzin w sobotę 30 września. Zapisy do 20 września w zakrystii lub kancelarii. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakatach.
 11. Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 12. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach i dyrektor Telewizji Katowice zapraszają 11 września o godz. 17.00 do auli wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach na pokaz filmu dokumentalnego pt. Kinderlager Pogrzebin. Jest to film o losach dzieci przewiezionych przez nazistów 1943 roku do obozu w Pogrzebieniu koło Raciborza.
 13. W przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2017

 

 

 1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragnę bardzo serdecznie powitać ks. Pawła Rylskiego, który oprócz posługi duszpasterskiej w naszej parafii będzie pełnił również funkcję notariusza w Kurii Metropolitarnej w Katowicach.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek   - wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty,

piątek   - święto Narodzenia NMP.

 

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy młodzież i nauczycieli szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego, Gimnazjum nr 2 oraz Szkoły nr 15 na inauguracyjną Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 8.00. Również w poniedziałek godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Społecznej. Pierwszoklasistów prosimy o zabranie tornistrów, które zostaną poświęcone po zakończeniu Mszy św.
 2. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej oraz dla dzieci z klas III-VI. Msza w intencji dzieci i ich rodziców o godz. 18.30. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas II i III oraz młodzieży szkół ponad gimnazjalnych. Msza św. w intencji nauczycieli i młodzieży oraz Ruchu Światło-Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30.
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. Od 6 września wznawia swoja działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii. Można je składać w znanych sklepach na terenie parafii, codziennie na probostwie, a w środę bezpośrednio wjadłodajni od godz. 16.30 do godz. 18.30.
 5. W dniu 8 września, w Święto Narodzenia NMP ponowimy w naszych parafiach Akt Poświęcenia Kościoła Archidiecezji Katowickiej Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypomnijmy, że biskupi polscy odnowili ten Akt 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Głównym przesłaniem Aktu są troska o małżeństwa i rodziny, prawo do życia każdego człowieka i godność kobiet. Nawiązuje on do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze z udziałem ok. miliona osób biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W dniu 9 września 2017 r. o godz. 13.30 w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbędzie się konferencja z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Wykłady będą dotyczyły historii Jasnej Góry (szczególnie jej sytuacji w czasach PRL-u) oraz Obrazu Jasnogórskiego i jego peregrynacji. Szczegóły na afiszu.
 7. Zapisy dzieci I-Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół oraz dzieci do wczesnej Komunii Świętej przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych do 29 września.
 8. Chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 9. Schola rodzinna zaprasza dzieci, rodziców i dziadków na pielgrzymkę do Sanktuarium MB Leśniowskiej – patronki rodzin w sobotę 30 września. Zapisy do 20 września w zakrystii lub kancelarii. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakatach.
 10. Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się koncert, który jest częścią II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci. Goście z Irlandii i z Ukrainy przyjeżdżają w ramach współpracy kulturalnej pomiędzy trzema krajami: Polską, Irlandią Północną i Ukrainą. Wstęp wolny.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek      - wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sobota                  - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. dK

 

 1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy młodzież i nauczycieli szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego, Gimnazjum nr 2 oraz szkoły nr 15 im. Jana Pawła II. na inauguracyjną Mszę świętą w poniedziałek o godz. 8.00 Również w poniedziałek godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Społecznej. Pierwszoklasistów prosimy o zabranie tornistrów, które zostaną poświęcone po zakończeniu Mszy św.
 2. W sobotę 2 września w ramach Dnia Modlitw o Uświecenie Duchowieństwa, kapłani naszej diecezji będą uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Dlatego prosimy wiernych o wsparcie modlitewne naszych kapłanów w tym szczególnym dniu.
 3. W przyszłą niedzielę 3 września o godz. 14.00 odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w tej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca
 4. Od 6 września wznawia swoja działalność parafialny „Bank Żywności”. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii. Można je składać w znanych sklepach na terenie parafii, codziennie na probostwie, a w środę bezpośrednio wjadłodajni od godz.30 do godz. 18.30
 5. Przypominamy, że dniu 9 września jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy przez Legion Maryi. Wyjazd z przed Domu parafialnego przy ul. Kilińskiego o godz. 7,oo Całkowity koszt wynosi 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Zapisy dzieci I Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół oraz dzieci do wczesnej Komunii świętej przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych do 29 września.
 7. Chłopców po I Komunii świętej, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00 Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 8. Zachęcamy wszystkich wiernych, a szczególnie małżonków do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, Kokoszycach lub Panewnikach.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka stanowa dziewcząt i kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymami w sanktuarium w Piekarach.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek       - wspomnienie św. Piusa X, pap.      

Wtorek                - wspomnienie NMP Królowej

Środa                  - wspomnienie św. Róży z Limy, dz.

Czwartek            - święto św. Bartłomieja, Ap.

Sobota                - uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

 

 1. W poniedziałek o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez Metropolitę Katowickiego ks. abpa Wiktora Skworca w intencji ofiarodawców i organizatorów pomocy dla regionu śląsko-dąbrowskiego w latach stanu wojennego i po jego zakończeniu. Podczas tej uroczystości zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona działalności Biskupiego Komitetu Pomocy Uwięzionym i Internowanym umieszczona na budynku probostwa.
 2. W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze zostanie odprawiona o godz. 14.00 Msza św. w intencji Apostolstwa Chorych.
 3. W sobotę 26 sierpnia serdecznie zapraszamy ministrantów naszej parafii do udziału w dorocznej pielgrzymce do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Początek pielgrzymki o godz. 10.00
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się koncert, który jest częścią II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci. Goście z Irlandii i z Ukrainy przyjeżdżają w ramach współpracy kulturalnej pomiędzy trzema krajami: Polską, Irlandią Północną i Ukrainą. Wstęp wolny.
 5. Przypominamy, że dniu 9 września jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy przez Legion Maryi. Wyjazd z przed Domu parafialnego przy ul. Kilińskiego o godz. 7,oo Całkowity koszt wynosi 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek     - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Czwartek  - Uroczystość św. Jacka, patrona archidiecezji i metropolii

Sobota      - wspomnienie św. Jana Eudesa, prezb.

 

 1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane porządku niedzielnym, bez Mszy św. o godz. 12.30 Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy kwiaty i zioła przyniesione do naszej świątyni. Jednocześnie przypominamy, że Uroczystość Wniebowzięcia NMP kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 3. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety do udziału w tej pielgrzymce.
 4. W dniu 9 września jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy przez Legion Maryi. Wyjazd z przed Domu parafialnego przy ul. Kilińskiego o godz. 7,oo Całkowity koszt wynosi 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 5. W poniedziałek 21 sierpnia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez Metropolitę Katowickiego ks. abpa Wiktora Skworca w intencji ofiarodawców i organizatorów pomocy dla regionu śląsko-dąbrowskiego w latach stanu wojennego i po jego zakończeniu. Podczas tej uroczystości zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona działalności Biskupiego Komitetu Pomocy Uwięzionym i Internowanym umieszczona na budynku probostwa.
 6. Przypominamy, że w sierpniu punkt charytatywny jest nieczynny.
 7. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek      - wspomnienie św. Dominika, prezb.

Środa         - święto św. Teresy od Krzyża Edyty Stein, męcz.

Czwartek   - wspomnienie św. Wawrzyńca, diak. i męcz.

Piątek         - wspomnienie św. Klary, dz.

 

 1. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 2. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę, która przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 3. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek   - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.

Wtorek           - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa, dK

Piątek             - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Sobota            - wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP

Niedziela         - święto Przemienienia Pańskiego

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i komunii św. w intencjach wynagradzających.
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Jak co roku w miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do zachowania trzeźwości i abstynencji.
 3. W piątek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. W tym dniu, wierni mogą zyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwę Wierzę w Boga, Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 4. Informujemy, że od 5 września zostanie otwarty w Katowicach przy ul. Gliwickiej 2 nowoczesny ośrodek zdrowia SALUBRIS o działalności leczniczej w bardzo szerokim zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, stomatologii i ortodoncji, medycyny pracy, kardiologii, logopedii, dietetyki i edukacji zdrowotnej.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek   - wspomnienie św. Kingi, dz.   

Wtorek           - święto św. Jakuba, Apostoła

                       - wspomnienie św. Krzysztofa

Środa              - wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Sobota            - wspomnienie św. Marty

 1. W związku z przypadającym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa Patrona kierowców w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej udzielimy uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu punkt charytatywny jest nieczynny.
 3. W przyszłą niedzielę 30 lipca odbędzie się w Katowicach jeden z etapów wyścigu kolarskiego 74 .Tour de Pologne. Wyścig obejmie ściśle jego centrum naszego miasta. Szczegóły dotyczące tej imprezy oraz ewentualnych utrudnień w ruchu drogowym podane są na plakacie.
 4. Informujemy, że od 5 września zostanie otwarty w Katowicach przy ul. Gliwickiej 2 nowoczesny ośrodek zdrowia SALUBRIS o działalności leczniczej w bardzo szerokim zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, stomatologii i ortodoncji, medycyny pracy, kardiologii, logopedii, dietetyki i edukacji zdrowotnej.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Świętujmy Dzień Pański. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Pragniemy w tym dniu szczególnie modlić się za nasze siostry Karmelitanki.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek       – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezb.

Czwartek    – wspomnienie bł. Czesława, prezb.

Sobota       – wspomnienie św. Marii Magdaleny 

 

 1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 2. W przyszłą niedzielę Podczas tej Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji ks. Zdzisława Tomzińskiego dziękując Bogu za minione lata jego kapłańskiej posługi w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
 3. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 4. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

09.07.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek        –  wspomnienie św. Benedykta, patrona Europy

Środa           –  wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Sobota        –  wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dK

Niedziela    –  wspomnienie  NMP z Góry Karmel

 1. W czwartek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 2. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu punkt charytatywny jest nieczynny.
 4. Świętujmy Dzień Pański. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2017

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek –  święto św. Tomasza Apostoła

Wtorek          – wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej

Czwartek       – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

Sobota           – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezb.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii świętej w intencjach wynagradzających.
 2. W czwartek odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o naszych chorych w modlitwie.
 3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom za dar modlitwy i liczny udział w uroczystości odpustowej ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy ks. arcybiskupowi seniorowi Damianowi Zimoniowi za przewodniczenie sumie odpustowej, kaznodziei ks. Pawłowi Buchcie, kapłanom, szafarzom, dzieciom w strojach ludowych, chórowi parafialnemu oraz całej służbie liturgicznej.
 4. W związku z 115 rocznicą poświecenia naszego kościoła, powstała ciekawa wystawa przypominająca minione wydarzenia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej ekspozycji.
 5. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w Mszy świętej niedzielnej.
 6. Akcja Katolicka ogłasza konkurs „Dzielmy się wiarą jak chlebem". Chodzi o napisanie krótkiego świadectwa osobistego spotkania z Jezusem. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.
 7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 9. Polecamy najnowszy numer kwartalnika „NASZA WSPÓLNOTA”, który poświęcony jest tematyce maryjnej w 100 rocznicę objawień w Fatimie oraz najważniejszym wydarzeniom z życia naszej parafii.
 10. Świętujemy Dzień Pański, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

25.06.2017

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nieszpory odpustowe ku czci naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. W dniu dzisiejszym zgodnie procedurą wyboru kandydatów do Rady Parafialnej ogłaszamy listę osób, które uzyskały największą ilość głosów, wchodząc w ten sposób w skład nowej rady.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego,

bpa i dK,

środa – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,

czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,

piątek – wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła  rzymskiego.

 1. W związku z 115. rocznicą poświecenia naszego kościoła powstała ciekawa wystawa przypominająca minione wydarzenia. Ekspozycja ta jest umieszczona z tyłu kościoła za ławkami.
 2. Polecamy również najnowszy numer kwartalnika „Nasza Wspólnota”, który poświęcony jest tematyce maryjnej w 100. rocznicę objawień w Fatimie oraz najważniejszym wydarzeniom z  życia naszej parafii.
 3. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie przypominamy, że w lipcu i sierpniu Punkt Charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 15 lipca, w ramach projektu poznajemy historię Śląska, pielgrzymko-wycieczkę do Niemodlina, Łambinowic, Kopic i Grodkowa. Koszt wynosi 76 złotych. Zgłoszenia przyjmuje p. Helmut Zając do 4 lipca.
 5. Przedszkole nr 3 przy ul. Barbary zaprasza na Bajkowy Festyn Rodzinny we wtorek 27 czerwca od godz. 16.00. Szczegóły na afiszach.
 6. Akcja Katolicka ogłasza konkurs „Dzielmy się wiarą jak chlebem". Chodzi o napisanie krótkiego świadectwa osobistego spotkania z Jezusem. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy.
 7. Prosimy rodziców wysyłających swoje dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiano spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział we Mszy Świętej niedzielnej.
 8. Życzymy wszystkim naszym wiernym udanych wakacji, szczęśliwych wyjazdów i powrotów do rodzinnego domu. Świętujmy Dzień Pański, prosząc naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła o wstawiennictwo u Boga za całą naszą parafią.

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2017

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dniu dzisiejszym zgodnie z zapowiedzią głosujemy na trzy osoby z listy kandydatów do Rady Parafialnej. Dwudziestu pięciu kandydatów, którzy uzyskają największą ilość głosów utworzą skład nowej Rady Parafialnej.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać! wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarza na uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać! dzieciom wczesno i pierwszokomunijnym za sypanie kwiatów podczas tej uroczystości, dzieciom w strojach śląskich, ich rodzicom oraz naszym górnikom, którzy nieśli baldachim.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   - wspomnienie św. Romualda, opata,

środa               - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.      

piątek              - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

sobota             - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 1. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu o godz. 18.00 podczas nabożeństwa przebłagalno-dziękczynnego pragniemy dokonać aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa.
 3. W piątek o godz. 17.45 Grupa modlitewna o. Pio zaprasza na różaniec z ojcem Pio, a o godz. 18.30 na Mszę św. sprawowaną za wszystkich jego czcicieli i ich rodziny.
 4. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. dziękczynnej w piątek o godz. 8.00 uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego, LO im. Marii Konopnickiej oraz Gimnazjum nr 2. O godz. 9.00 będzie Msza św. dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Społecznej.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Święto Parafii - uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła czyli nasz odpust parafialny. W tym dniu Słowo Boże będzie głosił proboszcz senior ks. kan. Paweł Buchta. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli grup parafialnych, rodziny, starszych, dzieci i młodzież do uczestnictwa w sumie odpustowej o godz. 12.30 oraz w nieszporach, które o godz. 15.30 poprowadzi abp Damian Zimoń.
 6. W dniu odpustu po Mszach św. o godz. 11.00 oraz 12.30 młodzież naszej parafii zaprasza na odpustowe lody do salki oazowej.
 7. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii. Jednocześnie przypominamy, że w lipcu i sierpniu punkt charytatywny oraz Bank Żywności będą nieczynne.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniu 15 lipca, w ramach projektu poznajemy historię Śląska, pielgrzymko-wycieczkę do Niemodlina, Łambinowic, Kopic i Grodkowa. Koszt wynosi 76 złotych. Zgłoszenia przyjmuje p. Helmut Zając do 4 lipca.
 9. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

11.06.2017

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta kończy okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
 2. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się doroczna pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla, na którą serdecznie zaprasza ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc. Początek pielgrzymki o godzinie 13.45.
 3. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 15.30.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspom. bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka,   tow. męcz.,

wtorek  – wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dK,

środa    – wspom. bł. Michała Kozala, bpa i dK,

czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA  I KRWI CHRYSTUSA.

 

 1. We wtorek przypada dzień fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 2. W uroczystość Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa w centralnej procesji teoforycznej ulicami Katowic: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki i Wita Stwosza do archikatedry. Początek procesji w kościele mariackim tym razem o godz. 10.30. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, proszone są o sypanie kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Zbiórka dzieci o godzinie 10.15. Próba dla dzieci sypiących kwiaty odbędzie się we wtorek o godzinie 19.15 w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła. Zapraszamy również mężczyzn do niesienia baldachimu. Msze św. w tym dniu odbędą się w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 12.30 oraz 16.00 i 18.30. Przez całą oktawę o godz. 18.00 (oprócz niedzieli – godz. 15.30) będą odprawiane nabożeństwa z procesją teoforyczną dookoła kościoła.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych dla najbiedniejszych i prosimy o dalsze wsparcie. Przypominamy o możliwości składania produktów spożywczych w znanych sklepach oraz codziennie na probostwie, a także w środę w jadłodajni parafialnej od godz. 16.30 do godz. 18.30.
 5. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest dopełnieniem Tajemnicy Paschalnej i jej uobecnieniem w życiu i działalności Kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, publicznie odmawiając hymn Przybądź Duchu Stworzycielu i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. W miniony czwartek ks. Zdzisław Tomziński, dyrektor Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. bł. Jana Pawła II w Katowicach, został mianowany przez arcybiskupa Wiktora Skworca administratorem parafii św. Michała Archanioła w Krzyżowicach. Dziękując za wieloletnią posługę w naszej parafii, życzymy ks. Zdzisławowi światła Ducha Świętego w nowym miejscu kapłańskiego posługiwania, które rozpocznie od niedzieli 30 lipca. Nasza parafia będzie żegnać ks. Zdzisława w niedzielę 23 lipca.
 3. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek –  święto NMP Matki Kościoła,

Wtorek  –  wspomnienie św. Norberta, bpa,

czwartek –  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego     i Wiecznego Kapłana,

piątek  – wspomnienie św. Efrema, diak. i dK.

 1. W poniedziałek, w święto NMP Matki Kościoła, przypada również Misyjny Dzień Chorych.
 2. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości na kolejny wieczór filmowy, który odbędzie się w czwartek 8 czerwca po Mszy św. wieczornej. Wyemitujemy kinowy przebój Jak Bóg da. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.
 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza w sobotę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Częstochowy pod hasłem Idźmy i głośmy z Maryją. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w katedrze częstochowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Katowicach Marsz dla Życia i Rodziny, który zapoczątkuje Msza św. w Katedrze Chrystusa Króla o godz. 10.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nim.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się również doroczna pielgrzymka dzieci wczesno i pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla, na którą serdecznie zaprasza o ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc. Początek pielgrzymki o godzinie 13.45.
 7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w Piekarach Śląskich rozpocznie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących.
 8. Parafia św. Anny w Katowicach Janowie zaprasza w przyszłą niedzielę na peregrynację relikwii św. Ojca Pio. Początek spotkania o godz. 15.00.
 9. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie.
 11. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENA PAŃSKEGO

28.05.2017

 

 1. W dniu dzisiejszym mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wspieramy ich naszą modlitwą.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 15.30 na nabożeństwo majowe.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele”, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące wiary i moralności chrześcijańskiej. 
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek –  wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.,

wtorek –  wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.,

środa –  święto Nawiedzenia NMP,

czwartek –  wspomnienie św. Justyna, męcz.,

sobota – wspomnienie św. męcz. Karola Lwangi i Tow.

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas II-VI, a o godz. 18.30 Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas I, II i III oraz szkół ponad gimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.
 2. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej około 19.30 serdecznie zapraszamy na prowadzone przez młodzież z naszej parafii czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu o godz. 9.30 będzie sprawowana Msza św. za małżonków obchodzących w tym roku Złoty Jubileusz Małżeństwa.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.
 6. Również w przyszłą niedzielę, przedstawiciele naszej parafialnej Katolickiej Fundacji Dzieciom podzielą się z nami charyzmatem jej funkcjonowania i poproszą o wsparcie materialne kolonii letnich dla dzieci z Fundacji.
 7. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Krakowskie Centrum Diagnostyki przeprowadza badania gęstości kości, badania wydolności płuc oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 31 maja o godzinie 10:45 na parkingu przy Kościele.
 9. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.05.2017

 

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo majowe, które poprowadzą dzieci komunijne ze Szkoły Społecznej.

 

2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu na Spotkanie ze Słowem-modlitwę Słowem Bożym.

 

3. Również w poniedziałek Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza na spotkanie z o. Marianem Zawadą w ramach Karmelitańskiej Szkoły Medytacji o godz. 17.00. W programie nauka modlitwy medytacyjnej i Msza św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji procesu beatyfikacyjnego Kunegundy Siwiec o godz. 18.30.

 

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę dni krzyżowych. Kościół modli się w tym czasie o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, prosi o dobre urodzaje, pamięta o cierpiących niedostatek. Modlitwy te rozpoczynamy o godz. 18.00 przy krzyżu obok domu parafialnego.

 

5. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek -  wspomnienie św. Rity z Cascii, zak.,
środa -  wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
piątek -  wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.

 

6. We wtorek Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza wszystkich czcicieli na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, po którym zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.

 

7. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, którzy obchodzą kolejną rocznicę święceń kapłańskich, czyli ks. Zdzisława Tomzińskiego, ks. Andrzeja Piszczka, ks. Marka Zyzaka, ks. Rafała Mandla i ks. Szymona Karnówki.

 

8. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

9. W piątek obchodzimy również Dzień Matki. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich matkach.

 

10. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców do udziału w corocznej pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej. Dla tych, którzy pragną pieszo udać się do Piekar, zbiórka na placu kościelnym o godz. 5.20.

 

11. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy absolwentów, uczniów i wszystkich przyjaciół Zespołu Szkół Katolickich im bł. Emila Szramka na Mszę św. z okazji 10-lecia Fundacji im. Karola Wojtyły.

 

12. Małżonków obchodzących w tym roku Złoty Jubileusz Małżeństwa prosimy o imienne zgłoszenie swego udziału we Mszy św., która zostanie odprawiona w ich intencji w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w dniu 4 czerwca o godz. 9.30. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 26 maja włącznie.

 

13. W odpowiedzi na apel ks. abpa Wiktora Skworca nasza parafia otacza opieką duchową i materialną rodzinę z Syrii. Wybrana rodzina to Yousef Saeed Klo. Zadeklarowana kwota wsparcia to 510 zł miesięcznie. W związku z tym w przyszłą niedzielę nasz Parafialny Zespół Charytatywny, włączając się w to dzieło, będzie prosił po każdej Mszy św. o jego materialne wsparcie. Już teraz za każdą ofiarę przeznaczoną na ten cel składamy serdeczne: Bóg zapłać.

 

14. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele”, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące problemu wiary moralności i chrześcijańskiej. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia przygotowanych pytań w skrzynce pytań umieszczonej w kaplicy MB Piekarskiej.

 

15. Rozpoczynamy przygotowania do wyboru nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, dlatego prosimy, aby w przyszłą niedzielę przynieść do kościoła wypisane na kartce nazwiska kilku kandydatów, którzy w naszym przekonaniu powinni do tej Rady należeć. Swoje deklaracje będzie można wrzucać do przygotowanych do tego celu urn.    

 

16. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.

 

17. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2017

 

 

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo majowe, które poprowadzą dzieci wczesno komunijne oraz dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej.

 

2. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - święto św. Andrzeja Boboli, prezb., męcz., patrona Polski,
sobota  - wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezb.

 

3. We wtorek o godz. 17.00 grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich członków i sympatyków na adorację do kaplicy Najświętszego Sakramentu. 

 

4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez diakonię Ruchu Światło-Życie.

 

5. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy członków naszej rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.

 

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy  na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz koronkę.

 

7. Również w piątek kolejną rocznicę urodzin obchodzi arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy w modlitwach o naszym arcypasterzu.

 

8. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź święta dla dzieci komunijnych ze Szkoły Społecznej, które w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. W tym dniu zapraszamy również na nabożeństwo eucharystyczne dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem majowym wyjątkowo o godz. 17.00.

 

9. Także w przyszłą sobotę o godz.10.00 zapraszamy nauczycieli na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w kościele przy ulicy Gawronów.

 

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30 serdecznie zapraszamy do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu na Spotkanie ze Słowem - modlitwę Słowem Bożym.

 

11. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.

 

12. Małżonków obchodzących w tym roku Złoty Jubileusz Małżeństwa prosimy o imienne zgłoszenie swego udziału we Mszy św., która zostanie odprawiona w ich intencji w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 4 czerwca o godz. 9.30. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 26 maja włącznie.

 

13. W niedzielę 28 maja po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele”, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące wiary i moralności chrześcijańskiej. W związku z tym w przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia przygotowanych pytań do skrzynki pytań umieszczonej w kaplicy MB Piekarskiej.  

 

14. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.

 

15. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA - 07.05.2017

 

1. W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza, którą obchodzimy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 15.30.

2. Również dzisiaj diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Pamiętajmy o nich i ks. rekolekcjoniście w naszych modlitwach. Świecenia prezbiteratu odbędą się w przyszłą sobotę o godz. 10.00 w katowickiej katedrze. 

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., gł. patrona Polski,

piątek - wspomnienie św. Pankracego, męcz.,

sobota - wspomnienie MB Fatimskiej.

4. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na comiesięczną Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na skromnym poczęstunku połączonym ze wspólnym śpiewem pieśni religijnych.

5. W środę 10 maja o godz. 19.15 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania do udziału nabożeństwie pokutnym i spowiedzi św. przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że w naszym kościele sakrament ten zostanie udzielony kandydatom przez abpa Damiana Zimonia 12  maja o godz. 18.00. W tym dniu nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo o godz. 17.00.

6. Oddział Akcji Katolickiej naszej parafii ma zaszczyt zaprosić zacnych parafian i gości do sali pawilonu parafialnego na trzeci wieczór filmowy, który odbędzie się we wtorek 9 maja po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 19.20. Wyemitujemy kolejny kinowy przebój: Mary's Land – Ziemia Maryi. Szczegóły na afiszach. Zapraszamy!

7. W sobotę przypada 100. rocznica objawień fatimskich. W naszym kościele o godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.

8. Również w sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spowiedź święta dla dzieci wczesno komunijnych oraz dla dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej.

9. I Komunia Święta dzieci wczesno komunijnych będzie w niedzielę o godz. 9.30. Dzieci ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej przystąpią do I Komunii św. w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy o modlitwę w intencji tychże dzieci i ich rodziców. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne dzieci pierwszokomunijnych połączone z nabożeństwem majowym wyjątkowo o godz. 17.00.

10. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie, w tygodniu o godz. 18.00, a niedzielę o godz. 15.30.

11. Małżonków obchodzących w tym roku Złoty Jubileusz Małżeństwa prosimy o imienne zgłoszenie swego udziału we Mszy św., która będzie odprawiona w ich intencji w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w dniu 4 czerwca o godz. 9.30. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 26 maja włącznie.

12. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób i rodzin naszej parafii.

13. Świętujmy dzisiaj Dzień Pański, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30.04.2017

 

1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma św.

3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - święto św. Józefa Rzemieślnika,
wtorek - wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK,
środa - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki  Polski,
czwartek - wspomnienie św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji,
sobota - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej, które odprawiamy w naszej świątyni codziennie w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 15.30.

5. W środę, w uroczystość NMP Królowej Polski, zapraszamy o godz. 17.00 na koncert Orkiestry Smyczkowej Kopalni „Staszic”.

6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VI, a o godz. 18.30 będzie Msza św. z okazji I rocznicy Komunii św. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży gimnazjalnej klas I, II i III oraz szkół ponad gimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.

7. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.

8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

9. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23.04.2017 

1. W dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego serdecznie zapraszamy o godz. 15.30  na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, którym pragniemy rozpocząć Tydzień Miłosierdzia.

2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30 serdecznie zapraszamy do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu na Spotkanie ze Słowem - modlitwę Słowem Bożym.

3. W dzisiejszą niedzielę ma także miejsce liczenie wiernych uczestniczących we wszystkich Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., gł. patrona Polski,
wtorek - święto św. Marka Ewangelisty,
sobota - święto św. Katarzyny ze Sieneńskiej, dz. i dK, patronki Europy.

5. Od poniedziałku zostaje wznowiona w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 37, 1, 10 i innych na spotkanie formacyjne do domu parafialnego.

7. We wtorek, w święto św. Marka, serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo połączone z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

8. We wtorek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu św. zaprasza na modlitwę – Droga Światła połączoną  z rozważaniem biblijnym.

9. Również we wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.

10. W piątek o godz. 18.30 serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z homilią i nabożeństwo Ewangelii Wyzwolenia w ramach Peregrynacji Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

11. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych im. W. Korfantego zapraszają młodzież gimnazjalną na Dni otwarte, które odbędą się 26 i 27 kwietnia w szkole przy ulicy Raciborskiej.

12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 15 pragnie poinformować rodziców, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci na rok szkolny 2017/2018.

13. W sobotę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

14. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, którą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

15. Powstał kolejny numer kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Jego tytuł to „Idźcie i głoście”. Jest on poświęcony zagadnieniom ewangelizacji.

16. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych i prosimy o dalsze składanie tychże darów w znanych sklepach, przy okazji robienia zakupów, codziennie na probostwie lub w środę w jadłodajni domu parafialnego od godz. 16.30 do godz. 18.30.

17. Wielbiąc Boże Miłosierdzie, świętujmy Dzień Pański, a na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 16.04.2017

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

2. We wtorek w parafii Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu odbędzie się Konwent wielkanocny, czyli modlitewny dzień skupienia wszystkich kapłanów naszego dekanatu. W tym dniu szczególnie prosimy wiernych o modlitwę w intencji wszystkich prezbiterów posługujących w poszczególnych parafiach naszego dekanatu.

3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz koronkę.

4. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

5. We wtorek, 25 kwietnia o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.

6. Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać! braciom kapłanom za posługę w konfesjonale, nadzwyczajnym szafarzom Najświętszego Sakramentu, służbie liturgicznej ołtarza, naszemu parafialnemu chórowi z panią Elżbietą na czele oraz panu kościelnemu, Marcinowi. Bóg zapłać! naszym ministrantom i młodzieży oazowej za wyczyszczenie naczyń liturgicznych, ołtarza, tabernakulum i pomoc w budowaniu ciemnicy i Bożego grobu, które powstały według projektu Kasi Martin i Wojtka Pawlaka. Wyrazy podzięki kierujemy także w stronę pań z Zespołu charytatywnego za posługę najuboższym sprawowaną w ramach Banku Żywności. Bóg zapłać! wszystkim sponsorom i ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie śniadania wielkanocnego. 


 

 NIEDZIELA PALMOWA - 09.04.2017

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na ostanie w tym okresie liturgicznym nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

2. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ wraz z Triduum Paschalnym, które jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych porannych. Uroczysta Msza św. WIECZERZY PAŃSKIEJ połączona z obrzędem obmycia nóg oraz Komunią św. pod dwiema postaciami rozpocznie się o godz. 18.30. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi młodzież z Ruchu Światło-Życie. Msza Krzyżma św. w Katedrze Chrystusa Króla o godz. 10.00.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. i obowiązuje post. Od godz. 6.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej. LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczynamy o godz. 18.30. W tym dniu Adoracja Krzyża i Bożego Grobu do godz. 21.00. O godz. 23.30 serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją pani Anny Szostak. Jest to koncert z cyklu Muzyka na Wielki Piątek. Kolekta wielkopiątkowa przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą przed nabożeństwami wieczornymi poprowadzi Legion Maryi. Wszystkich którzy pragną przynieść kwiaty do Bożego Grobu prosimy, aby uczynili to w Wielki Piątek przed południem. Wszystkim darczyńcom składamy już teraz serdeczne: Bóg zapłać.

WIELKA SOBOTA – adoracja przy Bożym Grobie od godz. 6.00 do godz. 19.00, czyli do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami. Liturgia Wielkiej Soboty, podczas której Komunia św. będzie udzielana pod dwiema postaciami, zakończy się uroczystą procesją rezurekcyjną. Święcenie potraw wielkanocnych będzie o pełnych godzinach, począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00 włącznie. Zgodnie z wieloletnią tradycją do kosza umieszczonego przed amboną można będzie złożyć dar ze święconych potraw ofiarowany uczestnikom śniadania wielkanocnego. W Wielką Sobotę także obowiązuje post. Naszych górników w galowych mundurach zapraszamy do niesienia baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.

3. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych:

od poniedziałku do środy – pół godziny przed każdą Mszą Świętą,

Wielki Czwartek – od godz. 6.00 do godz. 9.00 oraz od 15.00 do 18.00.O godz. 10.00 w tym dniu kapłani uczestniczą wraz ze swoim biskupem w Mszy Krzyżma w Katedrze Chrystusa Króla.

Wielki Piątek   – cały dzień, od godz. 6.00 do godz.18.00,

Wielka Sobota – cały dzień, od godz. 6.00 do godz. 18.00.

4. Samotnych parafian i osoby bezdomne zapraszamy na śniadanie wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po Mszy św. o godz. 7.30 do kaplicy domu parafialnego. Zaproszenia będą wydawane w środę od godz. 9.00 w jadłodajni domu parafialnego.

5. W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Od Niedzieli Palmowej do II Niedzieli Wielkanocnej nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Srebrnych Jubilatów małżeńskich zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w Święto Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 11.00

8. Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej serdecznie zaprasza do udziału w chwalebnym Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Piekarskiej. Inscenizacja ostatnich godzin z życia Pana Jezusa odgrywana będzie przez blisko 120 aktorów w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Szczegóły podane są na plakatach i na stronie internetowej sanktuarium.

9. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które ofiarujemy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii i prosimy o dalsze wsparcie.

10. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. paschaliki. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas.

 

Myśl na Wielki Post:

Pościmy dla podobania się Bogu, że odwracamy się od wszelkiego zła, które się dokonuje przez wszystkie, nasze zmysły. W ten sposób odnowieni, czyści wyjdźmy na spotkanie naszego Pana i przyjmijmy Go z palmami i gałązkami oliwnymi wjeżdżającego do świętego miasta.  

św. Bazyli


 

 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 02.04.2017

1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 15.15 na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele”, podczas którego ks. proboszcz będzie odpowiadał na pytania dotyczące problemu wiary i moralności chrześcijańskiej złożone w skrzynce pytań.

3. W środę o godz. 16.15 spotkanie Zespołu Charytatywnego w sali domu parafialnego.

4. Również w środę po Mszy św. wieczornej Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w drodze krzyżowej.

5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i komunii świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców, dzieci z klas od III do VI oraz wyjątkowo także dla młodzieży gimnazjalnej klas I, II i III oraz szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 18.30.

6. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.

7.  W piątek zapraszamy do udziału w  Drodze Krzyżowej ulicami Katowic. Rozpoczynamy o godz. 19.00 przy krzyżu obok Kopalni „Wujek”. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży z modlitwą za zmarłych zalecanych odprawiamy w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17.45. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 10.00

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. W tym dniu podczas każdej Mszy św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych gałązki palmowe. W tym dniu także, który przez św. Jana Pawła II został ustanowiony Światowym Dniem Młodzieży, zapraszamy młodzież do udziału we Mszy Świętej, którą o godz. 14.00 odprawi w katowickiej katedrze abp Wiktor Skworc.

9. W przyszłą niedzielę swoje kolejne urodziny obchodzi ks. proboszcz Andrzej. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych na Mszę św. o godz. 11.00 sprawowaną w jego intencji.

10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich parafian i gości w piątek 7 kwietnia o godz. 17.oo do domu parafialnego na spotkanie z red. Tomaszem Terlikowskim, który zaprezentuje swoją nową książkę o św. Ojcu Maksymilianie Kolbe.

11. W czwartek 6 kwietnia po Mszy św. wieczornej nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na kolejny wieczór filmowy. Wyemitujemy kinowy przebój „Bóg nie umarł”. Szczegóły dotyczące tego filmu podane są na afiszach.

12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje również w sobotę 29 kwietnia pielgrzymkę do Turzy Śląskiej i Rud Raciborskich. Koszt wyjazdu z posiłkiem wynosi 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje pan Helmut Zając do 15 kwietnia. Szczegóły wyjazdu podane są na afiszach.

13. Nasza Katolicka Fundacja Dzieciom zaprasza chętnych do świetlicy i Klubu Młodzieżowego. Oferujemy pomoc w nauce, ciekawe spędzanie czasu wolnego oraz dwa posiłki.

14. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które ofiarujemy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii i prosimy o dalsze wsparcie.

15. Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej serdecznie zaprasza do udziału w Chwalebnym Misterium Męki Pańskiej na Kalwarii Piekarskiej. Inscenizacja ostatnich godzin z życia Pana Jezusa odgrywana będzie przez blisko 120 aktorów w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Misteria Wielkiego Piątku będą centralnymi uroczystościami i rozpoczynają o godz. 9.00 w Piekarskiej Bazylice, skąd wyruszy inscenizowana Droga Krzyżowa na Kalwarię. Szczegóły podane są na plakatach i na stronie internetowej Sanktuarium.

16. Zapraszamy na nabożeństwo pokutne i spowiedź św., która odbędzie się w katowickiej archikatedrze 8 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Palmowej, o 19.00. Oto propozycja mogąca pomóc nam w owocnym przeżyciu spowiedzi przygotowującej nasze serca na Wielki Tydzień i na Wielkanoc. Zatem: „Spowiadamy Katowice, ile się da…”, do ostatniego penitenta! Serdecznie zapraszamy.

17. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć świece paschalne tzw. „paschaliki”. Świece te promowane są przez naszą diecezjalną Caritas.

 

Myśl na Wielki Post:  

Post jest wartościową praktyką ascetyczną, duchową bronią w walce z wszelkim możliwym nieuporządkowanym przywiązaniem do nas samych.

papież Benedykt XVI

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)