Ogłoszenia - archiwum

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

16.02.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

sobota                - Święto Katedry Świętego Piotra.

 1. W piątek przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 2. W przyszłą niedzielę o godz.11.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji środowisk gospodarczych.
 3. W niedzielę również o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na Mszę św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 4. Już teraz informujemy, że spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 24 lutego po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.15 w salce pawilonu katechetycznego.
 5. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dniach 15-17 maja pielgrzymki do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zwiedzenie zabytków, a nade wszystko udział w uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegóły dotyczące pielgrzymki podane są na plakacie.
 6. W naszej parafii powstaje Grupa modlitewna w int. kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. Przynależność do grupy będzie polegać na codziennym odmawianiu krótkiej modlitwy za księży i o powołania kapłańskie. W tych też intencjach w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu, będzie odmawiany różaniec, a o godz. 18.30 odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę. W zakrystii i kancelarii można odebrać formularz zapisu.
 7. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 8. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 V NIEDZIELA ZWYKŁA

09.02.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek       - wspomnienie św. Scholastyki, dz.,

wtorek                 - wspomnienie NMP z Lourdes,

piątek                   - święto św. Cyryla i Metodego, głównych patronów Europy.

 1. W czwartek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 2. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 3. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku na wsparcie jej działalności. W naszych ogłoszeniach podajemy nr KRS: 0000191810.
 4. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tę uroczystość, dlatego podjęto decyzję o organizacji w dniach od 15-17 maja pielgrzymki do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób). W programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz obejrzenie zabytków, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegóły dotyczące pielgrzymki podane są na plakacie.
 5. Zapraszamy również do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02.02.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Kolęd podczas którego wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Będzie to koncert dedykowany ŚP Klaudii Wolny.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek        - wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz.,       

środa - wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz.,       

czwartek - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy męcz.

 1. We wspomnienie św. Błażeja, po każdej Mszy św. będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego nas od choroby gardła i wszelkich innych chorób.
 2. W środę we wspomnienie św. Agaty na wszystkich Mszach św. kapłani będą poświęcali przyniesiony przez wiernych chleb.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy świece dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej. W pierwszy piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 4. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 Zapraszamy do sali Domu Parafialnego na kinowy hit „Samson – wybrany przez Boga”. To epicka opowieść o biblijnym bohaterze obdarzonym przez Boga niezwykłą siłą, by wyzwolić naród wybrany z rąk Filistynów. Film trwa 105 minut W trakcie poczęstunek. Szczegóły na plakatach.
 5. We wtorek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy w sobotę 8 lutego wszystkich chorych, emerytów i starszych wiekiem parafian do udziału w modlitwie różańcowej o godz. 9.00, po której o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do domu parafialnego na agapę. Informujemy także, że dla osób chorych, których bliscy nie mogą przywieźć do kościoła istnieje możliwość przywiezienia. Zgłoszenia należy kierować, dzwoniąc pod numer 504 721 573.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym – Pozwól na słówko. Bohaterem tekstu biblijnego będzie Samuel.
 7. Dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 8. Komunikat policji: Dzwoni telefon i ktoś mówi, że jest Twoim krewnym, policjantem czy prokuratorem, uważaj to może być próba oszustwa na wnuczka czy policjanta. W związku z tym faktem Komenda Miejska Policji w Katowicach prosi o szczególną ostrożność osoby starsze. Szczegóły dotyczące sposobów wyłudzenia pieniędzy oraz jak zachować się w takiej sytuacji, aby nie stać się ofiarą oszustwa podane są na plakatach umieszczonych na tablicy ogłoszeń w głównym wyjściu z kościoła.
 9. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. W dzisiejszą niedzielę, którą przeżywamy jako niedzielę biblijną, przez cały dzień w naszym kościele odczytywana jest Biblia. Zachęcamy więc, aby po Mszy św. bądź popołudniu poświęcić czas i wsłuchać się w Słowo Boże. Dzisiejsze czytanie Biblii zakończymy o godz. 19.30 modlitwą uwielbienia jako wyraz naszego dziękczynienia za dar Słowa Bożego.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK,        

piątek - wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.,      

niedziela - Święto Ofiarowania Pańskiego.   

 1. W piątek przypada 33. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Andrzeja Nowickiego. Z tej okazji serdecznie zapraszamy o godz. 18.30 na Eucharystię sprawowaną w jego intencji.
 2. W sobotę 1 lutego, począwszy od godz. 7.00, pragniemy odwiedzić z posługą spowiedzi i Komunii Świętej naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy święcić gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest również w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 4. W miniony wtorek Bóg powołał do siebie naszą młodą 22-letnią parafiankę Klaudię Wolny, której duszę polecamy w naszych modlitwach Bożemu miłosierdziu. W związku z tym nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej odwołuje zabawę karnawałową zaplanowaną na sobotę 1 lutego. Natomiast w niedzielę 2 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Kolęd podczas którego wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Będzie to koncert dedykowany ŚP Klaudii.
 5. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 6. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii i wylosowania krótkiego fragmentu Słowa Bożego oraz zabrania kolejnego numeru gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

Wtorek      - wspomnienie św. Agnieszki, dz. i męcz.

Piątek        - wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dK

Sobota       -  Święto Nawrócenia św. Pawła,  Apostoła

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 2. W czwartek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę kolejną rocznicę urodzin obchodzi Paweł Rylski Serdecznie zapraszamy o godz. 12.30 na Mszę św. sprawowaną w jego intencji.
 4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach.
 5. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Zabawę Karnawałową do Sali Domu Parafialnego w sobotę 1 lutego od godz. 19.00 – 23.00. W programie dobra zabawa z wodzirejem, muzyka dla wszystkich, konkursy, loteria fantowa, ciepły i zimny bufet (ciasto, kawa, bigos). Dochód ze sprzedaży cegiełek (od 40zł) podczas zabawy karnawałowej w całości przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację naszej młodej parafianki Klaudii Wolny walczącej z chorobą Takayasu. Zapisy na zabawę karnawałową do niedzieli 26 stycznia w zakrystii lub mailem: ojciec75@wp.pl.
 6. W niedzielę 2 lutego o godz. 17.00 zapraszamy  na Koncert Kolęd. Wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Dar serca złożony w tym dniu do puszek podczas charytatywnego koncertu wspomoże leczenie i rehabilitację Klaudii Wolny.
 7. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Kolej na ferie – to projekt realizowany z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego związany z bezpłatnymi przejazdami dzieci i młodzieży w dniach od 11-26 stycznia. Do bezpłatnych przejazdów uprawnia: ważna legitymacja szkolna lub dokument potwierdzający wiek w przypadku dzieci przedszkolnych.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.00 na parafialne czuwanie kolędowe przy żłóbku. Wspólnie pragniemy uwielbić Nowonarodzonego Jezusa i zawierzyć mu naszą parafię i nasze rodziny. Nasz wspólny śpiew kolęd będzie przeplatany modlitwą oraz pastorałkami w wykonaniu poszczególnych osób i rodzin.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym – Pozwól na słówko. Bohaterem tekstu biblijnego będzie Gedeon.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Hilarego, bpa i dK,

piątek - wspomnienie św. Antoniego, opata.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. Również w poniedziałek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta do Matki Boskiej Fatimskiej, po której wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. W sobotę 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz o jedność chrześcijaństwa z innymi religiami.
 5. Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na Zabawę Karnawałową do sali Domu Parafialnego w sobotę 1 lutego od godz. 19.00 – 23.00. W programie dobra zabawa z wodzirejem, muzyka dla wszystkich, konkursy, loteria fantowa, ciepły i zimny bufet (ciasto, kawa, bigos). Dochód z prowadzonej podczas zabawy karnawałowej sprzedaży cegiełek (od 40 zł) wspomoże leczenie i rehabilitację Klaudii Wolny walczącej z chorobą Takayasu. Zapisy na zabawę karnawałową do niedzieli 26 stycznia w zakrystii lub mailem: ojciec75@wp.pl.
 6. W niedzielę 2 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na Koncert Kolęd. Wystąpią: Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz zespół Familia Nostra. Dar serca złożony do puszek podczas charytatywnego koncertu wspomoże leczenie i rehabilitację Klaudii Wolny.
 7. Serdecznie dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najuboższych z naszej parafii.
 8. Serdeczne Bóg zapłać również za wszystkie ofiary, które Szanowni Państwo przeznaczyli na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii podczas odwiedzin kolędowych. Również w imieniu braci ministranckiej naszej parafii oraz ich opiekuna ks. Mirosława dziękuję za ofiary ze skarbonki, które są przeznaczone na stroje liturgiczne, wycieczki i rekolekcje ministranckie.
 9. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Świętujmy z radością dzisiejszy Dzień Chrztu Pańskiego, wspominając z wdzięcznością swój własny chrzest. A na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

05.01.2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. Jutro, w Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dies Episcopi. Jest to dzień, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych pragniemy polecać naszego arcybiskupa Wiktora oraz biskupów pomocniczych. W tym dniu zapraszamy także do udziału w katowickim Orszaku Trzech Króli. Orszak zaczyna się o 13.30 na Placu Świętego Jana Pawła II naprzeciwko archikatedry Chrystusa Króla. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebrania się w czerwony, niebieski lub zielony strój i dołączenie do jednego z barwnych pochodów, które pójdą w ramach orszaku.
 3. Od wtorku wznawiamy w naszej świątyni adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. Naszych drogich chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę 11 stycznia, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 5. Jak już informowaliśmy, również dzisiaj można odebrać w zakrystii podziękowania dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom za otrzymany od Państwa bożonarodzeniowy dar.
 6. W imieniu Parafialnego Banku żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Wszyscy, którzy nie mogli przyjąć kapłanów w czasie wyznaczonych odwiedzin kolędowych, mogą to uczynić w przyszłą niedzielę w ramach kolędy dodatkowej. Zapisy przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do dnia 9 stycznia włącznie.
 8. Kolędnicy misyjni dziękują wszystkim parafianom i miłym gościom za modlitwę i złożony dar materialny w kwocie 3701 złotych i 32 groszy przeznaczony dla dzieci w Amazonii. Bóg zapłać!
 9. W przyszłą niedzielę zamiast nieszporów kolędowych o godz. 15.30, zapraszamy wyjątkowo na parafialne czuwanie kolędowe przy żłóbku o godzinie 17.00. Wspólnie pragniemy uwielbić nowonarodzonego Jezusa i zawierzyć mu naszą parafię i nasze rodziny. Nasz wspólny śpiew kolęd będzie przeplatany modlitwą oraz pastorałkami w wykonaniu poszczególnych osób i rodzin. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

29.12.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory kolędowe. W dzisiejsze Święto Świętej Rodziny pragniemy szczególnie zawierzyć wszystkie rodziny z naszej parafii Matce Bożej, Królowej Rodzin.
 2. We wtorek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego – tradycyjny Sylwester. Zapraszamy Parafian o godz. 17.00 na nabożeństwo dziękczynno- ekspiacyjne oraz Mszę św. o godz. 17.30 połączoną z rocznym sprawozdaniem statystycznym. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając publicznie hymn Ciebie Boże wielbimy i zachowując pozostałe warunki odpustu.
 3. We wtorek również zwyczajem lat minionych organizujemy WIECZÓR SYLWESTROWY dla osób samotnych i bezdomnych. Początek o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.
 4. We wtorek po południu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W środę rozpoczynamy Nowy Rok 2020. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Uroczystość ta kończy oktawę Świąt Bożego Narodzenia. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do spowiedzi i Komunii św. w intencjach wynagradzających.
 7. W czwartek o godz. 19.15 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie lektorów Słowa Bożego.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 zapraszamy do sali Domu Parafialnego na Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką. Wyemitujemy kinowy hit „Największy dar”. Film dostarcza wielu wzruszeń, ciepłych emocji i humoru. Szczegóły dotyczące tej projekcji podane są na plakatach. Zapraszamy.
 9. Jak już wcześniej informowaliśmy, dzisiaj można odebrać w zakrystii podziękowania dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom za otrzymany od Państwa bożonarodzeniowy dar jako odpowiedź na list do Dzieciątka Jezus.
 10. Szóstego stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, obchodzimy Dies Episcopi, w którym szczególnie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych modlimy się za naszego arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych Marka, Adama i Grzegorza. W tym dniu zapraszamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy spod Katedry o godz. 13.15.
 11. W imieniu Parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 12. W niedzielę 12 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się wyjątkowe parafialne czuwanie kolędowe przy żłóbku. Pragniemy uwielbić Nowonarodzonego Jezusa i zawierzyć mu naszą parafię, nasze rodziny. Wspólny śpiew kolęd będzie przeplatany modlitwą oraz pastorałkami w wykonaniu poszczególnych osób czy rodzin. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy chętnych do wykonania jakiegoś utworu, indywidualnie albo z całą rodziną lub grupą przyjaciół. Zgłoszenia prosimy kierować telefonicznie do p. Iwony Kowalskiej (nr tel. 696 084 208), podając krótką informację o wykonawcach i wybranym utworze. Organizatorzy przewidują nagrody. Szczegóły na plakatach.
 13. Przypominamy, że do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Niech Nowy Rok 2020 przyniesie nam same dobre chwile.

Wszystko to, co dla nas najważniejsze!

Niech pozwoli nam w zdrowiu i z Bożym błogosławieństwem

zrealizować wszelkie życiowe plany i marzenia oraz stanie się inspiracją do nowych.

Niech  przyniesie ze sobą pokój ducha i miłość, która zawsze uskrzydla,

dodając każdemu z nas sił do pokonywania wszelkich życiowych trudności.   

 

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

22.12.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. W poniedziałek o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. Zwyczajem lat minionych organizujemy Wieczerzę wigilijną dla osób samotnych i bezdomnych. Odbędzie się ona 24 grudnia o godz. 13.00 w sali domu parafialnego. Parafian, którzy pragną podzielić się świątecznymi wypiekami, słodyczami z uczestnikami tej Wieczerzy, prosimy aby swoje dary przynieśli do sali Dobrego Pasterza jutro od 13.00 do 18.00 lub w Wigilię w godzinach od 8.00 do 12.00.
 4. W środę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy wiernych na tradycyjną Pasterkę we wtorek o północy. Przed Pasterką o godz. 23.15 zapraszamy do modlitewnego czuwania przez udział w modlitwie Godziny Czytań.
 5. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej dzisiaj i jutro pół godziny przed każdą Mszą św. W Wigilię spowiadamy przez cały dzień od godz. 6.00 do godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 6. W Wigilię kancelaria parafialna jest nieczynna.
 7. Od Wigilii Bożego Narodzenia do Uroczystości Trzech Króli zawieszona zostaje całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W Święto Bożego Narodzenia o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszego kościoła. W tym dniu o godzinie 15.30 serdecznie zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 9. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą św. o 12.30 będą kolędować Kolędnicy misyjni i przedstawią krótkie Jasełka. Tegoroczna modlitwa i prośba o wsparcie materialne dotyczy dzieci w Amazonii.
 10. W piątek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu podczas Mszy św. będzie zgodnie z wielowiekową tradycją poświęcenie wina.
 11. W sobotę obchodzimy Święto Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Mszę św. połączoną z indywidualnym błogosławieństwem dzieci o godz. 10.00.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. W tym dniu pragniemy szczególnie zawierzyć wszystkie rodziny z naszej parafii Matce Bożej, Królowej Rodzin.
 13. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 14. Powstał nowy numer parafialnego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Motto tego numeru brzmi: „W cieniu Słowa”. Można w nim znaleźć szereg ciekawych artykułów dotyczących głoszenia Słowa Bożego, jego znaczenia w budowaniu ludzkich relacji osobistych, rodzinnych i społecznych. W części parafialnej znajdziemy wiele odniesień do minionych i aktualnych wydarzeń z życia naszej wspólnoty.
 15. Serdecznie zapraszamy 28 grudnia o godz. 18.00 na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „Betlejem w Spodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko w cenie 50 zł można nabyć w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 16. W przyszłą niedzielę będzie można odebrać w zakrystii podziękowania dzieci z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom za otrzymany od Państwa bożonarodzeniowy dar.
 17. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć świece Caritas i opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na wsparcie przygotowania wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 18. Dzisiejszy świąteczny, podwójny numer „Gościa Niedzielnego” kosztuje 10 zł.
 19. Dzieci, które bryły udział w Mszach roratnich zapraszamy w uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli – dnia 6 stycznia 2020 r. na Mszę św. o godzinie 11.00, na podsumowanie Rorat 2019 i odbiór swoich nagród.
 20. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo na Adwent:

Panie, kiedy nie mam czasu, przyślij mi kogoś, komu mógłbym pomóc przez krótką chwilę.

Niech te ostatnie godziny oczekiwania na przyjście Chrystusa, pozwolą nam mimo wielorakich obowiązków,

niedokończonych zadań, niezrealizowanych marzeń,

wyrwać się poza to co doczesne i otworzyć się na miłość Tego,

który wciąż  cierpliwie na ciebie czeka.

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU

15.12.2019

 

 1. Dzisiaj świętujemy Niedzielę Radości. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Przypominamy, że w sobotę 21 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą ostatnie roraty dla dorosłych.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Zwyczajem lat minionych organizujemy Wieczerzę wigilijną dla osób samotnych i bezdomnych. Odbędzie się ona 24 grudnia o godz. 13.00 w sali domu parafialnego. Zaproszenia na tę Wigilię będą wydawane w środę 18 grudnia o godz. 9.00 w jadłodajni naszego domu parafialnego. Parafian, którzy pragną podzielić się świątecznymi wypiekami, słodyczami z uczestnikami tej wieczerzy, prosimy aby swoje dary przynieśli do sali Dobrego Pasterza w poniedziałek od 13.00 do 18.00, a w Wigilię w godzinach od 8.00 do 12.00.
 5. We wtorek przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej w sobotę, niedzielę i poniedziałek pół godziny przed każdą Mszą św. W Wigilię spowiadamy przez cały dzień od godz. 6.00 do 16.00. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
 6. Nasz parafialny „Bank żywności” dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. Serdecznie zapraszamy 28 grudnia o godz. 18.00 na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „BetlejemSpodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko w cenie 50 zł można nabyć w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 8. Kolędnicy misyjni przygotowują związane ze zbiórką środków materialnych dla dzieci w Amazonii Jasełka, które przedstawią w naszym kościele w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia podczas Mszy Świętych o godz. 9.30, 11.00 i 16.00 oraz przed Mszą św. o godz. 12.30.
 9. Trwają odwiedziny kolędowe według planu zamieszczonego w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 10. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo na Adwent:

 

Nikt nie przywróci dnia wczorajszego, a dzień jutrzejszy bardzo szybko przyjdzie i przeminie.

Żyjmy dobrze na tym krótkim odcinku, abyśmy tam doszli, gdzie nie będziemy przemijać.

św. Augustyn

 

 

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

II NIEDZIELA ADWENTU

08.12.2019

 

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejną modlitwę Słowem Bożym – Pozwól na Słówko. Bohaterem tekstu będzie Mojżesz.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Przypominamy również, że w soboty, a mianowicie 14 i 21 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa - wspomnienie św. Damazego, pap.,

czwartek - wspomnienie NMP z Guadalupe,

piątek - wspomnienie św. Łucji, dz. męcz.,

sobota - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów i osoby starsze wiekiem na Mszę Świętą sprawowaną o godz. 8.00 w ich intencji. Po Mszy Świętej spotykamy się w kaplicy domu parafialnego na agapie.
 2. W czwartek o godz. 16.00 arcybiskup Wiktor Skworc serdecznie zaprasza Nauczycieli, Pedagogów, Wychowawców Katechetów oraz wszystkich Pracowników Oświaty na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.
 3. W piątek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 4. Przypominamy, że w tym miesiącu naszych drogich chorych starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w sobotę 14 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 5. Również w sobotę 14 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do Kościoła Garnizonowego pw. św. Kazimierza na koncert piosenki żołnierskiej i patriotycznej. Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Szczegóły dotyczące koncertu podane są na plakacie.
 6. 28 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na wielkie wydarzenie ewangelizacyjne pt. „Betlejem w Spodku”. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia podane są na plakatach. Bilety na to widowisko w cenie 50 zł. można nabyć w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że na terenie miasta Katowice funkcjonują Dzienne Domy Pomocy Społecznej, w których są jeszcze wolne miejsca. Adresy tych Domów Pomocy Społecznej podane są na naszej tablicy ogłoszeń.
 8. Trwają odwiedziny kolędowe według planu zamieszczonego w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 9. Bank Żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 10. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Słowo na Adwent:

Ten, kto nie poświęca czasu na słuchanie Boga, nie ma światu nic do powiedzenia.

Hans Urs von Balthasar

 

 

I NIEDZIELA ADWENTU

01.12.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo adwentowe.
 2. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 3. W rozpoczętym czasie oczekiwania na przyjście Jezusa, wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. roratnich, które w naszym kościele będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony. Uczestnicy rorat, będą otrzymywali stosowne obrazki nawiązujące do zasadniczej tematyki rorat. W trzy soboty, a mianowicie 7, 14 i 21 grudnia na Mszy św. o godz. 6.30 będą roraty dla dorosłych. Zachęcamy, by zabrać ze sobą świece oraz przygotować zaproszenie dla Maryi, gdyż odbędzie się losowanie osoby, do której na tydzień trafi figurka Matki Boskiej. Po Mszy św. zapraszamy na herbatę do salki oazowej. Chętnych, którzy chcieliby śpiewać podczas rorat w scholce zapraszamy na próbę w kościele w piątek o godz. 20.30
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.,  

środa - wspomnienie św. Barbary, dz. męcz.,

piątek - wspomnienie św. Mikołaja, bpa,

sobota - wspomnienie św. Ambrożego, bpa. i dK.

 1. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klas od III do VIII i dzieci po wczesnej Komunii Świętej. Msza św. roratnia z poświęceniem medalików z wizerunkiem Maryi Niepokalanej zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.30 intencji wszystkich dzieci z naszej parafii. Młodzież szkół średnich zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 19.00. Msza św. ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 2. W tym miesiącu chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej wyjątkowo bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w sobotę 14 grudnia od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna.
 3. Nasz parafialny Bank Żywności dziękuje za otrzymane dary żywnościowe i prosi o dalsze wsparcie w posłudze dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 4. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 6 grudnia po Mszy św. roratniej ok. 19.30 w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na biblijną opowieść pt. Józef i Maryja. To opowieść o inspiracji, nadziei i miłosierdziu. Ukazuje piękno codziennego życia i bliskość członków Świętej Rodziny. Szczegóły na plakatach.
 5. Trwają odwiedziny kolędowe według planu zamieszczonego w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną modlitwę Słowem Bożym – Pozwól na Słówko. Bohaterem tekstu będzie Mojżesz.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece „Caritas”, małe i duże, w cenie 5 i 12 zł oraz opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest jak co roku na urządzenie wieczerzy wigilijnej dla osób samotnych i bezdomnych.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Słowo na Adwent:

Nikt nie posiada Boga tak, aby nie musiał na Niego czekać.

 Hans Urs von Balthasar

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

24.11.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na uroczyste nabożeństwo, podczas którego odmówimy Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje przedadwentowe pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Podczas homilii na Mszach Świętych będziemy rozważać następujące tematy: w poniedziałek – Jak dobrze przeżyć Liturgię Słowa, we wtorek – Jak dobrze przeżyć Liturgię Eucharystyczną, w środę – Eucharystia jako adwent, oczekiwanie na liturgię niebieską. Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń.
 3. We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie robocze Zespołu Charytatywnego w sali Domu Parafialnego.
 4. Z okazji zbliżającej się Barbórki w czwartek 28 listopada o godz. 9.00 zostanie odprawiona w naszej świątyni Msza św. w intencji pracowników Wyższych Urzędów Górniczych i ich rodzin. Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Wiktor Skworc. Serdecznie zapraszamy.
 5. Od piątku rozpoczynamy odwiedziny kolędowe według planu zamieszczonego w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę, która jest I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to również Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy parafian do podjęcia abstynencji przynajmniej na czas adwentu. Po każdej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy pijaństwa.
 7. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Zakończyliśmy kolejny etap remontu fasady naszego kościoła. Całkowity koszt remontu wyniósł 101 268 (sto jeden tysięcy dwieście sześćdziesiąt osiem) złotych. Udział własny naszej parafii w realizację tego zadania wynosi 25 000 zł. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o materialne wsparcie w zapłaceniu tej kwoty przez naszą parafię. Na ten cel pragniemy przeznaczyć kolekty z najbliższych niedziel.
 9. W imieniu dzieci, młodzieży i wychowawców z naszej Katolickiej Fundacji Dzieciom pragniemy bardzo serdecznie podziękować za przyjęcie od dzieci listów do Dzieciątka oraz materialne wsparcie naszej Fundacji. W sumie zebrano 4617 zł i 71 groszy.
 10. Już dzisiaj w zakrystii można nabyć świece „Caritas” małe i duże w cenie 5 i 12 zł.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. W tym radosnym dniu, w Uroczystość Chrystusa Króla niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17.11.2019

 

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich, w którym chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich potrzebujących siostrach i braciach.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek   – wspomnienie św. Karoliny Kózkówny, dz. męcz.,

środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.,

czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP,

piątek   – wspomnienie św. Cecylii, dz. i męcz.,

sobota  – wspomnienie św. Klemensa, pap. i męcz.,  

niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 1. We wtorek 19 listopada o godz. 19.15 zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 2. W sobotę o godz. 17.45 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu o godz. 12.00 w katowickiej katedrze zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa.
 4. Również w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne ku czci św. Tarsycjusza obchodzą ministranci oraz służba liturgiczna. Zapraszamy wszystkich naszych ministrantów razem z rodzicami na Eucharystię o godz. 9.30 oraz spotkanie w salce katechetycznej.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę uwielbienia połączoną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii pod hasłem „Eucharystia daje życie” rekolekcje przedadwentowe, które poprowadzą duszpasterze naszej parafii. Wybór tematu rekolekcji ściśle związany jest z rozpoczynającym się od I Niedzieli Adwentu nowym rokiem duszpasterskim, który przeżywać będziemy jako rok Eucharystii. I tak w poszczególne dni, począwszy od niedzieli do środy włącznie, podczas homilii na Mszach Świętych będziemy rozważać następujące tematy: Biblijne figury Eucharystii, Jak dobrze przeżyć Liturgię Słowa, Jak dobrze przeżyć Liturgię Eucharystyczną, Eucharystia jako adwent, oczekiwanie na liturgię niebieską. Szczegółowy plan rekolekcji jest dostępny na tablicy ogłoszeń.
 7. W imieniu Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 8. Już dzisiaj informujemy, że w piątek 29 listopada rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Szczegółowy plan kolędy zamieszczony jest w gablotce parafialnej, naszym piśmie „Wspólnota” oraz na stronie internetowej. Początek kolędy w soboty i niedziele od godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.
 9. W niedzielę 24 listopada w godz. 7.00-19.00 odbędą się w naszej dzielnicy w tradycyjnych lokalach wyborczych wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 1 Śródmieście. Szczegóły Obwieszczenia Okręgowej Komisji Wyborczej o wyborach do Rady można znaleźć na naszej tablicy ogłoszeń.
 10. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Informujemy także, że cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.11.2019

 

 1. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w naszej modlitwie o siostrach i braciach prześladowanych za wiarę.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę uwielbienia.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,

wtorek – wspomnienie św. Jozafata, bp i męcz.,  

środa – wspomnienie pierwszych męczenników Polski,    

czwartek – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dz.,            

piątek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dK.

 1. W poniedziałek w Święto Niepodległości zapraszamy o godz. 18.30 na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny.
 2. W środę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 12.00 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 15 listopada po Mszy św. wieczornej ok. 19.20 w sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na komedię pt. „Mam przyjaciół w niebie”. To opowieść o przemianie człowieka, która możliwa jest dzięki przyjaźni, współczuciu, miłości, ale także stracie. Szczegóły dotyczące filmu podane są na plakacie.
 5. Już teraz informujemy, że w niedzielę 17 listopada dzieci i młodzież z Katolickiej Fundacji Dzieciom, która działa przy naszej parafii poproszą nas o duchowe i materialne wsparcie tego dzieła. W tym dniu w zakrystii, będzie można odebrać „List do Dzieciątka” i w ten sposób pomóc naszym wychowankom w realizacji ich marzeń. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 6. W imieniu Banku Żywności dziękujemy za dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 7. W niedzielę 24 listopada w godz. 7.00-19.00 odbędą się w naszej dzielnicy w tradycyjnych lokalach wyborczych wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 1 Śródmieście. Szczegóły Obwieszczenia Okręgowej Komisji Wyborczej o wyborach do tej Rady można znaleźć na naszej tablicy ogłoszeń.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

  

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03.11.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 na różaniec za zmarłych.
 2. Również dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na modlitewne przeżycie wspomnienia naszych bliskich zmarłych podczas prawykonania medytacyjnej kantaty „Ut Mater Dei ultimum orationis” (Do Matki Bożej modlitwa ostatnia) skomponowanej przez młodego kompozytora, Kamila Gojowego do tekstów psalmów, lamentu Matki boleściwej oraz tekstu znanej nam wszystkim modlitwy „Pod Twoją obronę”.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa,

sobota - święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej.

 1. W poniedziałek o godz. 8.00 serdecznie zapraszamy wszystkich naszych drogich emerytów, rencistów na Mszę św. w ich intencji, a następnie na agapę do sali domu parafialnego.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży z szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 3. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w sobotę 9 listopada, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Szymona Karnówki i ks. Mirosława Banasia w kolejną rocznicę urodzin.
 5. Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.45 odmawiamy różaniec za zmarłych zalecanych. W ich intencji odprawiamy również w listopadzie Msze Święte. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie. Jednocześnie przypominamy, że w tym czasie można w dalszym ciągu składać zalecki za zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii.
 6. Dziękujemy naszej młodzieży z Ruchu Światło-Życie wraz z ich moderatorem ks. Szymonem Karnówką za przygotowanie wieczornej modlitwy uwielbienia ze świętymi w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych oraz VIII Nocy Świętych.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za przyjmowanie zalecek za zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym w Uroczystość Wszystkich Świętych.
 8. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę wygłosi Słowo Boże i poprosi nas o pomoc materialną ks. Krzysztof Szymański, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Rybniku. Jest to nasza parafia patronacka, którą od wielu lat wspieramy w budowie kościoła.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

27.10.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj na różaniec o godz. 15.15, w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:

piątek        - uroczystość Wszystkich Świętych,

sobota       - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 1. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny pierwszy czwartek i piątek miesiąca będziemy przeżywać tydzień później. I tak w czwartek 7 listopada o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek 8 listopada o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży z szkół ponadgimnazjalnych. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 2. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w sobotę 9 listopada, począwszy od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 3. W środę w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych po Mszy Świętej wieczornej i modlitwie uwielbienia ze świętymi zapraszamy na „VIII Noc Świętych”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału. Warunkiem udziału, jak już wcześniej informowaliśmy, jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną oraz zgłoszenie swojego udziału na formularzu podanym na stronie internetowej i na naszym parafialnym facebooku.
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będzie obowiązywał niedzielny porządek Mszy Świętych. Podobnie jak w latach minionych o godz. 14.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w intencji wszystkich zmarłych w tym roku spoczywających na cmentarzu parafialnym. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą różańcową za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Jak co roku w dniu 1 listopada na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w miejscach do tego celu wyznaczonych można będzie składać wypominki za zmarłych. Wypominki te będą odczytywane codziennie przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych podczas modlitwy różańcowej w intencji zmarłych zalecanych o godz. 17.45. W tym czasie można będzie w dalszym ciągu składać zalecki za bliskich zmarłych w kancelarii bądź w zakrystii. Poza tym w miesiącu listopadzie zostanie odprawione 10 Mszy Świętych za zmarłych zalecanych.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu, będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego im. bł. Jana Pawła II w Katowicach oraz kwesta na rzecz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Kwestarze będą stali przy bramkach wejściowych na cmentarz.
 7. W sobotę Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Jak co roku w tym dniu o godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów naszej diecezji. Przypominamy także, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 8. W związku z porządkowaniem grobów bliskich zmarłych prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach do tego celu wyznaczonych znajdujących się na terenie naszego cmentarza.
 9. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na modlitewne przeżycie wspomnienia naszych bliskich zmarłych podczas prawykonania medytacyjnej kantaty „Ut Mater Dei ultimum orationis” (Do Matki Bożej modlitwa ostatnia) – Modlitwy duszy, która żegna doczesny świat u boku Maryi skomponowanej przez młodego kompozytora Kamila Gojowego do tekstów psalmów, lamentu Matki boleściwej oraz do tekstu znanej nam wszystkim modlitwy „Pod Twoją obronę”. Kantata ta pozwoli zapewne głęboko przeżyć płynące z utworu treści i poddać się refleksji o sensie naszej doczesnej pielgrzymki.
 10. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 11. Informujemy, że cena dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe sprawowane są w tygodniu o godz. 17.45.
 2. Również dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym, „POZWÓL NA SŁÓWKO”. W planie wprowadzenie do fragmentu Słowa Bożego i medytacja w ciszy. Dzisiaj bohaterem tekstów biblijnych będzie Abraham.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.,           

środa – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, bpa,   

czwartek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, bpa,

niedziela – uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.

 1. W środę Grupa modlitewna św. o. Pio zaprasza o godz. 17.45 wszystkich czcicieli na różaniec w intencjach polecanych wstawiennictwu świętego. Po różańcu będzie Msza św. za wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji ks. Marka Zyzaka w kolejną rocznicę urodzin.
 3. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie uwielbienia.
 4. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia ze świętymi. Po tej modlitwie niezależnie od wieku zapraszamy do udziału w „VIII Nocy Świętych”. Warunkiem udziału jest przebranie się za konkretną osobę świętą lub błogosławioną oraz zgłoszenie swojego udziału na formularzu podanym na stronie internetowej i na naszym parafialnym facebooku.
 5. W związku z tym wydarzeniem, jak co roku nasza młodzież oazowa w przyszłą niedzielę poprosi nas o materialne wsparcie organizacji tegorocznego Balu Świętych.
 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością ku czci Wszystkich Świętych i związanym z nią porządkowaniem grobów bliskich zmarłych, prosimy o umieszczanie zużytych elementów dekoracji grobu w miejscach wyznaczonych do tego celu znajdujących się na terenie naszego cmentarza. Przypominamy jednocześnie o konieczności przedłużenia terminu dzierżawy grobu, który upływa po 20 latach od chwili pochówku lub po dacie końca ważności opłaty.
 7. W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej można składać zalecki za bliskich zmarłych. Stosowne druki znajdują się na ławkach przy wyjściu z kościoła.
 8. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na modlitewne przeżycie wspomnienia naszych bliskich zmarłych podczas prawykonania medytacyjnej kantaty „Ut Mater Dei ultimum orationis” (Do Matki Bożej modlitwa ostatnia) – modlitwy duszy, która żegna doczesny świat u boku Maryi. To swoiste „Misterium Mortis ut Lumen” (Tajemnica Śmierci i Światła) skomponowane przez młodego kompozytora Kamila Gojowego do tekstów psalmów, lamentu matki boleściwej oraz do tekstu znanej nam wszystkim modlitwy „Pod Twoją obronę”. Utwór wykonają soliści: prof. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – sopran, Monika Nowak – sopran oraz tenor Karol Bulanda wraz z towarzyszeniem skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Dzieło poprowadzi pan Krzysztof Dudzik. Ta kameralna obsada pozwoli zapewne głęboko przeżyć płynące z utworu treści i poddać się refleksji o sensie naszej doczesnej pielgrzymki.
 9. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019

 

 1. Dzisiaj przypada Dzień Papieski. Po Mszy św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek –  wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque

Wtorek          – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dz..i dK

Środa             – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska  

Czwartek       – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz. 

Piątek            – święto św. Łukasz Ewangelisty

Sobota            – wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezb. 

 1. Ze względu na dzisiejsze wieczorne nabożeństwo do MB Fatimskiej po Mszy św. na modlitwę Słowem Bożym „POZWÓL NA SŁÓWKO” zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 19.30
 2. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W środę o godz. 17.00 odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego spotkanie
  rodziców dzieci I komunijnych ze Szkoły Społecznej.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę.
 5. Również w piątek o godz. 19.15 zapraszamy narzeczonych do udziału w naukach przedmałżeńskich, które odbędą się w salce pawilonu katechetycznego.
 6. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką także w piątek po Mszy Św. wieczornej ok. 19.20 w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na hit kinowy: „Dotknij nieba". To autentyczna historia nawróconego muzyka, który z odwagą śpiewa o swojej wierze i spotkaniu z Bogiem. Film trwa 110 min. W trakcie poczęstunek. Szczegóły na plakatach.
 7. Miesiąc październik został przez papieża Franciszka ogłoszony jako Miesiąc Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach szczególnie z naszej diecezji.
 8. Już dziś informujemy, że spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci I Komunijnych kl. III ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół 1, 10, 37 i innych szkół, odbędzie się we wtorek 21 października o godz. 18.00 w sali Domu Parafialnego.
 9. Młodzież, która pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w niedzielę 27 października o godz. 17.00 do Domu Parafialnego
 10. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczonych dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.

     15. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.10.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.15 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa te są sprawowane w tygodniu o godz. 17.45. Przypominamy również o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie pobożnej praktyki, jaką jest różaniec.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.30 na modlitwę Słowem Bożym zatytułowaną „POZWÓL NA SŁÓWKO”. W planie wprowadzenie do fragmentu Słowa Bożego i medytacja w ciszy. Dzisiaj bohaterem tekstów biblijnych będzie Abraham.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie NMP Różańcowej,

piątek - wspomnienie św. Jana XXIII, pap.,

sobota - wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezb.

 1. Cały miesiąc październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Miesiącem Misyjnym. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o misjonarkach i misjonarzach, szczególnie z naszej diecezji.
 2. Przypominamy, że nasza kancelaria parafialna nadal przyjmuje rezerwację intencji mszalnych na rok 2020.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a następnie wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 4. Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. List Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie. Chodźmy” możemy znaleźć na stronie Episkopatu Polski oraz na naszej tablicy ogłoszeń umieszczonej w tyle kościoła, za ławkami. W przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież poprosi nas o materialne wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
 5. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 6. Powstał kolejny numer naszego parafialnego kwartalnika „Nasza Wspólnota”. Tym razem jest on poświęcony symbolice chrześcijaństwa i jej wieloaspektowej interpretacji. Możemy znaleźć w nim prezentacje symboli naszej wiary, ich negację we współczesnym świecie, jak również bogatą symbolikę liturgii wschodniej. Poza tym pismo to zawiera również szereg innych ciekawych artykułów i zdjęć z życia naszej wspólnoty parafialnej.
 7. Już dziś informujemy, że spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci I-Komunijnych kl. III ze szkoły nr 15 i grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych odbędzie się we wtorek 21 października o godz. 18.00 w sali domu parafialnego.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29.09.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Również dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do naszej świątyni na koncert Chór Mieszany „Ogniwo” w hołdzie Powstańcom Śląskim 1919 – 1920 – 1921. Szczegóły dotyczące koncertu podane są na plakacie.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK,

wtorek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK, 

środa - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,

piątek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

sobota - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.

 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będziemy odprawiali w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 15.15.
 2. Informujemy, że od wtorku 1 października kancelaria parafialna będzie przyjmować rezerwację intencji mszalnych na rok 2020.
 3. Siostry Karmelitanki Bose z Katowic serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na wspólne przeżywanie święta ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus 1 października. W tym dniu zostaną odprawione dwie Msze Św. o godz. 6:30 oraz o godzinie 18:00.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi i Komunii Świętej w intencjach wynagradzających. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej komunii świętej i ich rodziców oraz dzieci z klas od III do VIII, a o godz. 18.30 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek o godz. 19.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży ze szkół średnich. Msza św. w ich intencji o godz. 19.30. Szczególnie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 5. Podczas Mszy św. w pierwszy czwartek miesiąca poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły nr 15 i Szkoły Społecznej.
 6. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Nasz Parafialny Klub Emeryta organizuje w poniedziałek 7 października wyjazd do Czernej, do sanktuarium MB Szkaplerznej. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pojechać z nami, proszę o kontakt z kancelarią parafialną w godzinach urzędowania.
 8. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii ma jeszcze wolne miejsca w bezpłatnym Przedszkolu, Świetlicy i Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży do ukończenia szkoły średniej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Zarządu Fundacji. Wejście od ul. Kilińskiego 15.
 9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczone są dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w XII Archidiecezjalnym Turnieju Szachowym o puchar Prezesa. Eliminacje parafialne odbędą się dnia 5 października o godz. 10.00 w pawilonie katechetycznym. Prosimy uczestników o przyniesienie szachów.
 11. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22.09.2019

 

 1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 gromadzimy się w naszym kościele na modlitwie uwielbienia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej modlitwie.
 3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy do naszego domu parafialnego na film pt. Trzepot skrzydeł. Film ten był emitowany 20 września 2015 roku w dniu poświęcenia znajdującej się w naszym kościele kaplicy św. o. Pio.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

poniedziałek - wspomnienie św. o. Pio, prezb.,

czwartek - wspomnienie św. męcz. Kosmy i Damiana,

piątek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezb.,

sobota - wspomnienie św. Wacława, męcz.

 1. W poniedziałek we wspomnienie św. o. Pio zapraszamy wszystkich czcicieli o. Pio i ich rodziny na Mszę św. w intencjach polecanych wstawiennictwu tego świętego o godz. 18.30.
 2. W środę o godz. 17.00 w salce pawilonu katechetycznego odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych ze Szkoły Społecznej.
 3. W czwartek swoje imieniny obchodzi arcybiskup senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu arcybiskupie.
 4. W piątek 27 września o godz. 19.15 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie liderów świeckich Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne, a szczególnie tych, którzy aktywnie pragną włączyć się w liturgię Mszy św.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na koncert Chór Mieszany „Ogniwo” w hołdzie Powstańcom Śląskim 1919 – 1920 – 1921. Szczegóły dotyczące koncertu podane są na plakacie.
 6. Również w niedzielę o godz. 17.00 w salce katechetycznej spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców ministrantów.
 7. Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II w Katowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty dla osób, które opiekują się osobami chorymi w domu lub chciałyby uzyskać wiedzę w tym zakresie. Warsztaty odbędą się 18 października 2019 r. w budynku Wydziału Teologicznego, sala 401, w godz. 16.00-18.00. Warsztaty poprowadzą hospicyjny fizjoterapeuta i psycholog. Projekt ,,Popołudnie dla opiekuna” jest współfinansowany z funduszy Wydziału Polityki Społecznej UM Katowice.
 8. Katolicka Fundacja Dzieciom działająca przy naszej parafii ma jeszcze wolne miejsca w przedszkolu, świetlicy i Klubie Młodzieżowym dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym  i młodzieży do ukończenia szkoły średniej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do Zarządu Fundacji. Wejście od ulicy Kilińskiego 15.
 9. W imieniu parafialnego Banku Żywności dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych, przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z naszej parafii.
 10. Dyrektor Regionalnego Instytutu Kultury zaprasza na autorskie spotkanie z panem Łukaszem Kobielą promujące album „Wojenne losy Kardynała Augusta Hlonda”. Spotkanie to odbędzie się 25 września o godz. 17.00 w sali Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach przy ul. Teatralnej.
 11. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach Kostuchnej proszą o oddanie głosu na ich projekt w miejskim budżecie obywatelskim. Projekt zakłada zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego, który ma zastąpić wysłużony 20-letni samochód. Głosować możemy w namiocie, który stoi przed kościołem. Wesprzyjmy te starania dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.
 12. Od przyszłej niedzieli pragniemy rozpocząć w naszej parafii cykl niedziel kerygmatycznych, których celem jest przypomnienie fundamentów naszej relacji z Bogiem. Będziemy starali się przeżyć na nowo: doświadczenie miłości Bożej, prawdę o naszym grzechu, zbawienie każdego z nas przez Jezusa oraz doświadczenie wspólnoty Kościoła. Poszczególne tematy będą poruszane w treściach homilii i rozdawanych po Mszach św. materiałach.
 13. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15.09.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Dzisiaj w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Początek godz. 14.00.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach zwłaszcza o pracownikach naszego Radia eM oraz Gościa Niedzielnego.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:

środa - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski  i młodzieży,

czwartek - wspomnienie św. Januarego, bpa i męcz.,

piątek - wspomnienie św. męcz. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy,

sobota - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów, ludzi starszych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 8.00, a następnie na agapę do sali domu parafialnego.
 2. We wtorek o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego oraz koronkę.
 4. Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania do wspólnego dziękczynienia w najbliższą sobotę 21 września o godz.10.30 do katowickiej katedry.
 5. W imieniu parafialnego „Banku Żywności” dziękujemy za wszystkie złożone dary podstawowych produktów żywnościowych przeznaczone dla najbiedniejszych osób i rodzin z terenu naszej parafii.
 6. W każdą czwartą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.30 pragniemy gromadzić się w naszym kościele na modlitwie uwielbienia. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie w przyszłą niedzielę.
 7. Również w przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii, aby na każdej Mszy św. wygłosić homilię i udzielić nam błogosławieństwa prymicyjnego neoprezbiter ks. Adrian Urbański. Ks. Adrian od wielu lat był związany z naszą parafią, obecnie posługuje w parafii w Radzionkowie.
 8. Zapraszamy do skorzystania z komentarzy do dzisiejszej Ewangelii. Można je znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

08.09.2019

 

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.30 na modlitwę Słowem Bożym, zatytułowaną „POZWÓL NA SŁÓWKO”. W planie wprowadzenie do fragmentu Słowa Bożego i medytacja w ciszy. Dzisiaj bohaterem tekstów biblijnych będzie Noe.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:

czwartek - uroczystość MB Piekarskiej - głównej patronki archidiecezji,

piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK,        

sobota - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.      

 1. We wtorek ze względu poświęcenie tablicy pamiątkowej ŚP Arcybiskupa Szczepana Wesołego ufundowanej przez Polonię w pierwszą rocznicę jego pogrzebu, nie będzie dopołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W czwartek w Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 do uczestnictwa w nowennie ku czci naszej Patronki.
 3. W piątek przypada Dzień Fatimski. O godzinie 18.30 Msza Święta do Matki Boskiej Fatimskiej. Zaś po Mszy wspólnie odmówimy różaniec, a po nim wyruszymy w procesji dookoła naszego kościoła.
 4. Wieczór Filmowy z Akcją Katolicką w piątek 13 września po Mszy Św. wieczornej ok. 19.20 w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy na film pt. „Karolina”. To historia o tym, że świat prostych, uniwersalnych wartości prowadzi do dobrego i szczęśliwego życia. Szczegóły dotyczące filmu podane są na plakatach.
 5. W dniu 4 września rozpoczął swoją działalność parafialny Bank Żywności. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 6. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych szkół przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych przyjmuje kancelaria parafialna do 13 września.
 7. Chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 8. Nasza Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się w kościele o 10.30.
 9. W przyszłą niedzielę w Katedrze Chrystusa Króla Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Spotkanie rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem arcybiskup Wiktora Skworca o godz. 14.00.
 10. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.09.2019

   

 1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragnę bardzo serdecznie powitać ks. Mirosława Banasia, który przybywa do nas z parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach. Życzymy ks. Mirosławowi światła Ducha Świętego w nowym miejscu kapłańskiego posługiwania.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nieszpory.
 3. Dzisiaj o godz. 14.00 w Katedrze Chrystusa Króla odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy młodzież do udziału w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca.
 4. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy młodzież i nauczycieli szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego oraz Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Pawła II na inauguracyjną Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 8.00. Również w poniedziałek o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną dzieci i nauczycieli ze Szkoły Społecznej. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów, które zostaną poświęcone po zakończeniu Mszy Świętej.
 5. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św. W czwartek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci po wczesnej Komunii Świętej oraz dla dzieci z klas od III do VIII. Msza w intencji dzieci i ich rodziców o godz. 18.30. W piątek o godz. 18.00 okazja do spowiedzi świętej dla młodzieży. Msza św. w intencji nauczycieli i młodzieży oraz członków Ruchu Światło Życie z okazji rozpoczęcia nowego roku formacyjnego o godz. 18.30.
 6. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą spowiedzi i komunii świętej w przyszłą sobotę od godz. 7.00. Zgłoszenia odwiedzin chorych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania.
 7. Od 4 września wznawia swoją działalność Parafialny Zespół Charytatywny oraz Bank Żywności. Dlatego zwracamy się z prośbą o dary podstawowych produktów żywnościowych, które przeznaczamy dla najbiedniejszych osób z naszej parafii.
 8. W sobotę 7 września przypada Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Dlatego prosimy wiernych o wsparcie modlitewne naszych kapłanów w tym szczególnym dniu.
 9. Przypominamy, że zapisy dzieci I-Komunijnych kl. II do grupy integracyjnej ze szkół nr 1, 10, 37 i innych przyjmuje kancelaria parafialna w godzinach urzędowania do 27 września. Zgłoszenia dzieci wczesno komunijnych kancelaria parafialna przyjmuje do 13 września.
 10. Chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie z bracią ministrancką w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie to odbędzie się w salce pawilonu katechetycznego.
 11. Nasza Schola rodzinna zaprasza również dzieci i rodziców do radosnego przeżywania Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00 poprzez włączenie się w śpiew. Spotykamy się o 10.30 w kościele.
 12. Zapraszamy na cykl modlitw Słowem Bożym zatytułowany „POZWÓL NA SŁÓWKO”. W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 19.30 będziemy spotykać się z biblijnymi bohaterami i uczyć się od nich ufać Bogu i ryzykować dla Niego. W planie wprowadzenie do fragmentu Słowa Bożego i medytacja w ciszy. W najbliższą niedzielę bohaterem modlitwy będzie Noe.
 13. Na początku nowego roku szkolnego zapraszamy młodzież młodszą i starszą (od 6 klasy Szkoły Podstawowej) do udziału w spotkaniach oazowych. Odbywają się one w każdy piątek. Rozpoczynają się Mszą o godz. 18.30, dalsza część spotkania odbywa się w salce oazowej. Kończymy przed 21.00. Zapraszamy, bo to dobre miejsce dla młodzieży.
 14. Świętujmy Dzień Pański, a na nowy nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)